Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 02:18   #41
Je, neke stvari mi je neugodno čitati, ali na razne načine. Od nekih mi je pomalo slabo, neki mi izazivaju sram. Mislim da se radi o empatiji. Staviš se u kožu onoga tko priča i onda "proživljavaš" njegovu priču, pa ti to izazove negativna čuvstva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 08:53   #42
zacudo,nije...koji od da je topic,bez problema mogu procitati...hm,valjda nisam empaticna
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:02   #43
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Je, neke stvari mi je neugodno čitati, ali na razne načine. Od nekih mi je pomalo slabo, neki mi izazivaju sram. Mislim da se radi o empatiji. Staviš se u kožu onoga tko priča i onda "proživljavaš" njegovu priču, pa ti to izazove negativna čuvstva.
Misliš da je to to? Moguće, ne znam.
Jer ono, nisam ništa slično proživjela (niti znam nekog tko je) pa da sad imam neke traume i zbog toga ne mogu čitati.

Ali eto, vidim naslov (kao onaj koji spominjem na početku topika) koji jasno govori o čemu se radi, iz nekog valjda mazo poriva otvorim topik, pročitam prve 2, 3 rečenice i ne mogu dalje.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:41   #44
Različite senzacije izazivaju u meni različiti topici.
Neugodno mi bude čitati o tome kako se netko osramotio, ispao glup i slično, ali neki (uglavnom na LJES-u) mi izazivaju gađenje. Npr. neke seksualne prakse koje se kose s mojim uvjerenjima.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:54   #45
Ja mogu citati topike na forumu , to nije problem.

Ali, nikako ne mogu gledati na telki kako neko radi budalu od sebe .
MENE sram bude , isto kao da sam ja u programu , i ja pricam/radim nebuloze.

Takodjer i uzivo. Kad se neko glupira, mene je sramota. Nebitno poznajem li osobu ili ne.
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:59   #46
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Različite senzacije izazivaju u meni različiti topici.
Neugodno mi bude čitati o tome kako se netko osramotio, ispao glup i slično, ali neki (uglavnom na LJES-u) mi izazivaju gađenje. Npr. neke seksualne prakse koje se kose s mojim uvjerenjima.
Vidiš, zanimljivo.
Meni to nije neugodno čitati.

Ali eto, različiti smo, jelte.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:20   #47
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=dHuBG...eature=related (sa HRT2)

jel ti je bed ovo gledat/slušati?
Gdje je nastavak?

Nekih davnih dana bijaše mi neugodno gledati neke situacije koje su prolazili neki likovi na TV, ne sjećam se kada mi se to zadnji put dogodilo...

Ovdje neki spominju empatiju i nedostatak nje.

Međutim, ako pogledamo samo gledanje, nije li reakcija - smanjivanje "vidnog" polja? Identifikacija u smislu uživljenja, da bi shvatili neko stanje, možda se s vremenom više ne događa - ako nam je to stanje od prije poznato, i na neki način je "iza"... isto kao što netko neće sada plakati s djetetom, mada mu nije drago što dijete plače, niti je potpuno neosjetljiv na to...
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:25   #48
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=dHuBG...eature=related (sa HRT2)

jel ti je bed ovo gledat/slušati?

ima skoro godinu i pol, ja to tek danas vidio, i muka mi je cijeli dan

Ma ovo je samo smješno. Čega se ja sve naslušam IRL, ovo je ništa.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 12:00   #49
nema toga što mi se gadi čitat..ali ne volim npr.gledat kako se neko sramoti..to mi bude neugodno. al opet ovisi kolko je žestoka situacija.
a gadi mi se kad gledam operacije (pogotovo oka) ili neke iskrivljene leševe ili stiskanje najveće bubuljice na svijetu:
http://www.youtube.com/watch?v=Xf8G-c_eAhs
gledala ga već triput, i mogla bi opet..al svaki put mi se gadi joooj
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:23   #50
Nemam nista protiv perverzija ali neki clanovi foruma su inspirisani de Sadom. Uf vjerujem da su samo mastali. I da ne bude moralisanja uzivam u blagom SM.
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:14   #51
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Misliš da je to to? Moguće, ne znam.
Jer ono, nisam ništa slično proživjela (niti znam nekog tko je) pa da sad imam neke traume i zbog toga ne mogu čitati.

Ali eto, vidim naslov (kao onaj koji spominjem na početku topika) koji jasno govori o čemu se radi, iz nekog valjda mazo poriva otvorim topik, pročitam prve 2, 3 rečenice i ne mogu dalje.
Moguće je, ali ne mora nužno biti.
Na neke stvari mi proključa krv, ali naučio sam da je dobro zatvoriti ih, pričekati par minuta i onda me prođe. Da ne čekam, poludio bih.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:22   #52
Meni je neugodan skoro cijeli LJES a od psihologije samo Seksualno iskustvo sa životinjom
carolinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 19:37   #53
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Čitam neke topike na ovom pdf-u i osjećam nelagodu kad počnem, i iako nisam proživjela te neke stvari koje čitam, osjetim nelagodu i neki.. sram, ne znam što, i ne nastavljam dalje.

Što je iza toga?

(kao kad se sramim kad gledam Red carpet, pa vidim kako se netko ponižava, a svi u tome uživaju... mene bude sram pa okrenem program. Ozbiljno. Zašto je tome tako?)
Pa to je odraz tvojeg odgoja i kulture. Zašto bi se educirala/informirala o nečemu što ti je gnjusno? Svi to rade na neki način.

