Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2004., 13:37   #21
thanks

uzeo sam 800 x 600 rezoluciju, 1400 ANSI

slika je odlična i pri danjem svjetlu, a ako se malo zamrači onda je fakat super

još malo pa ću naplaćivat projekcije, nudim pivo i čevape, valjanje po podu za vrijeme filma i mogućnost vrištanja kad glavni junak šora negativce. To nema u Cinestaru
germknedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 14:54   #22
iskusao sam puno projektora, od ogromnih proxima od prije 5 godina pa sve do ovih minijatura kao sto je infocus lp 120.

Svakako i najvaznije je da je projektor DLP Digital Light Procesing (nikako LCD - stara tehnologija)

Infocus X1 cca 9500 kn s PDV-om. Filmovi izgledaju bajno, a 20% bolja slika ako se kupi platno (2x2 metra cca 1000 kn)
gile1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 21:22   #23
pa lcd tehnologija kod projektora je dovedena gotovo do savrsenstva

najjeftiniji dlp projektori su u pravilu losiji od lcd iste cijene, naravno da su u high-end segmentu dlp ipak nadmocni, ali to nije bas slucaj kod low-end projektora
__________________
Resistance is futile!
b0rG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:12   #24
HD PROJEKTOR

Kupio ja hd projektor OPTOMA HD 70. Slika savrsena. U reklami kazu da i najbolji lcd prema ovome izgleda kao postanska marka. Istina. Vise mi se uopce ne da gledati lcd.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:11   #25
koliko para
__________________
Čovjek mora biti svjestan svojih ograničenja.
Dorky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:35   #26
980 Eura sa Mwst u Grazu + 250 Eura za platno 16:9, daklem razina jeftine plazme a diagonala 2,5 m.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 21:23   #27
MrXL ,ako si htio započet nekakvi tred o samoj kvaliteti slike s Projektora vs. plazma i LCD mogao si to drugačije sročit jer ovako sročeno ja samo vidim da se neko došao ku*čit tj obavjestit druge da je kupio novu igračku ...a da ne govorim o tom nabijanju na nos kako si za 1000eur uzeo nešto što u hr možeš jedva dobit za 11,500kn.

sad stavljeno to na stranu mogao bi napisat nešto korisnije...i to ne što reklama kaže.

osobno me zanima iz prve ruke koliki je ofset tom modelu kao i neki subjektivni dojam kvalitete Dark2 čipa kao i uočljivosti efekta duge na tom modelu...
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:38   #28
Nisam mislio nista lose, nego sam primjetio da se uglavnom vode rasprave oko kvalitete LCD i plasmi dok se projektori u zadnje vrijeme jako razvijaju i cijenovno su sve dostupniji.
Sto se cijene tice, kupio sam ga za 980 E u Glaisdorfu a platno U AVR-u za 1800 kn. Carinu nisam platio. Daklem ukupno me kostalo cca 1200 E.
Ofset ? To je valjda 1280 x 720
Efekt duge nisam do sada primjetio i slika je stvarno ok. Uzeo sam platno 230 x 130 i gledam sa udaljenosti od 4,5 m. Mislim da je bolje od LCD 82 cm kojeg sam gotovo jednako platio prije 6 mj.
Jos samo da se ubode kakav PSII...
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 23:14   #29
Question

Onda je stvar u tome da si si to nenamjerno krivo sročio, bar sad valjda shvačaš kako netko drugi na to gleda...

nego da se uhvatimo nečeg pametnijeg....

spomenio si carinu? zar si to naručio da ti dođe u hr ? Da sam osobno i siguran da bi je mogao izbječ nebi baš bio hrabar za nekakvi takav potez jer imaš dovoljno problema kad u ovoj državi kupiš nešto što zahtjeva zamjenu te korištenje garancijskog jamstva,a kamoli ne u nekoj drugoj državi

inače vidim da bucaš rezu i offset.
Onako banalno objašnjeno kad projektor nije okomito na površinu na koju projicira sliku poput platna ,slika nije pravilni kvadar več ima oblik trapezoida...da bi se to izbjeglo obično se to ispravlja dig. korekcijom tj. onoj keystone funkcijom koja u pravilu unosi distorziju u sliku pa je ljudi izbjegavaju..
pošto bi za savršenu geometzriju slike trebalo držat projektor blizu samog centra slike a to nikad nije zgodno svaki proizvuđač na jeftinijim modelima fiksira kut leče na nekom kutu pa projektor baca sliku više ili manje 'od sebe' ....tako da je ofset ustvari udaljenost na platnu između točke tj. centra leče te dna slike....

