Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2012., 19:35   #9721
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
tarum nismo zaboravile da je sutra murku rodjos nikako
ja vec davno na njegovoj fun stranici napisala cestitku
a i ovdje cu nesto sutra nasvrljati
Hajat,znam da nismo zaboravili, ali to sam onako "suptilno" htjela malo promijeniti "ariju" na temi.Od kad nam on ne šalje svaki dan svoje "dobre vibracije" svi su nekako naoštreni! Onda, prošle godine smo sve bile u "raju". . I mi I naši partneri, zar ne?
Tarum is offline  
Old 13.04.2012., 22:04   #9722
Vi blagodaram za topliot priem.

Koga zavrshi serijata "Asi", a jas prochitav deka MY e zhenet, mi beshe krivo zashto toa ne e Tuba. No deneska pogledav vo serijata "Pod senkata na vrbite" (se prikazhuva vo Makedonija) kade taa ima edna od glavnite ulogi, i vekje ne mi e krivo. Mene ustvari mi se svigjala Asi, a ona ne e Tuba. Veruvam deka i vie bi se slozhile. Ona e samo ubava devojka. A Murat e poseben. Vo koja serija i da igra, on e Murat. Vo nego ima neshto shto te privlekuva da go gledash. Momche shto stoi cvrsto na zemja (ne vo oblaci kako nekoi negovi kolegi). Znae shto saka. Znaete od kade pochnal, od nosach na kovcheg, pa do ova shto e sega. Toj e milenik i na pomladite i na povozrasnite. Go obozhavame site vo nasheto semejstvo. Toj e chovekot shto gi iskazhuva chuvstvata so ochite i liceto, ne mu se potrebni drugi pokreti so teloto, a nie znaeme shto se sluchuva.

Ne sum gledala mnogu turski serii, ama site filmovi i serii kade shto glumi MY. Vo Makedonija Savash e mnogu popularen so AVC, a zamislete koga kje se dava i serijata "Asi".

Pishav pred se e chovek (poddrshka vo Van koga e najpotrebno, negovite intervjua, mlad chovek na kogo slavata ne mu udrela vo glava). Go obozhavam.

Sekogash sum so vas, ve saka Ginger07!
Ginger07 is offline  
Old 13.04.2012., 22:09   #9723
O da happy birdthday našem MURIJU ----
da živi život pun i ispunjen svim onim što poželi.
lipo su ovo na TF složili.

Melek Zenzo stihovi su
Minči blog je presavršen, sve je tu.
asi1960 is offline  
Old 14.04.2012., 00:13   #9724
Eve i jas konecno stignav do kompjuterot.Moite dva sina go okupiraa komp denes i nikako da dojde red za mene.Najprvin Ginger 07 dobredojde na ovoj forum,mnogu mi e drago sto ne ima i nas od Makedonijava obozavateli na Murat i negovoto delo.Najprvo bi se osvrnala na ona sto go pisuvas vo vrska so Tuba i Murat,vo celost se soglasuvam so tebe vo odnos na Murat za negovite akterski sposobnosti,za negoviot izgled kako i da izgleda,iako na mnogumina ne ni se dopaga segasnoto negovo izdanie, sto zaradi kosata,poveke zaradi namalenata kilaza sepak jas bi reklaoga nekogo sakame poradi negovite doblesti,toa ne e nisto seriozno,no koga go sakame i poradi negovite nedostatoci,toa e veke ljubov.A sto se odnesuva za Tuba ne bi se vo celost soglasila so tebe,ovaa serija(Vrbite) e snimena ako ne se lazam 2005g.i mislam deka ovde Tuba ne e seuste sozreana kako akterka,iako vo toa vreme bila vo vrska so samiot Bulent,(Yilmaz)ne uspeala da gi dolovi i pokaze emociite vo celost.Sepak mislam deka taa e prekrasna i nadarena,mozebi ne kolku Murat,no ja obozavam i i se voshituvam.Ne go osporuvam tvoeto mislenje,rekovme sekoj ima pravo na toa.
A sega iako uste pred edna nedela mu go cestitav rodendenot na nasiot Murat eve uste ednas go pravam toa i mu posakuvam uste mnogu dobri ulogi,uste mnogu da ne raduva i da go gledame sreken i ispolnet so site radosti sto gi nosi zivotot.Samo bi mu poracala:
Najdi vreme da se smees zasto toa e muzika na dusata.
strumica is offline  
Old 14.04.2012., 13:29   #9725
Za dobre želje nikad nije kasno. Stoga, dragom čokseksi Muratu želim Sretan rođendan i da mu se uskoro ostvari najveća želja da što prije postane otac !

