Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 13:35   #5401
Ja sam koristila svoje pelene kao i cure koje su bile samnom u sobi. Dolazile su sestre pitat jesmo prematale bebe i ako je neka trebala pomoc rekli su dajte mi pelenu i vlazne mramice. Naravno, ukoliko nemas dobit ces tamo. Racunajte 8-12 pelena dnevno.
Za radjaonu treba imat spavacicu a u sobi se moze biti u bilo cemu samo je bitno da je na raskopcavanje ili veliki otvor radi dojenja. Na viziti nam nisu gledali ranu tak da moze i pidjama, tajice..
Jucer sam izasla iz rodilista pa evo friska info.
Piruleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 14:50   #5402
Quote:
Piruleta kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila svoje pelene kao i cure koje su bile samnom u sobi. Dolazile su sestre pitat jesmo prematale bebe i ako je neka trebala pomoc rekli su dajte mi pelenu i vlazne mramice. Naravno, ukoliko nemas dobit ces tamo. Racunajte 8-12 pelena dnevno.
Za radjaonu treba imat spavacicu a u sobi se moze biti u bilo cemu samo je bitno da je na raskopcavanje ili veliki otvor radi dojenja. Na viziti nam nisu gledali ranu tak da moze i pidjama, tajice..
Jucer sam izasla iz rodilista pa evo friska info.


Oooo pa ti si stvarno friška, čestitam
Hajde pliz ako će ti se dat i ako ćeš imato vremena, napiši nešto malo o samom porodu, doktoru, babicama, sobi, onak cjelokupan dojam...savjet itd

Znači moramo i vlažne maramice? Ne mogu sa sterilnim gaizcama i vodom brisati guzu?
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 16:12   #5403
Hvala ti
Ja sam nosila blazinice jer sam mislila samo s njima i vodom oprati. Prvo prematanje sam obavila sa sestrom, odnosno ona je bebicu premotala i uzela balzinice i rekla, ok nema problema vas izbor a druga me bas trazila maramice uz rijeci..gospodjo vi nju doma perite s cim hocete, al sad mi dajte maramice, nema ona vremena za blazinice i krece prema mojoj torbi da vidi di su. Ja reko da ih nemam pa mi cimerica dala. Drugi dan mi dragi donjeo maramice i tad mi je bilo lakse s njima jer sam sve na krevetu obavljala. Imali smo malu sobu s 4 kreveta i krevetici s bebama i nismo bas imali mjesta. Evo sad smo doma i peremo se blazinicama!
Inace, imala sam srece i imala super brz porod ali samo jer sam dosla skroz otvorena. Mislila sam da trudovi vise bole pa sam cekala i cekala dok ne pocnem umirat..dosla oko 3 ujutro u bolnicu, prvo na ctg i nakon nekog vremena dolazi doktorica a ja joj govorim, ma dobro sam, boli me al je ok samo mi je lose i malo mi se vrti, valjda mi je tlak nizak...pregleda ona mene i kaze da sam otvorena 9cm i da mi je lose jer cu uskoro roditi i nek se skinem u spavacicu i odem za njom u predradjaonu...I za sat vremena rodila. Bio i dragi samnom, babica koja me porodila je super bila, ona i doktorica navijale kod izgona...a ja lezim na stolu i vicem..pa kako cu vec rodit?? A epiduralna? Pa ja sam to planirala!! Pa kako tako brzooo? Pa ja sam prvorotka
Uglavnom super porod i super iskustvo s babicom i doktoricom.
Na odjelu babinjaca nije bilo mjesta pa su nas smjestili na patologiju trudnoce. Te sobe nisu prilagodjene za krevetice pa su bebice bile s nama do ponoci, onda su ih odnjeli jer nismo imali kosare za njih za noc i u 5 vratili. Drugi dan smo dobili kosare al nije bilo mjesta za njih pa smo doslovno preskakale jedna drugu al su bebice bile s nama cijelu noc.
Na tom odjelu je jedan wc i svi ga dijele. U sklopu njega su i tusevi..tu ne znam šta bi rekla al oprat se jednostavno moras. Na odjelu babinjaca sobe imaju svoj wc pa ga koristi samo ta soba pa je ok. Inace, bilo je jako vruce u sobama. Na hodniku je klima pa smo drzale otvorena vrata.
Hrana, srednja zalost al ja sam ne naoruzala cokoladicama i keksicima
Osoblje je stvarno ok, bilo je nekoliko sestara za bebe koje su si stvarno dale truda i objasnile sve oko dojenja, polozaja i puno nam olaksale.
Nas su pustili ranije doma jedan dan jer smo dobro a i bila je guzva pa eto da oslobode krevet
Eto ja odlazim s dobrim dojmovima, naravno nije savrseno ni blizu al sve je lakse kad ste ti i bebica dobro
Evo, ne znam ovako na brzinu sta jos pa slobodno pitaj
Piruleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 21:50   #5404
Od 4 puta, samo jednom sam uspjela nakon poroda doci odmah u sobu na babinjacama.
Prvi put sam zbog guzve zavrsila natrag u predradjaoni. Treci put sam bila na hodniku do podne jer cak ni u predradjaoni vise nije bilo mjesta, zadnji put sam prvo bila na hitnoj ginekoloskoj, sto mi je bilo grozno jer sam bila s curama koje su isle na kiretazu pa sam skrivala narukvicu cijelo vrijeme. Onda sam zavrsila na ginekoloskom odjelu koji nema veze s trudnicama.
Uglavnom, ak se pripremite u glavi da postoji sansa da cete od poroda do podneva zavrsit negdje gdje nece biti sanse da vidite bebu, lakse je psihicki