Neki po odgoju i instinktu vole ljubav, neki rat.

I za pse i red carpet smo isti. Čim čujem onaj njiiiinji džingl od te emisije, ako sam igrom slučaja nedjeljom na novoj, mjenjam program odmah. Pa čak i ako je samo foršpan.

To su informacije koje ne želim primiti. Pregroteskno. Čak štoviše, licemjerno u zaleđini jednog muško-ženskog adolescentnog para.

Odmah se na to bljuuuv kao i Carolina

Zadnje uređivanje Psih : 09.09.2010. at 20:36.
Psih is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:09   #54
Da.:Zadranin:
Ne mogu čitati neke teme na Religiji, jer jednostavno ne mogu vjerovati da mogu postojati osobe takvog karaktera i osjećam se više razočarana, nego tužno. A neugodno mi je čitati neke teme na na LJES-u gdje tip govori bez imalo PARDONA kako je prevario ženu, jer on je muško, a tajnica žensko. Ili kada govore o vlastitoj promiskuitetnosti

https://www.forum.hr/showthread.php?t=560630&page=9
Ovaj topik mi je trenutačno ;(
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Ja,Lucifer : 10.09.2010. at 12:17.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:11   #55
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
Ja mogu citati topike na forumu , to nije problem.

Ali, nikako ne mogu gledati na telki kako neko radi budalu od sebe .
MENE sram bude , isto kao da sam ja u programu , i ja pricam/radim nebuloze.

Takodjer i uzivo. Kad se neko glupira, mene je sramota. Nebitno poznajem li osobu ili ne.
Da, ovo i mene bude sram, nekako. Odmah prebacim program. Npr., u HTZ-u jedanput zamolili nekog dečka da krikne i odmah sam prebacio program, lol.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 19:09   #56
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Čitam neke topike na ovom pdf-u i osjećam nelagodu kad počnem, i iako nisam proživjela te neke stvari koje čitam, osjetim nelagodu i neki.. sram, ne znam što, i ne nastavljam dalje.

Što je iza toga?

Konkretno onaj jedan topik gdje neka osoba priča kako ju je zadovoljio pas.
Ok, vjerujem da se to desilo nekim ljudima i da im to predstavlja neku traumu ili što već, ali, iako ne osuđujem te ljude, niti mislim da su odvratni ili nešto slično, ja se ne mogu prisiliti da do kraja pročitam taj topik.
Ili topik o nekoj tamo koja se trljala uz neko dijete, o nekima koji zlostavljaju životinje...itd.
Zašto je tome tako?

Zašto me uznemiravaju stvari koje nisam proživjela?

(kao kad se sramim kad gledam Red carpet, pa vidim kako se netko ponižava, a svi u tome uživaju... mene bude sram pa okrenem program. Ozbiljno. Zašto je tome tako?)
Ja spadam u one kojima nije ništa ni neugodno ni čudno,jer i kad pročitam neki možda čudni post probam razlučiti dijelove posta i proanalizirati a ako mi nije jasno pokušam naći psihološki aspekt svega i dati si odgovore.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 19:24   #57
Sjećam se da mi je bilo užasno neugodno gledati kako Tom Cruise skače po fotelji kod Oprah. Nakon minutu sam prebacila program jer jednostavno nisam više mogla podnijeti.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 19:28   #58
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Čitam neke topike na ovom pdf-u i osjećam nelagodu kad počnem, i iako nisam proživjela te neke stvari koje čitam, osjetim nelagodu i neki.. sram, ne znam što, i ne nastavljam dalje.

Što je iza toga?

Konkretno onaj jedan topik gdje neka osoba priča kako ju je zadovoljio pas.
Ok, vjerujem da se to desilo nekim ljudima i da im to predstavlja neku traumu ili što već, ali, iako ne osuđujem te ljude, niti mislim da su odvratni ili nešto slično, ja se ne mogu prisiliti da do kraja pročitam taj topik.
Ili topik o nekoj tamo koja se trljala uz neko dijete, o nekima koji zlostavljaju životinje...itd.
Zašto je tome tako?

Zašto me uznemiravaju stvari koje nisam proživjela?

(kao kad se sramim kad gledam Red carpet, pa vidim kako se netko ponižava, a svi u tome uživaju... mene bude sram pa okrenem program. Ozbiljno. Zašto je tome tako?)
joj,to se i ja pitam...baš me dođe sram,užas,nelagoda,povraćanje.....
ne znam zašto....
ko da se bojin nečega
Silver Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 19:36   #59
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Da.:Zadranin:
Ne mogu čitati neke teme na Religiji, jer jednostavno ne mogu vjerovati da mogu postojati osobe takvog karaktera i osjećam se više razočarana, nego tužno. A neugodno mi je čitati neke teme na na LJES-u gdje tip govori bez imalo PARDONA kako je prevario ženu, jer on je muško, a tajnica žensko. Ili kada govore o vlastitoj promiskuitetnosti

https://www.forum.hr/showthread.php?t=560630&page=9
Ovaj topik mi je trenutačno ;(
i to je ono joj asti,ali je tu ipak malo napisano
a tu u nasitnije detalje ,svaki dan i svi happy i sve ok.

Silver Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 16:54   #60
logično

bojimo se nepoznatog. Bojimo se da možemo nešto saznati o sebi.
Logično je bojati se.
wwatapi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.