Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2012., 00:19   #1
Prijemni animirani film i novi mediji ZG

Pozdrav! Moze li odgovoriti neki student animacije s ALU ZG koliko otprilike radova treba bit u mapi,i sto tocno napisati u pismu motivacije?

Hvala puno
fragariaphobia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 01:53   #2
ne sjećam se točno koliko radova je trebalo biti u mapi ali nije više od trideset. I trebalo je priložiti i neki medijski rad, npr. nešto animirano, neki filmić... Zar nema nigdje ta informacija? Morala bi biti... ako nema nigdje trk do ilice ili nazovi i pitaj.
U motivacijskom pismu pišeš zašto želiš baš to studirati i zašto misliš da bi te trebali odabrati....manje-više.
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 17:06   #3
Znam da treba bit animacija ili video,ali na str. OZAFIN pise do 15 radova pa mi je to malo sumnjivo :/ Zanima me jos da li su aktovi i portreti jako vazni,tj. obracaju li na to vecu pozornost od slobodnih radova?
fragariaphobia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 10:23   #4
Quote:
fragariaphobia kaže: Pogledaj post
Znam da treba bit animacija ili video,ali na str. OZAFIN pise do 15 radova pa mi je to malo sumnjivo :/ Zanima me jos da li su aktovi i portreti jako vazni,tj. obracaju li na to vecu pozornost od slobodnih radova?
Mi nismo dobili feedback na mapu jer je sve išlo preko postani student, ali moj dojam je da je sve jednako važno s tim da te samo dobri slobodni radovi ne mogu izvući nego moraš izbrusiti i crtanje akta i portreta iako sam možda u krivu. Stvar je u tome da su to u biti dva odsjeka - animacija i novi mediji tako da animatori vjerujem više gledaju kakvi su ti aktovi i crtež a novi mediji na slobodne radove, reakcije na prijemnom, rad u grupi, eseje, koliko si u suvremenoj umjetnosti is sl.
Ovo sve je, opet napominjem, moj dojam i ne mora biti tako. Po tvom avataru sudim da pucaš više na animaciju pa bi ti preporučila da se koncentriraš na aktove i portrete i staviš što više dobrih crteža. Što se tiče broja radova to bih svakako nazvala i provjerila, a imaš i opciju potražiti neke od profesora i pitati ih za konzultacije u vezi mape, neki su to voljni napraviti.
sretno
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:40   #5
bilo bi dobro da u mapi imate i video radove ako ih imate.

Ako se netko kuži u kompjutersku animaciju, tj. radi u mayi ili u maxsu, neka priloži i to na cedeju.

Važni su aktovi i portreti. Bilo bi dobro da ako nisi išao u neku umjetničku srednju školu da pola godine ideš na tečaj iz akta/portreta. dakle da ideš na pripreme za likovnu akademiju

Prijamni za animirani film i nove medije je jednak. Nakon treće godine se opredjeljuješ za jedno ili za drugo
Vrag u snjegu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:02   #6
sto se tice medijskog rada imam stop animaciju,napravljenu kombinacijom crtanog i lutkarskog,ali crtani dio je napravljen na tabletu u photoshopu (slika po slika) i na kraju cijeli video izgleda vrlo moderno pa sumnjam da ce im smetati tolika uporaba kompjutera jer mislim da kod njih najvise pali cel folija i te spike,pa sam malo zabrinut
fragariaphobia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 17:15   #7
Pozz,vidim ova tema je zamrla :'( ima li ovdje mozda studenata animacije koji bi me mogli usmjeriti u vezi prijemnog ispita i mape za animirani film i nove medije,pls.
blackart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 00:28   #8
Samo puno crteza, krokija i obavezno koji akt. ako si vec animirao nemas se cega bojati
tsal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 23:09   #9
Mene zanima ovaj studij, naravno jer obožavam crtati, ali i zanima me animacija (odmalena sanjam o nekakvoj animiranoj seriji koju bih želio napraviti, iako je to kod nas nemoguće), samo što se užasno bojim toga da se ne osramotim na prijamnom (iako imam još cca godinu dana vremena za vježbanje, 3. sam srednje) jer nikada nisam bio posebno dobar u crtanju portreta/aktova. Crtao sam stripove otkad znam za sebe i to mi prilično solidno ide (barem sam ja zadovoljan time što crtam, a i neki drugi ljudi), ali što se tiče nekakvog realističnog doživljaja crtanja nemam baš nekog velikog samopouzdanja. Išao sam prošlog ljeta na tečaj crtanja portreta i sličnih stvari i vrlo sam se dobro snašao, dapače, ali čini mi se da to ne bi bilo ni upola dovoljno za upisivanje ovog faksa (u životu nisam akt nacrtao). Ne idem u nikakvu umjetničku srednju školu, ne znam je li to nekakav olakotni faktor. Jest da imam još mnogo vremena, ali zanima me koliko je zapravo "teško" upasti (tj. što se točno traži od kandidata) i kakve kvalitete gledaju ondje?
good kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 00:09   #10
Quote:
good kid kaže: Pogledaj post
Mene zanima ovaj studij, naravno jer obožavam crtati, ali i zanima me animacija (odmalena sanjam o nekakvoj animiranoj seriji koju bih želio napraviti, iako je to kod nas nemoguće), samo što se užasno bojim toga da se ne osramotim na prijamnom (iako imam još cca godinu dana vremena za vježbanje, 3. sam srednje) jer nikada nisam bio posebno dobar u crtanju portreta/aktova. Crtao sam stripove otkad znam za sebe i to mi prilično solidno ide (barem sam ja zadovoljan time što crtam, a i neki drugi ljudi), ali što se tiče nekakvog realističnog doživljaja crtanja nemam baš nekog velikog samopouzdanja. Išao sam prošlog ljeta na tečaj crtanja portreta i sličnih stvari i vrlo sam se dobro snašao, dapače, ali čini mi se da to ne bi bilo ni upola dovoljno za upisivanje ovog faksa (u životu nisam akt nacrtao). Ne idem u nikakvu umjetničku srednju školu, ne znam je li to nekakav olakotni faktor. Jest da imam još mnogo vremena, ali zanima me koliko je zapravo "teško" upasti (tj. što se točno traži od kandidata) i kakve kvalitete gledaju ondje?
Akt bi svakako trebao savladati i u mapi za prijemni priloziti bar nekoliko dobrih aktova. Stoga sto cekas.. nadji modela i pocni vjezbati. Sto se tice realisticnog dozivljaja crtanja, pa ako znas da tu nemas samopouzdanja, znas i sto ti je ciniti. Radi na tome.. ili mislis da ce ti na prijemnom iz nekih razloga progledati kroz prste?!
tsal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.