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 21:57   #5405
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Znači moramo i vlažne maramice? Ne mogu sa sterilnim gaizcama i vodom brisati guzu?
naravno da mozes gazicama ili blazinicama brisati guzu. ja sam samo to koristila.
inace, moju nijedna sestra nijednom nije premotala.
jest da nisam bila prvorotka pa mi nije nista trebalo pokazivati, ali prvi dan ni ustati nisam mogla pa mi je sestra ujutro rekla da ce ju premotati popodne pa sam ju ipak presvukla sama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 01:06   #5406
Porod težak, dug, ali osoblje divno. Sve pohvale doktorici Zovko, babici Mireli i sestrama Neni i Snježani. Inače dr. Zovko je specijalizantica. Divota su sve.
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 07:53   #5407
A da li na sv duhu preporucaju siroko povijanje?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 22:59   #5408
Ne
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 12:09   #5409
Super, hvala na infosima curke! Ja ću nositi blazinice i izbjegavati brisanje te male guze kemikalijama

A čitam raznorazna iskustva o doktorima, ništa, biti spreman na najgore, nadati se najboljem. Mislim da ako se prema liječniku i osoblju odnosiš korektno i normalno, valjda će i oni prema meni. Moje pravo je pitati, njegova dužnost objasniti. Ako će me netko nazivati kravom ili nasilno gurati gelove u vaginu (što pročitah, jel), ustat ću i otić u drugu bolnicu. Možda sam optimisitčna, ali dosta su me zaplašile raznorazne horor priče- nosiš zdravo dijete 9 mjeseci, i onda zbog divljaštva na porodu imaš problema. hmm...

Također sam čula da se potpisuje nekakva izjava da pristaješ na sva cjepiva da ih dijete dobije. Za što se uopće cijepi u bolnici? Mislila sam da je samo tbc, a sve ove ostale poliomijelitise, ospice i sl da to ide kasnije. Voljela bih rađe koktel od 3 cjepiva, a ne onaj od 5. Ima li tko kakva saznanja?
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 12:37   #5410
Hvala na info

Termin mi je 18.07 isto tako planiram roditi na Sv.Duhu.

Zasad su dobra iskustva svih koji su rodili gore.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 15:06   #5411
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Super, hvala na infosima curke! Ja ću nositi blazinice i izbjegavati brisanje te male guze kemikalijama

A čitam raznorazna iskustva o doktorima, ništa, biti spreman na najgore, nadati se najboljem. Mislim da ako se prema liječniku i osoblju odnosiš korektno i normalno, valjda će i oni prema meni. Moje pravo je pitati, njegova dužnost objasniti. Ako će me netko nazivati kravom ili nasilno gurati gelove u vaginu (što pročitah, jel), ustat ću i otić u drugu bolnicu. Možda sam optimisitčna, ali dosta su me zaplašile raznorazne horor priče- nosiš zdravo dijete 9 mjeseci, i onda zbog divljaštva na porodu imaš problema. hmm...

