Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 18:52   #81
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Puno Vam hvala...Jel mi mozete samo malo pojasniti jos sto tocno znaci taj izljev?
Najvjerojatnije će spontano proći. A jeli rađen EKG?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:21   #82
Nije, samo UZV ...I to imam samo nalaz bez slike
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:41   #83
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Nije, samo UZV ...I to imam samo nalaz bez slike
Bilo bi dobro napraviti EKG čisto da se vidi imali kakvih promjena,iako ja mislim da će sve biti OK. A što se tiče slike zavisi tko radi UZV.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:46   #84
Puno , puno Vam hvala
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:43   #85
Nalaz EKG Holtera

Pozdrav...

Jel može objašnjenje nalaza holtera, jer ne razumijem dobiveno, a pregled mi je tek za 5 mjeseci, rađenog prvi put, zbog WPW sindroma.
Temeljni ritam je sinusni, prosječne frekvencije 75/min. Najvise 150/min te najnize 54/min.
Venticular Ectopy
Total 484
20% Early / Late: 111 /17
Pairs: 70
Total Runs: 47
Beats in Runs: 183 Longest Run: beats 8 at 123 rate Fastest Run: beats 3 at 218 rate
RonT: 33

Superventicular Ectopy 30% Total: 235 Single: 116 Pairs: 49 Total Runs: 5
Beats in Runs: 21 Longest run: beats 6 at rate 93 Fastest Run: beats 4 at rate 216 Aberrant: 0

R-R Variability Stnd Dev: 111 ms %NN>50: 32,92% r-MSSD: 65 ms Pauses Total: 0 (greatest than 1.9 sec)

S-T Absolute Depression: -3.37 mm Elevation 4.75 mm

Hvala...
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:04   #86
Quote:
devadasi kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

Jel može objašnjenje nalaza holtera, jer ne razumijem dobiveno, a pregled mi je tek za 5 mjeseci, rađenog prvi put, zbog WPW sindroma.
Temeljni ritam je sinusni, prosječne frekvencije 75/min. Najvise 150/min te najnize 54/min.
Venticular Ectopy
Total 484
20% Early / Late: 111 /17
Pairs: 70
Total Runs: 47
Beats in Runs: 183 Longest Run: beats 8 at 123 rate Fastest Run: beats 3 at 218 rate
RonT: 33

Superventicular Ectopy 30% Total: 235 Single: 116 Pairs: 49 Total Runs: 5
Beats in Runs: 21 Longest run: beats 6 at rate 93 Fastest Run: beats 4 at rate 216 Aberrant: 0

R-R Variability Stnd Dev: 111 ms %NN>50: 32,92% r-MSSD: 65 ms Pauses Total: 0 (greatest than 1.9 sec)

S-T Absolute Depression: -3.37 mm Elevation 4.75 mm

Hvala...
1.Nalaz treba pregledati kardiolog.
2.Potrebno je više podataka npr. dob,ev.terapija.
3,Ima patologije.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 09:39   #87
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Nalaz treba pregledati kardiolog.
2.Potrebno je više podataka npr. dob,ev.terapija.
3,Ima patologije.

Prije 6 mjeseci otkriven WPW sindrom. Simptomi postoje (zbog nedostatka vremena nisam davala puno paznje, vise sam mislila da je sve zbog stresa i uzurbanog zivota). Imam 26 godina. Hormoni štitnjače ok.
Simptomi su: bol u prsima (skoro svakodnevna, koja se proteže tokom cijelog dana, u središtu, lijevoj strani, pod pazuhom koja se širi niže), ali i na desnoj strani. Lupanje srce učestalo (više osjećam jačinu udaraca, od brzine). Ne pijem nikakve tablete, nemam terapiju.

Jedan od razloga zašto sam htjela provjeriti nalaz je zapravo UZV pregled. Naručena sam tek za 3 mjeseca, i tek onda ide nanovo pregled kardiologa. Ima li potrebe da to obavim prije (privatno)?

