Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 17:12   #9061
Nije ih Orban ni pustio nego mi.

Jeftinije im je ovako iako je Merkelica i počela slanja sa avionom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 22.12.2016., 22:35   #9062
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije ih Orban ni pustio nego mi.

Jeftinije im je ovako iako je Merkelica i počela slanja sa avionom.
da?
imaš popis imigranata koji su došli prek Hrvatske a koji prek mađarske?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 23.12.2016., 00:35   #9063
Normalno da spiskovi postoje jer ih ni naši ne bi primili.Imaju i austrijanci pa znaju odakle su došli.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 23.12.2016., 17:49   #9064
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da spiskovi postoje jer ih ni naši ne bi primili.Imaju i austrijanci pa znaju odakle su došli.
spiskovi?
a ne popisi?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 23.12.2016., 19:57   #9065
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Evidentirani su kako su evidentirani a evidencija nema nikakve veze sa traženjem azila tj.uvjetima za traženje.Ukoliko se utvrdi da su ekonomski migranti (a 99%) je vraćaju ih nama.

A nije mi jasno kad partizančine nisu stavili žicu zašto je ne stave ovi sada.
To su gluposti. Daj se malo educiraj. Vraćaju ljude prema Dublinskom sporazumu tj. one za čiji zahtjev je prema istome nadležna RH. Tek se kod nas (ako uopće podnesu zahtjev) utvrđuje jesu li ekonomski migranti ili izbjeglice.
Problem je jedino to što je Dublin bio suspendiran tj. pozvali su izbjeglice sebi i sada ih (u pravilu je to povezano sa izborima) žele uvaliti Hrvatskoj. A mi pristajemo na to. Visoki upravni sud u Austriji je nedavno presudio da su te deportacije nezakonite, ali Austrija i dalje šalje a mi i dalje primamo.
Inače, Slovenija je podnijela tužbu Europskom sudu za ljudska prava u kojoj traži da se s takvim deportacijama prestane. Čeka se presuda.
peggy-nely is offline  
Old 24.12.2016., 09:05   #9066
Prvo, "AZIL se odobrava osobama koje bježe od progona ili velike
opasnosti."
Ako nema opasnosti neće dobit azil i vraćaju ga.

Prije je bila šema da recimo u jednoj državi traži azil pa pobjegne ilegalno u drugu i opet tamo traži i rade tako redom dok "sigurno" ne dođu u državu gdje žele bit.Po Dublinu vraćaju ga u prvu državu gdje je tražio azil.

Pošto su suspendirali Dublin i dogovorili se, vraćaju ih nama jer su kod nas ušli a nisu tražili azil.
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
spiskovi?
a ne popisi?
Dođe ti na isto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 27.12.2016., 00:27   #9067
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako nema opasnosti neće dobit azil i vraćaju ga.
Prva zemlja ulaska u EU je ili Grcka ili Italija. Hrvatska jako tesko iz geografskih razloga.
Njemacka trenutno ne salje nazad u Grcku, jer kao tamo su uvjeti za migrante neljudski. Ne vidim kakve veze uvjeti imaju s Dublinskim sporazumom: ili je prva zemlja ulaska Grcka, ili nije.
Drugo, ako Hrvatska bude imala lose uvjete, onda je to valjda nacin za izlaz sa liste zemalja u koje se izbjeglice vracaju. Jadni smo, siromasni, nemamo od cega dati...

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pošto su suspendirali Dublin i dogovorili se, vraćaju ih nama jer su kod nas ušli a nisu tražili azil.
Vjerojatno je to gdje su usli temeljeno na izjavi osobe, a ne na nekoj dokumentaciji, jer koliko znam RH je dokumentirala vrlo mali broj ljudi, a i te liste bas nije dostavila ostalim EU clanicama.

Pitam se na temelju kojeg zakona RH prihvaca "povrat" tih ljudi, odnosno zasto ih RH ne odbije prihvatiti "dok se ne stvore uvjeti"?
Adelholzener is offline  
Old 27.12.2016., 00:30   #9068
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nije ih Orban ni pustio nego mi.
Pa kad su nam domaci pametnjakovici odlucili da je zica sramota.
Slovencima nije sramota.
Madjarima nije sramota.
Bugarima nije sramota.
Adelholzener is offline  
Old 27.12.2016., 00:42   #9069
Merkelica šaje direktno u afganistan a ne u grčku.grčku su izuzeli ne zbog uvjeta nego ih već ima dosta tamo.
ne znam zašto ne stave žicu,njima je svejedno jer nisu oni sad parkirani u fucken njivi nego ja i ne zverinjaju oni u mrak nego ja.oni spavaju snom pravednika.
slovenska žica je cirkus.
uostalom to ti je i politika,uđemo u schengen i dobijemo lovu i aute iz eu a njima ostane love u proračunu za farbanje tunela.jebi ga veoma jednostavno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 27.12.2016. at 00:58.
sivkić is offline  
Old 27.12.2016., 02:59   #9070
Ove priče o vraćanju bilo koga negdje su za malu djecu...Eventualno se par aviona vrati i to je sve...Čitam na švedskom forumu piše da će do 2019 godine Švedska priključivanjem obitelji primit 318 000 novih imigranata.

