Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 20:52   #1
Ultrazvuk srca i EKG

Na rutinskom pregledu za vatrogasce skoro sam posidija dobijem nalaz i kako znam engleski dobro vidim pise abnormal i lista bolesti ispod onih vijuga i valova, cekam 15 minuta vec cili u stresu sta mi je sad... Udem unutra bacim odma prid doktoricu kazem jeli to valja sta a ona pljuf... nesta ti nevridi s srcem ja a sta je? amo tamo kako? sta? cili izbezumljen pita me jesi sportas ja kazem nisam samo amaterski. Ona gleda nalaz 10 minuti i onda mi kaze da iman 47 otkucaja u minuti ili imam srce bika ili iman problema sa srcem i samo sta me nije poslala specjalistu i ipak me poslusala i skuzila da imam nevjerovatno srce toliko jako da kuca 47 puta u minuti sto je dosta manje od normalnog muskarca odrasle dobi 70 otkucaja prosjek (imam 19 godina)
Pitanje jeli jos neko ima tako mali broj otkucaja ili sam ja bas takva iznimka?
Ih-pih is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 22:46   #2
Nisi nikakva iznimka i ne sekiraj se zbog toga previše. 99,9% ti nije ništa zabrinjavajuće što se tiče herca.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 00:18   #3
Quote:
Ih-pih kaže:
Ona gleda nalaz 10 minuti i onda mi kaze da iman 47 otkucaja u minuti ili imam srce bika ili iman problema sa srcem i samo sta me nije poslala specjalistu i ipak me poslusala i skuzila da imam nevjerovatno srce toliko jako da kuca 47 puta u minuti sto je dosta manje od normalnog muskarca odrasle dobi 70 otkucaja prosjek (imam 19 godina)
Pitanje jeli jos neko ima tako mali broj otkucaja ili sam ja bas takva iznimka?
meni je toliko ujutro kad se probudim... tokom dana mi je u mirovanju 50+...
ljudi koji se bave sportovima izdrzljivosti (trcanje, biciklizam, plivanje...) imaju jako srce kojemu je potrebno manje otkucaja u minuti da bi opskrbilo stanice kisikom putem krvi...
ako se ne bavis aktivno sportom, imas "prirodno" jako srce...
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 14:43   #4
Quote:
Ih-pih kaže:
Na rutinskom pregledu za vatrogasce skoro sam posidija dobijem nalaz i kako znam engleski dobro vidim pise abnormal i lista bolesti ispod onih vijuga i valova, cekam 15 minuta vec cili u stresu sta mi je sad... Udem unutra bacim odma prid doktoricu kazem jeli to valja sta a ona pljuf... nesta ti nevridi s srcem ja a sta je? amo tamo kako? sta? cili izbezumljen pita me jesi sportas ja kazem nisam samo amaterski. Ona gleda nalaz 10 minuti i onda mi kaze da iman 47 otkucaja u minuti ili imam srce bika ili iman problema sa srcem i samo sta me nije poslala specjalistu i ipak me poslusala i skuzila da imam nevjerovatno srce toliko jako da kuca 47 puta u minuti sto je dosta manje od normalnog muskarca odrasle dobi 70 otkucaja prosjek (imam 19 godina)
Pitanje jeli jos neko ima tako mali broj otkucaja ili sam ja bas takva iznimka?
To ne da nije problem, već dar Božji! Trk u neki sportski klub i iskoristi šta ti je dano, možda si ti neki materijal za olimpijskog pobjednika, a ne baviš se ničim ozbiljno.
Bez zajebancije, možda imaš prirodno jako srce i puno višu izdržljivost, lud si ako to ne pokušaš kapitalizirati.
Za svaki slučaj odradi pregled kod specijaliste (sa srcem se nije za igrat), ali ja mislim da tebi nije ništa samo imaš strašno jako srce i uz treninge ti možeš postat totalni stroj.
maestro-S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 11:48   #5
To i ja imam! Kada sam doktore pitao jel to dobro ili loše, svi su me pitali dali se bavim sportom! Kada sam rekao da, onda su rekli da je dobro! Znači ako se baviš sportom, dobro je, ako ne, onda je loše! Pa moj ti je savjet da se malo više posvetiš sportu
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 11:22   #6
nije tu stvar da se pocnem bavit sportom da bi bio zdrav nego da sportasi imaju jako srce zato te to pita ali ja ocito imam prirodno jako srce bez sporta... jer inace ako se ne bavis sportom a srce sporo kuca znaci da imas neki poremecaj
Ih-pih is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:28   #7
Quote:
Ih-pih kaže:
nije tu stvar da se pocnem bavit sportom da bi bio zdrav nego da sportasi imaju jako srce zato te to pita ali ja ocito imam prirodno jako srce bez sporta... jer inace ako se ne bavis sportom a srce sporo kuca znaci da imas neki poremecaj
Ma nemaš ti ništa prirodno zdravo! Ako imaš slab puls zbog sporta, to je super, ako imaš spor puls, a ne baviš se sportom onda si u kurcu! Stvar je jednostavna, a mi ti savjetujemo da se počneš baviti sportom jer će to pomoći
Moyzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 17:50   #8
vatrogasac?


