Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 16:19   #81
Quote:
svodnik+ kaže:
1- U kill billu vol2 kada se bore uma i ona baba bez jednog oka. sad ocekujes neku napetu borbu s puno krvi i kasapljenja a ono uma "samo" iscupa oko i baci ga na pod te ga zgnjeci sa palcom
Uh, da, to mi je baš najgora scena. Inače volim nasilne scene, ali u ovome ima nešto nelagodnoga, možda zbog vrištanja ili jednostavno loše glume?

Bad taste - ona početna scena kada jedan od ekipe puca na prvog zombija i raznese mu mozak, krv mu pošprica lice, a komadi ovčjega mozga padne na kamen pokraj mora. Skoro umjetnički!
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:08   #82
Ja volim onu iz Streetcar named desire kad se Marlon dere Stellaaaaaaaaaa, i onda ona silazi niz stepenice, on na koljenima... Uh
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 09:48   #83
kad čovjek pročita ove opise, lako je doći do zaključka da većina vas gleda samo jedan ili dva žanra
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 11:29   #84
Quote:
deer_hunter kaže:
kad čovjek pročita ove opise, lako je doći do zaključka da većina vas gleda samo jedan ili dva žanra
pa za mene to i je istina
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 11:37   #85
Braindead - huligan piša po majčinom grobu glavnog junaka, a iz groba iskoči ruka i ščepa ga za jaja (i to doslovce!), pa ga povuče prema sebi i zombi majka mu pojede prsa. Odbaci ga na dvojicu huligana koji postanu zombiji, a onda se pojavi svećenik koji zna kung fu. Ludnica!!!
Ili ona odvratna scena kada majka pojede psa, a sin joj ga izvlači iz usta... Ako vam nimalo ne smuči, bar na sekundu, ta scena, svaka vam čast.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 18:40   #86
Ne znam jesu li najbolje ali ove su mi se utisnule u sjecanje... mogao bi eseje napisati...

Until the End of the World - prva scena jutro nakon partya, glavni lik se budi i hoda preko sobe da bi naletjeli na Talking Heads video na TV koji jos radi...
Tocno u Podne - scena dvoboja na ulici u pustome gradu dok sunce przi...
Third Man - Cijela sekvenca susreta Joseph Cotten i Mr. Wellesa
La Dolce Vita - Anita Ekberg u fontani ili sto li je... bilo je puno vode
Blade Runner - intervju Deckarda i Rachael... Rautgerov monolog na krovu pri kraju filma...
Matrix - kompletna pocetna sekvenca ukljucujuci Agenta kad kaze "Your men are already dead." pa ono skakanje krovovima plus izlazak Nea iz "baterije"
Terminator II - potjera onim kanalom... motor i kamion
Psycho - pored najcuvenije... ona kada ona zena otkrije kostur u kuci i zadnja scena kada ona "dvojica" u glavi Anthony Perkinsa se dogovaraju...
Dead Man - prva scena u vlaku plus susret Blake i Nobody plus kada nalete na one ludjake pored vatre plus Blake u onom kanuu plus... dovoljno za ovu priliku
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 09:30   #87
Jedna od boljih......Groznica subotnjr večeri kad na početku filma travolta šeta ulicom sa onim kantama piture
čičikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:30   #88
evo