Inače oni su u samo zadnje dvije godine primili oko 300 000 i sada i dalje imaju najveće stope zahtjeva za azilom.

Pitam se koliko će Njemci dobit na ovih milion kada se priključe obitelji, nebudu prošli ispod milion u slijedeće dvije godine, a koliko se sjećam jednog njihovog ministra koji je govorio da najmanje milion i pol kada se dovedu članovi.

Ovo je sve bolje i bolje
arizin is offline  
Old 27.12.2016., 03:39   #9071
Nitko ni ne kaže da će ih masu vratit jer vraćanje i košta.koliko ih vrate toliko ih ilegalno uđe.

smanjiš socijalnu pomoć na minimum minimuna i nestat će polako sami.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 27.12.2016., 08:07   #9072
Država ima 900 stanova za azilante, u 4000 stanova su zaštićeni najmoprimci...
milko84 is offline  
Old 27.12.2016., 11:55   #9073
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nitko ni ne kaže da će ih masu vratit jer vraćanje i košta.koliko ih vrate toliko ih ilegalno uđe.

smanjiš socijalnu pomoć na minimum minimuna i nestat će polako sami.
Problem njemaca su evo ipak za vladu CDU u potrebni SPD ili zeleni i Linke,koji su protiv zaoštravanja nekih zakona kao evo socijalu, ali i veći video nadzor a i pritvor osoba kao anis a,ima još 550 osoba u Njemačkoj koji su pod istim nadzorom kao što je bio anis.
Dalje nema tajna služba pravo pratiti i gledati osobe od 14-17 godina bez da moraju u svakom slučaju izvaditi posebne ovlasti od vlasti. Ima puno tih zakona koji treba mijenjati ali protiv kojih se lijeva struja bori. Za veliki dio njemaca je još uvijek veća strah od potpune moguće kontrole nego što vidu koristi od nje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 27.12.2016., 12:46   #9074
http://www.wz.de/mobile/home/politik...hung-1.2343196 evo i udruga hakera se već buni i većem nadzoru kamerama.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 28.12.2016., 12:57   #9075
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Ove priče o vraćanju bilo koga negdje su za malu djecu...Eventualno se par aviona vrati i to je sve...Čitam na švedskom forumu piše da će do 2019 godine Švedska priključivanjem obitelji primit 318 000 novih imigranata.

Inače oni su u samo zadnje dvije godine primili oko 300 000 i sada i dalje imaju najveće stope zahtjeva za azilom.
Čisto mi je nevjerojatno kako neka država tako predano radi na vlastitom samouništenju. Država od niti 10 milijuna stanovnika u 4-5 godina da useli 600.000+ ljudi posve drukčijeg mentalnog sklopa i natovari si ih na socijalu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 28.12.2016., 14:18   #9076
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nitko ni ne kaže da će ih masu vratit jer vraćanje i košta.koliko ih vrate toliko ih ilegalno uđe.

smanjiš socijalnu pomoć na minimum minimuna i nestat će polako sami.
Prije će početi sa kriminalom.
Metal is offline  
Old 28.12.2016., 14:39   #9077
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Prije će početi sa kriminalom.
Da,i to strani i domaći primitelji te pomoći.
Ako bi se tada rigorozno izbacivalo strane kriminalce bi to imalo znači i neku korist.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 28.12.2016., 19:00   #9078
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post

Inače oni su u samo zadnje dvije godine primili oko 300 000 i sada i dalje imaju najveće stope zahtjeva za azilom.
Inače zahtjev je jedno a odobrenje drugo.Nigdje i nikad svi koji su tražili nisu i dobili.

Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Prije će početi sa kriminalom.
Prije će na avion.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 28.12.2016., 19:26   #9079
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Inače zahtjev je jedno a odobrenje drugo.Nigdje i nikad svi koji su tražili nisu i dobili.

.
Pa kad ti već uđe tih 170 000 samo u 2015 godini, tko će njih sada izbaciti van??
Po teoriji bi trebalo biti kada ti se odbije azil ideš van, no to može samo funkcionirati za nas,Bugare,Slovence itd.Siromašne države gdje oni ni ne žele biti i jedva čekaju drugi ulaz u bogatije zemlje.
Kada se njima odbije azil oni tamo ostaju, dok ove konkretne brojke o priključivanju obitelji su donešene na temelju onih kojima je taj azil odobren.

Znači migracijama oko 300 000 u zadnje dvije godine + priključivanje obitelji kako god okreneš oni su tamo.Ironija je što se ne deportiraju ni oni koji su se otišli boriti za ISIL, nemaju državljanstvo i opet se vrate kao da granie i zakoni ne postoje.
arizin is offline  
Old 29.12.2016., 11:01   #9080
Izbacit će ih oni koji su im odbili azil.
http://teletekst.hrt.hr/?str=181-01
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.