Hvala na odgovoru...
devadasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:13   #88
Quote:
devadasi kaže: Pogledaj post
Prije 6 mjeseci otkriven WPW sindrom. Simptomi postoje (zbog nedostatka vremena nisam davala puno paznje, vise sam mislila da je sve zbog stresa i uzurbanog zivota). Imam 26 godina. Hormoni štitnjače ok.
Simptomi su: bol u prsima (skoro svakodnevna, koja se proteže tokom cijelog dana, u središtu, lijevoj strani, pod pazuhom koja se širi niže), ali i na desnoj strani. Lupanje srce učestalo (više osjećam jačinu udaraca, od brzine). Ne pijem nikakve tablete, nemam terapiju.

Jedan od razloga zašto sam htjela provjeriti nalaz je zapravo UZV pregled. Naručena sam tek za 3 mjeseca, i tek onda ide nanovo pregled kardiologa. Ima li potrebe da to obavim prije (privatno)?

Hvala na odgovoru...
Bilo bi dobro otići npr. u Magdalenu da vas se kompletno obradi i dosta brzo. Inače što prije obavite pretrage to bolje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 13:15   #89
nalaz holter EKG

imam 27 godina
prije 4 godine mi je dijagnosticirana tahikardija uskih QRS kompleksa, nisam bila jos na RF ablaciji

u zadnjih pola godine, godinu mi se cesto zna dogoditi da mi srce preskoci (najcesce dok hodam, a ponekad kad lezim u krevetu), ponekad mi se vrti tj. imam osjecaj da mi je glava nekako lagana, znam osjecati probadanje u prsima ili stezanje (do nedavno nisam bila pod nekim stresom da bih mogla reci kako je na psihickoj bazi, napadi panike ili tkao nesto...)

kad dobijem napad tahikardije, to znam prepoznati, nije slicno ovim simptomima (u zadnje 4 godien imala sam 3 epizode u razmaku po cca. 6 mjeseci, trajle su par minuta, stale na valsavu)

ultrazvuk srca mi je uredan.
upravo nosim holter tlaka, tlak mi je obicno nizak kada ga mjerim doma, zadnjih dana sam pod stresom jer mi je mama bolesna tako da tko zna kakav ce biti nalaz


holter EKG:
ukupno 114247 srcanih otkucaja, frekv. od 54 do 156/min, prosjecna 82/min
nivo ST od -1,43 do 0,14mV
od poremetnji ritma registrirana 1 SVES i nekoliko kratkih sinus tahikardija
nije bilo tegoba u prekordiju tijekom registracije EKG-a

zanima me sto je ovaj SVES? trebam li se brinuti? pretpostavljam da bi me zvali na telefon da je nesto opasno
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 17:18   #90
supraventrikularne ekstrasistole, ili "preskakanje srca". Ja sam ih prije 5 godina imala 3-4 na EKG-u pojedinačno i u paru i oko 2500 na holteru. Mislim da 1 nije ništa neobično i da se često događa, al ja sam samo laik pa sam možda i nešto krivo napisala, al javit će se već nekli dok.
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 09:44   #91
Pozdrav,
molila bi da mi netko pojasni navedene parametre:
QRS:82ms
QT/QTcb:350/435ms
PR:116ms
P:94ms
RR/PP:646/645ms
P/QRS/T: 30/10/5 degrees
QTD/QTcBD: 40/50 ms
Sokolow:2.3mV
NK: 11

short PR interval
occasional premature venticular complexes
R/S inversion area between V1 and V2
probably normal ECG


Zahvaljujem...
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 17:27   #92
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
imam 27 godina
prije 4 godine mi je dijagnosticirana tahikardija uskih QRS kompleksa, nisam bila jos na RF ablaciji

u zadnjih pola godine, godinu mi se cesto zna dogoditi da mi srce preskoci (najcesce dok hodam, a ponekad kad lezim u krevetu), ponekad mi se vrti tj. imam osjecaj da mi je glava nekako lagana, znam osjecati probadanje u prsima ili stezanje (do nedavno nisam bila pod nekim stresom da bih mogla reci kako je na psihickoj bazi, napadi panike ili tkao nesto...)

kad dobijem napad tahikardije, to znam prepoznati, nije slicno ovim simptomima (u zadnje 4 godien imala sam 3 epizode u razmaku po cca. 6 mjeseci, trajle su par minuta, stale na valsavu)

ultrazvuk srca mi je uredan.
upravo nosim holter tlaka, tlak mi je obicno nizak kada ga mjerim doma, zadnjih dana sam pod stresom jer mi je mama bolesna tako da tko zna kakav ce biti nalaz


holter EKG:
ukupno 114247 srcanih otkucaja, frekv. od 54 do 156/min, prosjecna 82/min
nivo ST od -1,43 do 0,14mV
od poremetnji ritma registrirana 1 SVES i nekoliko kratkih sinus tahikardija
nije bilo tegoba u prekordiju tijekom registracije EKG-a


zanima me sto je ovaj SVES? trebam li se brinuti? pretpostavljam da bi me zvali na telefon da je nesto opasno
Uredan nalaz.

Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molila bi da mi netko pojasni navedene parametre:
QRS:82ms
QT/QTcb:350/435ms
PR:116ms
P:94ms
RR/PP:646/645ms
P/QRS/T: 30/10/5 degrees
QTD/QTcBD: 40/50 ms
Sokolow:2.3mV
NK: 11

short PR interval
occasional premature venticular complexes
R/S inversion area between V1 and V2
probably normal ECG


Zahvaljujem...
Treba slika EKG-a.,te razlog zašto je rađen.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 14:37   #93
Angry SRCE EKG??? zivci otisli na godisnji

Molim vas!

ako netko od vas forumasa ima blagog pojma, sta je pisac time htio reci, da mi to prevede na ljudski jezik, jer trebam cekati 3,5 tjedna da mi se kaze tocno sta je --- sto ce me stvarno od nerviranja dovesti do srcanog!

Jucer EKG pod opterecenjem po 500 puta sve ok... posto imam non stop probadanje u prsima, visoki diastolicni tlak --- za koji je on jucer tvrdio ma to je sve 5 ..... ALI me dragi doktor narucio na 500 drugih pretraga, jer je EKG u mirovanju pokazao: nedostatak R-PROGRESIJE i NISKU VOLTAZU.

I sad bi ja sa svojih nepunih 28 trebala sjedit doma, radit normalno i cekat 24satni EKG, sto ok nosi se 24 sata ali 2 tjedna cekam rezultate, pa onda ultrazvuk pa ovo pa ono.... Sve u svemu sve sto je on meni jucer reko je bilo.... lici nalaz na oziljak na srcu al ne zelim nista pricati dok ne vidim ostatak, i onda je promrljao sebi u bradu BYPASS i poslao me doma.....
Posto vidim kako reagiram na to a tek je prosao je nepuni dan... i do sad je bilo ok ako sam tlakas, onda sam tlakas, al ODKUD mi OZILJAK na srcu ili sta god ta R-progresija koje nemam znaci i ta niska voltaza?????

HVALA !!!!!!!
Didinani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 23:36   #94
Quote:
Didinani kaže: Pogledaj post
Molim vas!

ako netko od vas forumasa ima blagog pojma, sta je pisac time htio reci, da mi to prevede na ljudski jezik, jer trebam cekati 3,5 tjedna da mi se kaze tocno sta je --- sto ce me stvarno od nerviranja dovesti do srcanog!

Jucer EKG pod opterecenjem po 500 puta sve ok... posto imam non stop probadanje u prsima, visoki diastolicni tlak --- za koji je on jucer tvrdio ma to je sve 5 ..... ALI me dragi doktor narucio na 500 drugih pretraga, jer je EKG u mirovanju pokazao: nedostatak R-PROGRESIJE i NISKU VOLTAZU.

I sad bi ja sa svojih nepunih 28 trebala sjedit doma, radit normalno i cekat 24satni EKG, sto ok nosi se 24 sata ali 2 tjedna cekam rezultate, pa onda ultrazvuk pa ovo pa ono.... Sve u svemu sve sto je on meni jucer reko je bilo.... lici nalaz na oziljak na srcu al ne zelim nista pricati dok ne vidim ostatak, i onda je promrljao sebi u bradu BYPASS i poslao me doma.....
Posto vidim kako reagiram na to a tek je prosao je nepuni dan... i do sad je bilo ok ako sam tlakas, onda sam tlakas, al ODKUD mi OZILJAK na srcu ili sta god ta R-progresija koje nemam znaci i ta niska voltaza?????

