Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 12:19   #1
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Crna komedija o neriješenom slučaju ubojstva. Nakon što policija nije riješila slučaj ubojstva njezine kćeri, Mildred Hayes (Frances McDormand) odlučila je na ulazu u njezin mali gradić postaviti tri bilborda u kojima proziva šerifa tog grada William-a Willoughby-a (Woody Harrelson) za neriješeni slučaj. Film je upakiran u crni humor i nadam se odličnoj priči koja na smješan način zapravo prikazuje dijelić stvarnosti.

trailer
https://www.youtube.com/watch?v=Jit3YhGx5pU

IMDB
http://www.imdb.com/title/tt5027774/
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:23   #2
Meni je ovo film godine.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 14:05   #3
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Meni je ovo film godine.
meni isto.dobar.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 18:48   #4
Odličan film!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 21:21   #5
Jedno je sigurno, komedija nije.

Izvanredan film ma koliko, na trenutke, težak i mučan bio. Svakodnevna slika Amerike, bez superheroja i Kate Bradshaw.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 00:15   #6
Uf. Svašta bih mogao napisati o ovom filmu

Dobar je, ali su me neke rupe u scenariju poprilično iziritirale.

SPOILERI

Ona scena kad lik koji je navodno kriv za sve dolazi kod nje u trgovinu, ne znam uopće što bih iz nje izvukao. Kao prvo, ako nije kriv što je uopće ondje radio? Bilo mu je krivo što se šerif ubio i tako je samo odjednom, nakon što ga ne znam koliko dugo nije bilo u zemlji i nakon što je došao u Missouri bezveze, a ne živi ondje i išao prijetiti Mildred? I onda je ostao u Ebbingu par mjeseci (ili koji god vremenski period je u pitanju, dok Dixon nije izašao iz bolnice) samo tako?

Nadalje, Mildred vozi sina u školu i onda usput išuta par tinejdžera u međunožje I niš, to je okej sa svima?

Dixon razbije liku facu s pištoljem, baci ga kroz prozor i šutne usput na cesti i sve što je bilo kao posljedica toga je to da mu je ovaj oduzeo pištolj i značku? I još to sve pred očima novog upravitelja (ili koja je god već titula)? Red ga se nije sjetio tužiti ili što već? Nakon koje suze, ponudio mu je sok od naranče

Charlie počne daviti Mildred, na što mu Robbie prisloni nož na vrat i sljedeću sekundu je sve okej i oni skupa slažu namještaj koji je Charlie prevrnuo? Cmon

Ima još toga, ali neću više
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 00:52   #7
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Uf. Svašta bih mogao napisati o ovom filmu

Dobar je, ali su me neke rupe u scenariju poprilično iziritirale.

SPOILERI

Ona scena kad lik koji je navodno kriv za sve dolazi kod nje u trgovinu, ne znam uopće što bih iz nje izvukao. Kao prvo, ako nije kriv što je uopće ondje radio? Bilo mu je krivo što se šerif ubio i tako je samo odjednom, nakon što ga ne znam koliko dugo nije bilo u zemlji i nakon što je došao u Missouri bezveze, a ne živi ondje i išao prijetiti Mildred? I onda je ostao u Ebbingu par mjeseci (ili koji god vremenski period je u pitanju, dok Dixon nije izašao iz bolnice) samo tako?

Nadalje, Mildred vozi sina u školu i onda usput išuta par tinejdžera u međunožje I niš, to je okej sa svima?

Dixon razbije liku facu s pištoljem, baci ga kroz prozor i šutne usput na cesti i sve što je bilo kao posljedica toga je to da mu je ovaj oduzeo pištolj i značku? I još to sve pred očima novog upravitelja (ili koja je god već titula)? Red ga se nije sjetio tužiti ili što već? Nakon koje suze, ponudio mu je sok od naranče

Charlie počne daviti Mildred, na što mu Robbie prisloni nož na vrat i sljedeću sekundu je sve okej i oni skupa slažu namještaj koji je Charlie prevrnuo? Cmon

Ima još toga, ali neću više
Pa jasno je da je nasilje stilizirano, prenaglaseno i s dozom humora, sto si i sam naveo u svojim primjerima. Ko mix tarantina i cohena.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 19:06   #8
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Meni je ovo film godine.
Meni također. Scenarij je predobro napisan i drži film, teška priča i na neki način veoma jednostavna, a ispričana je baš na zabavan i konstantno zanimljiv način. A gluma tek, svi su itekako dobri, ali Sam Rockwell krade film i to kažem pored meni uvijek odlične Frances McDormand.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:11   #9
Najbolji film 2017.
10/10
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:22   #10
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
Najbolji film 2017.
10/10
Ok, već sam se pitao jel u meni problem.

Mislim da bi mogao pokorit Oscare, ako je imao koliko toliko lobiranje,
navijao sam i za Molly's Game, ali ona izgleda nije prošla toliko zapaženo. To su bili moji favoriti od ovih oskarovskih što sam pogledao.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:06   #11
Prilicno razocaravajuce.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:21   #12
Politicki film, u Americi eto policija nista ne radi sto bi rebala, samo udara crnce, nije los ali mi je politike u filmovima preko glave.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:30   #13
Prvi sam kojega ta politika iritira u filmovima, no ovdje se to oko crnaca spomenulo samo jedanput. Radnja je prije svega fokusirana na likove.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:30   #14
Je li taj McDonagh neki davno izgubljeni brat od braće Coen?
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:44   #15
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Politicki film, u Americi eto policija nista ne radi sto bi rebala, samo udara crnce, nije los ali mi je politike u filmovima preko glave.
Bas sam to htio komentirat. Ovdje je to zbilja na marginama margina. Apsolutno nije ispolitizirano.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 02:00   #16
odlično kako film uspješno uspijeva kombinirati da u jednom trenutku bude poprilično smiješan, a u drugom skoro pa smrtno ozbiljan

9/10
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 09:44   #17
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Prvi sam kojega ta politika iritira u filmovima, no ovdje se to oko crnaca spomenulo samo jedanput. Radnja je prije svega fokusirana na likove.
Sve se vrti oko tog, pogledaj likove crnce, prvo onaj se svadja s policijom na pocetku zbog tog sto policija mrzi crnce, a kasnije pomaze i glavnoj glumici.
Nesto kasnije neka prijateljica od glavne glumice crnkinja tek izasla iz zatvora.
Dosao upravnik policije crnac i on eto u losem odnosu sa svim ostalim policajcima, a prvi put ih vidio.
Jos je i naglaseno kako je onaj mladji policajac tukao crnce u policiji.

A radnja filma se vrti oko tog kako policija ne radi prave stvari kako treba, tj.godinu dana im je potrebno da otrkiju ubistvo, 6 mjeseci glavnu glumicu nisu ni zvali dok ona nije postavila bilborde i izvrsila pritisak na policiju.

Mene to sve jako podsjeca na politicka desavanja koja su bila u Americi prije par godina i jos su aktuelna.
Nebi mi ni bilo to odvratno da danas u americkom filmu ima tih stvari i previse.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:16   #18
Wow, rasisti sami sebe otkrivaju! Kako ti znaš je li to namjerno tako da se ispolitizira ili je pisac to pisao jer se njemu pisalo i jer je to njemu relevantno?
Kao ti živiš u Missouriju i znaš kakva je lokalna situacija.

Pobogu!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:11   #19
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Sve se vrti oko tog, pogledaj likove crnce, prvo onaj se svadja s policijom na pocetku zbog tog sto policija mrzi crnce, a kasnije pomaze i glavnoj glumici.
Nesto kasnije neka prijateljica od glavne glumice crnkinja tek izasla iz zatvora.
Dosao upravnik policije crnac i on eto u losem odnosu sa svim ostalim policajcima, a prvi put ih vidio.
Jos je i naglaseno kako je onaj mladji policajac tukao crnce u policiji.

A radnja filma se vrti oko tog kako policija ne radi prave stvari kako treba, tj.godinu dana im je potrebno da otrkiju ubistvo, 6 mjeseci glavnu glumicu nisu ni zvali dok ona nije postavila bilborde i izvrsila pritisak na policiju.

Mene to sve jako podsjeca na politicka desavanja koja su bila u Americi prije par godina i jos su aktuelna.
Nebi mi ni bilo to odvratno da danas u americkom filmu ima tih stvari i previse.
Jesi ti uopće upoznat s prijašnjim radom iti jednog od braće McDonagh?
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:26   #20
Svi važniji sastojci u filmu su na mjestu, gluma, zanimljiva okosnica priče, kamera, a opet nije me se posebno dojmio. Možda zbog preočitog posuđivanja stila od braće Coen, možda zbog dijaloga koji bi trebali prenositi neku dublju poruku, a opet se na trenutke čine usiljenim, možda zbog mjestimice neuvjerljivog ponašanja likova koji se odlučuju na bizarnosti samo bizarnosti radi...

Ne znam, nešto fali da bi mi bio stvarno izvrstan film. Kao da je redatelju usfalio jedan Coenovski film u portfelju pa odlučio snimiti nešto po toj formuli.

Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Wow, rasisti sami sebe otkrivaju! Kako ti znaš je li to namjerno tako da se ispolitizira ili je pisac to pisao jer se njemu pisalo i jer je to njemu relevantno?
Kao ti živiš u Missouriju i znaš kakva je lokalna situacija.

Pobogu!
Možda griješim, ali nisam siguran ni da je Martin McDonagh previše vremena provodio u Missouriju, prije snimanja filma...
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.