Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 01:50   #1
Maticn proc graf do 2500kn

Pozdrav.
Imam kuciste od optiplex dell 780,napajanje cini mi se od 350w i ram.
Trebam nekog da mi sastavi maticnu,procesor i graficku za 2500kn.
Iz splita sam pa ako moze iz nekog ducana u splitu bilo bi odlicno.
Koristilo bi se najvise za dotu2 i csgo
Usput ako vam treba jos informacija recite
dotkavotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 13:40   #2
Ja bi radije uzo i novo kuciste, jer sa guglanjem vidio sam da je to manje kuciste nego "normalno" nije problem u tome nego je i napajanje manje, nije standard atx napajanje.. Tako da ako vec mjenjas i proc maticnu i graficku trebao bi i kuciste i napajanje.. Govorim iz razloga ako ne uzmes graficku karticu koja ne trosi struju iz pcie slota nego bas iz napajanja onda ces definitnvo morati uzet novo napajanje, a to odma dolazi i do novog kucista ako me razumijes

Sad je samo pitanje jel to ovaj pc tvoj?



__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 14:47   #3
nije taj.normalno je kuciste
http://www.xdselectronics.ca/eBay_fi...ics/pic_01.jpg
dotkavotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 17:06   #4
Okej, znaci normalno ATX kuciste, svejedno ces morati mjenjati i napajanje, jer to je samo od 350w.. Moja preporuka.. A ti sada kako hoces..

Svejedno opet nisi naveo nikakve bitne podatke, sto vise preferiras intel-amd? Koja vrsta RAM memorije imas trenutno u kompjuteru? Jer ako imas bubam sada ddr2 ili ddr3 ram memoriju, a stavi ti se intel procesor i maticna ploca koja zahtjeva DDR4 ram memoriju pak ces morati i to kupit, sto na kraju ispada da ti zapravo treba:
1 nova maticna ploca
2. Novi procesor
3: Nova ram memorija
4: Graficka kartica
5: Novo napajanje. (moja preporuka)

Makar sumnjam ali tek toliko za svaki slucaj pogledaj jel ti hard disk trenutni u kompu sata ili pata, (sata ti treba) tako da mozes trenutni hard disk spojit na novu buducu plocu.. Jer ako je kojim slucajem PATA (staro sučelje) morat ces i njega kupit..

SKINI PROGRAM speccy i napravi screenshot pa da vidimo tvoje informacije o kompu,... tek toliko da budemo sigurni za hard disk a i opcenito za ram memoriju..

https://www.piriform.com/speccy
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.