a te udaljenosti tj veličine ofseta su inače zanimljive ovisno o tom gdje misliš držat sami projektor...ako ga misliš negdje na stoliču ispred sebe onda ti treba nešto s večim ofsetom dok ti ista vrjednost offseta najvjerovatnije nebi odgovarala ako projektor držiš fiksiran na stropu a ujedno i imaš niski strop

zafrkancija tog parametra je da svaki proizvođač ima neki svoj način kojim ga definira a to obično ide u tablicama vs. udaljenost pa tko če sve to pratit...zato sam i pitao pošto je to jedan od modela na koje sam bacio oko za ugođaj veče slike a lcdi te plazme me zanimaju 0%....

inače zanima me zašto si se bas odlučio za taj model/ koliko si ih pogledao ? konkretno me zanima prednost u slici tog Dark2 chipa vs. nešto standardno...?
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 13:31   #30
to je znaci offset ! Dakako da o tome nisam imao pojma nego sam procitao u Optoma prospektu da navodno moze projecirati sliku iznad, ispod i horizontalno. Platno sam montirao na nasuprotni zid od projektora a stalak za projektor (stalak za tv 55 cm) tocno nasuprot centra platna. I kada sam dofuro projektor gle iznenađenja ! Ne može projecirati sliku horizontalno, a ja usarafio sve u zid. Bed luck ! Slika mi se po takvom postavu projecirala iznad platna na strop.
Međutim, sreca da se ovaj stalak za Tv da nakositi pa sam nakosio sam projektor za cca 30 stupnjeva i dobio sliku u centar platna. Nakon toga je isla mala korekcija sa H-V keystone i Viola! Savrsena slika. Jedino projektor izgleda malo blesavo onako nakosen ali ispod njega imam DVD i DVB-T pa se to izgubi u sumi kablova.
Inace projektor sam stavio u auto i dovezo u Zagreb. Valjda sam ga zaboravio prijaviti na granici.
Odlucio sam se za njega jer sam citao neke testove na net-u i on je imao dosta dobre kritike korisnika. Razmisljao sam jos o BenQ PE7700 ali na netu ga pljuju maximalno. Navodno im lampe brzo rikavaju. Da i jos nesto sto me brinulo je buka od ventilatora. Hd 70 je navodno na 29 dB ali uopce se ne cuje da bi smetalo. Pogotovo kada ukljucim liniju. Za sada je sve savrseno.
Gledao sam jos neke Hitachi projektore u Primorskoj ul. u Zg, ali svi koji su bili blizu ovoga kostaju valjda 20.000,00 kn. i jos su lcd koliko se sjecam...
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:34   #31
optoma HD70

imagine, na strani 16 u uputama imaš karkteristike leće
http://www.avr.hr/projektor-themescene-HD70.asp
inače, optoma ima vertikalni i horizontalni image shift. DC2 je danas standard, DC3 je trend..

MrXL, projektor uvijek projicira iznad osi leće, samo se kod montaže na plafon okreče naopačke (izokreće sliku vertikalno) pa ispada da projicira 'ispod' osi..
Frend mi ima Optoma HD72 montiran na plafon i kak je ful bijeli opće ga nisam skužio.. totalno sam zazujo kad se pojavila slika odnigdje . Razmisli o toj opciji, nosač možeš naći za cca 700 Kn. Digitalni keystone je katastrofa za sliku.
BTW koji igrač, prošveraš projektor mimo ovlaštenog distributera a onda kupiš platno od njih, svaka čast držim fige da ti ne zatreba servis
poolfanatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 08:06   #32
Ako nece servisirati, Graz nije na kraju svijeta, a e-mail zalba ide na Optoma Europa. Inace HD 70 u Americi je 990 dolara. Zar cijena od 12.000,00 kn nije malo napuhana ? Ili mozda zastupnik ima problema sa nabavnim cijenama ...
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:44   #33
Cijene na hrvatskom tržištu radije nebih komentirao, katastrofa.
U Americi je sve jeftinije barem 30%.
Al cijena 10500Kn za Optoma HD70 izgleda sasvim fer u odnosu na cijenu sličnog Infocusa IN76 po 14500Kn (1280x720, DLP DC2). Tj. baciš li računicu ispada da je Optoma cca 25% jeftinija. Kakvih problema ima tek uvoznik Infocusa-a?
poolfanatik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 14:19   #34
Kada bi odbio Mwst ispada da je HD 70 u Austriji 810 eura ili 6.000,00 kn. Da je kod nas 8.000,00 + pdv, to bi bilo u redu ali sto je previse, je previse.
InFocus je navodno default u USA., ali kod nas je preskup.
Za sada je prava uzivancija gledati iz kreveta plavu forenzicarku iz CSI Maiami-a u takvoj diagonali...
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:26   #35
Koji projektor kupiti


