Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2012., 16:59   #1481
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Bila sam kod dr Kosa koji mi je rekao da odem na amniocentezu iako nisam htjela, po njegovom misljenju nakon UZ beba nema malformacije, svi
organi uredni, srce ok.
U pon sam Obavila amniocentezu u vinogradskoj. Nije boljelo, sve proslo u redu. Sad cekam rezultat. Nisam nasla krvnu grupu pa su mi uzeli krv a usput i kks napravili. Prije amniocenteze pregledana ginekoloski.
Koliko imaš godina i kakva je obiteljska anamneza je isto jako bitno tj da li je u obitelji bilo kakvih kromosomopatija??Mislim da je po njima uvijek bolje da se napravi,ali zadnju riječ ipak moraš reči ti,mislim za amnio.Ja sam naručena za tri tj.na sv.Duhu,ipak, nakon silnog razmišljanja gdje ću se naručiti.Nisu mi spominjali da će mi raditi vaginalni pregled,samo uzv prije zahvata.Da li te sad šta boli,steže i to?

Zadnje uređivanje tisi : 06.12.2012. at 21:22. Reason: uređivanje citata
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:21   #1482
Imam ti 38.5 god, u obitelji nemam kromosomopatija, znam da mi godine ruse prosjek. Nije me bolilo, gledala sam bebu na UZ-u pa mi je to odvlacilo paznju. Ja bih rekla da me je vise bolilo vadjenje krvi kod rucnog zgloba.
Nisu ni meni rekli da cu vadit krv i imath pregled.
Isto tako kad sam bila kod Kosa nije mogao vidjeti mokracni mjehur pa sam dobila i vaginalni UZ.
Suprug je bio samnm zbog prijevoza.
Nista me ne steze, pece,boli... Nakon amnio sam trebala mirovat jedan dan i par dana laganini, bez generalki po stanu, nosenju, vucenju. Rekao mi je dr. ako osjetim bilo sto cudno da odmah dodjem k njima u bilo koje doba dana ili noci. Pitala sam ga da li mogu u petak (sutra) na fetalnu ehokardiografiju i mogu. Oni navodno racunaju da ako se dogodi spontani u periodu od 2 tjedna kriva je amniocenteza
Sretno na amniocentezi.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:39   #1483
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Imam ti 38.5 god, u obitelji nemam kromosomopatija, znam da mi godine ruse prosjek. Nije me bolilo, gledala sam bebu na UZ-u pa mi je to odvlacilo paznju. Ja bih rekla da me je vise bolilo vadjenje krvi kod rucnog zgloba.
Nisu ni meni rekli da cu vadit krv i imath pregled.
Isto tako kad sam bila kod Kosa nije mogao vidjeti mokracni mjehur pa sam dobila i vaginalni UZ.
Suprug je bio samnm zbog prijevoza.
Nista me ne steze, pece,boli... Nakon amnio sam trebala mirovat jedan dan i par dana laganini, bez generalki po stanu, nosenju, vucenju. Rekao mi je dr. ako osjetim bilo sto cudno da odmah dodjem k njima u bilo koje doba dana ili noci. Pitala sam ga da li mogu u petak (sutra) na fetalnu ehokardiografiju i mogu. Oni navodno racunaju da ako se dogodi spontani u periodu od 2 tjedna kriva je amniocenteza
Sretno na amniocentezi.
A zašto ideš na tu ehokardiografiju?Moram priznati da ne znem što je toJa misli da te dr.Kos šalje prvenstveno zbog godina.Jer kao što sam ranije pisala svi ti testovi,pa čak i najbolji uzv ti NE mogu 100% reći da je sve ok,a sa godinama se povečava taj rizik bla,bla,bla.....znaš i sama.Ja imam 37 i pol.Najgore što me plaši je jer nisam iz Zg,pa moram putovati nazad,mislim da je bolje da ostanem par dana u Zg(a imam i gdje),samo mi je tlaka zbog moje dječice domada su mi sami bez mene i mm tih par dana,kod bake.Al dobro, biće kako mora biti.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 10:32   #1484
nova sam u forumima, al odlucih pristupiti istom da pokusam naci malo mira!!
bilo koji savjet i iskustvo su vise nego dobro dosli!!
naime u 12 sam radila double test gdje je mjerenje nuhalnog nabora iznosilo 2,9 do 3,1! receno mi je da su to granicne vrijednosti te da bih trebala ponoviti pregled na pocetku 13 tjedna! u medjuvremenu sam trazila second oppinion gdje je UZ pregled bio potpuno normalan. Danas, na pocetku 13 tjdedna sam se vratila svojoj doktorici, koja je u panici rekla da je nuhalni nabor 3,9 te da je apsolutno indicirana amniocenteza. Da napomenem da su mi hormoni potpuno uredni, te da mi je 34 godine!
Ja nemam problem sa samom amniocentezom kao pregledom ali nemogu docekati 16 tjedan!!!


