Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 11:06   #1
Komentirate li postupke drugih roditelja u vašem društvu?

dovoljno sam dugo na ovom forumu da primijetim da je vecina ljudi tu 'jaka' na jeziku, pa me zanima jeste li takvi i u stvarnosti...

komentirate li ljudima s kojima ste u drustvu (bilo da su vam prijatelji, poznanici ili netko koga ste tek upoznali) njihove, po vama pogresne, postupke prema djeci...

vjerujem da nije potrebno dalje objasnjavati, ali navest cu jedan svjezi primjer: poznanica dijete od sest mjeseci stavlja na noge i pridrzava, da se javi mojoj T. koja uci hodati...

ja nisam komentirala, jer dok me netko ne pita za savjet, ja ne volim pametovati... mozda to nije u redu, ali ja sam takva... ne volim da se ljudi mijesaju u moje postupke, pa se tako ni ja ne mijesam u tudje...

da mi se da, ubacila bi i anketu, ali to zahtijeva jos malo mozganja pa cu preskocit...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:13   #2
ne komentiram.
ako me netko pita za savjet ili mišljenje - onda kažem što mi je na umu bez dlake na jeziku.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:17   #3
Ne, dok me netko ne pita za mišljenje. Imam frendicu koja mora biti svakom loncu poklopac (ne meni ) i baš mi ponekad ide na živce kad smo u društvu s drugim mamama. Ok je komentirati nešto ako te netko pita, ali baš svaki put reći svoje mišljenje bez da te je itko išta pitao mi je too much. Na kraju svatko napravi tako i tako po svom.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:21   #4
Samo za as. Tu se ne libim reci sve sto mislim o vadjenju djeteta jer place i jer se ide samo do ducana.
Za ostalo ne.
Ali kad me pitaju jel L jede/radi/voli/ili slicno kazem ne i objasnim zasto.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:22   #5
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne komentiram.
ako me netko pita za savjet ili mišljenje - onda kažem što mi je na umu bez dlake na jeziku.
cudi me za tebe jer tu bome svakom kazem i sto ga ide i sto ga ne ide...

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Samo za as. Tu se ne libim reci sve sto mislim o vadjenju djeteta jer place i jer se ide samo do ducana.
Za ostalo ne.
Ali kad me pitaju jel L jede/radi/voli/ili slicno kazem ne i objasnim zasto.
a pregled kukova ne komentiras?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:27   #6
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post

a pregled kukova ne komentiras?

Pa nije to komentiranje. To spada u savjet, ako sto savjetujem da si radije kupe kindac koji ima tri razine nego samo jednu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:32   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

Pa nije to komentiranje. To spada u savjet, ako sto savjetujem da si radije kupe kindac koji ima tri razine nego samo jednu.
ako neko kaze da beba ima mjesec ipo i da ju vode na pregled kukova za mjesec dana, i ti das svoj komentar da trebaju ranije, po meni je to komentiranje...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:53   #8
...kako kad...uglavnom komentiram i ulazim u raspravu o nečijem tuđem postupku ako netko taj svoj postupak želi prikazati ispravnim i nameće ga drugima, odnosno meni, a ja osobno smatram da nije ispravan( ili uopće ili samo za mene)...
...ali ne prilazim drugim roditeljima koji se meni ili drugima direktno ne obraćaju
...a i mislim da ne možeš baš uspoređivat komentiranje na forumu i relanom životu ...ovdje u raspravama sudjeluje veliki broj ljudi, svatko može otvorit ili sudjelovat na temi koja mu je zanimljiva a da se prethodno ne mora upoznavati s drugim sudionicima, nema bojazni da žestoki razgovor eskalira u nešto gore, ljudi su slobodniji u izražavanju mišljenja jer se ne boje možebitnih neugodnih popratnih pojava itd...

