Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 10:31   #9941
mozes se vratit al ako iskoristis dva mjeseca go to ce ti srusit prosjek za porodiljni, morat ces nosit novi r1 u hzzo a neces imat dvije isplate za prosjek.
vedrana84 is offline  
Old 02.05.2016., 12:42   #9942
kako kad sam na2 djelu na onih max 2600?
Pitam jer su mi u firmi reklida to ne mogu radit?
Imota20 is offline  
Old 02.05.2016., 15:17   #9943
Nema to veze ako prekidas po i ponovo nastavljas opet moras nosit r1 (ja sam vise puta taj drugi dio koristila)
Sta su ti rekli da ne mozes? Koristit go nakon prodiljnog ili koristit go pa se vratit na po
vedrana84 is offline  
Old 03.05.2016., 13:22   #9944
U firmi mi rekli da ne mogu prekinut por.da bi koristila g.o. pa mi je to cudno zasto ne bih mogla ima li zakon koji to odreduje? Im am 20 dana starog od 2015 koji ce mi onda propast znaci ja bih iskoristila go pa se vratila na drugih 6mj por
Imota20 is offline  
Old 03.05.2016., 13:26   #9945
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Moze ali iskreno ne znam tocnu proceduru, dali moras trazit odobrenje od poslodavca ili ga samo obavijestiti.
Ali ne moras ni prekidati porodiljni jer po novom Zakonu o radu mozes koristiti godisnji do kraja godine.
Ustvari sve je stvar dogovora sa poslodavcem, mozda bi bilo najbolje razgovarat s njim (nekim u kadrovskoj, ovisi gdje radis) jer raspored godisnjeg ustvari odreduje poslodavac.
Dal taj zakon vrijedi za stari g.o. koji se morao iskorist . Do lraja 6mj? Jer ja imam iz 2015 20 dana
Imota20 is offline  
Old 03.05.2016., 14:32   #9946
Quote:
Imota20 kaže: Pogledaj post
Dal taj zakon vrijedi za stari g.o. koji se morao iskorist . Do lraja 6mj? Jer ja imam iz 2015 20 dana
Da za stari godisnji vrijedi, evo na poslu sam pa cu probat sad pogledat tocno koji ne to clanak zakona pa napisem
tamagoci is offline  
Old 03.05.2016., 14:40   #9947
Evo tocno - Zakon o radu od 7.8.2014., - clanak 84 tocka 5 ( taj clanak govori o prenosenju godisnjeg u sljedecu kalendarsku godinu) i clanak 85 (raspored koristenja godisnjeg)
Znaci poslodavac odreduje raspored koristenja pa se svakako sa njim moras dogovorit za vrijeme koristenja i prema tome vidjet kako ces to izvest
tamagoci is offline  
Old 03.05.2016., 16:50   #9948
Ako ga ne mozes iskoristit tribaju ti ga platit. Svakako bi ti tribali omogucit da ga iskoristis kad se vratis,ja znam da puno zena spoji stari i novi go nakon porodiljnog. Al eto, ovisimo o poslodavcevoj dobroj volji izgleda
vedrana84 is offline  
Old 18.05.2016., 20:55   #9949
Dal mi mozda netko zna sta je sa trudnicama izvan sustava rada. Jel one isto imaju pravo na onu naknadu od 1650 kn?
Unaprijed hvala
Katija33 is offline  
Old 24.05.2016., 08:17   #9950
Quote:
Katija33 kaže: Pogledaj post
Dal mi mozda netko zna sta je sa trudnicama izvan sustava rada. Jel one isto imaju pravo na onu naknadu od 1650 kn?
Unaprijed hvala
Imaju, i sama sam u toj situaciji. Samo na hzzo kazes da si izvan sustava i popunis formular.
wrench is offline  
Old 24.05.2016., 21:49   #9951
Za tri tjedna završava prvih šest mjeseci porodiljnog. Mislila sam se vratiti na posao jer sam živjela u uvjerenju da ću sljedećih šest mjeseci dobivati 1600 kuna, tek sam sad shvatila da je riječ o 2600 kuna. Sutra ne stignem u HZZO, četvrtak je blagdan pa da ovdje pitam jel ja još stignem "produljiti porodiljni" ili je kasno? I znate li mogu li se vratiti na posao pa odlučiti tipa za tri mjeseca da bih išla na tih drugih šest i bi li mi i onda naknada bila 2600?

