Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 10:06   #1
Liječenje psihičkih poremećaja bioenergijom, da ili ne?

Evo zanima me koliko vas je pokušalo liječiti psihičke poremečaje bioenergijom, kakvi su dojmovi, preporuke i iskustva.

Naime, ja se borim s paničnim poremećajem 2 godine. Redovito uzimam farmakoterapiju i odlazim na psihoterapije, ali nakon početnog poboljšanja, dalje baš i nejde, a već gubim snagu i nadu.
Mama me gnjavi već mjesec dana da pokušam sa bioenergijom. Osobno sam dosta zainteresirana ali jednako toliko i uplašena.

Svi koji imate iskustva s bioenergijom, molim vas pomagajte, da ili ne?
Moonstone Cat is offline  
Old 11.05.2010., 11:39   #2
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Evo zanima me koliko vas je pokušalo liječiti psihičke poremečaje bioenergijom, kakvi su dojmovi, preporuke i iskustva.

Naime, ja se borim s paničnim poremećajem 2 godine. Redovito uzimam farmakoterapiju i odlazim na psihoterapije, ali nakon početnog poboljšanja, dalje baš i nejde, a već gubim snagu i nadu.
Mama me gnjavi već mjesec dana da pokušam sa bioenergijom. Osobno sam dosta zainteresirana ali jednako toliko i uplašena.

Svi koji imate iskustva s bioenergijom, molim vas pomagajte, da ili ne?
zanimljiva tema. pokušaj,mislim da se nemaš čega bojati,koliko znam nema štetnih posljedica. i ja želim probati tu bioenergiju iako je više za fizičke bolesti i veliki je interes pa se dosta čeka termin. probaj,u najgorem slučaju imat ćeš jedno novo iskustvo.
plašljiva is offline  
Old 11.05.2010., 12:04   #3
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Evo zanima me koliko vas je pokušalo liječiti psihičke poremečaje bioenergijom, kakvi su dojmovi, preporuke i iskustva.

Naime, ja se borim s paničnim poremećajem 2 godine. Redovito uzimam farmakoterapiju i odlazim na psihoterapije, ali nakon početnog poboljšanja, dalje baš i nejde, a već gubim snagu i nadu.
Mama me gnjavi već mjesec dana da pokušam sa bioenergijom. Osobno sam dosta zainteresirana ali jednako toliko i uplašena.

Svi koji imate iskustva s bioenergijom, molim vas pomagajte, da ili ne?
Bioenergija je obično prodavanje magle. I to skupo.

Nakon nekoliko tretmana hvatat će te panika i od pogleda u novčanik.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 11.05.2010., 12:22   #4
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Bioenergija je obično prodavanje magle. I to skupo.

Nakon nekoliko tretmana hvatat će te panika i od pogleda u novčanik.
oni bioterapeuti koji naplaćuju nisu pravi terapeuti nego lopovi, oni pravi ne naplačuju ništa nego ako si zadovoljan sa rezultatima staviš novac u kuvertu (kolko možeš i kolko smatraš da je zaslužio) i daš mu on te niš ne traži, ak ne valja ne dobi pare

al mene zanima dal je netko probao lječit psihički poremećaj bioterapijom i dal mu je pomoglo
Moonstone Cat is offline  
Old 11.05.2010., 12:24   #5
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Bioenergija je obično prodavanje magle. I to skupo.

