Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 22:47   #1
Iskazivanje ljubavnih osjećaja

Primijetio sam neke stvari u vezi iskazivanja ljubavnih osjećaja, koje su mi apsurdne.

Pod iskazivanjem ljubavnih osjećaja, smatram izjavljivanje ljubavi, reći nekome da ga voliš, iskazati simpatiju i interes, pokazati da ti je stalo i da želiš biti s tom osobom.

Koliko sam primijetio, kada netko nekoga upozna obično se grozi iskazivanja osjećaja brzo. I ako to netko učini, to se smatra vrlo nepoželjnim i odbojnim i često puta dođe do prestanka druženja (koje bi se nastavilo da nije bilo toga iskazivanja osjećaja). Postalo je normalno da ako cura i dečko prohodaju da ne iskazuju direktno jedno drugome osjećaje duže vremena, možda i pola godine nakon početka hodanja. Općenito iskazivanje osjećaja je prilično riskantno i sklisko, ako nije obostrano, može doći do prekida komunikacije i druženja.

Ono što meni nije normalno je prikrivanje i gluma. Znači dvoje se upozna i imaju osjećaje jedno prema drugome, ali to ne pokazuju pogotovo ne direktno i ne izjavljuju ljubav. I čekaju duže vremensko razdoblje, da do toga dođe, makar su to osjetili puno prije. Znači iskazivanje osjećaja nije ok, a gluma je ok !?!

Mislim da dečki imaju problem s iskazivanjem osjećaja, jer se boje da će time izgubiti na muževnosti, jer se sve vezano za osjećaje smatra prikladnijim za žene, a prevelika emotivnost kod dečki smatra se nepoželjnom. Cure se boje da ne ispadnu očajne i prelake, ako prebrzo pokažu svoje osjećaje. A općenito više cijene čitanje između redaka i suptilan pristup, nego direktno.

Kad je netko veliki frajer, radije bi umro nego curi rekao da je voli. Npr. cura kaže dečku "volim te", a on joj odgovori "znam".

Zanima me vaše mišljenje zašto je tako komplicirano i teško iskazati osjećaje pa makar se bilo u vezi koja je stabilna i obostrana?

Ja konkretno ne iskazujem osjećaje ako prohodam s nekom curom i čekam duže vremena da do toga dođe, jer sam se opekao kad sam bio mlađi. Kada prohodam s nekom curom, primijećujem da joj se sviđam, ali nema šanse da bi ona direktno izrazila svoje osjećaje. Jednom sam zavodio curu riječima u kasnim noćnim satima i njen odgovor je bio "Super bla bla bla...kako sam laka, to je zabrinjavajuće". Ja bih to protumačio kao "sviđaš mi se, ali ne smijem ti to dati do znanja direktno da mi se sviđaš da ne ispadnem laka".
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:02   #2
Pa ne znam, ne bih olako nekom rekla da ga volim.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:04   #3
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, ne bih olako nekom rekla da ga volim.
Kužim to. Da li možeš objasniti zašto? Mene zanima, što se skriva iza toga? Znači postoje osjećaji, ali zašto je loše iskazati ih i bolje je šutjeti?
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:07   #4
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje zašto je tako komplicirano i teško iskazati osjećaje pa makar se bilo u vezi koja je stabilna i obostrana?
zato što se nikad u stvari ne zna koliko je veza stabilna i obostrana, pa ljudi kad god to rade moraju to uraditi na rizik
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:10   #5
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Kužim to. Da li možeš objasniti zašto? Mene zanima, što se skriva iza toga? Znači postoje osjećaji, ali zašto je loše iskazati ih i bolje je šutjeti?
Dvije stvari.

Prvo strah od toga da nije obostrano, pa biranje da radije još malo plivamo u mjehuriću neznanja i nadanja, nego da probušimo mjehurić.