OT: moj puls je cca 120, jel to normalno?
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 11:46   #9
meni u mirovanju zna biti ispod 45, isto amatersko bavljenje sportom..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 11:50   #10
evo sad na poslu sjedim i izmerio sam si 43
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 13:54   #11
I ja sam imao takav problem. Nosio sam holter 24 sata i bio na svakakvim testiranjima. U noci oko 4 sata sam imao 28 otkucaja u minuti . Na kraju svih pretraga doktor je rekao da bolje ne moze biti srce s obzirom da se isto bavim sportom
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 14:35   #12
Question A šta kad imaš 100 otkucaja u minuti ???

Moj suprug ima oko 95 otkucaja u min.Kaže da je to tako oduvijek, ali se ja ipak pitam može li nešto učiniti da smanji broj otkucaja (meditacija, prehrana,koje aktivnosti su poželjne,a koje ne ?...) ? Tnx !
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 21:31   #13
Left Atrial Abnormality-EKG pomoc

nakon obavljenog ekg-a ustanovljeno mi je da je ovo problem.

na engleskom pise: left atrial abnormality


moze li mi netko objasniti o cemu se radi tu?!
nasao sam na netu linkove koji opisuju to ali nemogu nikako skuziti jer ima dosta strucnih dijeci.

http://bmj.bmjjournals.com/cgi/conte.../324/7348/1264

http://www.utmem.edu/cardiology/arti...abnormality%22
sven54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 23:35   #14
To ti je kompjuterski ispisano gore lijevo na nalazu?
Najčešće EKG aparati imaju program za "očitanja" koji bi sami trebali ispisati odstupanja od normale. Medjutim, takvi program su kao programi za prevođenje- nešto pogode, a nešto ne. Ja se ne bi opterečivala s time. Pokaži nalaz svojoj liječnici pa neka ona pogleda ( u EKG su ljudi još uvijek bolji od kompjutera).
fire dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 00:10   #15
Oooopss, nisam baš objasnila!
Htjela sam reći da ako je "Left Atrial Abnormality" najvjerojatnije bedastoća samog EKG aparata tj. da je program za očitanje EKG u tvom zapisu pronašao elemente koji bi za to ukazivali, ali to nemora značiti da se nešto loše dešava sa srcem.
Inače sam termin "Left Atrial Abnormality" zanči poremećaj lijevog atrija , tj.hipertrofija lijevog atrija
fire dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:17   #16
EKG!

JEste ikada bili na EKG? sta to znaci kaada pise abnormal EKG? jel se to vama ikada desilo?
Deville is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 15:20   #17
Abnormalan?...na koji način?....valjda piše što nije u redu....
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 16:48   #18
pa valjda znaš, što znači : abnormal ??
Znači da nije pravilan, da, nešto nije u redu, imaš nepravilan rad (otkucaje srca), to su aritmije srca, možda imaš blok desne ili lijeve grane, možda imaš prehodani infarkt... da te ne plašim.. moraš naravno s tim na pregled kod kardiologa !!
tihana07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 18:41   #19
Nemoj paničariti jer to je ipak samo aparat i to što piše abnormalan ne mora ništa značiti.Naravno ekg mora obavezno pogledati liječnik i on će ti najbolje objasniti o čemu se radi ali to vjeruj mi ne mora biti ništa strašno.Možda je bila koja ekstrasistola ili nešto slično..on to registrira kao abnormalan nalaz.Pravac liječnik i neka on pogleda ekg
acqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 20:23   #20
Nalaz holtera

Već nekoliko mjeseci svakodnevno osjećam povremeno preskakanje srca (ekstrasistole). Vidjela sam kako ih opisuju osobe koje ih imaju i točno to imam i ja.
Danas sam skinula 24satni holter. U tih 24 sata mjerenja osjetila sam ekstrasistole barem 5-6 x i uredno sam ih zabilježila, no nalaz holtera je pokazao da je sa srcem sve u redu i da nema apsolutno nikakvih zabilježenih nepravilnosti.

Kako to može biti? Zar je to zbilja toliko normalno da holter ne registrira kao poremećaj ili bi ipak trebao?

Malo mi je glupo sumnjati u nalaz.

Kardiologica veli da ne zna što bi mi rekla, a ozirom da su mi hormoni štitnjače i željezo u granicama normale, pripisala je to prekomjernoj nervozi (što ne poričem).


Svejedno, očekivala sam da će holter pokazati. Ili griješim?
Sanja_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.