Da li je iko imao slicnih iskustava, please share, zelim cuti bilo koju dobru vijest

p.s. ukoliko sam na pogresnoj temi sorry
hvala unaprijed
doktoressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:32   #1485
Quote:
doktoressa kaže: Pogledaj post
nova sam u forumima, al odlucih pristupiti istom da pokusam naci malo mira!!
bilo koji savjet i iskustvo su vise nego dobro dosli!!
naime u 12 sam radila double test gdje je mjerenje nuhalnog nabora iznosilo 2,9 do 3,1! receno mi je da su to granicne vrijednosti te da bih trebala ponoviti pregled na pocetku 13 tjedna! u medjuvremenu sam trazila second oppinion gdje je UZ pregled bio potpuno normalan. Danas, na pocetku 13 tjdedna sam se vratila svojoj doktorici, koja je u panici rekla da je nuhalni nabor 3,9 te da je apsolutno indicirana amniocenteza. Da napomenem da su mi hormoni potpuno uredni, te da mi je 34 godine!
Ja nemam problem sa samom amniocentezom kao pregledom ali nemogu docekati 16 tjedan!!!


Da li je iko imao slicnih iskustava, please share, zelim cuti bilo koju dobru vijest

p.s. ukoliko sam na pogresnoj temi sorry
hvala unaprijed
ako si u zg ili ti je blizu imaš još par dana vremena napraviti kombinirani probir kod dr kosa, toplo ga preporučam. ima vrhunsku aparaturu i izvrstan je dijagnostičar. ja nisam radila double baš radi velike nepouzdanosti. ne znam koliko te kvalitetan stručnjak gledao, ali odgovorno tvrdim da nisu svi u stanju izmjeriti nuhalni nabor. dr kos ti radi u poliklinici ginekos, pa pokušaj stupiti u kontakt.
sretno
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 11:47   #1486
ja bi se pridruzila komentarom da nije svaki ginekolog obucen da mjeri nuhalni nabor. kvalitetan uzv, kao i ostali parametri koji se uzv-u vide, te krvne pretrage zajedno daju bolji uvid.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 13:17   #1487
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja bi se pridruzila komentarom da nije svaki ginekolog obucen da mjeri nuhalni nabor. kvalitetan uzv, kao i ostali parametri koji se uzv-u vide, te krvne pretrage zajedno daju bolji uvid.
dovoljno je reći da kad dođeš u vinogradsku pitaju tko je radio ultrazvuk. kad sam rekla dr kos, samo su rekli:"Onda super!" - što god to značilo....a na kraju je sve ispalo super pa im vjerujem svima.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:13   #1488
odlucila sam se za amniocentezu kod dr.podobnika koji tvrdi da se ista u njegovoj klinici može uraditi već sa 14plus tjedana. dali je iko imao iskustva sa dr.podobnik i ranijom annio??
doktoressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 11:49   #1489
Quote:
doktoressa kaže: Pogledaj post
odlucila sam se za amniocentezu kod dr.podobnika koji tvrdi da se ista u njegovoj klinici može uraditi već sa 14plus tjedana. dali je iko imao iskustva sa dr.podobnik i ranijom annio??
Svugdje piše da se radi od 16 tj.,a za sve prije postoji mogučnost da nema dovoljno genetskog materijala u uzorku vode,te se ne može analizirati.(zato se i ne preporučuje prije).Ja bi na tvom mjestu radije išla na biopsiju korinskih stanica placente,ako si sad u 12-tom tj,mislim da se to još može uraditi.Ja sam se za to raspitivala na sv.Duhu u bolnici,to rade ali samo ako su ti pred testovi loši ili uzv,odnosno mora biti neki razlog zašto se ide(ne mogu biti npr.samo godine trudnice).
A opet kod Podobnika imaju sigurno vrhunsku tehnologiju(sudeći po cijeni koja je kod njega),ako ti je rekao da može amnio-ja vjerujem da bi on to i napravio kako treba.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 11:56   #1490
Quote:
doktoressa kaže: Pogledaj post
odlucila sam se za amniocentezu kod dr.podobnika koji tvrdi da se ista u njegovoj klinici može uraditi već sa 14plus tjedana. dali je iko imao iskustva sa dr.podobnik i ranijom annio??
mislim da si ti ok s tim datumom, jer se amnio preporuca od 15-og do 18-og tjedna, a sa 14 + si vec u 15-om tjednu. rana amnio koja se teoretski moze raditi vec od 11-og tjedna se izbjegava jer je mogucnost sponatnog puno veca nego u kasnijim tjednima.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:38   #1491
joj hvala puno sad mi je lakse, do jucer sam mislila da cu poludit od silnih misljenja i gluposti !!! hvala jos jednom
doktoressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 17:53   #1492
Quote:
doktoressa kaže: Pogledaj post
odlucila sam se za amniocentezu kod dr.podobnika koji tvrdi da se ista u njegovoj klinici može uraditi već sa 14plus tjedana. dali je iko imao iskustva sa dr.podobnik i ranijom annio??
Ja sam bila 2 puta na amniocentezi i oba puta su mi rekli da ju je najbolje raditi u 16. ili 17. tjednu jer često kad se radi ranije ne uspije zahvat, ne sjećam se više zašto. A poslije 18. tj je već vremenski malo na knap. Ja sam prvi put bila u 17.tj, sad sa 18+1.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 19:41   #1493
Ja sam mogla birati da li želim sa punih 16 tj. ili tjedan dana kasnije,kao njima je svejedno,kako ja hoću i naravno da sam odabrala ovo ranije.Nisu mi spominjali da može ranije i od toga.Na sv.Duhu.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:06   #1494
Koliko se ne smije sexati nakon amniocenteze? Ili kad se smije
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 20:56   #1495
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
A zašto ideš na tu ehokardiografiju?Moram priznati da ne znem što je toJa misli da te dr.Kos šalje prvenstveno zbog godina.Jer kao što sam ranije pisala svi ti testovi,pa čak i najbolji uzv ti NE mogu 100% reći da je sve ok,a sa godinama se povečava taj rizik bla,bla,bla.....znaš i sama.Ja imam 37 i pol.Najgore što me plaši je jer nisam iz Zg,pa moram putovati nazad,mislim da je bolje da ostanem par dana u Zg(a imam i gdje),samo mi je tlaka zbog moje dječice domada su mi sami bez mene i mm tih par dana,kod bake.Al dobro, biće kako mora biti.

