Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 20:41   #1
Problem na novom PC-u

Kupio sam novi PC prije 15-ak dana i strelica miša mi se pretvara u 5 malih crtica, koliko su male skoro ko točkice. U čemu je problem, strahovito me iritira. Napravim restart i nakom pola sata opet. Nadam se da nije ništa fizički!

Molim pomoć!

Hvala
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 22:38   #2
Može screenshot da vidim? Inace jesi probao reinstalirati drivere od graficke kartice, i samo se sa mišom to dogadja ili jos u nekim drugim stvarima? Nisi naveo svoju kompletnu konfiguraciju niti koje windowse imas..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 23:03   #3
Hahahaha probaj brzo/naglo protresti miš ljevo desno par puta i trebao bi se vratiti stari kurzor
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 23:35   #4
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Može screenshot da vidim? Inace jesi probao reinstalirati drivere od graficke kartice, i samo se sa mišom to dogadja ili jos u nekim drugim stvarima? Nisi naveo svoju kompletnu konfiguraciju niti koje windowse imas..
Imam win7 home premium i nemam nikakvih problema osim te gluposti sa mišem! Najgore kad radim screenshot vidi se strelica, nevjerojatno!

Konfiguracija
1 x Intel Skylake Core i5-6400 (2.7GHz, 6MB,LGA1151) box
1 x MSI B150M Mortar (s1151, USB 3.1, SATA III, LAN, DDR4) mATX
1 x XFX Video Card AMD Radeon RX 470 RS
1 x Fortron Hyper 600W, 80+ - 60mj
1 x SanDisk Z400s 256GB SSD, 2.5” 7mm, SATA 6 Gbit/s - 60mj
1 x Optički uređaj LG GH24NSD1 SATA Bulk Black 24x
1 x Crucial DRAM 8GB DDR4 2133 MT/s (PC4-17000) CL15 SR
1 x Zalman Z3+, 4x120mm, USB3.0 black


Provao sam protresti miša brzo tamo vamo i ništa.
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 09:12   #5
Quote:
Stemo kaže: Pogledaj post
Imam win7 home premium i nemam nikakvih problema osim te gluposti sa mišem! Najgore kad radim screenshot vidi se strelica, nevjerojatno!


Provao sam protresti miša brzo tamo vamo i ništa.
Jel to izgleda ovako?

__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 15:46   #6
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Jel to izgleda ovako?

Točno tako kako to riješit??
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 18:27   #7
Pa napisao sam ti...pošto nije uspjelo prvi put, probaj ponovo, ali ovaj puta manijakalnom brzinom pomiči miš po podlozi između dvije točke udaljene bar 5-6 cm
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:33   #8
Evo danas sam napravio upgrade sa home premium na professional(win7) i sada je sve u redu, za sada.
Čitao sam na nekim forumima da to uzrokuju Adobe software-i sada dali je to istina neznam.
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 09:20   #9
To će ti se dogodit s vremena na vrijeme i jedini način za "trenutno popraviti" bez restarta je protresti miš. Ako mi ne vjeruješ (imao sam isti taj problem) guglaj po netu i vidit ćeš da masu ljudi ima taj problem i nitko nije točno utvrdio što ga uzrokuje (teorija ima mali miljun), ali uvijek je brzo pomicanje miša vraćalo kurzor u prvotno stanje...

Bio je jedan video na youtube-u (koji je meni pomogao), ali ga ne mogu nikako pronaći

EDIT: evo vidi tu, svi su uspijeli riješiti sa "trešnjom" miša...(link je na drugu stranicu, ali slobodno pročitaj i prvu)
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 20:46   #10
Meni se to isto dešavalo nekoliko puta. Nemam pojma kako i zašto, vjerovatno neka pogreška prilikom animacije kursora. Toga sam se mogao riješiti samo tako da otvorim neku full screen aplikaciju (igra, film) pa je zatvorim.
haggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 18:07   #11
Nije mi pomoglo povlačenje miša tamo-vamo a treso ko luđak(pobjegla žena kad je vidjela, mislila da sam skroz poludio ). Napravio sam neke update-e i više se to ne događa. Eto riješilo se samo od sebe. Ima već 3-4 dana kako se više ne pojavljuje i nadam se kako će ovako i ostati!
Stemo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.