Nakon nekoliko tretmana hvatat će te panika i od pogleda u novčanik.
dok recimo psihijatar uzme 300 kuna za i svejedno nikad ne izliječi nikoga
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Received Warning
Old 11.05.2010., 12:25   #6
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema. pokušaj,mislim da se nemaš čega bojati,koliko znam nema štetnih posljedica. i ja želim probati tu bioenergiju iako je više za fizičke bolesti i veliki je interes pa se dosta čeka termin. probaj,u najgorem slučaju imat ćeš jedno novo iskustvo.
e to nisam sigurna dal nemože bi štetnih posljedica, i baš sam zbog toga malo skeptična
čula sam da kod hipnoze ljudi znali još više poludit, mislim znam da to nije isto, al pokazuje da i alternativna medicina ima nuspojave
Moonstone Cat is offline  
Old 11.05.2010., 12:27   #7
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
oni bioterapeuti koji naplaćuju nisu pravi terapeuti nego lopovi, oni pravi ne naplačuju ništa nego ako si zadovoljan sa rezultatima staviš novac u kuvertu (kolko možeš i kolko smatraš da je zaslužio) i daš mu on te niš ne traži, ak ne valja ne dobi pare


I ti nasjedaš na te fore?

Evo, na Psihologiji smo; neka ti netko od psihologa objasni kako i zašto na taj način ti "pravi" terapeuti zarađuju više od onih s istaknutim tarifama.
"Stavi koliko misliš da tvoje zdravlje vrijedi..." i slične ucjene...

Quote:
al mene zanima dal je netko probao lječit psihički poremećaj bioterapijom i dal mu je pomoglo
Bioenergija u tom smislu ne postoji. Ako je nekome i pomogao takav tretman, pomogao mu je efekt placeba.
Ako hoćeš skupo plaćati placebo, javi se meni; činim čuda s Cedevita bombonima.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 11.05.2010., 12:27   #8
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
e to nisam sigurna dal nemože bi štetnih posljedica, i baš sam zbog toga malo skeptična
čula sam da kod hipnoze ljudi znali još više poludit, mislim znam da to nije isto, al pokazuje da i alternativna medicina ima nuspojave
gledaj to ovako - psihijatrija liječi posljedice, a bioenergija uzroke

jel ti sad jasnije?
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Old 11.05.2010., 12:28   #9
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
dok recimo psihijatar uzme 300 kuna za i svejedno nikad ne izliječi nikoga
moj pshijatar je ok (pomažu mi dosta te terapije) i radi za đabe(državni)
Moonstone Cat is offline  
Old 11.05.2010., 12:29   #10
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
[COLOR="navy"]
Bioenergija u tom smislu ne postoji. Ako je nekome i pomogao takav tretman, pomogao mu je efekt placeba.
Ako hoćeš skupo plaćati placebo, javi se meni; činim čuda s Cedevita bombonima.
a isto tako mogu reći da psihijatrija liječi kroz placebo (iako zapravo ne liječi ni uz placebo)
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Received Warning
Old 11.05.2010., 12:29   #11
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
Evo zanima me koliko vas je pokušalo liječiti psihičke poremečaje bioenergijom, kakvi su dojmovi, preporuke i iskustva.

Naime, ja se borim s paničnim poremećajem 2 godine. Redovito uzimam farmakoterapiju i odlazim na psihoterapije, ali nakon početnog poboljšanja, dalje baš i nejde, a već gubim snagu i nadu.
Mama me gnjavi već mjesec dana da pokušam sa bioenergijom. Osobno sam dosta zainteresirana ali jednako toliko i uplašena.

Svi koji imate iskustva s bioenergijom, molim vas pomagajte, da ili ne?
Nisam pokušala, što ne znači da ne bih kad bi se hvatala za slamku, a u toj situaciji ipak nisam.
Što se tiče gore boldane rečenice, iako se tebi čini da je 2 godine puno, to je ustvari jako, jako kratko, reklo bi se da si početnica u paničnom poremećaju.
Pokušaj se pomiriti s tim da se vrlo često ljudi s paničnim poremećajem, a i raznim drugim bolestima i poremećajima, nikad ne izliječe nego nauče živjeti s tim što imaju. Kad to posložiš u glavi, shvatit ćeš da imaš i više nego dovoljno snage i nade da sama proguraš kroz loše stvari i teška razdoblja, a za to ti bioenergija nije potrebna.
Druga stvar, ne znam jesam li ja nešto pomiješala, ali čini mi se da često ljudi koji se bave bioenergijom tvrde da ona pomaže ukoliko se uz to ne provodi neka druga terapija, dakle farmakoterapija u tvom slučaju.
Kao što sam rekla, nemam iskustva s bioenergijom, ali osobno, to bi mi bio zadnji odabir u liječenju.
SuperCow is offline  
Old 11.05.2010., 12:30   #12
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
dok recimo psihijatar uzme 300 kuna za i svejedno nikad ne izliječi nikoga
Ja sam svoju fobiju uspješno izliječio psihoterapijom. I to grupnom - no ja sam bio jedan, a psihologa i psihijatara grupa.

