Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2005., 15:39   #1
Punomoć Q&A

Da li prokurist može mijenjati status trgovačkog društva bez posebne punomoći, ili mu je ona ipak potrebna?

Hvala.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:09   #2
ako se status odnosi na promjenu iz doo u dd mislim da ne može...to je stvar koja se treba pitati vlasnika, odnosno ako ti vlasnik da punomoć onda možeš, mislim...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:30   #3
Hvala. Saznala sam u međuvremenu.

Ipak je potrebna posebna punomoć za promjene statusa. Ne mijenja se oblik, nego se vrši preregistracija.

Svejedno, hvala.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 11:23   #4
Punomoć

Tražim a ne nalazim topic o ovome, pa onda otvaram novi i usput svih koji se u to razumijete molim za pomoć.

Situacija je slijedeća: osoba A ima državljanstvo RH i u braku je sa osobom B koja ima državljanstvo druge države (EU). Osoba A ima nekretninu u RH (jedini vlasnik) i želi napraviti punomoć osobi B da u njeno ime obavlja sve što je potrebno oko te nekretnine. Dakle, popravci, eventualno natezanje s komunalcima, osiguranjem, i sve ostalo.

Pretpostavljam da osoba A napiše punomoć i onda ovjeri kod bilježnika? Što je sve potrebno navesti u tom dokumentu? I da li se punomoć još uvijek zove punomoć ili po novome ima neko drugo ime? Već dugo nisam u RH, pa mi je lako moguće promaknulo...

Unaprijed hvala.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:03   #5
Punomoć se još uvijek zove punomoć.
Ukoliko se ovjerava kod javnog bilježnika van RH, mora biti prevedena i ovjerena od strane sudskog tumača (zajedno sa ovjerom javnog bilježnika).
Za sam tekst punomoći postoje neki već uigrani "obrasci" koji uključuju sve radnje oko nekretnine. Nadam se da će ti oko toga pomoći netko tko se razumije u pravo.

Molim.
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:06   #6
Punomoć bi se ovjerila kod bilježnika u Hrvatskoj.

Svejedno hvala.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 12:12   #7
Ja sam punomoc morali nositi na ovjeru u konzulat zemlje ciji je drzavljanin osoba kojoj sam davala punomoc....uf, jesam ga spetljala....nadam se da kuzis...
drose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 15:26   #8
napiši da daješ punomoć za SVE poslove koji se mogu pojaviti u poslovima upravljanja nekretninom jer ako navedeš samo jednu isključio si ostale.

znači ili navedi koji su to sve poslovi ili napiši sve poslove
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 22:57   #9
obzirom da je osoba B državljan EU, a bez obzira na odnos sa osobom A, velika je vjerojatnost da će osoba A kroz neko vrijeme tražiti pomoč zbog zloupotrebe punomoći od strane osobe B.
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 18:00   #10
Question Kako napisati PUNOMOČ

zna li tko kako treba izgledati punomoč?????


....hebiga"#&&(?'
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 19:15   #11
Re: Kako napisati PUNOMOČ

Quote:
Skox kaže:
zna li tko kako treba izgledati punomoč?????


....hebiga"#&&(?'
Za šta ti treba?
__________________
"Nisam zgodna ko Sharon Stone, ne ševim se k'o Severina, al' zato pušim ko HAJDUK"
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 21:42   #12
Re: Kako napisati PUNOMOČ

Quote:
Skox kaže:
zna li tko kako treba izgledati punomoč?????


....hebiga"#&&(?'
kao prvo nije punomoČ vec punomoĆ

imas raznih vrsti punomoci

ali onako uopceno treba sadrzavati ime osobe koja opunomocuje, adresu, pa i jmbg dobro dodje, potom kome daje punomoc, dakle ime, i sve podatke kao pod jedan
onda predmet punomoci
do kad traje
itd

mislim jedna rastezljiva kategorija
preciziraj za sta ti treba
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 23:31   #13
Punomoć



Ja---------,opunomoćujem------------ da u moje ime ...................................
U ------------ dana-------------


p.s.
za eventualni spor nadležan je sud u .........
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 01:14   #14
Pisanju punomoći iz inozemstva

Trebam hitno napisati punomoć za zastupanje kod izdavanja građevinske dokumentacije.Onda tu punomoć treba potpisati konzul u konzulatu RH ovdije.
Al kako sročiti tu ponomoć a da valja??Kažu u konzulatu da mogu oni to sastaviti za AU$ 150 ili možemo sastaviti sami i onda oni budu samo potpisali.........
Da li netko zna kak bi to otprilike trebalo izgledati (znam da trebaju navesti JMBG, jel treba i osobni broj??),al kako navesti u ponomoči da to konzul potpisuje..........??
Hvala
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 07:31   #15
I da li punomoč treba biti za obavljanje specifične radnje (u ovom slučaju ishođenje građevivske dozvole) ili može biti za bilo koju situaciju gdje treba moj potpis............
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 09:00   #16
:-(
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 21:42   #17
napišeš gore ime prezime adresu jmbg, naslov: punomoć, tekst: kojom ja Zujan BlowJob :-), opunomoćujem x, y, adresa da me zastupa prilikom ishođenja gr. dozvole za gradnju na k.č.brxy k.o. blabla, te svih ostalih radnji u vezi s istim. Punomoć vrijedi do okončanja postupka izdavanja gr. dozvole.

Potpišeš, konzulat ovjeri potpis i šalješ... trebalo bi bit dovoljno, možeš dodoati još šta se sjetiš da ti treba tj. napišeš u čemu želiš da te zastupa.
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2006., 08:23   #18
Quote:
dr. Szmola kaže:
napišeš gore ime prezime adresu jmbg, naslov: punomoć, tekst: kojom ja Zujan BlowJob :-), opunomoćujem x, y, adresa da me zastupa prilikom ishođenja gr. dozvole za gradnju na k.č.brxy k.o. blabla, te svih ostalih radnji u vezi s istim. Punomoć vrijedi do okončanja postupka izdavanja gr. dozvole.

Potpišeš, konzulat ovjeri potpis i šalješ... trebalo bi bit dovoljno, možeš dodoati još šta se sjetiš da ti treba tj. napišeš u čemu želiš da te zastupa.
fala..............budem probo tak
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 18:53   #19
na koji način otkazati punomoć odvjetniku?

pitanje je jednostavno. na koji način otkazati punomoć potpisanu odvjetniku, i odustati od postupka koji još nije ni započeo? thx
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 20:56   #20
dobar dan, ja bi vam otkazao punomoć, koliko sam dužan, izvolite, hvala, doviđenja...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.