Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2006., 22:56   #1
Prvi put kod ginekologa

Cure, kad ste prvi put bile kod ginekologa?
Elena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 23:53   #2
Ja sam prvi put bila sa 18 godina i taj prvi put mi bilo baš grozno...
Inače mislim da je to najgori pregled za svaku ženu, koliko znam svim mojim frendicama je muka kad moraju do ginića, al šta ćeš i taj se pregled mora ponekad obavit.
Oblak14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 00:20   #3
s 16, imala sam problema s neredovitim mengama
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 03:18   #4
Ja sam stvarno imala grozni prvi put!! Jednom sam se smijala nečem takvom jer sam vjerovala da se radi o štosu

i sad mi je muka kad se sjetim... bilo mi je 17 i kao za inat doktor je kod sebe imao 3 studenta koji stažiraju pa ih je uveo da se uče
podvojena licnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 03:42   #5
užas... ja bih nekoga mlatnula da su mi to napravili... !!!

imala sam 17, došla kod tete ginekologinje, raširila noge, skupila noge i pobjegla.

slijedeći put sam došla moljakati za kontracepciju pa sam se osokolila. )
__________________
.......
povijest smrti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 12:01   #6
Ne kuzim to sa 3 studenta, zasto nisi rekla da ne zelis njihovo prisustvo na pregledu. Ako tip kaze da ne moze bez njih, onda se ljepo skupis, obuces, uzmes karton i odes drugome koji nema publiku.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 12:08   #7
Quote:
Arslan kaže:
Ne kuzim to sa 3 studenta, zasto nisi rekla da ne zelis njihovo prisustvo na pregledu. Ako tip kaze da ne moze bez njih, onda se ljepo skupis, obuces, uzmes karton i odes drugome koji nema publiku.
Ma čovječe; rijetko tko je u tim godinama i takvoj stresnoj situaciji tako sabran. Šutiš, umireš od muke i trpiš.

Žena i ja smo svoju kćer odveli kad joj je bilo 16 godina, nakon što smo se prvo jako puno raspitali tko je pametan i razuman i ljubazan itd. Nije bilo nekog posebnog medicinskog razloga za pregled; jednostavno smo htjeli uvesti naviku redovnog odlaska ginekologu; kao i zubaru, na primjer. Ne da nam dijete ide tek kad se neka frka već razvila.

Ispalo je jako pametno. Svakom bih to preporučio. Ali stvarno najprije nađite odličnog ginekologa; inače može imati suprotni efekt.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 13:05   #8
s 15.
Quote:
oblak14 kaže:
Inače mislim da je to najgori pregled za svaku ženu
meni osobno se puno manje dopadaju pregled želuca sondom, bris oka i tako. pregled kod ginekologa je bolan ako ti je nešto. inače nije baš ugodno, al nije ugodno ni kad ti liječnik opće prakse gurne drveni štapić u usta i stavi hladan stetoskop na prsa, pa to nitko ne napominje.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 16:39   #9
sa 17. Za prvi put sam otišla kod privatnog jer sam htjela da mi taj prvi put ne bude previše traumatičan, inače doista ništa strašno...gore mi je otići kod zubara, nego kod ginekologa.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 17:29   #10
prvi put sam bila sa 18-19 godina, nije mi bilo nista strasno, niti mi je sad... obavis sve za tri minute, nis ni ne osjetis naravno, ako je sve u redu
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 17:30   #11
s 18 godina, isla kod privatnika i nije mi se nista traumaticno dogodilo.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 17:44   #12
Quote:
kisha kaže:
gore mi je otići kod zubara, nego kod ginekologa.
i meni...brrr...

ontopic:
sa nekh 18-19
prvi put mi bilo neugodno zbog skidanja i lezanja na tom stolu i svega skupa a mrvicu je i bolilo, sve ostale puteve dodjem, obavim i odem bez srama, boli i ostalog, nit se zabrinjavam jel sam izdepilirana nit ista... pa on je samo doktor
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 19:42   #13
prvi put sa 16 godina da žicam day after
više sam se bojala trudnoće nego samog pregleda. doktorica je bila ok a i nisu mi smetale studentice koje su me pregledale( jer se i doktori moraju učiti,ne?)

