Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 00:52   #201
Pozdrav svima!
Ja sam takodjer nekoliko puta slala mailove u kojima molim za bilo kakav info. Nije odgovoreno ni na jedan. Ali sam prije par dana primila poziv na sastanak u vezi projekta Spansko - Oranice. Sastanak je bio jucer, a novosti su sljedece: na tom zemljistu je podzemna voda i problem nastaje sa -3 etazom (garaza) jer bi sanacija (spominjao je dijafragmu) stajala previse tj cijena kvadrata bi morala skociti. Dosjetili su se da taj projekt predizajniraju tako da bude manje vecih stanove - sto znaci manje parkirnih mjesta da ne moraju tako duboko kopati.
Buduci da sam ja rezervirala mali stan ponudio mi je kao alternativu stan u zgradi u Zagrebackoj (nasuprot Tehnomobila) koja bi se trebala poceti ovih dana graditi a useljenje se ocekuje u veljaci 2012. Odabrala sam si novi stan i nadam se da tu nece biti ovakvih odgoda i da ce stvari teci gladje.
Sto se tice kredita drzi se stare price (u igri su jos Raiffeisen i PBZ - najvjerojatnije ce biti Raiffeisen, veli) - kamata 5,75%, troskovi realizacije kredita do 500kn, pocetak otplate po useljenju. Kaze da se nada postizanju dogovora iduci tjedan, kada bi svima slao tehnicke specifikacije stanova i pozivao na potpisivanje predugovora.
Zivi bili pa vidili
Sretno!
yekcim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:56   #202
zanimljivo...hvala vam.
a tko vam je poslao poziv na sastanak? je li to bilo samo za vas ili i za ostale kandidate?
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:30   #203
Hvala puno na info.
Samo bih Vas molila da mi pojasnite ovo dolje, jer moja logika mi govori da bi trebalo biti vise vecih stanova, za manje parkirnih mjesta da ne bi morali duboko kopati.

"Dosjetili su se da taj projekt predizajniraju tako da bude manje vecih stanove - sto znaci manje parkirnih mjesta da ne moraju tako duboko kopati."

Btw ne znam sto bismo trebali potpisivati kad iz MS ne znaju kako ce izgledati stanovi, koliko ce kostati, kad ce poceti graditi i kad ce ih zavrsiti.
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:01   #204
hm, hm!

Koliko se sjećam problem podzemnih voda bio je u medarskoj a ne špansko oranice iako su projekti udaljeni zračne linije manje od 1 km. Inače Zagreb je cijeli vodno područje zbog Save. Moja baka je u dvorištu na ljubljanici imala pumpu na dubini oko 6 m .Za sastanak nisam čuo što je još 1 veliki minus za maticu ma koliko je branili.Zakonom je propisano da svaki stan u novogradnji mora imati parkirno mjesto pa kad bi morali smanjiti broj stanova što logički govori da bi bilo manje manjih stanova a malo više većih .Građevinska se plaća po bruto m3 a da bi bilo isplativo moraju napraviti maksimum što govori ou prilog teoriji manje malih a malo više većih stanova . Kamata 5.75 je gotovo neprihvatljiva. Na netu sam vidio gotove stanove koje je financirala RBA po akcijskoj kamati od 4% pa ne bi bilo loše da matica sklopi ugovor pod istim uvjetima sa bilo kojom bankom (stanovi su veliki i skupi na dobrim lokacijama ali
novčana masa je veća ako projekt obuhvaća puno stanova a mi govorimo o najmanje 3 projekta u zagrebu + kompenzacije stanova.
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:10   #205
Lightbulb zaboravih naglasiti

Na lokacijj špansko oranice stoji samo gomila smeća pa ne vjerujem da je neko vršio geološka istaživanja između hrpe šute i smeća a kamata o kojoj sam pisao trebala bi biti vidljiva na:


Stanovi Črnomerec, Zagreb
prodaja stanova 3-sobni i 4-sobni
sa vrtovima.AKCIJA-krediti od 3,95%
www.gkt-gradin.hr
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:30   #206
Da pojasnim
Na sastanak sam pozvana telefonski (tajnica) i sastanak je bio individualan (ne grupni kao prvi put u mom slucaju) - dakle gosp. Janičić i ja. Već iza nas je čekala druga gospođa.

@tapiserija: vise vecih stanova na ustrb manjih - znaci ukupno manje stanova u zgradi.