Također sam čula da se potpisuje nekakva izjava da pristaješ na sva cjepiva da ih dijete dobije. Za što se uopće cijepi u bolnici? Mislila sam da je samo tbc, a sve ove ostale poliomijelitise, ospice i sl da to ide kasnije. Voljela bih rađe koktel od 3 cjepiva, a ne onaj od 5. Ima li tko kakva saznanja?
Može li se to odbiti?
prodajavjencanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 21:55   #5412
Quote:
prodajavjencanj kaže: Pogledaj post
Može li se to odbiti?

Zaista ne znam. Ja nisam jedna od anti vax ekipe, upravo suprotno. Ali voljela bih biti informirana i obaviještena o svemu što mi rade s djetetom. Ne znam koja to hitna cjepiva treba dobti već u bolnici. U Skandinaviji cijepe na rota virus u bolnici, sve ostalo tek mjesecima kasnije...

Pretpostavljam da se može odbiti, kaj će ti napraviti, izbaciti te na hodnik s bebom? Glupo mi je to ponašanje kao da smo neobrazovana stoka koja ništa ne kuži ako nije liječničke struke, pa te tretiraju tako na porodu i poslije. Sad malo generaliziram i paničarim, najpametnije bi mi bilo da prestanem čitati negativna iskustva iz rodilišta
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 07:33   #5413
Panicaris. Cijepi se hepatitis b i tbc. I daju se kapi u oči za konjuktivitis

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:13   #5414
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
E mene isto zanimaju friška iskustva. Odlučila sam se za sv. Duh, čula sam divne stvari o njima, pa između Merkura i njih, prevgno sv. Duh zbog blizine.
Ja sam baš čula samo loše dojmove o Sv.Duhu. Pet je što prijateljica, što poznanica u zadnjih 5 mjeseci rodilo tamo i ni jedna nije zadovoljna.
Pogotovo sestrama koje bi trebale pomagati oko dojenja i beba.
To su možda njihovi utisci, ne znam.
U svakom slučaju, sretno!
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:29   #5415
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
A čitam raznorazna iskustva o doktorima, ništa, biti spreman na najgore, nadati se najboljem. Mislim da ako se prema liječniku i osoblju odnosiš korektno i normalno, valjda će i oni prema meni. Moje pravo je pitati, njegova dužnost objasniti. Ako će me netko nazivati kravom ili nasilno gurati gelove u vaginu (što pročitah, jel), ustat ću i otić u drugu bolnicu. Možda sam optimisitčna, ali dosta su me zaplašile raznorazne horor priče- nosiš zdravo dijete 9 mjeseci, i onda zbog divljaštva na porodu imaš problema. hmm...

Također sam čula da se potpisuje nekakva izjava da pristaješ na sva cjepiva da ih dijete dobije. Za što se uopće cijepi u bolnici? Mislila sam da je samo tbc, a sve ove ostale poliomijelitise, ospice i sl da to ide kasnije. Voljela bih rađe koktel od 3 cjepiva, a ne onaj od 5. Ima li tko kakva saznanja?
zelim ti svu srecu svijeta, na porodu i poslije i nadam se da ce tebi biti upravo tako kao sto si napisala u boldanom.
meni nije bilo tako, nazalost.
a ovo za ustajanje i odlazak usred poroda... recimo da to tako ne ide.

za cjepiva potpisujes izjavu, mozes ti odbiti, ali onda se dalje gombas s odabranim pedijatrom.
kod nas rotarix nije obavezno cjepivo.


Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Ja sam baš čula samo loše dojmove o Sv.Duhu. Pet je što prijateljica, što poznanica u zadnjih 5 mjeseci rodilo tamo i ni jedna nije zadovoljna.
Pogotovo sestrama koje bi trebale pomagati oko dojenja i beba.
To su možda njihovi utisci, ne znam.
U svakom slučaju, sretno!
i moji utisci su takvi.
velika vecina osoblja ( i dr. i sestre) bezobrazni i nadrkani bez ikakvog razloga.
manje sranja i komplikacija bi imala na porodu da sam doma sama radjala.
i da sam bila prvorotka garantirano bi mi sjebali dojenje. sopaju bebe s ad-om, ne daju nikakve savjete dok ih ne pitas, a i onda preko jedne stvari i za svaki problemcic oko dojenja odgovor je: probajte sa sesiricima.
prijatelji djece.

nekoliko cimerica sam promijenila, vecina prvorotki, vise sam im ja pomagala sa cicama onakva neupotrebljiva nego one kojima je to posao.
__________________
Think positive...

