Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 15:38   #921
Quote:
Veronica Lux kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno!

Trebala sam jutros do LOM-ice, ali mi je čekićalo po glavi, pa ipak idem sutra.
Bojala sam se savjeta za antibiotike, jer mislim da ih nikad u životu nisam pila i izbjegavam ih jer svagdje piše da se ne uzimaju osim ako ti baš gori pod nogama, jer donose više štete nego koristi. Navodno.

Inače sam i hipohondar, i već me ova izolacija živcira, a svako malo mi krepavaju tehnikalije (malo me zeznuo mobitel, a danas i komp), pa sam to shvatila kao metaforu za gašenje vlastitog života

Nadam se da je taj vražji sinusitis, to ću progutati (i progurati).
da li češ napraviti išta od savjeta kojih si dobila?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:44   #922
Preporucite mi dobrog doktora za sinuse u Zagrebu ali da nije dr. I. K.
Imam bas velikih problema sa sinusima koji traju vec godinama, pa mi treba doktor koji je bas dobar.

Hvala unaprijed.
anri1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 19:51   #923
Pozdrav! Imam 21 godinu i cijeli život imam česte prehlade i probleme uzrokovane sinusima (kao stalno slijevanje iz nosa u grlo--mislim da se kaže postanazalni slijev točno),zatim glavobolje,smrad koji dolazi iz nosa,šljam u grlu itd itd. Zanima me što po tom pitanju mogu napraviti jer moja doktorica opće prakse je beskorisna.. Kaže kapaj nos i inhaliraj se.. E pa meni to nije dosta. Sada već 20-ak dana imam takav smrad i nosa,stalno kašljem i imam izražen postnazalni slijev a svaki dan se inhaliram,stavljam kapi itd..

Uglavnom,ima li netko ko je imao ovakve simptome?Što predlažete? Svijestan sam da ovo moram riješiti,naći neki način da ih držim pod kontrolom... jer inače mogu nastradati sa nekim težim upalama i komplikacijama

Hvala velika
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:31   #924
odi privatno obavi bris nosa pa ces znat dal ti antibiotik moze pomoci.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:39   #925
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
odi privatno obavi bris nosa pa ces znat dal ti antibiotik moze pomoci.
Imaš neku sugestiju? Koja klinika u Zagrebu?

Također,kako na duže staze se borit sa ovim problemom? Meni pomogne puno more,al već nakon 2 mjeseca u Zagrebu se simptomi počnu vračat
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 11:57   #926
mozes to obavit u synlabu, petrovaradinska ulica.
ako imas bakterijsku upalu, jedino ti antibiotici mogu pomoci.
al moguce je da ces morat na operaciju. nekima je jedino to pomoglo (i stvarno je).
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 18:14   #927
Poštovanje,

je li tko od vas išao na CT sinusa?

Ako da, molim vas, napišite što su otkrili.
Short Term is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:55   #928
Ja bila.Dakle, mekotkivnu tvorbu koja odgovara nalazu mocucela i druga strana polipozno zadebljane.Obavila sinusoskopiju .
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 11:54   #929
Godinama patim od bolova u području sinusa. To je sve popraćeno snažnim glavoboljama popraćenih mučninom (uglavnom na potiljku), slijevanjem sekreta u grlo i popratnom grloboljom, temperaturom, malaksalošću, sva oteknem u licu i u području očiju kad me uhvati.
Napokon nagovorim doktora da obavim RTG sinusa, kad ono- nalaz u potpunosti uredan?! Prije toga sam tijekom godina popila na desetke tura antibiotika koje nisu bile od pomoći. Krvni nalaz ne upućuje na alergiju.

Nadala sam se da se radi o upali sinusa, u operaciji sam vidjela spas. Sad mi više ništa nije jasno. Isfrustrirana sam od ove boli, svaki dan pijem 2-6 tableta protiv bolova koje samo malo olakšaju stanje.