Moram priznat da sam sve manje uvjerena u cijelu pricu
yekcim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:41   #207
A Središće? Spominje li tko Središće?
Ili je ono sada u drugom planu?
mary31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:29   #208
Quote:
mary31 kaže: Pogledaj post
A Središće? Spominje li tko Središće?
Ili je ono sada u drugom planu?
čula sam se u petak s bužanovom i otprilike je stanje kakvo sam napisala u postu br. 175, vezano za središće.

čovjek kaže da za sad ide sve ok, dokumentacija se i dalje sva priprema koja treba za građevinsku (lokacijska je dobivena davno) i za sad se navodno ne naziru nikakvi neriješivi problemi, što bi značilo da bi po dogovoru predugovori bili oko ožujka, a onda gradnja.
zadnje što se radilo su bila ta odvajanja garaža za stanare od ostalih garaža jer tako nije bilo u početnom projektu.

osobno sam u međuvremenu kod frendice arhitektice malo pitala za te arhitekt. urede koji su radili idejni projekt new habitat za natječaj i projekt za lokacijsku i ona mi veli da su to zbilja dobri uredi, pa da bi i projekt trebo ispast dobar šta se tiče arhitektonskog dijela.

inače, imaš pravo, središće je sad malo manje aktualno u usporedbi sa španskim i zagrebačkom, jer tu trenutno ima dosta posla kolko sam svatila.

mi za središće bi trebali doć na red navodno u sječnju za prve inf. i dogovore vezano za predugovore, kredite i ostalo. prema tome, ja računam da ak nas do ožujka neko kontaktira - dobro je!

eto, možda ti nisam puno pomogla, al to je kaj znam.

osobno, ko što sam već rekla: daj Bože da bude sve ok do kraja, jer kakva su vremena ...

al opet, tješe me ljudi okolo koji su stariji: ne može se prestat živit zato kaj su vremena teška, treba se trudit i nastojat, pa će neš i bit. (bacila sam se u filozofiju - vrjeme za stavit točku na post i primit se pametnije posla:)
vidal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 14:59   #209
Pa kaj je zagrebačka neki novi projekt, za njega nemam pojma?
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:19   #210
pozz

Predpostavljam da je "zagrebačka" projekt nekog drugog kao kompenzacija. Matica ima još nekoliko kompenzacijskih ponuda pa čak i famoznu sopnicu (sesvete POS) po 900 eura.Piknuo sam lokaciju(zagrebačka) na karti i nije loša ali mi je pre udaljena (bliža je Ilici) Ko je projektant, izvođač i investitor pojma nemam ali bi me zanimale cijene i tlocrti radi moga sindikalnog članstva. Ja se nadam da će konačno srušiti taj repetitor i još više se nadam da ga neće staviti na krov u pavlenskom putu(špansko-oranice) Prekjučer sam išo u lidl na oraničkom odvojku ali nisam stigao vidjeti promjene na lokaciji ako ih ima.
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:13   #211
da, kolko znam, zagrebačka nije novi projekt, štoviše zagrebačka je prvi projekt za koji sam ja uopće bila čula još proljetos, dok nije bila aktualna ponuda za špansko, a kamoli za središće. bila sam zvala sindikat da pitam hoće li opet bit neke ponude za stanove kak su bili one prije nekoliko godina s kreditima stambenim s niskim kamatama, pa su mi u sindikatu bili rekli da će se gradit stanovi u zagrebačkoj. dapače, rekli su mi točno lokaciju i sve, pa smo muž i ja još proljetos otišli pogledat to mjesto za buduće gradilište. tak da to, kolko znam, zbilja nije ništa novo. samo se ponude i predbilježbe otvaraju za jednu po jednu lokaciju. ne znam o čemu to ovisi.

u lipnju, kad sam bila na prvom razgovoru u matici mi je a.j. bio reko, kad sam ga pitala hoće li kasnije bit otvorene i još neke druge lokacije osim španskog i središča, da će bit ta zagrebačka i možda neš u dubravi ak bude moguće (kolko sam svatila ne sopnica, nego baš dubrava). mislim da je u međuvremenu dubrava otpala (al nisam ziher!), a zagrebačka je ostala.

