Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2015., 18:34   #461
Iskustva s vitaminom b complex od solgara? dali deblja kako svi govore?
marilove is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 09:58   #462
B-complex ili Royal Jelly - za apetit

Šta je po vama bolje za otvaranje apetita?

B-complex ili Royal Jelly. Djevojka je smršala i hoće da se nadeblja, a malo je neodgovorna pa hoću da joj pomognem.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:14   #463
i mene bi isto zanimalo xD doduse ja sam ta kojoj treba povecat apetit Dx
irena88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 13:22   #464
Question Stalno se osjećam umorno

Stalno se osjećam umorno i ne mogu da se koncentriram. Dali netko zna nešto korisno? Koristili li ste neke tablete ili neki dodatak prehrani?
Ksenija81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 14:02   #465
Zdrava i dovoljna prehrana i VJEŽBANJE.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 19:17   #466
Disbalans bakterija u crijevima, kožni problemi i pro- prebiotici

Može li mi netko preporučiti probiotike s prebiotikom za reguliranje bakterija u crijevima (nešto što se može dobiti u ljekarnama ili specijaliziranim trgovinama). Kažu da to regulira i kožne probleme poput akni. Ne interesiraju me kreme nego probiotički pripravci i hrana.
Hvala!
__________________
All great discoveries are made by standing on the shoulders of giants. So pick a giant and start climbing!
DarKlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:43   #467
Quote:
DarKlon kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti probiotike s prebiotikom za reguliranje bakterija u crijevima (nešto što se može dobiti u ljekarnama ili specijaliziranim trgovinama). Kažu da to regulira i kožne probleme poput akni. Ne interesiraju me kreme nego probiotički pripravci i hrana.
Hvala!
Kupio biokult kapsule u ljekarni, mislim da 70ak kuna. Riješilo mi problem s probavom i crijevima s kojim se borim mjesecima, svi nalazi OK, a probava koma. Nakon par dana već se sredilo stanje.

Kaj se kožnih problema tiče, to me muči i dalje, nisu akne al pretpostavljam da isto ide od probave, nekakav idiotski osip koji ne prolazi čime god mazao.

Eto sretno
savjest1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 18:51   #468
najbolje i najeftinije da si radiš kefir.u 1 deci kefira ima 100 milijardi bakterija u jednoj kapsuli npr.ove biokult je 2 milijarde.u deci lgg bioaktiv mislim da ima 100 miliona bakterija.znači neusporedivo jedno sa drugim.
teppic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 14:44   #469
Hvala na savjetima. Nisam u mogućnosti raditi domaći kefir. Znam da bi to bilo najbolje. Načuo sam da sadrži i kulture kvasaca, a ne samo bakterija. Je li to dobro? Imaju li neki dobar kefir barem u specijaliziranim trgovinama kao Bio i Bio?
__________________
All great discoveries are made by standing on the shoulders of giants. So pick a giant and start climbing!
DarKlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 19:06   #470
nije ti neki problem sa izradom kefira. jedino ako si stalno na putu ili nešto slično...
teppic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 21:47   #471
Vitamini

Bok svima samo me zanima da li mogu nakon što sam potrosio jedne vitamine b kompleks da li ih mogu ponovo uzimati ili treba nešto vremena proći.
Desperate01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 16:56   #472
Jel zna itko šta je dobro za kosti i zglobove, bavim se treniranjem već jako dugo vremena (weightlifting i gimnastika) i imam super sredjenu prehranu ali me ajme muče ramena, koljena i laktovi. Istežem se redovno stalno, odem ponekad u saunu jer se soječam puno lakše kad se pročisti tijelo od toxina ali opet dosta boli i osjetim ona prokleta krckanja. Čekam da ljeto izadje kak spada pa da svaki dan iza u dvoristu se sunčam i upijam D3.

MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:50   #473
mozes ih uzimati neprekidno
ja sam davno uzimaala plivin b komplex uz lijekove dok je kostao cca 7kn i dok je bio na recept koji je pripisao dooktor
bkomplex stiti jetru od jakih lijekova koji ju unistavaju
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 21:22   #474
Da, to sam i ja mislio da nema opasnosti za D3, a jel znaš još što je provjereno dobro za zglobove? Svi mi kazu onaj elasti joint ali to mi mal skupo mislim da je oko 365 kuna.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 14:23   #475
Rast kose i vitamin B

