Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 07:55   #21
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvom mjestu dosao do nje, po mogucnosti kad su i sinovi tamo, pitao ju zasto krade i ovisno o vrijednosti zamolio da vrati i/ili prekine...

a ako bude bezobrazna, sve stupove po selu oblijepio njenom slikom kako krade
Jebiga, prije 20 godina slozio bih se s tobom, danas vise ne ...

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Stavite natpis da su pojedine biljke zatrovane namjerno zbog lopova, i nek se izvoli poslužiti. Stavite i naziv nekog otrova.
Moja baka je tako branila usjeve oko ratova i teških vremena.
Zasto odmah ne napisati da je minirano? Policija i gnjavaza ti ne gine i ovako i onako...

Ovo je moje fotka iz '95., ni onda baja nije napisao da je minirano...

http://opusteno.rs/slike/2012/10/sme...kukuruzima.jpg
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 11:05   #22
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Potaknut s par krada u vocnjaku iza kuce, volio bi znat kaj se moze poduzeti u vezi zastite posjeda ?

Struju na ogradu ? Pretpostavljam da ne al ajd
Bodljikava zica ?
Ostar pas ?
Zracnica, sake... bilokaj pod rukom?
Zamke po posjedu ?

Lijep pozdrav
Smiješ napraviti ogradu i postaviti video nadzor, s tim da video nadzor ne smije zahvatiti tuđe ni javne površine i obavezno mora biti postavljena ploča s natpisima da se ulazi u prostor pod nadzorom. Psa smiješ imati, ali ograda mora biti izvedena na način da pas nije u mogućnosti napustiti ograđeno područje. Obavezno mora biti istaknuta ploča s obavijesti da pas čuva prostor. Sve ostalo je zabranjeno i doista (na žalost zakoni su nam govno) ako se lopov ozljedi prilikom krađe ima pravo tužiti te i za nanošenje ozljeda, troškove liječenja... U biti, hrvatski zakon štiti kriminalce na štetu oštećenog.
Čak i ako zatekneš nekoga u krađi ne smiješ mu ništa. Ne smiješ ga ni zadržavati jer se to vodi pod lišavanje slobode / upotrebu sile. Možeš slikati / snimiti osobu i podnijeti prijavu policiji.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 18:38   #23
Quote:
TwinBlade kaže: Pogledaj post
Pa kak mi nece ukrast kad vec jesu,
ukrali su jer nisi bio na imanju,tako sam napisao.

Quote:
9009 kaže: Pogledaj post

Znači ako je netko počupao paradajz, zaračunaj veću cijenu paradajza, cijenu materijala i održavanja, mjesečnu plaću i bez problema dođeš preko 2000kn
ma možeš mislit da će tako računat štetu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.