isto tako mi je bilo rečeno da dok gradnja ne krene razne preinake stanova, tlocrta, spajanja stanova i slično dolaze u obzir na svakoj od lokacija. tako da se nadam da sve što se događa (vezano za veliki stanovi u španskom, mali stanovi u zagrebačkoj i sl.) još uvijek ide u neke okvire prihvatljivih promjena.

ak zbilja te podzemne vode rade probleme u španskom, a poznanici koji rade u visokogradnji mi vele da na hrpu mjesta u zg-u nađu fuj-podzemne vode koje se ne mogu dobro sanirat il neš kao saniraju pri gradnji, al poslje opet pušta vodu u podzemnim etažama - onda bolje da preprave projekt tak da bude manje podzemnih etaža nego da riskiraju, naprave po sadašnjem projektu, a poslje ljudima trune zimnica u podrumu i auti hrđaju.

bila sam u ranijem jednom postu već napisala da su se neki iz onih novih zgrada u stonskoj u središću žalili da je već kod useljenja etaža -2 bila vlažna na mjestima jer nisu dobro tu neku odvodnju/dijafragmu/ne-znam-kaj napravili. isto tak se sjećam kad su prije nekoliko godina kopali rupu za jednu zgradu, tu kod nas u dubravi. to je krater bio ko da će stokatnicu gradit, a onda su mi rekli da to isto neš zbog podzemnih voda moraju dole dublje kopat, pa neš kemijat da temelji budu zdravi. u svakom slučaju bilo sto neke mehanizacije i mogu si zamislit da je to dosta poskupilo gradnju.

eto, to ja ovak ko laik, al biće da ima znalaca, pa nas sve skupa mogu malo poučit?

Zadnje uređivanje vidal : 29.11.2010. at 18:18. Reason: prepravka
vidal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:17   #212
zgrada o kojoj yekcim govori treba se graditi nasuprot zgrade tehnomobila a to je zgrebačka 163 otprilike što je sjeverno bliže ilici a ne španško nove oranice (medarska) koju neki zovu rudeš a nisam čuo da bi to bila prva lokacija matice(mislim pritom na lokaciju zagrebačka 163). Naravno nisam sveznajući pa ako neko nešto više zna zato smo na forumu da se pokušamo utješiti u iščekivanju godota
mlinka 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:50   #213
zagrebačka

Quote:
mlinka 2 kaže: Pogledaj post
zgrada o kojoj yekcim govori treba se graditi nasuprot zgrade tehnomobila a to je zgrebačka 163 otprilike što je sjeverno bliže ilici a ne španško nove oranice (medarska) koju neki zovu rudeš a nisam čuo da bi to bila prva lokacija matice(mislim pritom na lokaciju zagrebačka 163). Naravno nisam sveznajući pa ako neko nešto više zna zato smo na forumu da se pokušamo utješiti u iščekivanju godota
točno, i ja kad kažem "zagrebačka" mislim baš na "Zagrebačku" ne na špansko-oranice.

ko što rekoh, s obzirom da nama treba stan, ja sam samoinicijativno bila zvala sindikat da vidim hoće li bit kakvih stambenih programa. nažalost, ne mogu se sjetiti koji je to mjesec točno bio, ali svakako je bilo ohoho prije lipnja.
Tad su mi u sindikatu (baš na br. telefona mog sindikata, a ne matice) rekli ovako: "da, trenutno se radi program stambenog zbrinjavanja, al to neće radit neposredno sindikati nego više sindikata zajednički osniva posebnu firmu/poduzeće/neki-tip-pravne-osobe. zove se "matica stanogradnja" i ta firma će u ime sindikata obavljati stambeno zbrinjavanje članstva. ne znam vam reći koje će sve lokacije bit u igri, ali svakako Zagrebačka br. sto-i-nešto (rekoše mi točni kućni broj). evo vam br. telefona čovjeka koji će biti zadužen za Maticu stanogradnju."

dadoše mi neki br. telefona i ime čovjeka (ne sjećam se imena, tak da ne znam je li to bio a. janičić ili netko drugi). naravno, odma sam nazvala i reko mi tip da je ta zagrebačka u tijeku obavljanja papirologije, da se projekt otprilike zna kakav bi bio (jer da je otkupljen ili na neki drugi način preuzet - ne sjećam se više točne kvalifikacije), točno mi objasnio između kojih zgrada da gledam ak hoću točno vidit di bi se gradilo kad dodjem na taj dio zagrebačke. osim toga, reče da će bit još lokacija, al da je još prerano da bi mi išta točnije mogao reć; da će se više znat za nekoliko mjeseci, pa da će se onda počet obavještavat članovi sindikata zainteresirani za stambeno zbrinjavanje.
muž i ja sjeli u auto i odvezli se pogledat di je to buduće-daj-Bože gradilište u zagrebačkoj i nastavili čekat da nam se dalje jave iz sindikata.