Sada se, doduše, pomalo bojim psihologa i psihijatara, no fobija zbog koje nisam mogao izaći na cestu više ne postoji.
I još mi je sve to platilo zdravstveno osiguranje.

Nemoj širiti glupe laži protiv sasvim korisne profesije.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 11.05.2010., 12:33   #13
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
dok recimo psihijatar uzme 300 kuna za i svejedno nikad ne izliječi nikoga
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
gledaj to ovako - psihijatrija liječi posljedice, a bioenergija uzroke

jel ti sad jasnije?
Od kud izvlačiš ovo?
Psihijatar nikad nikoga nije izliječio? Daj mi ime i prezime bioenergetičara koji je izliječio shizofreničara i istog momenta ću zašutjet.
A to da psihijatrija liječi posljedice a bioenergija uzroke je glupost kakvu dugo nisam čula.
Btw, Moonstone, čini mi se da će ti tema uskoro otići na alternativu jer već sad kreće u krivom smjeru- pljuvanju po klasičnoj medicini i uzdizanju alternativne.
SuperCow is offline  
Old 11.05.2010., 12:34   #14
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
gledaj to ovako - psihijatrija liječi posljedice, a bioenergija uzroke

jel ti sad jasnije?
psihijatrija istražuje uzrok da bi lječila posljedice(što traje dugo), a ako bioenergija izljeći uzrok, posljedica više nema
jasno, hvala
vrijedi probat pa ću vidit
a šta se tiće cijene zdravlja, zdravlje je neprocjenjivo, pa onda daš kolko možeš
Moonstone Cat is offline  
Old 11.05.2010., 12:41   #15
ja sam tolko već izmorena svime, da neznam dal bi izdržala još par godina, tak da se hvatam za svaku slamku koju stignem
ako treba prodat ću i dušu vragu da ozdravim

sta se tice alternativne i konvencionalne medicine, nemojte se prepucavat, svaka ima svoje prednosti i mane kojih smo svi svjesni, mene je samo zanimalo dal je netko probao, ako da kakva ima iskustva, znaci praksa a ne teorija
Moonstone Cat is offline  
Old 11.05.2010., 12:45   #16
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Druga stvar, ne znam jesam li ja nešto pomiješala, ali čini mi se da često ljudi koji se bave bioenergijom tvrde da ona pomaže ukoliko se uz to ne provodi neka druga terapija, dakle farmakoterapija u tvom slučaju.
Kao što sam rekla, nemam iskustva s bioenergijom, ali osobno, to bi mi bio zadnji odabir u liječenju.
Mnogi bioenergetičari tvrde koješta. Ni za jednu svoju tvrdnju nemaju ni trunke dokaza.
Oni koji potiču svoje pacijente da prekinu druge terapije, pa makar i ovako neizravno, izlažu se kaznenom progonu zbog nadriliječništva (slavan je primjer Aiping Wang sa svojim Shen Qi centrom, gdje su dijabetičari na njen poticaj prekidali inzulinsku terapiju; žena je prognana iz Hrvatske, Slovenije i možda još poneke zemlje).
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 11.05.2010., 12:59   #17
Iako je uvijek lijepo čuti razna iskustva i mišljenja, na ovom podforumu nije dozvoljena anti-znanstvena i anti-strukovna propaganda, kao što, općenito, nije preporučljivo neargumentirano razgovaranje. Toliko vezano uz do sad podijeljena upozorenja.