najbitniji mi je papa test bar jednom godisnje i to je to.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:50   #14
Isto sa 16.
Išla sam kod privat, sječam se da je bio jako visok lik i imao veeelike ruke
nisam imala tremu, nije išla mama sa mnom, samo me dečko dovezo i čekao u auto, znači nisam se bojala niti išta slično (mislim.. ovo je važno za nastavak priče
kada smo obavili onaj administracijski dio i kada me prilično pedantno i sporo utipkao u svoj kompjuter (koji je tada bio makina i pol i sječam se da sam buljila u njega rekao mi je da se odem presvuči iza paravana u uglu ordinacije.
Več sam skoro bila na stolu kada me pitao da li mi je prvi put, nakon što sam potvrdno klimnula, on je promrmljao: "Takve su najgore"!

Eto, mislim da sam kešnula negdje oko 400,00 kn, da.. dobila sam i račun i sličicu UZV i na kućnu adresu nalaz PAPA testa, ali nikad ne ću zaboravit onaj komentar, a ja sam bila tako hrabra, sama tamo, bez mame, bez nabolje prijateljice, sa dečkom kojeg sam namjerno ostavila da me čeka u auto, osječala sam se nekako ponosno što idem na svoj prvi ginekološki pregled, nešto kao kad dječaci odlaze u vojsku, a vračaju se kao muškarci
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:56   #15
Quote:
podvojena licnost kaže:
Ja sam stvarno imala grozni prvi put!! Jednom sam se smijala nečem takvom jer sam vjerovala da se radi o štosu

i sad mi je muka kad se sjetim... bilo mi je 17 i kao za inat doktor je kod sebe imao 3 studenta koji stažiraju pa ih je uveo da se uče
Juhu, ja se ne bi skinula taman da mi život o tome ovisio...
Kada sam imala 14, moja doktorica , kod koje inače uvijek treba skinuti i grudnjak, je imala kraj sebe mladog studoša, šta li i ja sam se trebala skinuti pred njim da se on uči...
Točno-NISAM
Dapače, prijetila sam da ću pobjeći ukoliko se on ne okrene ili nešto slično
Tako da, iako još nisam bila, da mi se dogodi takva scena, sigurno se ne bih skidala pred njima..
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:31   #16
ne kuzim od kud vam takve fobije u vezi doktora. i skidanja pred doktorima boze dragi....
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:36   #17
sa 18. eventualno bi mi bio bed da je zgodan (govorim o pretpostavci da je muško), al s obzirom da u 90% slučajeva to nisu, nema beda. pa na dan oni vide 15-ak žena, kao da si mu ti sad s neba pala da pase oči na tebe (tebe kao neodređena osoba .
nažalost kao što se vidi na ŽK podforumu ima i takvih koji imaju vulgarnih izjava, njima bih odmah rekla što ih ide. Koma.
Nakon podosta papa testova i pregleda mogu reći da me nijednom ništa nije bolilo... Ono, osjetiš npr. uzimanje brisa, al to nikako ne spada u osjećaj boli.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 10:07   #18
Quote:
emo§ion kaže:
Juhu, ja se ne bi skinula taman da mi život o tome ovisio...
da mi život o tome ovisi, skinula bih se pred hong kongom, a ne samo pred studentom medicine.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 10:32   #19
a kad vam je krajnja granica za prvi put otić ginekologu? nakon koje dobi počinje zgražanje što cura nije još otišla ginekologu? jel 20?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 10:43   #20
Quote:
alexxx kaže:
da mi život o tome ovisi, skinula bih se pred hong kongom, a ne samo pred studentom medicine.
Ono moje bilo je ironično..
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.