Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 01:26   #41
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, ne znam. Osobno prizivam remake one strahote s početka milenija, no mislim da je o Vaderu zbilja sve rečeno i sve se zna.
Realno svih 6 filmova treba remake. Epizode I-III jer su flop, a epizode IV-VI jer su stare četrdesetak godina.

A za dio o Vaderu se nikako ne slažem. Jedno je znati drugo je vidjeti. Čitavo čišćenje Jedi order-a svedeno je na par kadrova Anakinova ulaska u Jedi temple i par kratkih Order 66 scena, što je za storytelling groteskna perverzija. Sasvim sigurno čistku nisu preživjeli samo Yoda i Obi-Wan niti je rebellion skoro dvadeset godina sjedio skrštenih ruku. Dakle imao bi Vader koga sječi. Pogledaj koliko je scena s Vaderom s kraja Rogue one-a moćna. Zamisli sad čitav film u takvom mračnom tonu koji počinje s dostojnim prikazom Vaderova rođenja.
__________________
'Bila sam dijete prirode ... Užasavala sam se jedino poskoka i koprive. Često sam upadala u grmlje kopriva, vidajući plikove, a i susreti s poskocima nisu bili rijetki, no na sreću uvijek su završavali dobro. Uvijek sam instinktivno znala kako se ponašati u blizini zmija.'
mars1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:08   #42
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Po čemu je djetinjstvo Hana Sola važno za SW?
Pa Han Solo je vrlo važan pa je normalno da sve fanove zanima njegova priča, odakle on tu, ko je, šta je, odakle mu Falcon, kako su se on i Čubaka udružili.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:36   #43
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Pa Han Solo je vrlo važan pa je normalno da sve fanove zanima njegova priča, odakle on tu, ko je, šta je, odakle mu Falcon, kako su se on i Čubaka udružili.
Pa cijela draž Hana je što je takav, doslovce upadne u pola priče Nisam još nigdje naišao da je netko tražio da mu vidi mamu i tatu i kako je mali Han želio švercati duhan preko Imperijske granice. Neke stvari je bolje jednostavno zamisliti.

Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
a epizode IV-VI jer su stare četrdesetak godina.
Ustvari nisu. Prva izmjene su napravljene 1996 godine, a zadnje 2004. Uključujući dodavanje novih efekata. Obrade su im potrebne onoliko koliko je The Thing trebao praquel.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:23   #44
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Pa Han Solo je vrlo važan pa je normalno da sve fanove zanima njegova priča, odakle on tu, ko je, šta je, odakle mu Falcon, kako su se on i Čubaka udružili.
Lucasovi SW nisu bili rađeni samo zato da se gledatelji toliko vežu za pojedine likove da ih žele pratiti u idućim filmovima... Lusacovi SW, pa iprequeli su priče o širim temama ... a fanovsko obožavanje svakog pa i epizodnog lika je došlo tek poslije.
Znači, SW je nekada bio prvo- vizija epske priče, a poslije je, onako usput, došla vezanost za likove.

Otkako je Disney preuzeo kormilo imamo obrnutu situaciju- prvo se misli što fanovi odavno uspostavljene franšize vole i što žele vidjeti, pa se tek onda misli na priču.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 21:57   #45
Woody Harrelson bi prema najnovijim informacijama mogao igrati ulogu mentora Han Sola u Filmu.



http://variety.com/2017/film/news/wo...ff-1201943429/

Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Pa ja imam šesto čulo Kliknuh na ovu temu i vidim da me se spominje

Stara, ti i ja smo se već jednom kačile oko ovog pitanja i popila si karton.

Što bi ti, da ti šaljem slike sebe sa seta u PM? Protupitanje: Koji ti dokaz imaš? Ako se družiš s ekipom sa seta, onda znaš da je fotkanje veliki no-no i da smo svi to potajno radili, a raspačavanje snimljenog materijala po netu još veći.

Snimala sam s njom dva dana na Lokrumu 2011., dotična je jedva progovorila riječ sa statistima, no takva je priroda posla i ni najmanje joj to ne zamjeram, nema tu ni prilike za neka druženja, niti njihovi asistenti i ekipa iz Embassyja blagonaklono gledaju na "ometanje" glumaca.

Zamjeram joj nemogućnost da upamti svoj tekst i hrpetinu ponavljanja koju smo zbog nje po ne baš toplom vremenu u oskudnim haljinicama ponavljali pola dana, uz ionako ogroman broj dosnimavanja. Nikome ta nije ostala u pozitivnom sjećanju nakon tog iskustva, ni po vicevima ni po šalama. Ja se najbolje sjećam prevrtanja očima ekipe oko sebe dok se ispričavala zbog svojih zajeba. I nemogućnosti da stane na pločicu sa svojim imenom na podu.