...aha, sad vidim da si ti zapravo mislila na komentiranje roditeljskih odluka naših bliskih prijatelja, jel jesi
...to komentiram svakako, i oni moje
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 12:01   #9
ja ne komentiram, nego ako me baš netko pita, a i onda nejčešće pazim način na koji ću to reći jer sam do sada skužila da ljudi koji te i pitaju za savijet ili komentar, najčešće nafrlje noom ako im kažeš svoje mišljenje koje se razlikuje od njihovog!
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 12:10   #10
ja ponekad komentiram ali samo svojim bližnjima odnosno svojim nećakinjama dam savjet iako me nikad ne poslušaju...one ionako rade onako kako se radilo prije 20 god, jer slušaju svoje mame
ali ostalima nikad ne komentiram osim ako me nešto ne pitaju
iako, znam da mene komentiraju neke moje poznanice, kako učim sve o djetetu na forumu, za recimo npr. antibiotike, hodalicu itd...
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:01   #11
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne komentiram.
ako me netko pita za savjet ili mišljenje - onda kažem što mi je na umu bez dlake na jeziku.
isto. Inače ne komentiram. Ovdje mislim da imam pravo komentirati bez granica, jer čim je netko tu, preispituje se.(pa i ja)
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:05   #12
ne komentiram. povodim se za onim da svaka mama zna najbolje za svoju bebu....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:16   #13
Samo sam jednom dala savjet potpuno nepoznatoj osobi jer je svoje djete zbog neiskustva u datoj situaciji donjela u opasnost.Inace nikad ne komentiram ako mi niko ne trazi misljenje ili savjet.
Sto se mene tice meni ne smeta da mi neko da svoje misljenje ili neki savjet a da ga nisam trazila. Cesto se moze cut i nesto novo ,zanimljivo ili poucno a mislim da svi mi u zivotu uvjek imamo prostora za poboljsanje.
LuckyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:19   #14
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
ako neko kaze da beba ima mjesec ipo i da ju vode na pregled kukova za mjesec dana, i ti das svoj komentar da trebaju ranije, po meni je to komentiranje...
To ne komentiram, mjesec i pol ili mjesec je isti k****.
Ako netko misli ici s 3 mjeseca onda komentiram ako oces tako zvati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:49   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
To ne komentiram, mjesec i pol ili mjesec je isti k****.
Ako netko misli ici s 3 mjeseca onda komentiram ako oces tako zvati.
Nisam išla na teme o kukovima, ali sam bila uvjerena da se ide sa tri...ontopic...komentiram ako me se pita. Problem je što ponekad ne odgovoriš što očekuju pa na to gledaju kao da si komentirao ničim izazvan
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:50   #16
Ni ja nisam od onih koje kometiraju bez povoda.
Jer ne volim ni ja dobronamjerno "zašto joj ne nosiš kapu, bebe moraju nosit kapu" ili "samo mlijeko, ma možeš ti njoj bez straha početi davati dohranu" ili "gole su joj noge, zašto joj ne nosiš hulahopke?"
Takve kometare mogu progutati od nona i nonota, ali od nikoga više.

Kad me nešto zanima uglavnom se informiram na drugim mjestima pa već unaprijed stvorim neko svoje mišljenje, a onda kad priupitam nekoga za njegovo mišljenje tada OK prihvaćam sve komentare.

Inače kad vidim da neko očito radi neke (po meni greške) tada pokušam započeti uokolo-naokolo temu pa savjetujem, a da ne ispada da patroniziram.
Mladim roditeljima u mojoj široj obitelji koji uopće nisu namjeravali kupiti as(da, da, ima i toga) sam uspjela objasniti koliko je ona bitna.
I još sam jednom curi koja je mislila da joj nestaje mlijeka, tj. da ga nema dovoljno htjela objasniti da bi mogao bit najvjerojatnije skok u razvoju.
Prvima sam kupila AS pa ju koriste, a ova cura je uvela ad.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:03   #17
ja bi komentirala ali se suzdržavam.
ni ja ne volim kad meni netko neš komentira (iako u biti nisam ni primjetila komentare osim naravno od baka) iako bi rado rekla da se bebi od 5,5 mj. u vodu u kojoj se kuha jelo ne stavlja kocka za juhu i da treba koristiti as ( oko mene ju većina ljudi ne koriste) ali svatko ima pristup informacijama u vezi bilo čega ( pedijatri , roditelji- bake i dede, patronažne sestre, časopisi, internet, prijateljice..) pa se može informirati ako želi.
jer da, ljudi to shvate kao patroniziranje i ne volim onda.
a ako netko pita, onda kažem.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:17   #18
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Nisam išla na teme o kukovima, ali sam bila uvjerena da se ide sa tri...ontopic...komentiram ako me se pita. Problem je što ponekad ne odgovoriš što očekuju pa na to gledaju kao da si komentirao ničim izazvan
Eto vidis, i kako da onda ne komentiram?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:39   #19
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
ja bi komentirala ali se suzdržavam.
ni ja ne volim kad meni netko neš komentira(iako u biti nisam ni primjetila komentare osim naravno od baka) iako bi rado rekla da se bebi od 5,5 mj. u vodu u kojoj se kuha jelo ne stavlja kocka za juhu i da treba koristiti as ( oko mene ju većina ljudi ne koriste) ali svatko ima pristup informacijama u vezi bilo čega ( pedijatri , roditelji- bake i dede, patronažne sestre, časopisi, internet, prijateljice..) pa se može informirati ako želi.
jer da, ljudi to shvate kao patroniziranje i ne volim onda.
a ako netko pita, onda kažem.
tak i ja

svatko nek radi sa svojim klincem kako vjeruje da je najbolje. ako me baš pita za mišljenje, reći ću ga bez dlake na jeziku
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:45   #20
komentiram....
iako mislim da sam "blaza" otkad imam svoje dijete, ili samo imam manje prilika
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.