Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 00:14   #2381
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je potrebno neko vrijeme da prođe? pojaviti će se kao zasebna transakcija u online erste card club stranicama? kako ste vi to odradili?
Tako je. Potreban je dan - dva da transakcija bude proknjižena tj evidentirana na ECC online. Čim iznos sjedne, uz naziv te transakcije će stajati kod kojeg treba nazad unijeti na PayPal i to je to. Nakon toga sjedne nazad povrat tih 1,x EUR koje su chargeali.
Flegmach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:37   #2382
Pozdrav svima,
imam nekoliko pitanja u vezi nabavljanja Diners kartice. Do sada nisam imao kreditnu ali bi mi trebala zbog plaćanja na rate itd. nekih većih u skupljih stvari. Razmišljam o Diners, i koliko vidim Erste banka je jedina koju je izdaje. Ja sam inače u OTP banci,pa me zanima moram li prebaciti svoja primanja na Erste kako bi dobio karticu, ili ne? Takoder, je li bolje da je zatražim online bez posredstva ERSTE?
Hvala
somesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:46   #2383
Nemoras prebacivat svoja primanja u erste,ja mislimda ti je limit za dobit diners 2900 kn

Poslano sa mog E2105 koristeći Tapatalk
marinkoascic06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:37   #2384
Quote:
somesay kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam nekoliko pitanja u vezi nabavljanja Diners kartice. Do sada nisam imao kreditnu ali bi mi trebala zbog plaćanja na rate itd. nekih većih u skupljih stvari. Razmišljam o Diners, i koliko vidim Erste banka je jedina koju je izdaje. Ja sam inače u OTP banci,pa me zanima moram li prebaciti svoja primanja na Erste kako bi dobio karticu, ili ne? Takoder, je li bolje da je zatražim online bez posredstva ERSTE?
Hvala
Erste Bank ne izdaje diners, već erste card club.
Predlažem ti da prije pogledaš amex kartice, do 31.10 je akcija za croatia airlines amex bez plaćanja upisnine i članarine dsa kojom isto možeš plaćati na rate i sa odgodom, a amex kartice su opčenito bolje prihvaćenije i fleksibilnije sa limitima po karticama, odnosno veći su nego kod dinersa.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 08:39   #2385
O, hvala. Jer meni ne treba neki veliki limit, tj. ne namjeravam se previse s tom karticom natezat ali mi jednostavno treba zbog nekih stvari mogucnost rata. Ali koliko vidim Diners nema ni kamatne ni naknadne troskove, dok drugi to imaju? I da, sto se placanja racua tice, to bi mi znaci dolazilo mjesecno kako dogovorim dospijece u obliku bilo kakvog racuna?
somesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 01:09   #2386
Ima li netko iskustvo, ako je dug po Diners kartici visok, recimo 20 tisuća kuna, na koliko bi se rata mogla dogovoriti otplata duga?
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 20:06   #2387
@ somesay

Nema ti ni amex nikakvih naknada. Da, jednom mjesečno na kućnu adresu dolazi račun.

@IntelPoint

Kod dinersa ne možeš dogovoriti otplatu duga, za razliku od amex recimo. Kod njih to ide isključivo izvansudskom nagodbom.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 09:31   #2388
A kako funkcionira izvansudska nagodba?
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:30   #2389
Npr. dogovoriš da ćeš im plaćat taj dug po 1.500 kn mjesečno i toga se držiš uz uvjet da im pošalješ potpisanu i ovjerenu zadužnicu na veći iznos. Čim prestaneš s uplatama, oni aktiviraju zadužnicu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:39   #2390
Pretpostavljam da Diners to rješava preko posebnih agencija za naplatu, obzirom da sami ne idu u dogovore? Da li te agencije dopuštaju pregovore, npr. ako im kažem da ne mogu plaćati 1500 kn, da je maksimum 1000 kn ili je njihova ponuda uzmi ili ostavi?
IntelPoint is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 10:17   #2391
Pa nazovi i pitaj njih. Ja ne mogu znat šta će ti ponudit, ja sam naveo primjer kako to izgleda... Sve je stvar dogovora i da se toga zbilja držiš.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 15:22   #2392
pitanje - ako sam npr. u 10. mjesecu dignuo 2000kn - a račun se formira 14.11., limit je 3000 kn za podizanje gotovine, dali to znači - da bez obzira na neplaćeni račun, npr. datuma 15.11. mogu podignuti limit - dakle /IZNOVA/ 3000 kn, ili prvo moram podmiriti prethodni račun da bi uopće mogao podignut 3000kn (odnosno preostalih 1000kn koliko JOŠ mogu dignuti bez da podmirim prethodni račun)? nemam pojma dali sam to jasno obrazložio šta me zanima?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:16   #2393
A ček, jel račun koji se formirao 14.10. podmiren ili nije? Limit ti je na gotovinu 3000 kn što znači da si relativno novi korisnik. Ako ti ukupni iznos prelazi parametre potrošnje jednokratne kupovine, nećeš moći ništa dignuti.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 18:42   #2394
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
A ček, jel račun koji se formirao 14.10. podmiren ili nije? Limit ti je na gotovinu 3000 kn što znači da si relativno novi korisnik. Ako ti ukupni iznos prelazi parametre potrošnje jednokratne kupovine, nećeš moći ništa dignuti.
da, onaj račun koji se formirao 14.10. je podmiren
ne prelazi mi mi ukupni iznos parametre potrošnje jednokratne kupovine
nego se samo bojim da bi mi 14.11. moglo faliti cca. 1000kn da podmirim taj račun na taj datum
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:07   #2395
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
da, onaj račun koji se formirao 14.10. je podmiren
ne prelazi mi mi ukupni iznos parametre potrošnje jednokratne kupovine
nego se samo bojim da bi mi 14.11. moglo faliti cca. 1000kn da podmirim taj račun na taj datum
Zar se ne može ovo riješiti pretakanjem e-gotovine?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:15   #2396
A zašto plaćaš račun dan iz dana formiranja? Pa imaš odgodu od 10 dana za platit račun. I da, ako dižeš gotovinu da bi podmirio račun, onda riješi na gore opisan način, jednostavnije je i brže.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 21:22   #2397
Quote:
IntelPoint kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da Diners to rješava preko posebnih agencija za naplatu, obzirom da sami ne idu u dogovore? Da li te agencije dopuštaju pregovore, npr. ako im kažem da ne mogu plaćati 1500 kn, da je maksimum 1000 kn ili je njihova ponuda uzmi ili ostavi?
Nazoves info telefon i kazes da bi dogovorio placanje duga u ratama, prespoje te na sluzbu naplate i dogovoris sve
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:26   #2398
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
A zašto plaćaš račun dan iz dana formiranja? Pa imaš odgodu od 10 dana za platit račun. I da, ako dižeš gotovinu da bi podmirio račun, onda riješi na gore opisan način, jednostavnije je i brže.
kako funkcionira tu usluga "pretakanje e-gotovine"? U principu - trebati će mi nekih 500-tinjak kn za podmiriti ovomjesečni račun, i naravno da mi zvuči kao primamljiva opcija ovo, međutim, kako to napraviti? I dali postoji i za e-gotovinu onih 30 kn za iznose manje od 500 kn i za iznose veće od 500 kn, kamata od 5,9%?