Naravno, želim mu još puno dobrih uloga i da nam pokaže još puno puno različitih emocija jer to je ono što ga motivira da se i dalje bavi glumom

Vidjela sam da se nekolika stranica prije pojavljuje slika i spominje turska pjevačica Sezen Aksu, u nastavku je link na jednu njenu krasnu pjesmu koja mi po atmosferi paše uz Asi soundtrack: http://www.youtube.com/watch?v=l5utPAnwUe8.

Usput, pohvalila bih blog Mine Jasmine i spot na temu kako izgledaju noći u Istanbulu, Murat u glavnoj ulozi... malo vozi , malo ljubi i grli , malo khm , malo razmišlja , stigne i zaprijetiti lošim momcima , kakav frajer !

Abla
Abla is offline  
Old 14.04.2012., 18:55   #9726
ako neka od vas ne prati bugarski forum unlimited, info da su cure s tog foruma ( i jos neke arapkinje, grkinje i makedonke) zapucale u Stambol da licno i personalno cestitaju muratu rodjendan

zadnji info je: Нов хабер! Току-що срещата приключи. Раздели ли са се отново с прегръдки и целувки. /много им стана на нашите / Обещали са си нови срещи. Настроението е на макс. Мурат и Бурчин са потеглили с белия джип. Нашите са събрали огромен снимков материал, но ще спазят условието до вторник да не публикуваме във форума. До тогава турската преса ще отрази събитието и ще сложи официални снимки.

Moze da se razumije da ce slike biti postavljene u utorak, a da ce do tada turski mediji objaviti zvanicne slike.

ja kazem svaka cast za cure
__________________
Lara Fabian - Je t`aime

Zadnje uređivanje Ninely : 14.04.2012. at 19:01.
Ninely is offline  
Old 14.04.2012., 19:17   #9727
ninely tnx na info, baš me zanimaju infosi on the record, tj. šta će se plasirati za svekolike mase. ja sam naravno upućena u dogadjanja i off the record ... grupa (ona sa fotkica od petka) se sastoji od arapkinja, bugarki, grkinja i makedonki, a preko gonulce su ugovorile fan-meeting i obilazak suskunlar seta. meeting je upravo završio, prisutne ženskice-fanovi sa raznih portala (neke bugarke govore i turski i engl.), gonulce&cennet, PR menadžerica muratove agencije. ne znam da li su bile na setu. dobile su autograme i svaka se mogla slikati sa muratom i postaviti neko pitanje. eto, toliko što se tiče onoga što je za javnost. tko želi može i dalje pratiti zbivanja preko bg-unlimited foruma.

(da li je bila BT? retoričko pitanje.)
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 14.04.2012., 19:21   #9728
MY (ili barem neko ko se potpisao kao on) na sajtu ddizi.com se zahvalio arkadašima na čestitkama:

Bhea is offline  
Old 14.04.2012., 20:12   #9729
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post

(da li je bila BT? retoričko pitanje.)
iako je retoricko, odgovor na to nije potreban, ali kazu na unlimited forumu sa sve GT prevodom ( i u onom gore teksticu je pisalo da su bili u bijelom jeepu):

Already have your photo taken with Murat. The Turkish press will cover the event and will publish the official pictures. We ate cake with Murat. Bourtchina joined. Signed autographs.

cekamo daljnje infomacije, i zvanicne i nezvanicne
__________________
Lara Fabian - Je t`aime
Ninely is offline  
Old 14.04.2012., 20:55   #9730
Bila, bila nego sta!!!

Pa kako ste zamisljale da to prodje??
BEz NJE???
Oni su u "sretnom braku", to treba potvrditi, a svaku event.sumnju ODMAH OTKLONITI )))))
asi-loverica is offline  
Old 14.04.2012., 21:09   #9731
Pa ko ce da prevodi. Ionako mu dodje kao licni prevodilac.
Gvozdena is offline  
Old 14.04.2012., 21:28   #9732
naravno gvozdena, pored cca. 5 osoba koje govore i turski i engleski treba još i šesta. vjerojatno da hvata bilješke, radi transkript i prijevod, kako bi kasnije u subtitle-workshop programu nalijepila titlove i uploadirala video na YT. tako da svi uživamo u multi-kulti susretu.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 14.04.2012., 21:36   #9733
asi ve demir-onlar gercekten sevdim__asi & demir-oni su se zaista voljeli.

