Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 12:49   #1901
Hahaha 5 po 5. Zalijevam vodom i kavom, al mozda bi brze islo po tvom
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:03   #1902
Evo stigao i PreSonus Eris E4.5‎!

Nakon kratkog premišljanja odlučio sam se za njega. Po recenzijama više naginje aktivnom zvučniku nego čistom monitoru, i to je prevagnulo.



Kontrole basa, higha i treblea, audio in/phone out na prednjoj strani i izdvojeni prekidač za uključivanje/isključivanje koji nisam vidio niti na jednom aktivnom monitoru ga stvarno izdvajaju.

Nisu veliki ali na radnom stolu upadaju u oči. U firmi sam ih stavio na crni stol i stoje nevjerojatno dobro. Ovdje ne baš, tako da ću ih vjerojatno premjestiti pored telke i ostaviti ove stare Altece. I tako mi trebaju za muziku općenito, možda koji film.

Zvuk je, što reć, izvanredan. Kad sam pustio Marvin Gaya naježio sam se... Basevi su osjetno uvjerljiviji od Mackie CR3 koje sam jedine imao priliku poslušati, veličina im je vrlo slična. Frend sa JBLovima je impresioniran. Ja nemam neke reference

Zahvaljujem svima na pomoći. Ako ćete štucati, to vas spominje moja žena, ovo joj nije trebalo
simsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 18:42   #1903
Čestitam na prinovi !

Pored tv-a ih međusobno razmakni malo više (1,5 m, a može i malo više), ak je kabel dosta dugi.

Sviđa mi se što uz TRS imaju i RCA Audio ulaz i kontrolu glasnoće sprijeda,a i gumb ON/OF sprijeda....

Kojom vrstom konekcije/izvora češ ih ti pri TV-u spajati ?

Zadnje uređivanje olif : 09.03.2017. at 19:13.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 19:47   #1904
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Čestitam na prinovi !

Pored tv-a ih međusobno razmakni malo više (1,5 m, a može i malo više), ak je kabel dosta dugi.

Sviđa mi se što uz TRS imaju i RCA Audio ulaz i kontrolu glasnoće sprijeda,a i gumb ON/OF sprijeda....

Kojom vrstom konekcije/izvora češ ih ti pri TV-u spajati ?
Zahvaljujem

Kabel je dug al će privremeno bit problem smještaja pa mislim skoro pa iza telke. Kad sredimo sobu onda na police uz knjige. Mogu ih spojiti samo činčem iz kabelske ili izlaz za sluške S tim da onda telka nema audio signal kad prebacim činčeve na PreSonuse..
simsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:30   #1905
Problem sa QA 3050

Pozdrav svima.

Imam problem sa bass/midrange driverom od QA 3050. Primjetio sam kako se već neko vrijeme povremeno čuju neke vibracije iz spomenutog drivera pri nekoj muzici (kad dugotrajnije svira neka dublja/niža dionica - niske frekvencije, jel).
Išao sam malo provjerit driver i imam dojam kao da negdje nešto nije fiksirano kako spada ili neš slično. Gledao sam da li je negdje pukla ona guma oko drivera i ne vidim nigdje pukotine il sl.
Snimio sam film (ako će što pomoć) da vidite kak se čuje zviždanje kad pritišćem gumu oko drivera:

