Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 16:25   #2681
Treba mi nešto za depresiju i za spavanje, uzimao sam Trittico koji mi je bio dobar za spavanje ali mi je prestao djelovat, našao sam tu da postoje još ti neki AD koji uspavljuju, pa sam tako prilikom zadnjeg posjeta psih. jučer dobio Calixtu, i uspio zaspat (15 mg), ali problem je što sam i sad dosta uspavan. Idući pregled mi je zakazan za 5 tjedana, ima li netko neko rješenje, jer ovo je preidiotno, znači lijek mi očito ne odgovara, i ja se sad moram mučit 5 tjedana dok ne dobijem 15 min. da pričam s psih. da mi napiše neki drugi. Čak sam uzeo i Pregabalin koji inače uzimam za anksioznost i uopće ne osjećam njegove učinke, koliko je ovo jako (s jedne strane je to dobro jer nema ni anksioznosti, ali s druge sam previše umoran).
Koje su šanse da će mi takvo djelovanje prestat, a još mi je propisano i pojačavanje doze s 15 na 30 mg za 4 dana.
Ima li netko neko rješenje? Pisano mi je mirzaten (Calixta), znači li to da ne mogu probat ni s čim drugim dok psih. ne nađe za 5 tjedana 15 min. za mene da mi napiše nešto drugo (a i u to da će mi htjet uopće pisat mogu samo vjerovati temeljem toga što mi se psih. čini ok)??
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:05   #2682
I ja imam problema sa calixtom.Ošamuti me ujutru poprilično.Da barem mogu odspavati 8 h u komadu ne bih se žalio.
Prema onome što sam čitao za taj lijek veća doza manje sedira,tako bi trebalo biti i kod tebe.Vidjet ćeš.
Kod većine taj osječaj ošamučenja prođe,ali eto meni nije nikada,mada ja pijem još jedan lijek za san,jer ja imam ogroman problem sa nesanicom.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:16   #2683
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
I ja imam problema sa calixtom.Ošamuti me ujutru poprilično.Da barem mogu odspavati 8 h u komadu ne bih se žalio.
Prema onome što sam čitao za taj lijek veća doza manje sedira,tako bi trebalo biti i kod tebe.Vidjet ćeš.
Kod većine taj osječaj ošamučenja prođe,ali eto meni nije nikada,mada ja pijem još jedan lijek za san,jer ja imam ogroman problem sa nesanicom.
Wow, hvala ti na ovoj informaciji.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:30   #2684
Moditen

Za one koji su pili Moditen, a defektura je do srpnja, javljam insajserske informacije iz gradskih ljekarna u zg da se moze kupiti Metoten, srpska paralela, na bijeli recept.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:33   #2685
Neurontin

Jel netko pio duze vrijeme Neurontin zbog epilepsije ili bipolarnog? Ja ga pijem zbog neuropatske boli, neugodne nuspojave u pocetku, sada puno bolje, ali sam strasno zaboravan i smotan. Pise to tamo u uputama, ali sam i po prirodi takav. Anyways, jel netko na terapiji Neurontinom ili bolje da nadjem neki thread s epilepsijom (iako ga bas daju za bol, kao i Lyricu)


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 13:32   #2686
Dajte ako je netko pio Cymbaltu da mi se javi,šta mogu očekivati,koje nuspojave.
Nemam povjerenja u doktora koji me vidio 10 minuta i napisao recept a da mi nije ništa objasnio.Pa ako ima neka dobra duša da popriča sa nom u vezi Cimbate.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 18:28   #2687
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Daj Nemam povjerenja u doktora koji me vidio 10 minuta i napisao recept a da mi nije ništa objasnio
https://i2.wp.com/www.mackarica.com/...size=702%2C336
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:09   #2688
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Dajte ako je netko pio Cymbaltu da mi se javi,šta mogu očekivati,koje nuspojave.
Nemam povjerenja u doktora koji me vidio 10 minuta i napisao recept a da mi nije ništa objasnio.Pa ako ima neka dobra duša da popriča sa nom u vezi Cimbate.
prekratko sam ju uzimala da bih ti mogla nešto reći, možda maksimum mjesec dana, davno, pa se ni ne sjećam, vidi ovdje:

http://www.depresija.org/forum/index...pic=2385&st=20

https://www.myptsd.com/c/threads/cymbalta.26287/

https://drugs-forum.com/tags/cymbalta/

https://www.tinnitustalk.com/threads...loxetine.7030/

http://www.fibromyalgiaforums.org/fo...-cymbalta.html
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:45   #2689
what happens to your brain when you take Xanax

https://www.youtube.com/watch?v=7WUJqRu0Dfc
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:04   #2690
4. dan sam uzeo Calixtu pred spavanje, i s tim da sam jučer (kako mi je i propisano) povećao s 15 mg na 30 mg, i dobra mi je za spavanje, čak mi se događa ono što prije ne bi nikad, a to je da se probudim ujutro, odem na WC i samo se vratim i zaspem ponovo.

Loša stvar je što očito taj uspavljujući učinak djeluje konstantno, jer se osjećam umorno i nemam snage kao inače. Djeluje mi na anksioznost i na motivaciju, ali volju mi i nije nešto podiglo.

Ima li još netko iskustva s ovim, meni se čini da ću ja i dalje biti bez snage i energije, volio bih čuti ako je netko imao drukčije iskustvo.

Ima li neki AD koji uspavljuje, ali ne baš tako da te "ubije" cijeli dan.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 07:44   #2691
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Loša stvar je što očito taj uspavljujući učinak djeluje konstantno, jer se osjećam umorno i nemam snage kao inače.
4 dana mi se čini premalo da bi se stvorio zaključak iz razloga što se ta sedacija (uspavanost) koja se protegne i na sljedeći dan povlači kako se organizam privikava na lijek. Meni je tako bilo s Ladiomilom kod svakog povećanja doze. Mislim da je prošlo kroz par tjedana, ali vjerujem da je 'vrijeme privikavanja' vrlo individualno, npr. nekome ta dnevna uspavanost prođe kroz 4-5 dana. Ja bih ti savjetovala da probaš pričekati par tjedana od zadnjeg povećanja doze, pa tada vidiš kako se osjećaš.
Ili pitaj šrinkicu za savjet. Vjerujem da ona ima puno više znanja i iskustva.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 17:27   #2692
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
4 dana mi se čini premalo da bi se stvorio zaključak iz razloga što se ta sedacija (uspavanost) koja se protegne i na sljedeći dan povlači kako se organizam privikava na lijek. Meni je tako bilo s Ladiomilom kod svakog povećanja doze. Mislim da je prošlo kroz par tjedana, ali vjerujem da je 'vrijeme privikavanja' vrlo individualno, npr. nekome ta dnevna uspavanost prođe kroz 4-5 dana. Ja bih ti savjetovala da probaš pričekati par tjedana od zadnjeg povećanja doze, pa tada vidiš kako se osjećaš.
Ok, hvala!

Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Ili pitaj šrinkicu za savjet. Vjerujem da ona ima puno više znanja i iskustva.
Nisu tu bitni znanje i iskustvo, nego je bitna praksa kako se to inače radi, tj. njihova komocija. Ne mogu zamisliti niti jednog socijalnog psihijatra koji bi me zbog nuspojava AD koje nisu opasne po život i sl. naručivao prije termina. Da je privatnik, onda već da, jer bi mu to bilo u interesu.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 21:51   #2693
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
4 dana mi se čini premalo da bi se stvorio zaključak iz razloga što se ta sedacija (uspavanost) koja se protegne i na sljedeći dan povlači kako se organizam privikava na lijek. Meni je tako bilo s Ladiomilom kod svakog povećanja doze. Mislim da je prošlo kroz par tjedana, ali vjerujem da je 'vrijeme privikavanja' vrlo individualno, npr. nekome ta dnevna uspavanost prođe kroz 4-5 dana. Ja bih ti savjetovala da probaš pričekati par tjedana od zadnjeg povećanja doze, pa tada vidiš kako se osjećaš.
Nije li sedacija = smirenost, a ne uspavanost? Piše za taj Ladiomil da je česta nuspojava sedacija, a za Calixtu da je vrlo česta nuspojava pospanost. I koliko mi je poznato Calixta se baš i propisuje pred spavanje zato jer uspavljuje.

Znači ovo nije da me omami i sl., jer za to razumijem kako se organizam može prilagoditi, uostalom uzimam Sanvale koji su hipnotici i od njih mi se uopće ne spava, naprotiv samo imam još više energije, ali ovo doslovno djeluje tako da nemam snage. Strah me nekom fizičkom aktivnošću se bavit koja zahtijeva intenzivniji napor, već imam neke dogovore i ne znam kako će to ispast, budući da mi jednostavno fali energije, iako volje imam.
Ništa mi ne znači i da mi lijek počne djelovat za 2-3 tjedna, ako nemam energije, neću ga uzimat. Ideja je bila da me uspava onda kad idem spavat, a ne da sam stalno skršen.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 07:22   #2694
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Nije li sedacija = smirenost, a ne uspavanost? Piše za taj Ladiomil da je česta nuspojava sedacija, a za Calixtu da je vrlo česta nuspojava pospanost. I koliko mi je poznato Calixta se baš i propisuje pred spavanje zato jer uspavljuje.
Mene sve što me sedira, ujedno me i uspava. Od Ladiomila sam na početku uzimanja bila uredno zaspala kroz 1h, ne budila se do jutra i još osjećala sediranost/pospanost i malaskalost cijeli polovicu sljedećeg dana. Sada to više nije tako.
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Ništa mi ne znači i da mi lijek počne djelovat za 2-3 tjedna, ako nemam energije, neću ga uzimat.
Razumijem da si nestrpljiv, mislim - svi smo kada čekamo da se neki naš problem što prije riješi i da nuspojave što brže prođu, ali ponavljam - to je premalo vremena da doneseš zaključak. Nuspojave AD-a traju u prosjeku prvih mjesec dana uzimanja (plus/minus according to individuality). Bilo bi mudro pričekati pa vidjeti kako će se razvijati situacija, pa onda odlučiti. Ti si još dobar kad razmišljaš o fizičkom naporu, ja sam obično prvih mj dana po početku uzimanja AD-a više/manje za ništa Napravi kako bude za tebe ispravno, samo napominjem da probaš pričekati sa zaključcima vezanim uz AD, jer na taj način (prekidanjem uzimanja čim naiđeš na nuspojavu koja najčešće kroz tjedne prođe) nikad nećeš saznati da li ti neki zapravo djeluje ili ne.
Forum je prepun ljudi koji prvih 2-6 tjedana početka uzimanja AD- a redovno imaju neke od nuspojava. Potrpe, pa prođe. Ako ne prođe kroz 2-6 tjedana, onda mijenjaju. Zato te šrinkica i naručila na kontrolu u tom razmaku.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 20:55   #2695
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Nije li sedacija = smirenost, a ne uspavanost? Piše za taj Ladiomil da je česta nuspojava sedacija, a za Calixtu da je vrlo česta nuspojava pospanost. I koliko mi je poznato Calixta se baš i propisuje pred spavanje zato jer uspavljuje.

Znači ovo nije da me omami i sl., jer za to razumijem kako se organizam može prilagoditi, uostalom uzimam Sanvale koji su hipnotici i od njih mi se uopće ne spava, naprotiv samo imam još više energije, ali ovo doslovno djeluje tako da nemam snage. Strah me nekom fizičkom aktivnošću se bavit koja zahtijeva intenzivniji napor, već imam neke dogovore i ne znam kako će to ispast, budući da mi jednostavno fali energije, iako volje imam.
Ništa mi ne znači i da mi lijek počne djelovat za 2-3 tjedna, ako nemam energije, neću ga uzimat. Ideja je bila da me uspava onda kad idem spavat, a ne da sam stalno skršen.
ja pijem calixtu par godina radi usnivanja, pola najmanje doze, 7.5 mg ali mi isto treba sanval , ujutro spavam do 9 , istina je da sam mamurna ali vise ako popijem 15 mg , sto rijetko činim kad nikako ne mogu zaspat...ja bi to prestala pit ali ako ne zaspim u roku sat vremena onda se ustanem i popijem, sta cu
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:37   #2696
Pijem 7.5 mg olanzapina/zalaste ili zyprexa po američkom.
Je li mi može neko reći kako se postepeno skinuti sa ovog lijeka?
Prekinuo sam naglo ali imam strašnu nesanicu,anksioznost.Pio sam ga 3 mjeseca.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 23:14   #2697
Bok, intersira me izaziva li Zyprexa odnosno Olanzapine ovisnost i slabi li mu vremenom dejstvo, te je li potrebno prepisati novi lijek?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:51   #2698
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Mene sve što me sedira, ujedno me i uspava. Od Ladiomila sam na početku uzimanja bila uredno zaspala kroz 1h, ne budila se do jutra i još osjećala sediranost/pospanost i malaskalost cijeli polovicu sljedećeg dana. Sada to više nije tako.