Ima li tko slično iskustvo? Što da radim?
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 10:59   #930
Rtg sinusa je tek inicijalna radiološka obrada navedenog područja.

Često nalaz uistinu ne pokazuje nikakavu patologiju unatoč tegobama, što može upućivati da možda izvor tegoba i nije u samim sinusima

Treba imati na umu i činjenicu, kako je RTG oprema poprilično zastarjela u mnogim zdravstvenim ustanovama diljem lijepe naše - tehnički snimak bude "slab", tj. neadekvatan za ozbiljniju analizu i očima najiskusnijeg radiologa.

Uz pregled ORL- specijaliste ima smisla razmotriti i pregled fizijatra, neurologa (obratiti pozornost i na "spoj" glave i vrata kod kliničkog pregleda) te svakako razmotriti opciju diferentnije neuroradiološke obrade (MSCT paranazalnih šupljina, možda čak i MSCT mozga - ovisno o kliničkoj impresiji).

Ne navodiš koliko to točno temperatura bude povišena, koliko dugo traje, koji analgetik snižava temperaturu u kojoj dozi, što pomaže protiv bolova niti rezultate analize krvi (KKS/DKS- osvrt na leukocite, nesegmentirane , limfocite te CRP)
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 18:50   #931
opet sam dobila izgleda upalu sinusa, ali upalu sluznice sinusa, suhoća u nosu jaka,ali i dalje dišem na nos, ali dok spavam na usta. I naravno od upale, dobila afte i nešto u kutu usne, i oči mi suze, usta me baš peku, od suhoće.
Radila sam prije dva tjedna alergo testiranje, nisam alergična.
dal je moguće da mi ovi simptomi, su od upaljene sluznice koja očito ne radi dobro od kroničnih upala cijeli život, i šta da uopće poduzmem da se smiri ta osjetljiva sluznica?
Više ne znam što da radim, izgleda ko alergija, ta usta me peku, upaljene afte po ustima, oči suze, temp 37.
čudno je kad krenem sa tabletom za alergijom, i sprey kortikosteroidni, čini se da mi jedino to pomaže, ali mi nije jasno kako, ako nisam alergična?

..mislim da jednostavno mi je ta sluznica užasno osjetljiva pogottovo kad krene hladjene svugdje s klimom. za poludjet
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 22:56   #932
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
opet sam dobila izgleda upalu sinusa, ali upalu sluznice sinusa, suhoća u nosu jaka,ali i dalje dišem na nos, ali dok spavam na usta. I naravno od upale, dobila afte i nešto u kutu usne, i oči mi suze, usta me baš peku, od suhoće.
Radila sam prije dva tjedna alergo testiranje, nisam alergična.
dal je moguće da mi ovi simptomi, su od upaljene sluznice koja očito ne radi dobro od kroničnih upala cijeli život, i šta da uopće poduzmem da se smiri ta osjetljiva sluznica?
Više ne znam što da radim, izgleda ko alergija, ta usta me peku, upaljene afte po ustima, oči suze, temp 37.
čudno je kad krenem sa tabletom za alergijom, i sprey kortikosteroidni, čini se da mi jedino to pomaže, ali mi nije jasno kako, ako nisam alergična?

..mislim da jednostavno mi je ta sluznica užasno osjetljiva pogottovo kad krene hladjene svugdje s klimom. za poludjet
Kortići dreniraju sluznicu i smanjuju upalu. Oni nemaju veze s alergijama.

Rekla si da imas temp. 37, to spada u prehladu, znači oprao te neki virusčić zato si i puna afti i svega jer je virus sjebo imunitet.

Kod kronicno otecene sluznice pomazu jedino kortići.
Imaju za kupiti u ljekarni ali neće svugfje da dsju bez recepta "čarobne kapi". Mix kortića, efedrina, antiseptika i fiziološke.
Zo je super za ubit upalu bas. Ono kad krene hunja i šmrklje u bojama nakon toga.
Kasnije inhalacije dexićima. Da se sluznica stisne.