Drugo, kao ljudi jako loše komuniciramo i 'volim te' iako je izrečeno kao volim te sada u ovom trenutku, često doživljavamo kao neko vječno obećanje koje ili moramo održati ako ga damo nekome ili se bojimo da će netko naše volim te shvatiti kao takvo doživotno obećanje, a ne kao trenutni osjećaj, pa radije šutimo ako nismo spremni obećavati nešto nekome za tu jelte vječnost.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:17   #6
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Kužim to. Da li možeš objasniti zašto? Mene zanima, što se skriva iza toga? Znači postoje osjećaji, ali zašto je loše iskazati ih i bolje je šutjeti?
Pa prvo voljeti nekog je po mom misljenju moguce tak kad tu osobu jako dobro upoznas.
Mislim da nisam bas bila sigurna da zaista to osjecam u punom i nesebicnom znacenju.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:18   #7
ja to kažem samo kad iskreno osjetim, nema tu kalkulacije. meni to nije neko konstantno osjećanje kao povezanost. recimo povezanost je neka konstanta ali ono "volim te" baš osjetim u nekim posebnim trenucima - i tad ga i kažem. nekad to može biti u seksu, nekad kad nešto uradi što mi je simpatično ili napravi neki pokret tipičan za njega i slično, ili kad me iznenadi nečim najčešće nenamjerno i neplanski, tad osjetim to
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:25   #8
U strašna stvar to nekome reći kada ga upoznaš i ako osetiš tak nekaj. Nemam nikih problema sa tim riječima. Često ih koristim. Puno ljudi volim i puno ih ne volim.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:54   #9
Ah meni u svakom telefonskom razgovoru izjavljuje ljubav tolko da mi već izlazi na uši,ono iritira me.Doduše mi smo se dosta dugo znali prijenego što smo ušli u vezu.Smatram nekak da se to ne izgovara olako.Btw ljubav se ne pokazuje riječima.Nda a poljupci nisu iskazivanje osjećaja.
__________________
O,čuješ li to,sveznajući,vidiš li? Zašto dopuštaš zloći da vlada dobrima? Zašto me je bacio u takvu nesreću? Možeš li to gledati,ako si uistinu gore?
Marija Jurić - Zagorka
fajterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:59   #10
zato šta su ljudi uplašeni, iskompleksirani, imaju loša iskustva otprije, neki ni ne znaju iskazat emocije rječima, neki su emocionalni invalidi, nekima pak treba vječnost da skuže šta se tu događa i šta osjećaju...

također, neko iskazivanje osjećaja u početku može se shvatit kao tuđu slabost, stvaranje pritiska oko odnosa, stvaranje pritiska da sad i ona strana mora to reć i osjećat kao ova šta je rekla. ugl ljudima se mogu probudit podsvjesni obrambeni mehanizmi il se ne znaju nosit s tim pa odnos nastrada, a nekima to iskazivanje osjećaja jednostavno ide na k.

nema ko se nije zaletio il zanio nekim odnosom...pa se otrijeznio. neki iz odnosa u odnos srljaju stalno tako, ko guske u magli, zaneseni sanjari, neki nakon jedne košarice postanu hladni... ima svega.

također, nekad riječi i kvare nešto šta je opipljivo, ja sam zastupnik tog da u kvalitetnim i intezivnim odnosima ne treba u početku izjavljivat takve stvari jer je to stalno u zraku, doslovno se prepoznaju sve pozitivne emocije i uživa u istim bez puno priče.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:12   #11
Uopće nije problem... Volim te!
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:16   #12
S tim ne treba žuriti ali ni pretjerivati, mislim da je velik utjecaj na nas učinila tv bolje reći američki filmovi, književnost i razne druge stvari. Ako se zaletiš možeš učinit kontra efekt i osoba pobjegne, pomisli koja čudakinja...
Ako odugovlačiš možeš fulat te druga strana pomisli da si hladan, da ti nije dovoljno stalo. Meni je ok na početku se držati malo hladno, s vremenom treba pokazati i to više ponašanjem nego rječima, svatko se boji zaletit i pokvarit nešto što obje strane osjećaju. Ako nije taj slučaj, onda imamo debakl.
Al nije ni to strašno, sve se da preživit... Nekad rječi mogu više odmoć nego pomoć, zavisi sve s kojim tipom osobe imamo posla. Iskazivanje osjećaja se predstavlja kao slabost u našem društvu al prava stvar je da samo jaka osoba to može reći, slabiću bi zapela slina u ustima...
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:29   #13
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Dvije stvari.