Zadnje uređivanje frupy : 06.07.2016. at 08:53.
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:11   #5416
Sad kad čitam ove zadnje komentare za Sv.Duh iskreno malo me strah jer se porod bliži.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 16:59   #5417
ja sam rodila na sv.duhu,
moj dojam je na kraju pozitivan.

ja sam došla 5 prstiju otvorena, išla sam odmah u rađaonu (bez klistira), MM je došao odmah za mnom.
nudili su drip, prolongirala sam to (nisam ga na kraju dobila), odbila sam prokidanje vodenjaka (na kraju je sam puknuo).
samo su mi napomenuli da će mi porod duže trajati.

jedina zamjerka- što je rađaona otvorena, svi koji prolaze kroz hodnik, mogu vidjeti kaj se dešava.
doktori i babice korektni.

na odjelu babinjača- isto korektno.
po tri ste u sobi, svaka soba ima svoj wc (sa tušem).
trebate imati svoje spavačice.
za bebicu- pelene i maramice.
sestre su bile ok, ako vam treba pomoć, samo ih zovite.
bile su korektne.
jedino što mi je smetalo- u sobi je kao na kolodvoru- vizite, pa stalno sestre ulaze, pa doručak, ručak, užina, večera, posjete, vizite...
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 17:02   #5418
Čekam termin pa ću uskoro saznati kako je stvarno gore.

Hvala na info.

Stvari spremne za mene i bebu i sad čekamo 18.07.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 17:37   #5419
Eto da se i ja priključim. Meni je termin 01.08., sljedeći tjedan idem na prvi pregled u TA. Drugorotka sam, sina sam rodila isto na sv. Duhu 2012.g. Porod je bio induciran, dugotrajan, ali sve u svemu nije bilo traumatično (valjda zbog blažene epiduralne). Osoblje u rađaoni je bilo ok, nasmijani i odmorni (prva jutarnja smjena), odjel babinjača kako koja sestra, dosta puta kontradiktorne u savjetima, ali kao što su i druge cure rekla ne uzimati ništa srcu i sve ih tražiti jer na to imamo pravo.
Ugl vidim da se u TA nije ništa promjenilo. I dalje naručivanje ne igra neku ulogu, već ulaziš po redu kako si stigao. Ima li netko raspored doktora po danima za TA? Naišla sam samo za visokorizičnu TA. Znam da to ništa ne znači, da se doktori stalno mjenjaju (tako je bilo i 2012.g. svaki pregled drugi doktor), ali onako čisto psihički. Uz, klasika, sam porod, brine me i termin poroda uslijed godišnjih odmora. Zna li netko kad su koji doktori na godišnjem?
Thx
Noble is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 19:52   #5420
Evo cure da i ja podjelim svoje iskustvo vidm da je sve manje vise isto Prvi porod 2014 u TA sestre super kako dodjes tako si na redu i naravno cekas dosta. Porod je krenuo spontano prolongiran mi je drip na moj zahtjev ali na kraju zbog dugotrajnog poroda zavrsila na carskom. Babice u radjaoni stvarno ok i korektne doktori takodjer ono sto je meni osobno pozitivno je da imas posljednju rijec sto se tice odluka (drip, vodenjak epi itd.) Sto se tice odjela sestre za mame super a sestre za bebe kako koja smjena zbilja neke su super i stvarno se trude pomoci oko dojenja i svega ostalog uz bebe dok je bilo sestara koje ti zbilja otezaju npr. Meni je beba bila 4550 gr i stalno gladna kad sam jednu zamolila da mi pomogne rekla mi je da sam ja majka i da si smirim djete dok je popodnevna smjena bila oko mene svakih pola sata. Zato mislim da svatko ima razlicita iskustva jer nazalost ovisimo o trenutnom raspolozenju i stanju na odjelu (da li je guzva i sl.). Sad sam opet trudna termin mi je 13.7. I u TA se nije nista promijenilo kako dodjes tako si na redu sto se tice rasporeda mogu ga staviti u nedjelju neznam ga na pamet ali znam da su sad bili stari go pa su uskakali kako tko dojde. Ako ima jos pitanja slobodno pitajte i oprostite na dugom postu i kojoj pravopisnoj greski

Poslano sa mog SQ-55E91A koristeći Tapatalk
marta105 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.