Moram kupiti projektor novi ili polovni, svejedno.Treba nam u klubu za projekciju slike iza mreže na platnu.U prostoru kluba će biti instaliran vrhunski
golf simulator sa PC-om.Projekcija je na 4-6 m udaljenosti,platno može biti 200×200 do max. 300×250.Prostor je dobro osvjetljen a software nudi vrhunsku grafiku.Proizvođač preporučuje NEC VT590 ,2000 ANSI lumens,1024 x 768,
PC, Mac.Dali je to nužno za ovo za šta nama treba.Dajte savjet i eventualno ponudite svoj projektor po povoljnoj cijeni
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:13   #36
Dobro osvijetljen prostor i projektor bas i ne idu skupa... 2000 ANSI mi se onda cini premalo za tu udaljenost. Ima firmi koje iznajmljuju i prodaju projektore pa mozda da isprobas prvo. Evo jedne: www.avr.hr

Zadnje uređivanje MrXL : 04.12.2007. at 14:14. Reason: k
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 10:07   #37
Dobro osvjetljen prostor znači da je osvjetljen u skladu potreba, odnosno da je osvjetljen tamo gdje treba biti osvjetljen a nije gdje ne treba!
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 11:40   #38
Quote:
slavatiho kaže: Pogledaj post
Dobro osvjetljen prostor znači da je osvjetljen u skladu potreba, odnosno da je osvjetljen tamo gdje treba biti osvjetljen a nije gdje ne treba!
Vidim da se u "medjuzemlju" ne upraznjava hvala kada ti netko nastoji pomoc nego se jos i vrijedja.
Dobro osvijetljen znaci upravo to sto i znaci. Mozda bi bilo prikladnije upotrijebiti optimalno zamracen ili optimalno osvijetljen. (flasa do pola puna ili prazna )
Inace postoje i "day light" projektori . . . za "dobro osvijetljene" prostore.
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 18:39   #39
Ti mene prijatelju stalno krivo shvaćaš, ne vrijeđam se ja ništa nego sam samo komentirao da me nisi razumio sa "dobro osvjetljen prostor".Vidio si u tekstu da nam projektor treba u prostoriji gdje će biti golf simulator.Dio gdje je projekcija na zid je skoro skroz u tami a dio odakle igrači tuku je osvjetljen pod raznim kutovima halogenim lampama jer tako mora biti kako bi se vidilo pogodit lopticu.
Tvoje nastojanje da mi pomogneš iznimno cijenim i poštujem !
Kad budeš u Splitu imaš 2 sata besplatnog korištenja simulatora.Kada će simulator proraditi možeš pratiti na www.golfclubmarjan-split.hr
Pozdrav!
slavatiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 08:58   #40
Quote:
slavatiho kaže: Pogledaj post
Ti mene prijatelju stalno krivo shvaćaš, ne vrijeđam se ja ništa nego sam samo komentirao da me nisi razumio sa "dobro osvjetljen prostor".Vidio si u tekstu da nam projektor treba u prostoriji gdje će biti golf simulator.Dio gdje je projekcija na zid je skoro skroz u tami a dio odakle igrači tuku je osvjetljen pod raznim kutovima halogenim lampama jer tako mora biti kako bi se vidilo pogodit lopticu.
Tvoje nastojanje da mi pomogneš iznimno cijenim i poštujem !
Kad budeš u Splitu imaš 2 sata besplatnog korištenja simulatora.Kada će simulator proraditi možeš pratiti na www.golfclubmarjan-split.hr
Pozdrav!
Ajde popiti cemo pice kada dodjem
Preporucio bih ti Optomu jer su stvarno vrhunski projektori i ne kvare se. Ja imam jednog u kucnom kinu i stvarno je super, 4000 ansi 1280 x 720.
Gledaj da je Dark Chip2 tehnologija obavezno, a ako imas viska para Dark Chip 3 . . .i da, samo DLP tehnologija.
Puno srece u radu kluba !!!
MrXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:01.