Prvo strah od toga da nije obostrano, pa biranje da radije još malo plivamo u mjehuriću neznanja i nadanja, nego da probušimo mjehurić.

Drugo, kao ljudi jako loše komuniciramo i 'volim te' iako je izrečeno kao volim te sada u ovom trenutku, često doživljavamo kao neko vječno obećanje koje ili moramo održati ako ga damo nekome ili se bojimo da će netko naše volim te shvatiti kao takvo doživotno obećanje, a ne kao trenutni osjećaj, pa radije šutimo ako nismo spremni obećavati nešto nekome za tu jelte vječnost.
Tako je
Sve je ovim postom receno.
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 03:10   #14
Nekoć sam to olako govorila. Onda sam jednom otezala, jako dugo, sve do prekida, ne na moju inicijativu, tad mi je izletjelo to, ne znam je li to bio očaj, potreba da zna ili nešto treće, ali znam da nisam rekla ranije iz straha. Nekako, kao da sam znala odgovor... I ne znam bih li više nekom to mogla samo tako reći, kao nekad. Vjerojatno ne. Mogu reći "sviđaš mi se" i "stalo mi je" i "zaljubljena sam", ali to "volim te" teško da više ide preko mojih usta. Glupo, jebiga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 07:38   #15
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Dvije stvari.

Prvo strah od toga da nije obostrano, pa biranje da radije još malo plivamo u mjehuriću neznanja i nadanja, nego da probušimo mjehurić.

Drugo, kao ljudi jako loše komuniciramo i 'volim te' iako je izrečeno kao volim te sada u ovom trenutku, često doživljavamo kao neko vječno obećanje koje ili moramo održati ako ga damo nekome ili se bojimo da će netko naše volim te shvatiti kao takvo doživotno obećanje, a ne kao trenutni osjećaj, pa radije šutimo ako nismo spremni obećavati nešto nekome za tu jelte vječnost.
Točno.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:28   #16
Razlika je kako i kada nekome kažeš da ga voliš. Sam najbolje osjetiš u odnosu s nekim koliko su osjećaji obostrani i kako se osjećaš dok provodiš vrijeme s tom osobom.

Ne volim kad mi netko izjavljuje ljubav ishitreno i dok me još niti ne pozna jer to, naravno, niti jest niti može biti ljubav, a ja pod ljubavlju ne smatram zanesenost nekime i početnu očaranost.

Što se glume tiče, ako uopće imaš potrebu glumiti ili iz bilo kojeg razloga zadržavati osjećaje i skrivati, onda u tom odnosu više stvari ne valja osim samo pitanja kada izgovoriti "volim te".
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:48   #17
Koja razlika? Volim te uvijek isto znači.Draga ti je ta osoba i želiš joj sve najbolje. Ne kužim kaj se tolko to mistificira? Ako sam s nekim i on je dobar prema meni. Kaj bi mi teško bilo reč da ga volim? Evo idem sad mami to reć za početak dana.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:55   #18
Kazem volim te kad zaista volim.
Ne bojim se da druga strana nece odgovoriti isto. To je nevazno, vazan sam ja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:55   #19
Ne baš. Niti je svako "volim te" iskreno, niti smisleno.
Osim ako je mami, to svakako treba reći
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:58   #20
Kak nije? Ja to ne kužim? Ja svima velim koga volim da ga volim i obrnuto. Pa znaš valjd akad nekog voliš? Zakaj je to tak komplicirano nekima izgovoriti drugim ljudima?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger