Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 20:34   #61
Ej trebam savjet bio sam na operaciji vadio žučne kamence te sada neznam što smijem jesti a što ne može li mi netko malo reći o tome što ali molim da informacije budu točne ? hvala
blondee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:56   #62
Quote:
Anne Elliot kaže: Pogledaj post
Niqa trči po uputnicu, ionako ti se na operaciju čeka par mjeseci, tako da se stigneš pripremiti.... moja baka je radila tako kao ti i nedavno je završila u bolnici [B]2 mjeseca[/B, pa su joj na kraju morali raditi klasičnu operaciju, eno je još leži ... tako da ti je u svakom slučaju bolje potrpjeti ta 3-4 dana bolnice i par dana ležanja kod kuće
baš radi tolikog čekanja moram prvo otići u bolnicu vidjeti kad bih mogla doći na red, a onda tek uputnica. Jer kad sam došla s nalazom doktorici, veli mi lijepo odi sad natrag...Bezveze...
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:31   #63
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
ma vjerujem ti, trpim strašne bolove, ali kad me zaboli nekako to preživim ...Možda bih se trebala onesvijestiti da bi me netko odvezao na hitnu...No morat ću jer jednostavno nema mi druge, samo ne znam koliko ću još čekati...
Ja nisam dobila klizmu - dan prije operacije sam dobila lagani ručak, za večeru ništa a nakon pola noći ni vodu. Operirana sam u 9 ujutro i sve je prošlo O.K.
Dugo nisam mogla skupiti hrabrosti i nisam o tome uopće htjela razgovarati s ukućanima. Onda sam odlučila - ušla u bolnicu i tada više nema nazad.
Sve je prošlo puno lakše nego što sam se bojala. Nakon 2 tjedna počela sam raditi.
Još uvijek pazim na hranu i nisam imala nikakvih problema.
Danas mi je 3 tjedna od operacije.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 22:53   #64
Quote:
sanjacunce1 kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene, ja sam naručena 2.4. na operaciju, imam 6 kamenaca kao lješnjak, čak ne znam ni da li je to puno, jer kad nekom kažem koliki su odmahnu samo rukom, u stilu to nije ništa!!
Pazim šta jedem, budući da moj napadaj ne završi bez odlaska na hitnu i injekcija. Preko dana me nikad ne boli, jedino noću kad spavam, bol me probudi, ali u slučaju samo ako sam prekasno večerala...također ne znam ni od čega me zaboli...nekad od nečega

jedva čekam da to riješim, pa da se najedeeeeeeeeeem do besvjesti, taman morala
hej, ja sam isto naručen za operaciju 2.4. na rebru...
mene nikad nije ulovio napadaj, za sad sam jeo sve što mik je dopustio želudac (ulkus...)
ako si i ti na rebru, moći ćemo si pružati podršku, mene je frka moram priznati
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 00:11   #65
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
hej, ja sam isto naručen za operaciju 2.4. na rebru...
mene nikad nije ulovio napadaj, za sad sam jeo sve što mik je dopustio želudac (ulkus...)
ako si i ti na rebru, moći ćemo si pružati podršku, mene je frka moram priznati

Blago ti se kad nisi imao napade, uh ne znaš kako je to na tvoju sreću...Ja sam sinoć imala višesatni, nije pomogla ni tableta, ni pokušaj povračanja, ništa...Bilo je gadno jer je dugo trajao iako nije bio jakog intenziteta, sve dok nisam krenula zaspati, a onda se probudio i još jedna taleta na kraju je ipak pomogla...Bilo je gadno, nadam se da ću idućih dana otići u bolnicu, ne još ovaj tjedan, ali sljedeći bi bio stvarno taj...
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 08:16   #66
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
Blago ti se kad nisi imao napade, uh ne znaš kako je to na tvoju sreću...Ja sam sinoć imala višesatni, nije pomogla ni tableta, ni pokušaj povračanja, ništa...Bilo je gadno jer je dugo trajao iako nije bio jakog intenziteta, sve dok nisam krenula zaspati, a onda se probudio i još jedna taleta na kraju je ipak pomogla...Bilo je gadno, nadam se da ću idućih dana otići u bolnicu, ne još ovaj tjedan, ali sljedeći bi bio stvarno taj...
uhh, ne bih to volio biti u koži...
idi to izvadi van... ako su uspjeli nagovoriti mene koji nikada nisam imao napad, a užasno se bojim doktora i rezanja...
vas sa kamenjem!!!
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 11:14   #67
Evo ja sam 10.03. otišla u bolnicu (Rebro) da mi laparoskopski riješe žuć. Sve prošlo ok, nakon 3 dana sam otišla doma i sad me samo čeka vađenje konaca, čega me strah jer me to još uvijek pecka..
Iznenadila sam se jedino kad sam vidla tipa 6 šavova po čitavom trbuhu, jer svi pričaju o tipa 3 rupice i bok...oh well.

Ali, sad mene nekaj zanima... jel se kome od vas operiranih nešto 'kantalo' po utrobi kad bi se okrenuli na bok ili tak nešto? Koji bog je to? Od naših doktora ne možeš ništa saznat...

i btw, ne znam jel sam samo paranoična ili kaj, ali trbuh mi izgleda ko da sam dobila 2 kg a ne izgubila...kaj je to sad?
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 14:48   #68
To ti je od plina koji se koristi u laparoskopiji. Bez brige, kako je došlo, tako će i otići.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 19:20   #69
Thanks A jel bi mi tko znao reći da li se taj zahvat uvijek radi kroz one 3 rupice, ili možda i nekak drugačije? (pokušavam opravdat mojih 7 rupica..)
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 07:46   #70
Quote:
blondee kaže: Pogledaj post
Ej trebam savjet bio sam na operaciji vadio žučne kamence te sada neznam što smijem jesti a što ne može li mi netko malo reći o tome što ali molim da informacije budu točne ? hvala
Trebao si pri otpustu iz bolnice dobiti napisano što smiješ jesti.
Barem sam ja dobila.Uglavnom je bilo sve lešo,neslano...
I mislim da sam se morala držati te dijete koja 2 mjeseca (bilo je to prije 10 god.).
A poslije ćeš sam vidjeti što ti smeta.Meni npr. smeta banana,ne smijem je ni pomirišati
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 19:02   #71
u 11 mjesecu mi je na sistematskom nađen žučni kamenac,veličine 1 cm....
nisam imala nekih simptoma, možda lagana mučnina ako bi malo više pojela...ali cca 1 mjesečno

i danas me ščepalo da sam mislila da ću iskočiti iz vlastite kože....

zanima me- koliko se čeka za laparoskopsku operaciju u zagrebu?
- gdje je najbolje ići?
- kakve su pripreme za operaciju?

hvala
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 00:36   #72
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
u 11 mjesecu mi je na sistematskom nađen žučni kamenac,veličine 1 cm....
nisam imala nekih simptoma, možda lagana mučnina ako bi malo više pojela...ali cca 1 mjesečno

i danas me ščepalo da sam mislila da ću iskočiti iz vlastite kože....

zanima me- koliko se čeka za laparoskopsku operaciju u zagrebu?
- gdje je najbolje ići?
- kakve su pripreme za operaciju?

hvala
Prvo ti dr mora dat uputnicu za pregled kod kirurga. Onda tam odeš sa svim nalazima i na temelju toga ti odredi kak će te operirat, klasika il ne. I dogovori ti termin... Dugo se čeka jer su prebukirani Al jednom kad dođeš, u bolnici si tri dana, ak te laparoskopski operiraju.
Pripreme..izgladne te i klistiraju dan prije operacije i to je to.
To je otprilike sve kaj znam
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 13:54   #73
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Thanks A jel bi mi tko znao reći da li se taj zahvat uvijek radi kroz one 3 rupice, ili možda i nekak drugačije? (pokušavam opravdat mojih 7 rupica..)
7 rupica? Stvarno ti ne bih znala reći. Ja sam vidjela da se koriste 3 troakara.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 16:10   #74
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Prvo ti dr mora dat uputnicu za pregled kod kirurga. Onda tam odeš sa svim nalazima i na temelju toga ti odredi kak će te operirat, klasika il ne. I dogovori ti termin... Dugo se čeka jer su prebukirani Al jednom kad dođeš, u bolnici si tri dana, ak te laparoskopski operiraju.
Pripreme..izgladne te i klistiraju dan prije operacije i to je to.
To je otprilike sve kaj znam
hvala puno,

a kaj znaci dugo ceka? 3 mjeseca, pol godine, godinu dana?
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:03   #75
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
7 rupica? Stvarno ti ne bih znala reći. Ja sam vidjela da se koriste 3 troakara.
Jao, sve si nekak mislim da su neki bog sfušarili...
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:07   #76
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
hvala puno,

a kaj znaci dugo ceka? 3 mjeseca, pol godine, godinu dana?
Zavisi valjda kam ideš..mene su na Rebru htjeli naručit za manje od mjesec dana, al kak sam imala ispite to sam pomakla za dva mjeseca... I kad sam se pojavila tam, poslali su me doma i za tjedan dana naručili jer se ekipa konstantno razbija i hitna im neplanirano dofurava nove pacijente...

Tak da što prije odeš, to bolje, u svakom slučaju
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 18:08   #77
Quote:
Caligula kaže: Pogledaj post
Zavisi valjda kam ideš..mene su na Rebru htjeli naručit za manje od mjesec dana, al kak sam imala ispite to sam pomakla za dva mjeseca... I kad sam se pojavila tam, poslali su me doma i za tjedan dana naručili jer se ekipa konstantno razbija i hitna im neplanirano dofurava nove pacijente...

Tak da što prije odeš, to bolje, u svakom slučaju

Ok hvala, nije to uopce dugo!!!haha, koliko se neke druge stvari cekaju.
Budem i neku vezu povukla , ak ce trbati jos brze, sala mala...nemam vezu
bas cu otici drugi tjedan do svog doktora, pa onda dalje.....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 01:48   #78
pozz

Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
hej, ja sam isto naručen za operaciju 2.4. na rebru...
mene nikad nije ulovio napadaj, za sad sam jeo sve što mik je dopustio želudac (ulkus...)
ako si i ti na rebru, moći ćemo si pružati podršku, mene je frka moram priznati

Ja sam inače iz Osijeka, nažalost ništa od podrške direktno...a frka mi je uf uffffff
ma samo da se riješim...evo i to se približilo, za tri dana sam na stolu
ajd nadam se da će sve biti ok s tobom, želim ti puno sreće, brz oporavak i pobijedi strah bit će ti lakše sve skupa to podnijeti....

mene ipak najviše brine onaj vrag u grlo za kisik što ti nabiju, kažu da poslije boli grlo od toga, i jasno...proser-zanima me čime će me očistiti...jojjjj fujjjjjjjjjjj
sanjacunce1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:19   #79
Imam još jedno pitanjce... jel ikome od vas operiranih, kod pupka bila izbočina nekakva? Jer ja sad točno kod pupka imam izbočinu i ne znam kaj bi si mislila jer se dr pravio da on ništa ne vidi i da je to dobro kad sam mu skrenula pažnju na to?
Caligula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 14:25   #80
Quote:
sanjacunce1 kaže: Pogledaj post
Ja sam inače iz Osijeka, nažalost ništa od podrške direktno...a frka mi je uf uffffff
ma samo da se riješim...evo i to se približilo, za tri dana sam na stolu
ajd nadam se da će sve biti ok s tobom, želim ti puno sreće, brz oporavak i pobijedi strah bit će ti lakše sve skupa to podnijeti....

mene ipak najviše brine onaj vrag u grlo za kisik što ti nabiju, kažu da poslije boli grlo od toga, i jasno...proser-zanima me čime će me očistiti...jojjjj fujjjjjjjjjjj
čovječe!!! nakon tjedan dana totalne kome i panike dođem u bolnicu- kad ono odgodili mi operaciju...
Onog trenutka nisam znao da li sam više sretan ili ljut. sretan što mogu odmah izaći iz bolnice i otići na kavu i najesti se nakon pauze, a ljut jer ću sve to morati prolaziti još jednom...
tada sam bio sretan što mogu ići, sada bih bio sretniji da je to iza mene...
koma čovječe...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.