tek u lipnju, nekoliko mjeseci nakon ovoga razgovora sa sindikatom i čovjekom zaduženim za tu "maticu stanogradnju" mi je mejlom stigla obavijest (opet iz mog sindikata) da se pokreće program stambenog zbrinjavanja i da nek se javim u bužanovu. tak da sam tek u lipnju razgovarala o konkretnim ponudama i tada mi je, kao i svima, ponuđeno špansko-oranice i središće za koje mi je rečeno da je praktički tek u začetku projekt. s obzirom da sam tad pitala hoće li bit još lokacija, onda mi je janičić reko da će bit ta zagrebačka (za koju sam već tada znala) i možda dubrava za koju mislim da je u međuvremenu otpala.

eto, tako sam zapravo istodobno saznala za tu lokaciju na zagrebačkoj i maticu, a što istodobno znači da zagrebačka zbilja nije neki novi projekt nego stara priča koja valjda do sad zbog nečeg nije bilo aktualna.

žao mi je da se ne mogu sjetit svih podrobnosti, tipa točno ime čovjeka s kojim sam razgovarala, kućni broj zagrebačke koju smo onomad išli gledat i kad sam točno prvi put razgovarala sa sindikatom o stanovima, al eto - u međuvremenu sam imala problematičnu trudnoću zbog koje sam se ipak više brinula da izvučemo živu glavu beba i ja, nego da točno pamtim brojeve i imena.

Zadnje uređivanje vidal : 30.11.2010. at 20:00.
vidal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 17:57   #214
jel' netko dobio poziv da se javi na razgovor u Savsku 90 vezano za špansko-oranice?
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:53   #215
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
jel' netko dobio poziv da se javi na razgovor u Savsku 90 vezano za špansko-oranice?
od kuda sad to? zašto tamo, a ne u bužanovu??!!
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:59   #216
Quote:
anna_m kaže: Pogledaj post
od kuda sad to? zašto tamo, a ne u bužanovu??!!
Sorry, krivo sam rekao, nije Savska nego je Selska 90a, firma se zove Sigma, to je vjerojatno projektni ured, napokon se nešto pokrenulo!
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:03   #217
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
Sorry, krivo sam rekao, nije Savska nego je Selska 90a, firma se zove Sigma, to je vjerojatno projektni ured, napokon se nešto pokrenulo!
To su njihovi (Sigmini) stanovi u Selskoj 90A?
http://www.sigma-centar.hr/s2/index.htm
tapiserija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 20:07   #218
Quote:
tapiserija kaže: Pogledaj post
To su njihovi (Sigmini) stanovi u Selskoj 90A?
http://www.sigma-centar.hr/s2/index.htm
ok, ali kakve sad veze oni imaju sa Oranicama i maticom sindikata...do sad se nigdje nisu spominjali nikakvi stanovi u selskoj niti sigma??!!...daj please pojasni
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:14   #219
Quote:
anna_m kaže: Pogledaj post
ok, ali kakve sad veze oni imaju sa Oranicama i maticom sindikata...do sad se nigdje nisu spominjali nikakvi stanovi u selskoj niti sigma??!!...daj please pojasni
izgleda da i oni prodaju stanove, ali mislim da to nema veze sa sindikatom. Vjerojatno imaju i projektni ured koji radi za sindikat. Nemam pojma, supruga se javila na telefon i nije ništa pitala u vezi čega je razgovor i sl., bit ću pametniji drugi tjedan pa ću i napisati detaljnije ovdje.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:09   #220
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
izgleda da i oni prodaju stanove, ali mislim da to nema veze sa sindikatom. Vjerojatno imaju i projektni ured koji radi za sindikat. Nemam pojma, supruga se javila na telefon i nije ništa pitala u vezi čega je razgovor i sl., bit ću pametniji drugi tjedan pa ću i napisati detaljnije ovdje.
hvala vam na obavijesti unaprijed...čekamo novosti nestrpljivo!
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.