Razumijem da si nestrpljiv, mislim - svi smo kada čekamo da se neki naš problem što prije riješi i da nuspojave što brže prođu, ali ponavljam - to je premalo vremena da doneseš zaključak. Nuspojave AD-a traju u prosjeku prvih mjesec dana uzimanja (plus/minus according to individuality). Bilo bi mudro pričekati pa vidjeti kako će se razvijati situacija, pa onda odlučiti. Ti si još dobar kad razmišljaš o fizičkom naporu, ja sam obično prvih mj dana po početku uzimanja AD-a više/manje za ništa Napravi kako bude za tebe ispravno, samo napominjem da probaš pričekati sa zaključcima vezanim uz AD, jer na taj način (prekidanjem uzimanja čim naiđeš na nuspojavu koja najčešće kroz tjedne prođe) nikad nećeš saznati da li ti neki zapravo djeluje ili ne.
Forum je prepun ljudi koji prvih 2-6 tjedana početka uzimanja AD- a redovno imaju neke od nuspojava. Potrpe, pa prođe. Ako ne prođe kroz 2-6 tjedana, onda mijenjaju. Zato te šrinkica i naručila na kontrolu u tom razmaku.
Naručila me tad za kontrolu zato jer prosječnom čovjeku treba 2-6 tjedana otprilike da bi se dalje odredilo pomaže li mu neki AD i hoće li ga i dalje uzimat, pa se onda to tako i naručuje, a ne zbog mog konkretnog problema i situacije.

Imao sam inače nuspojave od lijekova koje bi prošle nakon par uzimanja kao što je vrtoglavica ili mučnina, ali ja ovdje sedaciju ne vidim kao nuspojavu nego kao djelovanje i ne vjerujem da će proći. Volio bih čuti nekog kome je lijek prestao djelovat nakon samo par tjedana. Trittico (koji mi nije djelovao na depresiju) mi je recimo prestao djelovat na uspavljivanje, ali prošlo je puno više od par tjedana, mislim da je bilo bar 3 mj., a ovo ne samo da me uspava, nego sam za razliku od Trittica i cijeli idući dan uspavan. Možda bih mogao smanjit dozu na 1/4 (7.5 mg). Ili sam trebao Trittico pojačati, ne znam zašto nisam.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 07:52   #2699
Pitanje za neuropsihijatre ovde:
Od jula prošle godine sam 3 mjeseca pio nitrazepam 5-10 mg za san.
Nakon toga sam prebačan na zalastu.
Krenulo je sa 2.5mg zalaste+7.5 mg mirtazapina i došlo je do 10 mg zalaste+15 mg mirtazapina jer me samo ta doza može uspavati.
Međutim 10 mg zalaste mi je postalo prejako,ošamuti me cijeli dan sutradan i nisam funkcionalan.Zato sam pokušao da pijem nešto blaže tipa ponovo nitrazepam 10 mg jer ga nisam pio 4 mjeseca.
I sinoć ništa ma mi da me uspava.Također sam pokušao sa Sanvalom ništa,ne mogu me uopšte uspavati.
Šta se dešava?
Da li zalasta djeluje na iste receptore (GABA) na koji djeluju i benzodiazepini i zato oni više mi ne rade?Ili o čemu se ovde radi?
Zašto nitrazepam koji me je uspavljivao više mi ne radi?

Zadnje uređivanje frozensun : 29.03.2017. at 08:02.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:08   #2700
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Naručila me tad za kontrolu zato jer prosječnom čovjeku treba 2-6 tjedana otprilike da bi se dalje odredilo pomaže li mu neki AD i hoće li ga i dalje uzimat
Da, pa to sam i napisala.
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
ja ovdje sedaciju ne vidim kao nuspojavu nego kao djelovanje i ne vjerujem da će proći
Ah.... I'm out
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.