Dakle naziv teme već dovoljno govori imam 22 godine i kosa mi se dosta prorijedila naprijed i onda sam odlučio početi uzimati vitamin b kompleks i od kada sam njega počeo uzimati već nakon jedan mjesec uočio sam neke promjene i kosa mi je malo počela rasti i puno kvalitetnija izgleda sad nego prije i zanima me da li je to moguće da od vitamina b kompleks može rasti kosa i uz to sam počeo dosta vježbati i piti puno više vode nego prije i odlučio sam živjeti sa sto manje stresa i zanima me kad potrošim te vitamine da li da ih opet uzimam.I da još imam za reći da vidim skroz sitne folikule kose na mjestima gdje mi je nestala kosa da li je moguće da tu kosa može ponovo rasti jer inače po genima ne bi trebao imati nešto kose ali s obzirom da je većina moje rodbine nije bas živjela nekim zdravim životom možda postoji neka nada ali vidio sam dosta i u nekih drugih obitelji recimo da dvojica braće su potpuna razlika sto se tiče kose i već su oko 30 godinama jedan ima gustu kosu dok je drugi ima samo malo kose i pitam se da li je sve stvarno u genima.
Desperate01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 12:10   #476
Moguće je da ti vitamini pomažu.

Ja imam problema sa štitnjačom i imam perioda kad mi ispada kosa ko luda, da mi u šaci ostaju pramenovi i pila sam dr. merz dražeje (to su vitamini za kosu, kožu i nokte, imaju dosta i b vitamina unutra uz sve ostalo) i bome mi je pomagalo. Nisu čarobne tablete, neće od šugave kose napraviti bujnu ali pomaže postojećoj kosi da se oporavi pogotovo ako opada zbog nedostatka vitamina ili nečeg sličnoga.

Ako si primjetio da ti pomaže nastavi s time. Super je ako je u pitanju samo nedostatak vitamina i minerala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:53   #477
Kako znati unosim li pravilnu količinu vitamina, minerala i amonokiselina u organizam samo iz hrane?

S uzimanjem prevelikih količina određenih vitamina i minerala može doći do toksičnosti organizma, ali može li doći do toga ako se ne uzimaju nikakvi suplementi nego samo hrana?

Na primjer, postoje podaci da većim unosom brazilskog oraščića (preporučeni unos je samo 2-3 oraščića) može doći do unosa prevelike količine selena u organizam, pa može doći do određenih posljedica po zdravlje. Ja svaki dan pojedem manju količinu orašastih plodova, sjemenki i suhog voća (na primjer: po 5 badema, lješnjaka, indijskih oraha, pola šake sjemenki buće i suncokreta, 1-2 žlice lana i susama, šaku do dvije suhog grožđa, suhe smokve, a jedem još i žitarice, voće, povrće, meso) pa me zanima kako ja mogu znati unosim li previše neke vitamine i minerale ili čak iako se ovako hranim možda neke unosim i premalo? Analiza iz laboratorija mi je preskupa.

Referentne vrijednosti za vitamine i minerale znaju biti različite, što dovodi do zaključka da ni metode kojima se vrše analize nisu iste. Također, postoje preporučene doze za dnevni unos vitamina i minerala, ali koliko su one zaista realne, jer ljudi se po mnogo stvari međusobno razlikuju od godina, konstitucije, načina života, aktivnosti i td. Po tome bi istu količinu vitamina i minerala trebala uzimati neaktivna osoba od 60 godina i osoba koja ima 30 godina koja se bavi sportom i planinarstvom.

Dakle, mogu li unijeti previše vitamina i minerala u organizam samo iz hrane i koliko su preporučene doze realne?
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:39   #478
Cink

Quote:
aola kaže: Pogledaj post
ja sam si nedavno kupila Natural Wealthove VITAMONE ZA OCI bas zbog tog cinka i selena a uz to se jos dobije i beta karoten, vitamin E i C..

evo sastava:



pise da jedna tableta sadrzi 40mg cinka sto je 267 %RDA.

Jel to previse za svaki dan?
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je 40mg mnogo (dosta je i pola od toga). Ostatak uzmes hranom...

Cink se uzima 7 mg dnevno za normalne osobe , ako ste sportas i ako se bavite nekom fizičkom aktivnosti onda se uzima do 15 mg dnevno.
__________________
Sportom Protiv Droge..,Biciklom U Amsterdam ! ! !

Zadnje uređivanje leeloo27 : 22.02.2017. at 13:17. Reason: dodavanje quota
zeky085 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:50   #479
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je 40mg mnogo (dosta je i pola od toga). Ostatak uzmes hranom...
Ako je previše, možete uzimati svaki treći dan, pa ga neče biti prekomjerno nakupljanje cinka. Barem mislim jer govorim u amaterskom smislu
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 09:56   #480
Cink može skratiti trajanje prehlade ali samo ako se ga počne uzimati najkasnije 24 sata nakon početka simptoma.
http://www.ehealthstar.com/what-is-t...ld-and-flu.php

Cink sprej može trajno poremetiti osječaj mirisa zato izbegavajte to.
studenec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.