Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najdraži/najbolji film iz trilogije BACK TO THE FUTURE, mi je:
Prvi film 11 84.62%
Drugi film 2 15.38%
Treći film 0 0%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2017., 23:35   #161
prvi mi je i dalje najbolji

sljedeću subotu 3. dio
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 10:03   #162
nakon sva 3 dijela, 2. dio je objektivno najslabiji
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:01   #163
preminuo čak beri

https://www.youtube.com/watch?v=S1i5coU-0_Q
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 11:38   #164
slazem se da je drugi najlosiji, ali svi su naravno pri srcu..
kakve su sanse za nastavak nekad?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:09   #165
Ja upravo mislim da je drugi totalno ispred svih zbog fenomenalnih manipulacija s vremenskim paradoksima, a zadnja trecina je jednostavno fantasticna.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 16:31   #166
Također. A kad pogledaš treći, tu i nema nešto posebno putovanja kao u drugom. Većina filma se odvija u istom vremenskom razdoblju, osim na početku kad Marty otputuje u 1885. i na kraju kad se vrati u 1985.
Dok je u drugom ona interakcija s događajima iz prvog jebeno dobro napravljena.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 23:30   #167
Teško mi je reći koji je najslabiji kad su sva tri dijela originalna, a opet na svoj prepoznatljiv način.

Jedan od najboljih serijala ikad i bolje da ga ne unište ko mnoge druge.
Rađe nek naprave nešto slično, nevezano s ovim likovima i događajima.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:28   #168
BACK TO THE FUTURE - Trilogija

Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Također. A kad pogledaš treći, tu i nema nešto posebno putovanja kao u drugom. Većina filma se odvija u istom vremenskom razdoblju, osim na početku kad Marty otputuje u 1885. i na kraju kad se vrati u 1985.

Dok je u drugom ona interakcija s događajima iz prvog jebeno dobro napravljena.


Na zadnju trecinu mislio sam na zadnju trecinu u drugom dijelu (iliti zadnja rola filma) pa da bolje naglasim kontekst. Dakle drugi dio i dalje vrh

Sto se tice treceg dijela - prvih pola sata odlicno, ali nakon toga znatno slabije.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 20:32   #169
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
slazem se da je drugi najlosiji, ali svi su naravno pri srcu..
kakve su sanse za nastavak nekad?
Zemeckis je rekao da ce se svim snagama boriti protiv bilo kakvog remakea ili nastavka. A on je ko-autor i jedan od vlasnika fransize, tako da...
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:59   #170
...

Ako postoji suvenir auralne prepoznatljivosti modernih osamdesetih, onda je to BTF. Konceptom i izvedbom. Malo je postera koji su i bez gledanja filma, ostavljali znatizelju i obecanje velikog uzbudjenja. Tematska upecatljivost Silvestri doprinosa je doista zaduzila BTF kao takav.

Preumoran trenutno za analizu nastavaka, no, ako se radi nastavak, onda je RZ inzistirao na najboljem mogucem pristupu za ocuvanje kontinuiteta, a to je iskljucivo u komadu. Neki ustupci su bili manje ili vise bolno vidljivi naspram jedinice, razmak je bio vidljiv, ali dva nastavka nemaju ni sekunde atmosferskog Šava i to je jako vazno za izbirljive dojamatore serijala. Prilicno riskantno, skupo, ali najbolja moguca odluka koju su mogli napraviti ako je vec moralo biti nastavaka.

Na eDonkey mrezi, prvom polovicom 2000-tih na necijim privatnom disku, namjerno ili slucajno bilo zakaceno skoro 40 minuta verzije s Eric Stoltzom, dijelovi koji se ne mogu naci na Jubiju, zao mi je da sam obrisao, jer nikad nisam pogledao do kraja. Inicijalni prigovor da nije isporucio humor koji su trazili je prihvatljiv. Ne bih mogao zamisliti nikoga osim MJF-a danas, ali tko je vidio barem pola BTF-a sa Stoltz-om, mogao je primjetiti da je samo pola istine u toj prici. Naime, BTF je pristupom nesto mracniji i tjeskobniji. Duplicirane scene su slicne, ali ima scena koje su unikatne za Stoltza. Ponasanje ostalih (ne svih) je isto ozbiljnije. Volio bih ponovo doci do 40-tak minuta spomenutog materijala, od kojeg sam jedva pola pogledao.

Svima koji nisu, ocekujem da pogledaju: TABBAT8D (1984) i povucu reference ideju koja je povucena u BTF


@
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:31   #171
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
...



Ako postoji suvenir auralne prepoznatljivosti modernih osamdesetih, onda je to BTF. Konceptom i izvedbom. Malo je postera koji su i bez gledanja filma, ostavljali znatizelju i obecanje velikog uzbudjenja. Tematska upecatljivost Silvestri doprinosa je doista zaduzila BTF kao takav.



Preumoran trenutno za analizu nastavaka, no, ako se radi nastavak, onda je RZ inzistirao na najboljem mogucem pristupu za ocuvanje kontinuiteta, a to je iskljucivo u komadu. Neki ustupci su bili manje ili vise bolno vidljivi naspram jedinice, razmak je bio vidljiv, ali dva nastavka nemaju ni sekunde atmosferskog Šava i to je jako vazno za izbirljive dojamatore serijala. Prilicno riskantno, skupo, ali najbolja moguca odluka koju su mogli napraviti ako je vec moralo biti nastavaka.



