Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 18:42   #41
hdd ti je bolji za podatke, ako rikne hdd recimo glava ili elektronika onda se lako zamjeni u servisima koji se bave sa time. Jer podaci su na ploči, jedino nece moci ako je glava ostetila plocu dok je citao i pao na pod.

Da se ssd pokvari, recimo sprži veča je sansa da su podaci izgubljeni nepovratno, a i ako recimo radis neke stvari kao obrada videa e onda ces ssd brže istrošit jer ssd ima određen broj čitanja i pisanja.
Ssd je bolji jer je brz i odlican je za brze radnje ali za dugotrajno čuvanje podataka ipak je hdd bolji.

Ti mozes kupiti dva ssd i stavit u raid mod dakle da istodobno zapisuje i brise na oba i recimo ako jedan rikne, barem su podaci čitavi na drugom.



Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:34   #42
U redu. Hvala vam na savjetima!
keb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:17   #43
Freyr

imas pun kufer testova koliko ssd na dan mora zapisat podataka da se istrosi.. ugl cca nekih 10 godina.. Tako da nemoj dramit.. SSD je buducnost i danas je skoro u svakoj konfiguraciji "must have" komponenta.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:06   #44
osmi - nije isto usporediti nekog tko uređuje video i nekog tko dolazi na komp surfati. Ssd moze trajati i dulje ali to ovisi koliko je covjek aktivan i koje radnje uglavnom obavlja. Ja bi preporucio pročitati ovo https://www.infolab.hr/novosti/spasa...ka-hdd-vs-ssd/

hdd ima prednost u sigurnosti podataka i u tome bude jos dugo dok ne smisle nesto sigurnije od ssd.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 20:32   #45
A čuj, realno budala je onaj koji nešto bitno drži samo na jednom mjestu. Pored clouda, e-maila, prženja, usb-a, fizičkih fotokopija (ako se radi o dukumentima) i sl.

A koliko je link koji si stavio aktualan govori to da kažu da 120gb ssd košta 100 eura. Ja sam za te novce nedavno kupio 525gb
Računaj i na to da im je spašavanje podataka s hdd-a profesija, normalno da će to preporučit
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 01:15   #46
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
A čuj, realno budala je onaj koji nešto bitno drži samo na jednom mjestu. Pored clouda, e-maila, prženja, usb-a, fizičkih fotokopija (ako se radi o dukumentima) i sl.

A koliko je link koji si stavio aktualan govori to da kažu da 120gb ssd košta 100 eura. Ja sam za te novce nedavno kupio 525gb
Računaj i na to da im je spašavanje podataka s hdd-a profesija, normalno da će to preporučit
Ovo prvo, nažalost je istina. Ali poslodavcima naprivatnim kompjutorima slabo razmišljaju o tome a i osobe koje na kompu drže privatne stvari također. Svi se drže one " malo je vjerojatno da se njemu to može desit" i kada se desi onda paničare.

Zar je važno koliko košta ??? Jer ipak je star članak ali ništa se nije ostalo promjenilo.
Nije važno koju sam firmu pitao, isto bi dobio da sam pitao recimo HelpDisc ili neku drugu firmu. Svi oni se educiraju i rade na tome da sve više uređaja podržavaju. Nisu oni totalni amateri ali ipak postoje granice.
Ne možes popraviti elektroniku koja je spržena. To se odma mjenja. Dakle
ako je ssd spržen malo je vjerojatno da se bude išta spasilo.
Hdd je ploča, preživjet će strujni udar ili strganu glavu ali neče preživjeti ostečenje na samoj ploči.

Za ssd sam gore spomenuo Raid mod, to je jedna od mogučnosti kako da nam podaci budu sigurniji. Naravno odvojeni backup je i dalje sigurniji. Imate viruse kao ramsoware koji kodiraju sve do čega se domogneju. Pa je bolje naknadno raditi kopije i iskopčati hdd/ssd.

I ja budem isto kupio SSD, dane ispadne kao da ga vidim beskorisnog Trenutno ga nemam jer sam novčano dao prioritet drugim stvarima.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 13:41   #47
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
A čuj, realno budala je onaj koji nešto bitno drži samo na jednom mjestu.
U principu se slažem, ali ima lijeka i za to: http://www.seagate.com/gb/en/service...#embedded-plan

Besplatan recovery podataka tijekom 3 godine garancije. I onda kupiš novi disk.
Lowryder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:16   #48
Može li mi netko objasniti kakva je to SSH memorija, koje su razlike u odnosu na SSD? Konkretno mislim na laptop sa istom memorijom: https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...crno-015050065
Winetou is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:26   #49
To je u biti sshd (hibrid ssd-a i hdd-a). SSD odnosno 8gb nije za pohranu nego služi za cache. Nisam ni ja viđao da se baš koristi termin ssh
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:31   #50
Ma to je netko krivo napisao, fali mu slovo D jer je inače kratica SSHD
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:51   #51
Hvala, a mislite li da li je dovoljno tih 8 gige za instalaciju windovsa i kojih?
Winetou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 20:56   #52
Kao što rekoh 8gb ti ne služi za pohranu. Dakle, ti i dalje vidiš jedinstveni disk tj. ne možeš uopće pistupiti ssd dijelu jer on služi za cache (znači dio memorije kojemu može pristupiti brže, na što ti uopće ne utječeš)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.