Kos me je poslao kontrole radi, sve je ok, kontrola u 30 tjednu.

Doktorica je gledala bebino srce na UZ-u
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 17:21   #1496
Quote:
teta mina kaže: Pogledaj post
Koliko se ne smije sexati nakon amniocenteze? Ili kad se smije
Da,i mene to zanima,osobito nakon ove neaktivnosti u prvom tromjesečju(zbog mučnine,umora...).Vjerovatno se onaj prvi tjedan mora paziti,kad se i preporučuje mirovanje.A malo me sram pitati dr koji će raditi pretragu.
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 14:55   #1497
pozz svima! evo na preskoke sam malo procitala postove pa da se ukljucim u razgovor... ja u utorak (18.12.) imam amniocenetezu i to iz razloga sto sam prava fosilka - 40 god i 10 mjeseci! :-) i prva mi je trudnoca. zasad sve ide kao 'podmazano', a opet me malo strah iscekivanja...
arwenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 15:56   #1498
Quote:
LOVELY DIANA kaže: Pogledaj post
Da,i mene to zanima,osobito nakon ove neaktivnosti u prvom tromjesečju(zbog mučnine,umora...).Vjerovatno se onaj prvi tjedan mora paziti,kad se i preporučuje mirovanje.A malo me sram pitati dr koji će raditi pretragu.
Mislim da to najviše ovisi o tome kako se osjećaš - no sigurno bi nekih 10-14 dana bilo pametno pričekati.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 09:10   #1499
Quote:
arwenna kaže: Pogledaj post
pozz svima! evo na preskoke sam malo procitala postove pa da se ukljucim u razgovor... ja u utorak (18.12.) imam amniocenetezu i to iz razloga sto sam prava fosilka - 40 god i 10 mjeseci! :-) i prva mi je trudnoca. zasad sve ide kao 'podmazano', a opet me malo strah iscekivanja...
Uh,i mene čeka otprilike tjedan dana poslije tebe.I mene je strah,ali eto....tako smo odlučili.Javi kako je prošlo i gdje si bila na pretrazi.pozzzz...
LOVELY DIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 10:52   #1500
Samo da podijelim informaciju budući da sam uglavnom svugdje prije amniocenteze čitala da se nalazi s Rebra čekaju 4-6 tjedana.

Obavila sam amniocentezu i uzorak se slao na Rebro. Nalaze sam dobila preporučeno poštom upravo danas. Točno nakon tri tjedna.

Dakle, kako su mi i rekli, ubrzali su se i više se ne čeka 4 do 6 tjedana. I ove nalaze bih dobila prije, ali bili su blagdani pa se poštom poslalo tek jučer. Na nalazu piše da je izrađen prije tjedan dana. Ionako, ako nešto nije u redu, zovu odmah na telefon. Sve u svemu, mislim da je to sada sasvim pristojno za razliku od ranije kada se čekalo skoro pa duplo duže.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.