Osim ove droge, za sinuse je dobar andol. Makne upalu, drenira sluznicu.
U kombinsciju sa max dozom c vitamina da digne imunitet. I još za sluznicu i upale je zakon kalcij.
-Tako imaš one šumeće tablete CaC1000 od Sandosa. Dobro šusaju.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 08:15   #933
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Kortići dreniraju sluznicu i smanjuju upalu. Oni nemaju veze s alergijama.

Rekla si da imas temp. 37, to spada u prehladu, znači oprao te neki virusčić zato si i puna afti i svega jer je virus sjebo imunitet.

Kod kronicno otecene sluznice pomazu jedino kortići.
Imaju za kupiti u ljekarni ali neće svugfje da dsju bez recepta "čarobne kapi". Mix kortića, efedrina, antiseptika i fiziološke.
Zo je super za ubit upalu bas. Ono kad krene hunja i šmrklje u bojama nakon toga.
Kasnije inhalacije dexićima. Da se sluznica stisne.


Osim ove droge, za sinuse je dobar andol. Makne upalu, drenira sluznicu.
U kombinsciju sa max dozom c vitamina da digne imunitet. I još za sluznicu i upale je zakon kalcij.
-Tako imaš one šumeće tablete CaC1000 od Sandosa. Dobro šusaju.
koritići su mi pomogli, al iz nekog razloga i tableta za alergiju. odmah za par dana mi se upala smanjila i nestala. i ispiranje sinusa sa fiziološkom.
al bar sam našla konačno kombinaciju koja zaustavi upalu sinusa
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:41   #934
Bok
Imam problem sa sinusima otkako znam za sebe,preko zime je puno teže (hladan zrak poznato vam je sigurno već)
Ovisnik sam o Operilu
Ne pomažu mi nikakve travke i ove/one sheme
Bio kod ORL (Osijek),iskustvo užasno,ne znaš tko je gori od kojeg dr,jedino što znaju reći je da ostavim Operil,da to kao ne znam,a onda valjda da dišem na guzicu (sorry na izrazu)
Inzistiraju na operaciji
Po nalazima imam devijaciju septuma
Osobno smatram da mi to neće riješiti problem,znam 4-5 ljudi koji su to operirali i ništa im bolje nije.A ne poznam niti jednu osobu koja kaže da joj je bolje od op-a
Kod mene nije problem samo devijacija nego i otečena sluznica
Molim iskustva,išao bi i u ZG ako treba ali više ovo trpiti ne mogu
Ok,devijacija se može operirati a što je sa sluznicom?
Najradije bih si ugurao neke cijevi u nos pa da dišem kao sav normalan svijet
Heeelp,iskustva molim
svaboooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:14   #935
Quote:
svaboooo kaže: Pogledaj post
Bok
Imam problem sa sinusima otkako znam za sebe,preko zime je puno teže (hladan zrak poznato vam je sigurno već)
Ovisnik sam o Operilu
Ne pomažu mi nikakve travke i ove/one sheme
Bio kod ORL (Osijek),iskustvo užasno,ne znaš tko je gori od kojeg dr,jedino što znaju reći je da ostavim Operil,da to kao ne znam,a onda valjda da dišem na guzicu (sorry na izrazu)
Inzistiraju na operaciji
Po nalazima imam devijaciju septuma
Osobno smatram da mi to neće riješiti problem,znam 4-5 ljudi koji su to operirali i ništa im bolje nije.A ne poznam niti jednu osobu koja kaže da joj je bolje od op-a
Kod mene nije problem samo devijacija nego i otečena sluznica
Molim iskustva,išao bi i u ZG ako treba ali više ovo trpiti ne mogu
Ok,devijacija se može operirati a što je sa sluznicom?
Najradije bih si ugurao neke cijevi u nos pa da dišem kao sav normalan svijet
Heeelp,iskustva molim
Primarno je razriješiti ono što dovori do "otečene" sluznice.
Razlučiti radi li se o npr. kroničnoj alergijskoj priči potpomognutoj kroničnom infekcijom sinusa (nazofarinksa?) - to se poprilično uspješno rješava (antihistaminici, antagonosti leukotriena, inhalacijski kortikosteoridi, možda i koja runda antibiotika).