p.s. - još jedno pitanje, dakle - imam taj minimalni limit od 3000kn za dizanje gotovine, kada se to obično povećava? moram ja osobno zatražiti ili ide automatikom?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 16:42   #2399
pozdrav!

ako mi netko moze savjetovati sto napraviti.

dobila sam diners club karticu negdje u 7/2016, prvi racun je formiran krajem 7mj, placen nakon par dana u cjelosti. onda sam u 8mj dizala dosta gotovine (4500kn ukupno) plus neke kupovine do 1000kn, sveukupno mi je s naknadama za podizanje gotovine racun bio 6100kn. dalje nisam trosila, mislim da je to bio limit. otad placam svaki mjesec circa 500njak kuna. dosad je sve bilo u redu, znaci to traje vec par mjeseci da tako placam, od 8mj nije bilo novih troskova, karticu uopce ne koristim. neki dan idem vidjeti da li kartica funkcionira, blokirana. danas me zovu iz dinersa da su me obavijestili (nikakva obavijest nije stigla osim 2 poziva i jedne sms poruke da im se javim). znaci nista u papirnatom obliku nije stiglo, ni obavijest o ukidanju kartice ni opomene.

od 1.10 nisam zaposlena, ovih 3mj do 1.1.2017 sam na burzi (dogovor s poslodavcem) i zato imam umanjena primanja (70% zadnje prijavljene place) ali nisu toliko mala da bi mi mogli ukinuti karticu. takodjer imam neka dodatna primanja. sve zajedno premasuje donji limit za izdavanje kartice.

da li je moguce posto placu primam u erste banci da su provjeravali kada i koliko mi je place sjelo pa onda odlucili utjerati dug?

sluzbenica iz dinersa kaze da moram u roku 10dana platiti cjelokupni dug ili ce mi blokirati karticu (vec je blokirana) i naplatiti cijeli iznos.

koje su mi mogucnosti? nisam bila u ovoj situaciji, ovo mi je prva kartica, ne znam da li se zaduziti pa platiti racun odjednom ili da mi otkazu karticu pa placati na rate. sto se tice zaposlenja- tek od veljace mogu platiti u vecem iznosu (2000-2500kn mjesecno), prije toga nista vise od 500njak kuna mjesecno.
zbunjena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 17:41   #2400
Quote:
zbunjena01 kaže: Pogledaj post
...onda sam u 8mj dizala dosta gotovine (4500kn ukupno) plus neke kupovine do 1000kn, sveukupno mi je s naknadama za podizanje gotovine racun bio 6100kn. dalje nisam trosila, mislim da je to bio limit. otad placam svaki mjesec circa 500njak kuna. dosad je sve bilo u redu, znaci to traje vec par mjeseci da tako placam
Dakle taj račun od 6100kn ti nisi podmirila odjednom, nego svaki mjesec plaćaš po 500kn?
Ukoliko je to slučaj, naravno da su ti blokirali, a vjerojatno i otkazali karticu, kad si cijeli taj račun za kolovoz bila dužna podmiriti u rujnu.

Jedino što ti preostaje, a ukoliko ne želiš da pokrenu ovršni postupak i da ti se dug još poveća zbog troškova ovrhe, je da im se što prije javiš, vratiš im karticu i dogovoriš s njima obročnu otplatu duga. Vjerojatno će te tražiti zadužnicu.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.