Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 09:19   #1
Laptop kao zamjena za stolno računalo

Poštovani

Trebala bi nam pomoć prilikom kupnje prijenosnika koji bi nam poslužio kao evtl. zamjena za stolno računalo, uz mogućnost da se može koristiti na putu. Znači preferiramo snagu u odnosu na autonomiju.

1. Koliku veličinu ekrana želite: 15.6''

2. Rezolucija: FHD IPS

3. Za što ćete koristiti lap: CAD + REVIT

4. Jamstvo: Da mi ne treba

5. Windowsi: Poželjno

6. Favoriti: Subjektivno HP, ali bitno je samo da ne izgleda kičasto kao većina gamerskih prijenosnika

7. Novci: Kvaliteta se plaća ali dok god je 4 znamenke dolazi u obzir. Plaćanje preko firme.

8. Ostalo:
U navedenu cijenu obvezno SSD disk, bilo već ugrađen ili kao opcija.
Intelov i7-7700HQ ili evtl. 6700HQ ako baš mora.
Video izlaz na dva monitora, da li preko dock-a 2x DVI ili HDMI+VGA kombinacija

Dakle, prioritet mi je da je mrcina, a zatim da je solidno izrađen.
I samo još jednom da naglasim, cijena sa SSD-om, Windowsima (OEM ili kako god) i izlazom na dva monitora do 10.000,00 kn

Hvala!

Zadnje uređivanje ttrtanj : 18.03.2017. at 09:21. Reason: Da naglasim
ttrtanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 12:34   #2
Super

Vidim da je post skupio preko 450 pogleda ali nema niti jednog odgovora, tako da sam malo pogledao koji bi prijenosnici ulazili u tu kategoriju.

Da li mi netko može preporučiti između:

Asus K550VX-DM028D
Asus K550VX-DM027D
Asus FX553VD-FY371T
HP Pavilion 17-ab200nm
HP Pavilion 15-bc200nm
LENOVO IdeaPad 700
Acer Aspire V5-591G-74QA NX.G5WEX.012

Za sada mi je favorit Asus K550VX-DM027D, iako je procesor 6. generacija, jer mu jedino treba dodati Win10. Također dolazi sa DVD-RW, dva video izlaza, i ima Chiclet tipkovnicu.

Ili naravno ako ima bolji izbor, slobodno preporučite..
ttrtanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:18   #3
Nisam siguran da ima IPS ekran taj Asus.
Gledaj laptope sa GTX 1050 grafičkom jer je to novija, jača, efikasnija arhitektura.
Upada u oči Lenovo Legion Y520 serija, ima ih dosta u raznim kombama pa pogledaj
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 15:57   #4
Hvala ti @halek. Nisam ni primjetio da za sve druge prijenosnike u opisu stoji FHD IPS dok za K550 stoji samo FullHD. Odem pogledati par recenzija ostalih K550 modela i stoji da mu je ekran loš (relativno) i zna imati problema sa pregrijavanjem.

Što se Legion Y520 tiče, grafička mi uopće nije potrebna, REVIT radi solidno i na Intelovoj integriranoj grafici.

Koje bi bilo tvoje mišljenje o Lenovu 700 15ISK?
ttrtanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:50   #5
Quote:
ttrtanj kaže: Pogledaj post
Hvala ti @halek. Nisam ni primjetio da za sve druge prijenosnike u opisu stoji FHD IPS dok za K550 stoji samo FullHD. Odem pogledati par recenzija ostalih K550 modela i stoji da mu je ekran loš (relativno) i zna imati problema sa pregrijavanjem.

Što se Legion Y520 tiče, grafička mi uopće nije potrebna, REVIT radi solidno i na Intelovoj integriranoj grafici.

Koje bi bilo tvoje mišljenje o Lenovu 700 15ISK?
Evo da se ubacim i recem par riječi o K550vx.
Izmedju ostalih prijenosnika imam i taj... nekom sam već na ovom pdfu pisao o njemu.
Radi jako dobro, ali da, ekran mu je bas banana, peku oči, i kad ga držiš u ruci djeluje jako krhko. Loša plastika.

6700HQ ti je provjeren i jako moćan procesor, nemoš falit sve i ako uzmeš prijenosnik s tim procesorom.

A kad već kupuješ nešto za do 10k kuna onda ipak gledaj da ima pristojnu grafu.
just my two bits.
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 09:04   #6
Quote:
Huricanechaser kaže: Pogledaj post
Evo da se ubacim i recem par riječi o K550vx.
Izmedju ostalih prijenosnika imam i taj... nekom sam već na ovom pdfu pisao o njemu.
Radi jako dobro, ali da, ekran mu je bas banana, peku oči, i kad ga držiš u ruci djeluje jako krhko. Loša plastika.

6700HQ ti je provjeren i jako moćan procesor, nemoš falit sve i ako uzmeš prijenosnik s tim procesorom.

A kad već kupuješ nešto za do 10k kuna onda ipak gledaj da ima pristojnu grafu.
just my two bits.
Hvala @Huricanechaser

Prošli asusov laptop je imao 4700HQ + GTX760m i sad ne služi u uredu kao radna snaga za sastanke nego malome za "programiranje". Sada bih, prevencije radi, izbjegao bilo kakav prijenosnik koji dolazi sa GTX grafičkim karticama.
Tako da mi je za oko zapeo Ideapad 700 sa 17,3" ekranom i GT940M grafičkom:

https://www.hgshop.hr/proizvod/prije...v0021sc/211252

iako je ovo možda bolji izbor, unatoč ovome Y ispred 700 (i postoji rizik da završi kao taj prošli asus):

http://www.pc1.hr/artikli/prikazi/242679
ttrtanj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.