Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 18:43   #201
Aj uzvišena,baj, baj.Svatko tko ne smatra grupu golih staraca "umjetnicima" je neobrazovan i "nevasipitan",Očigledno malko boli kada se kvazi preseratorima-umjetnicima (osobma bez ikakvog talenta ta netalentiranost saspe u facu).
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 06:02   #202
Ako Zagrebu išta ne treba onda je to zgrada za Muzej suvremene umjetnosti
tuda svaki dan prolazim i srce me uvik iznova zaboli kad vidim koliko je para utučeno za tu besmislicu i da još k tome zauzima tako atraktivno i vidljivo mjesto
za tu lovu na tom prostoru moga je niknit još jedan zatvoreni bazen, atletska dvorana ili barem ništa
al ovo sinoć me skršilo (HRT1 23:50)
performance
tip se skine gol , razbaca u krug krhotine stakla a zatim se s jednom od njih razreže po trbuhu
i onda neki lik izražava radost jer će uskoro dobit prostor u muzeju za suvremenu umjestnost gdi će se svakodnevno moć izvodit ti i slični performansi
i dalje se toplo nadam da će zgrada ubrzo otić u prenamjenu

gol

[SLIKA OBRISANA]

krhotine

babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 14:37   #203
koja su se arhitektonska rješenja nudila za zgradu MSU?

Tražim po netu, nema nigdje
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 18:27   #204
http://s29.postimg.org/3wznz5pmf/image.jpg
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 22:27   #205
Pa ovo je predivno!
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 23:59   #206
ovo je prekrasno
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 19:33   #207
Evo, da se priključim raspravi. Iako sam ljubitelj kulture i muzeja, defintivno sam protiv MSU. Užasan trošak, nikakva korist. Neću govoriti o trošku za "Grad Zagreb", i sve nas porezne obveznike, nego ću se osvrnuti na rad samog muzeja:

- muzej nema stručno vodstvo, niti jednom tjedno, za pojedince. kad kažem besplatno, ništa nije besplatno, imaju kustose i ljude na plaći koji NE RADE SVOJ POSAO. Na webu piše da IMAJU stručno vodstvo u 16 sati - NEMAJU. Došla sam u 15:55, a to je vrijeme u koje nitko zaposlen uopće ni ne može doći, i rekli su mi da VODSTVA NEMA . Kad sam inzistirala na objašnjenju izmislili su najgluplji mogući izgovor - trebali ste doći u 15:45 pa da možemo pozvati nekoga da vas vodi :-)

- audio vodiči koje, isto piše na njihovu webu, možete unajmiti za 10 kn, kad već jelte nema nikakvog vodstva kojim se toliko hvale, naime NE RADE i POKVARENI SU. ali to nikoga ne smeta da ne budu izloženi na recepciji, lijepi, sjajni i BESKORISNI. nema veze što ne rade, ali lijepi su za vidit. a i lijepo je kad piše na webu da ima audio vodič. i onako rijetko tko pita za njih, jelda?

- prvu srijedu u mjesecu je besplatan upad i to je, šokantno, istina!!! iskoristite to, jer ne zaslužuju ni kune više od onoga što nam već uzimaju kao poreznim obveznicima.

- O tome kako pola instalacija ne radi, kako TV aparati koji trebaju prikazivati neki video materijal često puta imaju "snijeg" na ekranu i slično da ne govorim. Ali bitno da je pored njih naljepnica s nazivom dokumentarca koji se prikazuje. Čak se ne udostoje maknuti te televizore ili ih barem ugasiti, nego piše velikim slovima NO SIGNAL na ekranu...čisto da pokažu svakom posjetitelju koliko ga poštuju i cijene njegov dolazak....

O ostalim detaljima, muzejskom "dućanu", i svemu drugom neću ni govoriti. Definitivam početak kraja bio je dolaskom ravnateljice Snježane Pintarić. Prije je sve bilo puno bolje, prostor se bolje održavao, nije bilo takvih problema...uglavnom žena je srozala muzej do dna....i sad se sa sjetom sjećam vremena dok nje nije bilo....šteta...velika šteta...
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 14:49   #208
MSU ima jednu odličnu karakteristiku - s prvog kata, obično iza nekih kulisa, uz staklenu fasadu se nalaze klupice i daju jako lijep pogled na grad, po noći, kad blješti Avenue Mall i INA...to mi je ustvari najljepše sjećanje iz tog muzeja
ribicaribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 21:30   #209
Quote:
ribicaribica kaže: Pogledaj post

O ostalim detaljima, muzejskom "dućanu", i svemu drugom neću ni govoriti. Definitivam početak kraja bio je dolaskom ravnateljice Snježane Pintarić. Prije je sve bilo puno bolje, prostor se bolje održavao, nije bilo takvih problema...uglavnom žena je srozala muzej do dna....i sad se sa sjetom sjećam vremena dok nje nije bilo....šteta...velika šteta...

Mislim da nisi pravedna. Snježana Pintarić je ravnateljica još od prije preseljenja u novu zgradu. Ako misliš da je sve dobro funkcioniralo na Jezuitskom, moraš uzeti u obzir da su to bila druga vremena kada se više proračunskog novca davalo za umjetnost. Kolko para tolko muzike.
Također, važno je istaknuti da sada prvi puta muzej ima stalni postav - o tome kakav je možemo razgovarati - ali ima ga.
ernest1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 01:58   #210
Pardon, ne na Jezuitskom, nego na Katarinskom gdje je prije bio MSU
ernest1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 00:21   #211
Trebali su još koji tobogan stavit.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 23:47   #212
Dojmovi sa Koglerove izložbe?Je li tko bio?
Namjeravam otići u narednim danima...
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 14:48   #213
Jel se netko spuštao s tih tobogana ili su tamo samo za ukras?
__________________
Only a life lived for others is a life worthwhile. (A. Einstein)
Penchant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 12:20   #214
Spustila sam se ja jednom davno, na početku, ne znam jel još rade i jel se smiju koristiti ili su opasni po život, hrđavi, otkinutog lima ili tako nešto.

Tad, na početku, imali su studente koji su pomgalali ljudima na vrhu i dolje u dnu, da se ustanu i skupe. Ne sjećam se kako mi je bilo to spuštanje, valjda ok, ništa posebno, jer sam se sjećala samo gay prijatelja s kojim sam bila i koji se skanjivao time što ću se ja spustiti niz taj tobogan. On je htio, pa nije htio, pa je htio, pa nije htio, pa se na kraju spustio nakon mene. Uglavnom, to je jedino sjećanje koje imam na to spuštanje, egocentrična pederčina mi je u poptunosti zasjenila taj doživljaj.

S njim se više ne družim. A baš ću kad budem opet išla ponoviti spuštanje, ako se bude dalo. Da ga i doživim drugi put.
papajacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:23   #215
Ljeto u msu

Ljeto u msu. Koncert+izložba+film. Koja je shema? Ako na ulaznici piše da počinje u 21:00, da li to znači da počinje tada film ili koncert?
Maldives is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.