HVALA !!!!!!!
Ožiljak na srcu bi značio da si imala srčani udar tj.infarkt a da za to nisi ni znala..pričekaj nalaze pa češ onda biti sigurna..nalaz od UZV-a srca če dosta toga reči
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 18:09   #95
UZV srca

Bok!!
Nova sam tu i molila bi nekog ko zna nešto o ovome da mi odgovori! Imam dijabetes 5 godina,bila sam na UVZ srca prošli tjedan kod Malčića,u 35.tjednu sam i sve je ok,samo veli da ima zadebljanje srčanih stjenki al da se to povuče samo od sebe nakon poroda! Jel bio tko u takvoj situaciji i dal to stvarno prođe nakon poroda il moram biti zabrinuta??
MajaVž is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 15:01   #96
Quote:
MajaVž kaže: Pogledaj post
Bok!!
Nova sam tu i molila bi nekog ko zna nešto o ovome da mi odgovori! Imam dijabetes 5 godina,bila sam na UVZ srca prošli tjedan kod Malčića,u 35.tjednu sam i sve je ok,samo veli da ima zadebljanje srčanih stjenki al da se to povuče samo od sebe nakon poroda! Jel bio tko u takvoj situaciji i dal to stvarno prođe nakon poroda il moram biti zabrinuta??
Neznam čemu toliko nepovjerenje......
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 15:41   #97
Question citanje nalaza ekg-a

Bok, bi li mi netko mogao objasniti nalaz ekg-a? na hitnoj mi je doktor rekao samo da mi srce nije u redu i da moram na daljnje pretrage, a mog doktora nema jos cca 2 tjedna

vent.rare - 81 bpm
pr int. - 178 ms
qrs dur. - 100 ms
qt/qtc int. - 384/422 ms
p/qrs/t axis - 43/52/15
rv5/sv1 amp. - 1.210*1.025 mV
rv5+sv1 amp - 2.235 mv

1100 sinus rhythm
244 incomplete right bundle branch block
9130 ** borderline ecg **

puno hvala unaprijed
irenatomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 18:08   #98
Quote:
irenatomo kaže: Pogledaj post
Bok, bi li mi netko mogao objasniti nalaz ekg-a? na hitnoj mi je doktor rekao samo da mi srce nije u redu i da moram na daljnje pretrage, a mog doktora nema jos cca 2 tjedna

vent.rare - 81 bpm
pr int. - 178 ms
qrs dur. - 100 ms
qt/qtc int. - 384/422 ms
p/qrs/t axis - 43/52/15
rv5/sv1 amp. - 1.210*1.025 mV
rv5+sv1 amp - 2.235 mv

1100 sinus rhythm
244 incomplete right bundle branch block
9130 ** borderline ecg **

puno hvala unaprijed
Nemože bez slike,te koje u uopće tegobe i što “zanči srce nije uredu “
Valjda su dali neku dg.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 18:29   #99
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nemože bez slike,te koje u uopće tegobe i što “zanči srce nije uredu “
Valjda su dali neku dg.
mogu vam kasnije skenirati sliku, uglavnom, imam upalu ligamenata i oko laktova me vec 2-3 tjedna navecer boli, no sinoc je toliko boljelo da ni tablete nisi pomogle i otisla sam na hitnu, dezurni doktor mi je izmjerio tlak i rekao da ce mi napraviti i ekg, kako je bilo vec 4 ujutro, nisam se uopce snasla i pitala ga kako to misli... prevrtila sam film u glavi tek kad sam dosla doma... a mog doktora nema slijedeca 2 tjedna, a mijenja ga cudna doktorica koja sluzi samo za pisanje recepata i nije bas pouzdana

usput, logirala sam se s bratovog profila, irenatomo je
lg-viewty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 18:32   #100
Quote:
lg-viewty kaže: Pogledaj post
mogu vam kasnije skenirati sliku, uglavnom, imam upalu ligamenata i oko laktova me vec 2-3 tjedna navecer boli, no sinoc je toliko boljelo da ni tablete nisi pomogle i otisla sam na hitnu, dezurni doktor mi je izmjerio tlak i rekao da ce mi napraviti i ekg, kako je bilo vec 4 ujutro, nisam se uopce snasla i pitala ga kako to misli... prevrtila sam film u glavi tek kad sam dosla doma... a mog doktora nema slijedeca 2 tjedna, a mijenja ga cudna doktorica koja sluzi samo za pisanje recepata i nije bas pouzdana

usput, logirala sam se s bratovog profila, irenatomo je
Valjda su vas otpustili sa nekom dg.,te koliki je bio RR?.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.