Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 21:36   #381
Thx svi
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:17   #382
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Singapur



Nakon pohvala od ostalih, moram komentirati da meni ovo ne valja. O
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 14:44   #383
Super kadrovi, klasični Singapur, al da - boje su mi vrlo čudne, izgleda ko da se desilo slidericide.
Usput, čini mi se da na prvo horizont visi.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 01:09   #384
Slidericide sviđa mi se.

Pripazit ću na to u sljedećim obradama, još pokušavam naći dobre tonove za vrijeme oko golden houra, i pogotovo color balance za noćne fotke kad ima deset različitih izvora svjetla, svaki sa svojom temperaturom. Najlakše u CB, jel, ali to je samo izbjegavanje problema.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 09:12   #385
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Slidericide sviđa mi se.

Pripazit ću na to u sljedećim obradama, još pokušavam naći dobre tonove za vrijeme oko golden houra, i pogotovo color balance za noćne fotke kad ima deset različitih izvora svjetla, svaki sa svojom temperaturom. Najlakše u CB, jel, ali to je samo izbjegavanje problema.
Drži se onog kako vidiš. Tako ne možeš fulati. Balans bijele boje je nešto oko čega se puno previše diže prašina; bijela boja nikad nije bijela boja. Pogledaj filmove i kako je to tamo napravljeno: noćne scene su uvijek prigušeno plave ili narančaste. Nikad bijela nije bijela kao što to većina fotografa silom želi učiniti.
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 11:11   #386
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Slidericide sviđa mi se.
Jelda? Izraz mi je totalno fora, i zaprav jako dobro opisuje bit problema.

Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Pripazit ću na to u sljedećim obradama, još pokušavam naći dobre tonove za vrijeme oko golden houra,
To je trebao biti golden hour? Okej, moguće, al na prvu, ne bi nikad rekao - izgleda mi ko fotkano usred pošteno sunčanog dana s nekim žešćim ND filtrom.

Nemaš link na veće fotke, al čini mi se ko da imaš i nekakvih haloa na drugoj, pretpostavljam da si radio kompozite od par ekspozicija, vjerojatno zato mi i izgleda čudno.

Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
pogotovo color balance za noćne fotke kad ima deset različitih izvora svjetla, svaki sa svojom temperaturom.
Zajebana stvar. Kolkogod ja preferirao hladni balans, toplija žuta je prirodnija, i kak je ermallion rekao, pusti nek se vidi malo narančastog color-casta, realno nikad po noći ne vidiš čisto bijelo svijetlo.

Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Najlakše u CB, jel, ali to je samo izbjegavanje problema.
Easy way out, i kaj je najbolje, ne ispadne uvijek dobro. :/

Enivejz, nemoj shvatiti sve ovo kao negativnu kritiku, znam tvoje fotke, generalno nemam prigovora, al mislim da ovdje ima mjesta za poboljšanje.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 14:59   #387
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Drži se onog kako vidiš. Tako ne možeš fulati. Balans bijele boje je nešto oko čega se puno previše diže prašina; bijela boja nikad nije bijela boja. Pogledaj filmove i kako je to tamo napravljeno: noćne scene su uvijek prigušeno plave ili narančaste. Nikad bijela nije bijela kao što to većina fotografa silom želi učiniti.
Eh, obrađujem ovo mjesec dana nakon što sam vidio, više nemam pojma kako sam tad vidio.
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
To je trebao biti golden hour? Okej, moguće, al na prvu, ne bi nikad rekao - izgleda mi ko fotkano usred pošteno sunčanog dana s nekim žešćim ND filtrom.
Gledam sad exif... 18:40.
U singapuru je zalazak sunca oko 19h već, tako da ae, bio je golden hour. Dosta bed ako se čini toliko umjetno. :/

Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Nemaš link na veće fotke, al čini mi se ko da imaš i nekakvih haloa na drugoj, pretpostavljam da si radio kompozite od par ekspozicija, vjerojatno zato mi i izgleda čudno.
Ma ima glomazna verzija na 500px al sam zaboravio linkat nazad, mislio sam da nitko nikad ne klikće na veće verzije


Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Easy way out, i kaj je najbolje, ne ispadne uvijek dobro. :/

Enivejz, nemoj shvatiti sve ovo kao negativnu kritiku, znam tvoje fotke, generalno nemam prigovora, al mislim da ovdje ima mjesta za poboljšanje.
Sve oke, thx je bio za pravo, iskreno ni ja nisam 100% zadovoljan fotkama i ako ikako mogu usavršiti bilo koji dio workflowa, poslušat ću kritiku

Znam da je sad trendi faded štih, ali to mi nekako ne sjeda na sunset/golden hour arhitekturu, pa sam možda otišao previše u drugi ekstrem. Sve u svemu, hvala svima koji su lajkali (znači da bar nešto radim kako spada), a i na ovim prijedlozima, imat ću ih na umu kad ću procesirat sljedeći set
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 23:26   #388
Par fotki s današnjih prosvjeda u Grčkoj. Iako novine senzacionalistički pišu da je ovdje panika, život se odvija potpuno normalno osim redova pred bankomatima i ovih prosvjeda.







mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 00:28   #389
na prvoj fotki i nebo je tmurno,sprema se nevrijeme,slikovit opis atmosfere/situacije
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 22:51   #390
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
na prvoj fotki i nebo je tmurno,sprema se nevrijeme,slikovit opis atmosfere/situacije
Bio je prolom oblaka baš usred akcije pa sam se sklonio u podzemnu gdje je nastala treća fotka.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 11:01   #391
Omo Vally, Ethiopia
Mursi:





smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 23:12   #392
Auckland

TheRudarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 20:46   #393
Nisu neke umjetničke, al čisto da se pohvalim.







__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 08:00   #394
Da se pohvališ tim kaj si bio u Parizu?
Čestitam, onda!

Kaj se fotki tiče, jel mi se to čini, ili nemaš punu crnu, levelsi na tamnoj strani ti ne dolaze do kraja?
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:08   #395
Alaj ga picajzliraš
Rekoh lijepo da nisu umjetničke.
Provjerih, imaš praf!
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:24   #396
Lago di Como, Italy



kru65mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 08:42   #397
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Alaj ga picajzliraš
Rekoh lijepo da nisu umjetničke.
Provjerih, imaš praf!
No no, pitam iz čisto tehničkih razloga - nisam bio siguran jel sam to ja pijan, jel to monitor popizdio, ili stvarno nemaš skroz crnu.

Quote:
kru65mi kaže: Pogledaj post
Lago di Como, Italy
Vrlo dobro, ta talijanska jezera su mi sjajna.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 22:42   #398
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Vrlo dobro, ta talijanska jezera su mi sjajna.
Uf, slažem se
Več dulje vremena mjerim Braies
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 09:31   #399
Courmayeur ( AO),Italy, pogled na Monte Bianco

kru65mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:01   #400
Prag

IMG_87892 by Mellors 123, on Flickr

IMG_85553 by Mellors 123, on Flickr

IMG_86261 by Mellors 123, on Flickr

IMG_86522 by Mellors 123, on Flickr
Mellors is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.