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...W6iYh4l5k2TGxc

Hvala na bilo kakvom savjetu.
Kaj se tu može napravit, jel to netko servisira/popravlja i sl?
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:50   #1906
Hm, to je novi zvučnik i ne vjerujem da se oštetio ovjes zvučnika, samo tako !
Pa da si i pretjerao s glasnoćom, prije bi se nešto drugo skurilo, nego se oštetila membrana ili ovjes.
Sad, dal je neka greška u konstrukciji ili možda nije driver dobro fiksiran/prišaraflljen....
A na kakvoj su podlozi zvučnici...stalak, polica.... ?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:21   #1907
To je samostojeći zvučnik, ima šiljke i na njima gumene čepove na kojima je na parketu.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:28   #1908
Nisam odobno pretjerao sa glasnoćom, jedino je par puta mali sin odvrnuo pojačalo, al opet mi se čini ništa tako pretjerano. E sad, pred skoro godinu dana je pao na taj zvučnik jedan manji autić sa police kakvih 1m iznad i napravio malu udubinu na kutiji sa gornje strane (možda 2mm duboku), al nekak mi se čini da bi to bila preslaba sila da bi napravila nešto sa driverom? Ili se varam?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:30   #1909
Da, sad vidim, ja ga zamijenio s Bookshelfom.
Vidim da su driveri valjda prišrafljeni iznutra, u kabinetu.
Tja, probaj još malo slušati, pa ako i dalje bude iritatno, onda reklamirati ili sl.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:56   #1910
Quote:
mobius kaže: Pogledaj post
Imam problem sa bass/midrange driverom od QA 3050. Primjetio sam kako se već neko vrijeme povremeno čuju neke vibracije iz spomenutog drivera pri nekoj muzici (kad dugotrajnije svira neka dublja/niža dionica - niske frekvencije, jel).
Probaj za početak spojiti neki drugi zvučnik, kako bi eliminirao sumnju da nije možda u pitanju neki problem s pojačalom ili izvorom zvuka. Često u pitanju zna biti i posve banalan razlog.

Prije nekoliko godina sam imao totalno šašav problem s desnim zvučnikom koji je čas svirao normalno, čas stišano, čas je zakrčao... i isto mi palo na pamet da je otišao driver. Spojio potom drugi zvučnik kad opet isto. No, događalo se to samo kad je svirao gramofon. Onda sam pomislio da je riknulo nešto u phono pre-ampu. A kad ono - u pitanju je bio lift starog gramofona, u koji se nakupilo prašine pa nije dobro spuštao ručku i zato je neispravno reproducirao desni kanal.

No ako su ti doista otišli driveri, onda reklamacija ili servis.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:03   #1911
@ Jazon
Čini mi se da je do drivera. Pogledaj snimku koju sam linkao, ak možeš. Zviždi samo sa desne strane drivera kad stišćem onu gumu oko njega, drugdje nigdje. Na drugom midrange/bass driveru istog zvučnika, niti na driverima drugog zvučnika išta zviždi.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 07:33   #1912
Uzmi zvucnik, racun i idi u ducan u kojem su ti ga prodali. Reklamiraj. Ako je u garanciji . Ne prckaj. No sve ako zvucnik nema vanjskog ostecenja, ako je sta vidljivo, posebno na jedinici...
I ne daj se vozati.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 07:40   #1913
Da, upravo tako !
Mogla bi biti neka marginalna greška, npr. da driver iznutra nije dobro pričvršćen, pa vibrira kod izraženije glasnoće/basa.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 09:57   #1914
Tako neš sam i mislio. Jedino šta ima na kutiji s gornje strane to malo udubljenje. E sad, oni to vrlo lako mogu reć da je od toga, pa ak i nije... ja zvučnik iznutra neću vidit. Prvo (kad stignem kući) trebam vidit jel uopće unutar garancije

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
mobius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:00   #1915
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Po ovome što vidim, da bi tvoj TV spojio na te aktivne zvučnike, koristit ćeš TV-ov izlaz za slušalice

Nisam siguran, al mislim da negdje piše da zvučnik ima 1/4" TRS ulaze (6,5 mm), pa bi onda moguće pasao ovakav kabel:

http://www.ebay.com.au/itm/New-Twin-...-/261718510487
https://www.conrad.hr/Audio-kabel,-3..._17038_1409052
https://www.conrad.hr/Paccs-Klinken-..._17038_1409052
https://www.conrad.hr/CORDIAL-1,5M-R..._17038_1409052

A možeš i pitati u AudioPro , koji kabel i dal imaju...
Spojio sam danas zvucnike s tim kablom u izlaz za slusalice i ne mogu regulirat glasnocu odma na daljenskom nego moram ic u opcije i tamo stelati glasnocu slusalica jer TV ima to odvojeno od njegovog zvuka. I dosta je tiho sve skupa, moram jako pojacat i na zvucniku i na TVu zvuk slusalica.