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

Blade Runner, scena na krovu poslije obracuna H. Forda i R. Hauera. Po meni Rutger poslije te scene vise nije trebao niti glumiti nigdje, izveo je najljepsu scenu ikada na filmu koja je toliko jednostavna, a prepuna emocija.
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:31   #89
a nitko nije spomenuo onu iz sirovih strasti....svi znamo koju
čičikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 08:56   #90
Čovjek bez lica - John Travolta sredi Nicholasa Cagea, nogom obori nož i odgurne ga na stranu, a motor ga odbaci ravno na rešetke i nabije ga.
Ili ona sama scena na početku: nicholas cage izlazi iz aute, a vjetar mu puhne na kaput uz zvuk...
Univerzalni vojnik - kada Jean Claude raskomada kosilicom Dolpha Lundrena.
Teška meta - ona nekoliko minutna scena tučnjave na početku filma, posebice precizan udarac nogom u lice, a da ne ošteti naočale...
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:28   #91
Godzilla - Dok se drotovi tofaju krafnama, a Jean Reno pita "What, no croissans?"
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:29   #92
Patriot - Kad Mel dođe u neprijateljsku središnjicu i gleda kako je napravljena stolica.
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:30   #93
The lost boys - Kad klinac skuži da mu je brat postao vampir pa mu zaprijeti da će ga reći mami.
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 20:31   #94
Glup i gluplji - scena kad pokupe onog lika u kamionu pa ga izlude po putu.
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 21:19   #95
Evo par scena kojih se napamet mogu sjetiti. Bilo bi pretenciozno zvati ih najboljim, samo se meni jako sviđaju.

Alien 3 - Ripley zna da je zvijer u njoj i ne želeći da je se dočepa kompanija, baca se ...

Gladiator - bitka na početku

Maratonci - cijeli film, ali može npr. uvodna - mjerenje duljine mrtvaca i izvještaj - tučnjava, ...

Balkanski špijun - svaka, netko je rekao prije svaki dijalog

Red Dragon - Hannibal maloga u avionu nudi pohanim mozgom

Rane - Dva prijatelja kriminalca. Jedan (luđi) posumnja da mu drugi petlja s ženskom i spuca 5 metaka u njega. Ovaj preživi. Kad shvati da je pogriješio, onaj luđi mu daje pištolj i namješta se da sad on primi pet komada ...

Crni mačor, bijela mačka - Stari cigo izlazi iz bolnice (ciroza). Sestra ga ne pušta, a on joj daje 100 DEM i onda u pratnji orkestra s bocom u ruci i pjesmom izlazi iz bolnice ... Posveta ciganskom stilu.

Mystic River - Sean Penn plače na skalama za kćeri ...

...
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 12:14   #96
Quote:
Clark kaže:
Evo par scena kojih se napamet mogu sjetiti. Bilo bi pretenciozno zvati ih najboljim, samo se meni jako sviđaju.

...
Red Dragon - Hannibal maloga u avionu nudi pohanim mozgom
...

...
Nije Red Dragon, vec je Hanibal.

Scena u hellraiseru mislim 3- citava koljaza u onom klubu i nakon toga sece se zena kroz klub i u jednom djelicu sekunde vidi se lik sa 3, ponavljam 3 biljarske kugle u ustima.
svodnik+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:00   #97
Kad Sophie Zawistowski (Meryl Streep) kaže: "Nehmen Sie die Kleine!" ("Uzmite curicu!") dok joj nacist pokušava odvuči sina prema peći u logoru u filmu "Sofijin izbor".
Uništi me kad se sjetim, a kamoli kad ju vidim... strašno.



film
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:35   #98
Tko ubija nevine građane - ona scena u bolnici, kada ranjenom čovjeku iz usta izlazi izvanzemaljac ravno u usta drugog bolesnika na krevetu.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 14:38   #99
Constantine kako ti spavaš??? Jel spavaš uopće? Mislim, možda si vampir...
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 16:59   #100
Quote:
deer_hunter kaže:
Constantine kako ti spavaš??? Jel spavaš uopće? Mislim, možda si vampir...
Ili sam jednostavno nezaposlen?

Kill Bill - Nevjesta (Urma Thurman) upada u kineski restoran zajedno za onom crnokosom francuskinjom. A odlična glazba u pozadini, a kamera snima ženske oči... Slijedi odrezana ruka, pa još bolja glazba, bježanje iz restorana, napeti pogledi, teško disanje... I Nevjestin smiješak.
Ako sam ovo već spomenuo, nema veze. Vrijedi! Monty Pyton i Brianov život - nezaboravna scena kada raspeti pjevaju pri završetku filma!
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.