Ukoliko se razriješi priča sa "otečenom" sluznicom na gore naveden način, jako često operacija devijacije nosnog septuma nije potrebna.

Uspjeh operacije često se krije u dobroj pripremi (opet vidi gore navedeno).

Isto tako, čak i kada operacija bude tehnički savršena, moguće je, kako efekt liječenja neće biti (dugo)trajan, niti zadovoljavajuć.


(Razgovor se može povesti i o fiziologiji razvoja dišnih puteva kojima je, među ostalim, najvažniji poticaj za rast&razvoj upravo zračna struja, pravodobnosti operativnog liječenja itd.).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:18   #936
Quote:
svaboooo kaže: Pogledaj post
Bok
Imam problem sa sinusima otkako znam za sebe,preko zime je puno teže (hladan zrak poznato vam je sigurno već)
Ovisnik sam o Operilu
Ne pomažu mi nikakve travke i ove/one sheme
Bio kod ORL (Osijek),iskustvo užasno,ne znaš tko je gori od kojeg dr,jedino što znaju reći je da ostavim Operil,da to kao ne znam,a onda valjda da dišem na guzicu (sorry na izrazu)
Inzistiraju na operaciji
Po nalazima imam devijaciju septuma
Osobno smatram da mi to neće riješiti problem,znam 4-5 ljudi koji su to operirali i ništa im bolje nije.A ne poznam niti jednu osobu koja kaže da joj je bolje od op-a
Kod mene nije problem samo devijacija nego i otečena sluznica
Molim iskustva,išao bi i u ZG ako treba ali više ovo trpiti ne mogu
Ok,devijacija se može operirati a što je sa sluznicom?
Najradije bih si ugurao neke cijevi u nos pa da dišem kao sav normalan svijet
Heeelp,iskustva molim
hoće. operacija pomaže.
otečena ti je sluznica jer je upaljena. i ako ne operiraš, i držiš tu sluznicu upaljenu, doći će do kronične upale sluznice a onda je puno teže.
operiraj sinuse i gotovo. meni je žao da sam odgađala predugo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:21   #937
imam pitanjce, ako netko ima slično iskustvo.
znači imam kroničnu upalu sinusa, i redovno održavam higijenu nosa, inhaliram se ultrazvučnim inhalatorom, par kapi za nos olynth kad se uplae baš. i naravno da se čim su viroze oko mene, upale mi sinusi.
ono što me svaki put brine, i bojim se uopće pričati o tome, jer zvučim hipohondično ali.

imam npr temp 37 kad sam pod laganom upalom sinusa, tjedan dana klasika, iscrp, malaksalos, idem na posao, dovučem se doma, juha, inaliranje i padnem u krevet. inače vježbam i u kondiciji sam, ali dok su sinusi upaljeni, nemam snage ni za to.
i jučer me navečer izgleda jače uhvatilo, krenula je opet 37 temp, drhtavica od 37, i sad ovo, neka zbunjenost, tjeskoba, mokrenje, čudan osječaj uznemirenosti. i naravno pomislim ko pravi hipohondar, da se nešto ozbiljno dešava, tj da mogu dobiti onu meningnokoknu sepsu, i da sam gotova.
ta bakterija živi u nosu, i imam kroničnih problema sa sinusima, te stalne upale, pa inhalacije, imunitet mi čudno radi od tih upala cijeli život, i prije čestih antibiotika. valjda 15 g nemam temp višuod 37,2, ali nikad.
da li se trebam brinuti radi tog čudnog osječaja kad mi se upale sinusi, ta malaksalost i zbunjenost, tjeskoba, potreba za mokrenjem, drhtavicom?
da li trebam brinuti se da sam podložna opasnosti da mi te bakterije iz nosa probiju u krv, jer mi je imunitet čudan?meningnokokna bak upala?
zašto imam takve čudne simptome od iscrpa i upale sinusa?
jučer sam si gledala kožu, neko crvenilo od temp, ta čudna malaksalost i zbunjenost, tjeskoba..užas. nisam čula da itko ima takve probleme sa upalom.
pls recite da nisam rizična skupina za meningnokoknu upalu?
imam već dosta godina, preko 30, kroničnu upalu valjda preko pola života, često krivo lječenu ntibioticima. sada ih izbjegavam dok ne mislim da ću stepst sa nogama. onda ih uzmem. a to je rijetko, jednom godišnje, ako.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:47   #938
Poz
Može sugestija za nekog dobrog ORLa u Osijeku? Bio u KBCu kod dva,katastrofa.Sad idem uskoro u Suvag,valjda će me tamo ipak saslušati,detaljnije pregledati i reći što dalje jer ne mogu više ovako.Nos imam za ukras a ne za disanje bez Operila se ne usudim nigdje ići,sluznica otečena,užas.Kako oni rješavaju sluznicu? Ajd devijacije kirurški riješe ali kako nešto što je stalno upaljeno riješiti?
Probao sam razne travke,vode za ispiranje i naravno efekt 0%
Hvala
Pozdrav
svaboooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:04   #939
Quote:
svaboooo kaže: Pogledaj post
Poz
Može sugestija za nekog dobrog ORLa u Osijeku? Bio u KBCu kod dva,katastrofa.Sad idem uskoro u Suvag,valjda će me tamo ipak saslušati,detaljnije pregledati i reći što dalje jer ne mogu više ovako.Nos imam za ukras a ne za disanje bez Operila se ne usudim nigdje ići,sluznica otečena,užas.Kako oni rješavaju sluznicu? Ajd devijacije kirurški riješe ali kako nešto što je stalno upaljeno riješiti?
Probao sam razne travke,vode za ispiranje i naravno efekt 0%
Hvala
Pozdrav
najteže je izlječiti uništenu sluznicu. ja sam predugo čekala na op, i stalnim upalama jako mi je sluznica uništena. ne znam dal se to može ikada oporaviti. užasno suha, i time podložna virusima (ne aktivira imunitet kad udju virusi i bakterije),kad naotekne to je prestrašno. nemogu udahnuti kako spada. temp 37, i iscrp. dva do tri tjedna sam u krevetu.
meni su op ispravil dievijaciju, nikada mi nije zaštopan nos, ni kad sam najbolesnija. nikada. ali upala je unutra, ta sluznica kad naotekne. ajme..

higijenu nosa moraš provoditi, i to jako nježnu.nikakva agresivna sredstva. operil moraš odmah, ali odmah prestati. makar se ugušila. uloži u ovo niže. ja sam postala specijalist za sinuse.

inhalranje samo ultrazvučnim inhalatorom, dobiješ nastavak za nos https://shop-medikor.hr/compair-c28/
, nikakvi lonci i sol-uništava sluznicu. u inhalator SAMO fiziološka, olynth kapi na bazi ulja, ni slučajno kapati u nos neke kapi, to je za zdrave ljude koji su prehlađeni, i stavi d-panthenol iz gradskih ljekarni. svaki dan. neki sprej za nos, može opet d phantenol sprey, isto gr ljkarne, nakon inhaliranja. nemoj kortiće jer uništavaju sluznicu.
kad si zdrav, onda uz inhaliranje radi i ispiranje nosa, samo sa fiziološkom SA OVIM https://www.mojaljekarna.hr/nos-i-di...-nasanita.html. svaki dan. bez dodavanja soli, samo isključivo fiziološka.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:11   #940
Kymatica hvala puno na savjetima,pokušat ću
Imam dodatno pitanje,može li se ta sluznica kirirškim zahvatom na neki način riješiti,bar nešto?kao i devijacije? Ako da,pokriva li HZZO takav zahvat?
Hvala
svaboooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.