Za razliku od nje, većina drugih glumaca je uspijevala upamtiti daleko veću količinu teksta, pa i borbenu koreografiju (Pedro Pascal, npr). Ostala sam ugodno iznenađena sljedećih godina nakon targovskog iskustva.

S obzirom na to da si trol koji na Emilijinom oltaru prinosi žrtve lijevanice, te da ovo nije ni mjesto ni vrijeme, toliko od mene.

Over and out.
Ne vjerujem ti ništa. Daj neki dokaz.

Kao što rekoh ja sam iz Dubrovnika, većina statista su iz Dubrovnika i sve ih poznam. I nitko, ama baš nitko to ne tvrdi osim tebe.

Tako da si ti ta koja si internet trol koji miješa glumicu sa likom iz serije. Ne voliš njen lik, pa onda to prenosiš na glumicu izmišljajući neistine, izmeđuostalog i da si bila statist.
Da ne kažem činjenicu da se 2. sezona u Dubrovniku snimala tijekom 8. i prve polovice 9. mjeseca. O kakvoj pobogu hladnoći govoriš, bile velike vrućine.
Pedro Pascal je snimao 4. sezonu u Dubrovniku ne 2. ( nije uopće snimao u istom gradu kao Emilia 4. sezonu )

Ne samo da je bila simpatična svima, nego se pristala i slikati sa mnogima.Neki statisti su na kraju imali priliku i partijati sa njom i ostalim glumcima iz serije.





Dobar pokušaj izmišljanja.

Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti. Pa upravo je i navedena kao jedan od glavnih faktora zašto je Terminator flopao na kinoblagajnama.

A što se tiče njezine uistinu kriminalne glume, kao što rekoh, za to mi ne trebaju insinuacije drugih, vidim i sam koliko je brutalno loša i promašena.

Dapače, samo radi nje vjerojatno ovaj film niti neću ići gledati u kino već ću skinuti kad dođe na torrente.
Nije istina, ona je dobila najviše pohvala za glumu u Terminatoru. Ono zbog čega je kritika popljuvala film je priča, što se može i pročitati na internetu jer sve su kritike dostupne i vidljive.

Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Realno svih 6 filmova treba remake. Epizode I-III jer su flop, a epizode IV-VI jer su stare četrdesetak godina.

A za dio o Vaderu se nikako ne slažem. Jedno je znati drugo je vidjeti. Čitavo čišćenje Jedi order-a svedeno je na par kadrova Anakinova ulaska u Jedi temple i par kratkih Order 66 scena, što je za storytelling groteskna perverzija. Sasvim sigurno čistku nisu preživjeli samo Yoda i Obi-Wan niti je rebellion skoro dvadeset godina sjedio skrštenih ruku. Dakle imao bi Vader koga sječi. Pogledaj koliko je scena s Vaderom s kraja Rogue one-a moćna. Zamisli sad čitav film u takvom mračnom tonu koji počinje s dostojnim prikazom Vaderova rođenja.
Niti jedan film ne treba remake. A scena Vadera iz ''Rogue One'' kao da je ispala iz prequela. Način na koji se Vader bori i koristi moći u toj sceni je isti kao u prequelima, u OT je imao posve drugačiji stil i bio je cijeli usporen.

A Yoda i Obi-Wan nisu jedini koji su preživjeli, imaš stripove, novele i seriju ''Rebels'' koje se bave upravo sa tim izmeđuostalog.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....

Zadnje uređivanje Sumrak7 : 07.01.2017. at 22:29.
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:45   #46
Sumrak, jesi li se ti slikala s njom?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:26   #47
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Realno svih 6 filmova treba remake. Epizode I-III jer su flop, a epizode IV-VI jer su stare četrdesetak godina.

A za dio o Vaderu se nikako ne slažem. Jedno je znati drugo je vidjeti. Čitavo čišćenje Jedi order-a svedeno je na par kadrova Anakinova ulaska u Jedi temple i par kratkih Order 66 scena, što je za storytelling groteskna perverzija. Sasvim sigurno čistku nisu preživjeli samo Yoda i Obi-Wan niti je rebellion skoro dvadeset godina sjedio skrštenih ruku. Dakle imao bi Vader koga sječi. Pogledaj koliko je scena s Vaderom s kraja Rogue one-a moćna. Zamisli sad čitav film u takvom mračnom tonu koji počinje s dostojnim prikazom Vaderova rođenja.
Ja mislim da ne treba nikakav remake za originalnu trilogiju odnosno od Episode IV do VI.