[QUOTE=Ninely;38980704]
[QUOTE=asi-loverica;38981209]
Quote:
Gvozdena kaže: Pogledaj post
Pa ko ce da prevodi. Ionako mu dodje kao licni prevodilac.
postovi su u skladu sa stanjem,
na ubf,stoji izjava da su otišli u bijelom đipu,ali u prevodu ne stoji da su bili
"zajedno" sa arkadašicama.
navodno do utorka neće biti novosti,na uf.
ali na tf ,da,samo ne piše na kojoj temi.
ninely znaš li možda ti?
__________________
* Ti si ponos mog Zagreba grada, u kojem zakon Purgera vlada.ja bit ću sa tobom i u nebo kad uđem, ja Dinamo volim jer on mi je suđen! *
* Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Dinamo i majka Hrvatska ! Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Bjelica i majka Hrvatska! *
asid is offline  
Old 14.04.2012., 22:01   #9734
asi-demir, piše na bg-unlimited da je bila burčin, jeli su kolače, došli&ošli bijelim džipom. ženska je postavila nekoliko postova, treba malo listati. do utorka se ne smije ništa objaviti od strane te fanovske grupe. prije toga će navodno reportaža izaći u TR medijima. na sastanku je bila i pr menadžerica njegove agencije. što se tiče poruke murata na onom dizi forumu, nemojte se dati prevariti. murat osim službenog twittera i službene FB stranice koje administriraju TIMS i valjda njegov menadžment nema social media accounts i nije aktivan po forumima itd. (dobro, moguće da ima svoj FB nalog pod imenom tipa marko marković di su mu prijatelji samo uža rodbina itd., ali mi to ne znamo). preko twittera je zahvalio fanovima.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 14.04.2012., 22:49   #9735
asi ve demir-onlar gercekten sevdim__asi & demir-oni su se zaista voljeli.

ukratko.
bugarke se hvale da su prve koje su se srele sa muratom,da su toliko uzbuđene,da nisu mogle spavati i da su jeli kolače,u slastičarni.
i ja sam uzbuđena koda sam bila s njima.
za "ostale",nisam ništa pročitala.
vijesti stižu ,polako,polako.
a i nije im sigurno na pameti forum,zbrajaju dojmove!

na putu su srele hunala(konkurent našeg murkija u anketama),
i nikakve slike ni snimke o murkiju neće biti do ponedjeljka.
ako su to ove gospođe,svaka im ćast.
http://media.snimka.bg/s1/0327/026897674.jpg

znaći možda sutra izađe kakva slikica muratova.
mene jedino zanimaju pitanja i odgovori murata!

mina_jasmina kao što si napisala,znam da na tf. postoji korisničko ime,"murat yildirim".
__________________
* Ti si ponos mog Zagreba grada, u kojem zakon Purgera vlada.ja bit ću sa tobom i u nebo kad uđem, ja Dinamo volim jer on mi je suđen! *
* Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Dinamo i majka Hrvatska ! Bad Blue Boys, Bad Blue Boys, Bog i konjica, neka živi Bjelica i majka Hrvatska! *

Zadnje uređivanje asid : 14.04.2012. at 23:46.
asid is offline  
Old 15.04.2012., 00:27   #9736
Zaista svaka cast bugarkama,sa velikim nestrpljenjem cekamo fotkice i informacije.Nadam se da ce se i nase makedonke negde oglasiti i iskazati svoje utiske,kad su vec bile tamo.A dali su to makedonke i bugarke isle zajedno ili svako posebno,kako god bilo, sigurno susret sa Muratom bio je zajednicki jer ne vjerujem da bi Murat gubio toliko vremena,
pa jos i na svoj rodendan,da se sa svakom grupom srece posebno.
Ajde dragi moi Muratovki cekame vasite impresii da gi spodelite so nas.
strumica is offline  
Old 15.04.2012., 01:25   #9737
malo kasnim, pozdrav svima,
skorpion1 is offline  
Old 15.04.2012., 01:30   #9738
minka pozdrav, ovo za tvoju kolekciju

također pozdrav staroj i novoj ekipi

http://youtu.be/sYpiQF4h8W4
skorpion1 is offline  
Old 15.04.2012., 01:32   #9739
http://youtu.be/qmk8wcpw86I
skorpion1 is offline  
Old 15.04.2012., 10:49   #9740
skorpi mace pa di si ti
fin kolaz pravo
nego nema te nidje
haj javi se da procakulamo
a macan slavi rodjos nego sta i to sa kokicama sa balkana hehehe
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.