Kaj sad da radim? Jel bi rjesenje bilo neka kutija na koju ide opticki kabel iz TV-a, pa neki TRS kabel iz kutije na zvucnike?
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:35   #1916
Si koristio ove upute na 22 stranici( on line upute):

Headphones
You can connect a set of headphones to
the  connection on the back of the TV. The
connection is a mini-jack 3.5mm. You can adjust the
volume of the headphones separately.
To adjust the volume...
1 - Press  , select Headphone Volume and
press OK.
2 - Press the arrows  (up) or  (down) to adjust
the value.
3 - Press  (left) repeatedly if necessary, to close
the menu

A imaš i ove upute (68 do 70 stranica):

Headphone volume
With Headphones Volume, you can set the volume
of a connected headphone separately.
To adjust the volume...
1 - Press  , select All Settings and press OK.
2 - Select Sound and press  (right) to enter the
menu.
3 - Select Headphones Volume and press OK.
4 - Press the arrows  (up) or  (down) to adjust
the value.
5 - Press  (left) repeatedly if necessary, to close the Menu

Da, tak je to kad i na TV-u i na aktivvnim monitorima "šparaju" sa Audio IN/OUT opcijama.
Ima nekaih adaptera, sad dal je to to i dal ti to uopće treba..:

https://www.amazon.com/OREI-Digital-.../dp/B008EPW7TA

Zadnje uređivanje olif : 14.03.2017. at 19:49.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:39   #1917
Da, pa to je to, odvojeno se stela. Treba u settings ici prvo, ne mogu s tipkama volume up i down koje su na daljinskom.
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:17   #1918
Kad ja u svoj Samsung Tv priključim slušalice, zvuk TV-a nestaje i ima ga samo u sluškama i normalno reguliram glasnoću istih sa daljinskim.
Bez ikakvih ulaska u menu TV-a.

Jedino sam odmah primjetio, da oko 3,5 mm Jack od slušalica uguram do kraja, izgubi se stereo i zvuk je samo u lijevoj sluški. Ko je tu zahebal, (TV ili 3,5 mm Jack, me baš i ni puno briga).

Imaš opciju i s onim gore linkanim adapterom (klikni gore lijevo, na donju sličicu....tam je shema spajanja).

Ima toga u ponudi dosta:
https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_n...ith+3.5mm+Jack
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:29   #1919
Naravno, imam i ja iz optičkog Audio izlaza TV-a, povučen zvuk na optički ulaz externog DAC-a, ( pa dalje na preamp/amp) kombinaciju itd.

To je glede kvalitete sigurno dosta bolje (ide digitalni signal) nego već onaj konvertirani, analogni iz 3,5 mm izlaza za slušalice TV-a.

Taj linkani konvertor će dakle pretvoriti digitalni signal TV-a u analogni, pa takav ide u zvučnik i zaobilazi DAC u njemu (ide na amplifikaciju).

Bilo bi poželjno da su Jopci u Alesisu napravili drito optički Audio ulaz (a mogll su i Coax...)...onda bi spajanja imala više opcija i zvuk bi bio kvalitetniji (konverziju bi radio DAC u zvučniku...bolje nek TV).
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:30   #1920
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Jedino sam odmah primjetio, da oko 3,5 mm Jack od slušalica uguram do kraja, izgubi se stereo i zvuk je samo u lijevoj sluški. Ko je tu zahebal, (TV ili 3,5 mm Jack, me baš i ni puno briga).
Em ti je stereo jack predugi i ni ga smeti tulike rivlati, to ni dobro!

Zadnje uređivanje krekre : 15.03.2017. at 10:51.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.