No, ono strašilo o I-III vrišti za remakeom. To uopće niti ne gledam kad imam Star Wars maratone. Probao sam prošle godine i zgadio sam sebi život.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:28   #48
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post






Nije istina, ona je dobila najviše pohvala za glumu u Terminatoru. Ono zbog čega je kritika popljuvala film je priča, što se može i pročitati na internetu jer sve su kritike dostupne i vidljive.



Ti si u nekoj žešćoj svađi sa stvarnošću jer su kritike spram nje bile toliko loše da se išlo toliko daleko da je se optuži za flop filma
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:33   #49
Scene na Lokrumu: 11. i 13. listopada 2011., možda griješim u dan ili dva, ujedno i zadnje snimanje te godine. Drugi od ta dva dana dana je zalila kiša s tučom, pa je snimanje na par sati obustavljeno (slobodno čekiraj prognoze i točne datume, jer znam da sam do 17.10. tražila slobodno na poslu), a ekipa HBO-a se iščuđavala jer su provjeravali kakvo će vrijeme biti na Čilipima i mislili da to vrijedi za Grad, jer tamo nije bilo predviđeno nevrijeme.

Statirala sam svake godine između 2011. i 2014., i ja sam iz okolice Grada i samo ću ti reći da si ti jedina koja ovdje piše neistine.

Adio.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:51   #50
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Franšizi najviše nedostaje da se kreativna kontrola vrati Lucasu.
Najcjenjeniji SW film - The Empire Strikes Back, je snimljen u uvijetima u kojima Lucas nije imao "kreativnu kontrolu".

Nemoj me krivo shvatiti, Disney sada radi užasne stvari, ne branim ih.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:20   #51
Najnovije glasine govore da će se ovaj film snimati na Kanarskim otocima i Italiji.



http://www.elblogdecineespanol.com/?p=32910

Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Scene na Lokrumu: 11. i 13. listopada 2011., možda griješim u dan ili dva, ujedno i zadnje snimanje te godine. Drugi od ta dva dana dana je zalila kiša s tučom, pa je snimanje na par sati obustavljeno (slobodno čekiraj prognoze i točne datume, jer znam da sam do 17.10. tražila slobodno na poslu), a ekipa HBO-a se iščuđavala jer su provjeravali kakvo će vrijeme biti na Čilipima i mislili da to vrijedi za Grad, jer tamo nije bilo predviđeno nevrijeme.

Statirala sam svake godine između 2011. i 2014., i ja sam iz okolice Grada i samo ću ti reći da si ti jedina koja ovdje piše neistine.

Adio.
Mogu otvoreno reći da lažeš. 2. sezona se uopće nije snimala u listopadu, nego samo u kolovozu i prvoj polovici rujna za vrijeme najvećih vrućina. Nikakve hladnoće nije bilo. A kakve su temperature bile lako je provjeriti, jer sve se bilježe.

Prva sezona koja se snimala kasno u listopadu u Dubrovniku je bila 6. sezona. 5. sezona se pak snimala sve do prvih par dana listopada.

Statisti su plaćeni za cijeli dan, htjeli ili ne htjeli moraju biti dostupni cijeli dan, znači nikakvog kolutanja očima nema jer za to su plaćeni. Za to su bili spremni. Ekipa snima cijeli dan da iskoristi lokaciju što je god bolje moguće, dokle god imaju danje svijetlo.

Emilia Clarke je 4. sezonu snimala samo u Splitu. Na Lokrumu se snimalo u više navrata. Tuče nikakve nije bilo.

Što se tiče fotografiranja, ono je dopušteno i mnogi su se slikali u svojim kostimima. Ali nije dopušteno objavljivati slike prije premijere cijele sezone, nakon toga nitko nikog više ne spriječava.

Znači možeš mutit nekog tko o ovome ne zna ništa, ali mene bome ne možeš. Snimalo se meni skoro ispred vrata.

Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Ti si u nekoj žešćoj svađi sa stvarnošću jer su kritike spram nje bile toliko loše da se išlo toliko daleko da je se optuži za flop filma
Hahaha, daj mi link na te silne kritike gdje su nju optužili za propast filma?!

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Najcjenjeniji SW film - The Empire Strikes Back, je snimljen u uvijetima u kojima Lucas nije imao "kreativnu kontrolu".

Nemoj me krivo shvatiti, Disney sada radi užasne stvari, ne branim ih.
Lucas je imao krativnu kontrolu nad svakim od prvih 6 filmova. On je napisao priču za svaki od njih. Scenaristi su samo njegovu priču pretvorili u scenarij. Ali Lucas je bio šef. On je bio vlasnik Star Wars franshize.

Lucas je bio Izvršni producent, znači šef.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....