Na eDonkey mrezi, prvom polovicom 2000-tih na necijim privatnom disku, namjerno ili slucajno bilo zakaceno skoro 40 minuta verzije s Eric Stoltzom, dijelovi koji se ne mogu naci na Jubiju, zao mi je da sam obrisao, jer nikad nisam pogledao do kraja. Inicijalni prigovor da nije isporucio humor koji su trazili je prihvatljiv. Ne bih mogao zamisliti nikoga osim MJF-a danas, ali tko je vidio barem pola BTF-a sa Stoltz-om, mogao je primjetiti da je samo pola istine u toj prici. Naime, BTF je pristupom nesto mracniji i tjeskobniji. Duplicirane scene su slicne, ali ima scena koje su unikatne za Stoltza. Ponasanje ostalih (ne svih) je isto ozbiljnije. Volio bih ponovo doci do 40-tak minuta spomenutog materijala, od kojeg sam jedva pola pogledao.



Svima koji nisu, ocekujem da pogledaju: TABBAT8D (1984) i povucu reference ideju koja je povucena u BTF





@


Hmmmm, ovo za edonkey nikad nisam cuo do sada i prica bi bila revolucija ako je istinita. Nemoj zamjeriti na skepticnosti.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:42   #172
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Hmmmm, ovo za edonkey nikad nisam cuo do sada i prica bi bila revolucija ako je istinita. Nemoj zamjeriti na skepticnosti.
Ne znam kaj bi ti rekao. Emule ti je 2000-tih bio oaza bootlega i cudnih dijeljenja. Link je bio stavljen na nekom foumu score kolekcionara, tako sam i saznao. Prva godina Emulca. Sad koliko je to revolucionarno

Znam da je na youtubeu bio znatno duzi dio ali su ga obrisali ili ga je postavljac skinuo, koji god razlog bio. Video je bio lose editiran, s pauzama, neki dijelovi nisu imali tona. Neke slike se mogu naci po webu, frizura Emmetta je drugacija, opcenito dobio sam dojam mracnije atmosfere. Pitaj po webu koji se bavi fanovima BTF-a, netko ce morati znati vise ili podariti link. Ako nadjes, molio bih te da dojavis.

....
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:59   #173
Eric Stoltz se zapravo pojavljuje u finalnoj verziji jedinice.

Pogledajte video
Eric Stoltz is Actually Still In Back To The Future!
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 01:11   #174
Ne samo to, vec upisi u trazilicu i naci ces traga, kako je glumac Biffa, zamjerio Stoltzu, kod visestrukog ponavljanja scene, da je Eric (po njemu) pretjerao pa je doslo i do svadje.

Eric je prevazisao dubinsku percepciju kamere, ili ti stvarno ga zveknuo

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 11:33   #175
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
...

Ako postoji suvenir auralne prepoznatljivosti modernih osamdesetih, onda je to BTF. Konceptom i izvedbom. Malo je postera koji su i bez gledanja filma, ostavljali znatizelju i obecanje velikog uzbudjenja. Tematska upecatljivost Silvestri doprinosa je doista zaduzila BTF kao takav.

Preumoran trenutno za analizu nastavaka, no, ako se radi nastavak, onda je RZ inzistirao na najboljem mogucem pristupu za ocuvanje kontinuiteta, a to je iskljucivo u komadu. Neki ustupci su bili manje ili vise bolno vidljivi naspram jedinice, razmak je bio vidljiv, ali dva nastavka nemaju ni sekunde atmosferskog Šava i to je jako vazno za izbirljive dojamatore serijala. Prilicno riskantno, skupo, ali najbolja moguca odluka koju su mogli napraviti ako je vec moralo biti nastavaka.

Na eDonkey mrezi, prvom polovicom 2000-tih na necijim privatnom disku, namjerno ili slucajno bilo zakaceno skoro 40 minuta verzije s Eric Stoltzom, dijelovi koji se ne mogu naci na Jubiju, zao mi je da sam obrisao, jer nikad nisam pogledao do kraja. Inicijalni prigovor da nije isporucio humor koji su trazili je prihvatljiv. Ne bih mogao zamisliti nikoga osim MJF-a danas, ali tko je vidio barem pola BTF-a sa Stoltz-om, mogao je primjetiti da je samo pola istine u toj prici. Naime, BTF je pristupom nesto mracniji i tjeskobniji. Duplicirane scene su slicne, ali ima scena koje su unikatne za Stoltza. Ponasanje ostalih (ne svih) je isto ozbiljnije. Volio bih ponovo doci do 40-tak minuta spomenutog materijala, od kojeg sam jedva pola pogledao.

Svima koji nisu, ocekujem da pogledaju: TABBAT8D (1984) i povucu reference ideju koja je povucena u BTF


@
A što je to Silvestri doprinos? I atmosferski Šav?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:41   #176
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Ne samo to, vec upisi u trazilicu i naci ces traga, kako je glumac Biffa, zamjerio Stoltzu, kod visestrukog ponavljanja scene, da je Eric (po njemu) pretjerao pa je doslo i do svadje.

Eric je prevazisao dubinsku percepciju kamere, ili ti stvarno ga zveknuo

...
Method acting. Zato im i nije bio dobar.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:04   #177
ipak

This Quantum Theory Predicts That The Future Might Be Influencing The Past

http://www.sciencealert.com/this-qua...enceNaturePage
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 03:04   #178
Moja najdraza trilogija. Mogao bih stalno iznova gledati.

Drugi deo ubedljivo najbolji.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:06   #179
Najdraža trilogija djetinjstva
Taman sad s posla došla pogledat kraj drugog dijela :tugica:
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 00:50   #180
Bez konkurencije najbolja trilogija ikada!
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.