Što se bioenergije tiče, možda može biti od pomoći, čisto subjektivno, nekome tko godinama ne uspijeva riješiti problem. Ipak, možda je potrebno i promijeniti psihoterapeuta, zatražiti drugo stručno mišljenje i/ili razmisliti zašto terapija nije imala naročit učinak.

Na forumu postoji i podforum Alternativa, gdje bi se možda moglo naći korisnih savjeta. Tema za sad ostaje tu, jer su u fokusu psihički problemi i (alternativni) načini njihovog rješavanja - ako se pokaže da diskusija nema smisla, možemo je seliti tamo.
Whereabout is offline  
Old 11.05.2010., 13:56   #18
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post
e to nisam sigurna dal nemože bi štetnih posljedica, i baš sam zbog toga malo skeptična
čula sam da kod hipnoze ljudi znali još više poludit, mislim znam da to nije isto, al pokazuje da i alternativna medicina ima nuspojave
Nije da bas od hipnoze ljudi mogu poludjet, ali moze im bit jos gore, to je cinjenica... a uzrok tome lezi u tome sto se hipnozom svaka budala bavi, kao i psihoterapijom, i bioenergijom, itd. Masa alternativaca na vizitke pise "psihoterapeut" samo zato jer mogu i rade sranja...

No, sto se tice pocetnog pitanja.. bioenergija, odnsno alternativni pristup moze uvijek pomoci, ali promaseno je to gledati na nacin "lijecenje panicnog poremecaja bioenergijom", to je kao da pricas o "lijecenju panicnog poremecaja psihoterpijom".. tu moze spadat samo lijecenje lijekovima, moze spadat ucenje ublazavanja simptoma, moze uklanjanje uzroka, itd.

Po meni, da bi mogla bolje odlucit sto i kako, treba razradit sto si radila te dvije godine, odnsno kako si se bavila panicnim poremecajem i vidjet zasto nema pomaka.. jer je vrlo lako moguce da ti ne odovara psihoterapeut, pristup, nacin, mozda i lijekovi smetaju... puno je mogucnosti, a pogresno je na osnovu toga generalizirat na opceniti rad na tome kroz psihoterapiju... nadam se da sam jasna poanta
Sacreus is offline  
Old 11.05.2010., 17:10   #19
Ja sam isla kod bioenergeticarke, koja je po struci psiholog.
Nije mi nista naplatila.
Vjerujem da u tome ima nesto, jer sam nesto osjetila.
Dan-dva nakon tretmana sam se osjecala bolje i ljudi su mi govorili da mi iz ociju zraci neki sjaj (ok, hm..).
Sad, ja nakon toga nisam nastavila raditi na sebi i bas je u tome, kako kod bioenergije, tako i kod zapadnjacke medicine problem. Ljudi ocekuju cudo, sad cu ja otic na biJoenergiJu i poslije toga cu bit super ili ce mi psihic prepisat AD i sad sam ja zdrava... Ma daj. Bit je u tome da sami ulozimo nesto i radimo na nasem ozdravljenju, a ne da od drugih ocekujemo da nas "spase".
__________________
God, it's been a lovely day! Everything's been going my way! I took out the trash today and I'm on fire.
MARGITAjeMRTVA is offline  
Old 11.05.2010., 21:29   #20
Quote:
Moonstone Cat kaže: Pogledaj post

Naime, ja se borim s paničnim poremećajem 2 godine. Redovito uzimam farmakoterapiju i odlazim na psihoterapije, ali nakon početnog poboljšanja, dalje baš i nejde, a već gubim snagu i nadu.
dvije godine ideš na psihoterapiju, i nema pomaka?

molim te odgovori na pitanje: koliko dugo ideš na psihoterapiju? kod psihijatra obučenog za psihoterapiju, minimalno jednom tjedno po 45 minuta?
Vilenica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.