Zadnje uređivanje Sumrak7 : 10.01.2017. at 18:34.
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:20   #52
S obzirom na to da živimo u digitalnom dobu i da se na internetu sve da provjeriti, a ti ni nakon par dana mozganja nisi uspjela doći do tih podataka (ili najvjerojatnije jesi, ali ne želiš da se skonta da lažeš), ja sam u doslovno minutu guglanja našla sljedeće članke:

http://www.dulist.hr/pala-prva-klapa...estolja/15024/

http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...meu-statistima

http://www.portaloko.hr/clanak/zbog-...ometa/0/19001/

http://www.serijala.com/fantastika/g...-u-dubrovniku/

http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...re-prijestolja

Molim te, obrati pozornost na datume objavljivanja članka - snimalo se od druge polovice rujna do druge polovice listopada. Čak imaš i u više članaka navedene datume snimanja za pojedine lokacije oko stare jezgre zbog regulacije prometa.

Znam, znam, sad ćeš par dana lizati rane, pa mi napisati da lažem, jer Lokrum nije među datumima, ali nije ni kamenolom na Žarkovici, jer to su izdvojene lokacije i za njih nije potrebno regulirati promet, stanovništvo i turiste u tolikoj mjeri.

Samo ti daj.

Jasno je iz priloženog tko lupeta gluposti.

A ovo za to da smo se smjeli otvoreno fotkati na setu samo ću se grohotom nasmijati.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:28   #53
Ja bih samo te članke gdje je Emilia pohvaljena za glumu.

Kod mene na gugletu toga nema, mora da imam pokvaren internet.
Čak sam išla i na incognito mode, da mi browser bude nepristrasan
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:32   #54
Emilia mi je solidna glumica. Mišlenja sam da nemre bit do nje oće film flopat
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:43   #55
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Hahaha, daj mi link na te silne kritike gdje su nju optužili za propast filma?!
Jedan Dva Tri... Samo djelić. Iako, treba biti fer i reći da se jednako toliko članaka može naći i o Švarciju (da ga je vrijeme pregazilo za tu ulogu) kao i za samu priču jer je u osnovi prežvakavanje već viđenog. Ali kritike postoje, nisu izmišljene.



I, da, dosta više o snimanju jebene Igre Prijestolja. Ako jedna drugoj trebaju dokazi, izmjenite PM-ove i kraj priče.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:12   #56
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Jedan Dva Tri... Samo djelić. Iako, treba biti fer i reći da se jednako toliko članaka može naći i o Švarciju (da ga je vrijeme pregazilo za tu ulogu) kao i za samu priču jer je u osnovi prežvakavanje već viđenog. Ali kritike postoje, nisu izmišljene.



I, da, dosta više o snimanju jebene Igre Prijestolja. Ako jedna drugoj trebaju dokazi, izmjenite PM-ove i kraj priče.
Ok, zašto je onda izbrisan moj odgovor. Ako se već brišu off-topic postovi, onda treba izbrisati sve.

A ne napisati off-topic odgovor, pa onda u istom postu zabranit svima ostalima da odgovore, kako bi tvoja bila zadnja. Ne vidim smisao toga.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:15   #57
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
.A ne napisati off-topic odgovor, pa onda u istom postu zabranit svima ostalima da odgovore, kako bi tvoja bila zadnja. Ne vidim smisao toga.
Off odgovor je taj da postoje tvrdnje da je kriva za flop filma (što nikako da prihvatiš) i to je to. Kraj priče. Dalje me ne zanima. Snimanje Igre Prijestolja ima svoju temu, pustio sam malo, ali vidim da to ne staje. Lijepo na Televiziju, na Igru Prijestolja i tamo nastavak rasprave. Jer sve ovo, znam, šokantno, nema nikakve veze s Hanom Solom.

Ako hoćeš nastaviti - postoji i Terminator tema.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:59   #58
Nemam ništa protiv da novi vlasnici franšize cijede SW svemir dokle god mogu zaraditi cent.
Skupo su platili, njihovo pravo.

Ali mjenjagti ime glavnom liku kakav je Han Solo, je uvjerljivo najguplji potez u povijesti franšize im je doista autogol nad autogolovima...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:50   #59
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nemam ništa protiv da novi vlasnici franšize cijede SW svemir dokle god mogu zaraditi cent.
Skupo su platili, njihovo pravo.

Ali mjenjagti ime glavnom liku kakav je Han Solo, je uvjerljivo najguplji potez u povijesti franšize im je doista autogol nad autogolovima...
Neće mu mjenjati ime. Izvukao si to iz konteksta.

Kad kažu kako je stekao svoje ime, misle na njegovu reputaciju, ne na njegovo ime doslovno. Kako je postao ''Han Solo poznati krijumčar''.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:00   #60
Šteta, ja mislio da će ga Disney preimenovat u Goofy Duck...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.