Nadam se da sam uspjela objasniti, do danas sam eto imala krivo posložene neke stvari u glavi...
BitterSweet is offline  
Old 25.05.2016., 16:35   #9952
sweetheart, ma mozes produzit i u petak, iako, trebalo bi kad dijete napuni 5 mj, al ja sam oba puta kasnije i nikad nije bilo problema. sto se tice povratka na posao, to isto mozes al ti poslodavac treba odobriti povratak na porodiljni onda. trebas imat bar tri place odn dvije platne liste koje ti ulaze u prosjek da bi imala naknadu od 2660 kn. Također, ne moras ni iskoristit odmah svih 6 mj ili ako si u mogucnosti, radit pola radnog vremena, ako poslodavac to moze omoguciti , onda bi bila na porodiljnom duplo duze (znaci ako imas 6 mj porodiljnog, mogla bi radit pola radnog vremena 12 mj) i naknada za tih pola radnog vremena od hzzo-a je 1663 kn mozes koristit i stanku za dojenje ako dojis ma moze se svasta samo nas na hzzo-u skrto informiraju i naravno, ima svakakvih poslodavaca.
vedrana84 is offline  
Old 28.05.2016., 08:19   #9953
radim u zajedničkom sezonskom obrtu (otvoren 6mj) i uz to sam u stalnom radnom odnosu. otvaram porodiljni 1.10.pa me zanima što sve moram nositi i koja je na kraju osnovica za obračun. podaci su sljedeći:
1.10.2015-23.5.2016 korištenje roditeljskog dopusta, 24.5-1.10. stalni radni odnos u d.o.o. i ujedno plaćanje svih obrtničkih paušala. Nisam imala prekide u radnim odnosima osim što je 6mj u godini obrt zatvoren (za to vrijeme d.o.o. i roditeljski).
znači od 6mj papira koje moram predati, 2mj otpadaju na roditeljski 1663,00, 4mj na plaću d.o.o. od 4000kn i 4mj obrtničkog doprinosa. Ulze li u obračun i ti doprinosi?
ivala is offline  
Old 14.06.2016., 17:51   #9954
Quote:
wrench kaže: Pogledaj post
Imaju, i sama sam u toj situaciji. Samo na hzzo kazes da si izvan sustava i popunis formular.
Lp
ja sam se u 3.mj prijavila na biro,posto mi je isteko porodiljni,al posto mi muza nije bilo doma pitala me sluzbenica da sta sam se prijavljivala bezveze,da i ako opet ostanem trudna da oni nemaju veze s porodiljnom,vise se ni nisam prijavila,jer fkt nemogu ic trenutno radit,jer eto ostala opet trudna,jer ima kakve veze sta su me oni sad izbrisali iz evidencije?
i jel velika razlika s tom papirologijom za porodiljno ak nisi na birou?
HVALAA!!
matejiaa is offline  
Old 17.06.2016., 15:12   #9955
radim na određeno kao zamjenica do povratka službenice koja koristi mirovanje radnog odnosa do treće godine djetetovog života (ostalo je jos 10 mjeseci do njenog povratka, a samim time ukida se moje rješenje o rasporedu na to mjesto)

mene zanima ako sam ja kojim slučajem sad trudna, što će biti s mojim statusom obzirom da njenim povratkom na to radno mjesto, moje rješenje prestaje. obzirom da se neću moći vratiti na posao-jer ga neću imati, hoću li moći iskoristiti godinu dana porodiljnog?
efghi is offline  
Old 18.06.2016., 18:24   #9956
Quote:
efghi kaže: Pogledaj post
radim na određeno kao zamjenica do povratka službenice koja koristi mirovanje radnog odnosa do treće godine djetetovog života (ostalo je jos 10 mjeseci do njenog povratka, a samim time ukida se moje rješenje o rasporedu na to mjesto)



mene zanima ako sam ja kojim slučajem sad trudna, što će biti s mojim statusom obzirom da njenim povratkom na to radno mjesto, moje rješenje prestaje. obzirom da se neću moći vratiti na posao-jer ga neću imati, hoću li moći iskoristiti godinu dana porodiljnog?


Ja sam bila u takvoj situaciji.. Otvorila sam porodiljni dok sam jos bila zaposlena pa sam prvih 6mj dobivala punu placu, u medjuvremenu (kad je beba imala mjesec i pol) mi je istekao ugovor koji mi nisu produzili pa sam se nakon isteka tih 6mj porodiljnog morala javiti u hzzo i hzmo, otici sa tim papirima u zavod za zaposljavanje, njima skupiti jos hrpu papira od bivseg poslodavca, i onda natrag na hzzo gdje sam otvorila drugi dio porodiljnog i naknada mi je 1663kn do isteka.. Nako toga imam jos pravo 3mj naknadu sa burze u visini 70% place, cini mi se..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Old 15.07.2016., 14:37   #9957
Pozdrav svima muz i ja planiramo ubrzo poceti raditi na bebi Ne radim i nisam prijavljena na zavodu za zaposljavanje, dali po zakonu imam pravo na kakvu naknadu? dali ona pocinje teci od poroda ili i prije? vidim gore je post da i one koje su "izvan sustava rada" imaju pravo na naknadu ali nisam sigurna da je to to sto ja pitam? ispričavam se unaprijed ako se ponavljam
šminkerica91 is offline  
Old 18.07.2016., 11:14   #9958
sminkerica, da, to bi bilo van sustava, dobijas 1663 kn nakon sto se dite rodi. i onu jednokratnu naknadu za opremu
vedrana84 is offline  
Old 08.08.2016., 09:12   #9959
Ponavljam pitanje i tu s obzirom da ovaj tjedan moram odlučiti što i kako.

Od idućeg tjedna idem na godišnji i nakon toga moram na komplikacije pa jel mi može koja od vas koje se bolje razumijete u te izračune reći ima li kakve razlike između ova dva slučaja?

1. slučaj
-potrošim prvo cijeli godišnji
-idem na bolovanje od 15.9. do 15.10.
-nakon 15. 10. započinje onih 45 dana prije poroda

2. slučaj.
-idem na godišnji do 31.8.
-bolovanje od 01.09. do 15.10.
-nakon 15.10. započinje onih 45 dana prije poroda

Zapravo me zanima hoće li mi biti kakve razlike u porodiljnoj naknadi ovisno o tome jesam li na bolovanju od 1. u mjesecu ili idem tek na pola mjeseca?
Hoće li mi u ovom prvom slučaju biti manja nakanada na porodiljnom ako u nju ulazi i pola mjeseca kad sam bila na bolovanju ili se isto taj mjesec s bolovanjem ne uzima u prosjek?
Hvala puno na pomoći!
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Old 09.08.2016., 08:31   #9960
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Ponavljam pitanje i tu s obzirom da ovaj tjedan moram odlučiti što i kako.

Od idućeg tjedna idem na godišnji i nakon toga moram na komplikacije pa jel mi može koja od vas koje se bolje razumijete u te izračune reći ima li kakve razlike između ova dva slučaja?

1. slučaj
-potrošim prvo cijeli godišnji
-idem na bolovanje od 15.9. do 15.10.
-nakon 15. 10. započinje onih 45 dana prije poroda

2. slučaj.
-idem na godišnji do 31.8.
-bolovanje od 01.09. do 15.10.
-nakon 15.10. započinje onih 45 dana prije poroda

Zapravo me zanima hoće li mi biti kakve razlike u porodiljnoj naknadi ovisno o tome jesam li na bolovanju od 1. u mjesecu ili idem tek na pola mjeseca?
Hoće li mi u ovom prvom slučaju biti manja nakanada na porodiljnom ako u nju ulazi i pola mjeseca kad sam bila na bolovanju ili se isto taj mjesec s bolovanjem ne uzima u prosjek?
Hvala puno na pomoći!
Nema ti nikakve razlike u iznosu za bolovanje i porodiljni jer ti u prosjek ulaze place za 2.3.4.5.6. i 7.mj u oba dva slucaja.
Jedino ti moze biti razlika ako imas placu vecu od onih max 4260kn koji se isplacuje na bolovanju pa da si sto duze na godisnjem da duze primas svoju placu
tamagoci is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.