Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Draži mi je film:
Terminator 1 [1984] 68 30.49%
Terminator 2 [1991] 131 58.74%
Ne mogu se odlučiti... 24 10.76%
Glasovatelji: 223. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2014., 20:43   #81
Dvica je zapravo klon jedinice, uz neke varijacije, a jedinica nije nikad ni trebala imati nastavak, samo je daleko nadmašila financijska očekivanja producenata. Ali ne kažem da je to loše; i dvica je svojevrsno remek-djelo pa je dobro što je tako ispalo.

Teško je reći koji je bolji... osim što dvica ipak ima jednu najjaču scenu: kad se Terminator oprašta i spušta u visoku peć...


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Tko voli Terminatora, svakako mu preporučujem Westworld iz 1973.
Ah, Yul Brynner kao arhetipski terminator.
Ali ostatak tog filma je kriminalno loš...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 02:27   #82
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Dvica je zapravo klon jedinice, uz neke varijacije, a jedinica nije nikad ni trebala imati nastavak, samo je daleko nadmašila financijska očekivanja producenata. Ali ne kažem da je to loše; i dvica je svojevrsno remek-djelo pa je dobro što je tako ispalo.

Teško je reći koji je bolji... osim što dvica ipak ima jednu najjaču scenu: kad se Terminator oprašta i spušta u visoku peć...
Dvica donekle jest klon gdje su uloge zamjenjene i to redatelj nije niti malo skrivao što bi se ono reklo, nego baš išao na to, fora je u tome da je to izvedeno stvarno super.

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ah, Yul Brynner kao arhetipski terminator.
Ali ostatak tog filma je kriminalno loš...
Slažem se.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:21   #83
Jučer pogledao T1 i to je stvarno legenda od filma. Svaka čast dvici, ali ima previše holivudskih folova da bi bila bolja od mračne jedinice.
Trica je pričine priče priča, a onaj Stahl je za štalu, a ne da glumi JC-a. A ni ženom mu baš nisam oduševljen. Filmčić za ubit vrijeme.
Četvorka je mogla biti dobra da je netko pametan napisao scenarij ili ga bar prepravio. Sviđa mi se atmosfera ko u Falloutu, Bale je prava bitanga kao što i treba biti, a mali Reese je fenomenalan.
Ali zbog onog srca nekome bi živom srce iščupao...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:24   #84
Jedna od najlegendarnijih scena iz T2, još malo popravljena
https://www.youtube.com/watch?v=-NOvttnVti4
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:44   #85
Bila je dobra fora u izvornom scenariju za "T: Salvation". Dakle, lik Sama Wortingtona je kiborg.
I sad na kraju je trebalo biti da JC umre, a Samu presade JC-ovo lice i on nastavi voditi Otpor kao JC.

Odlična i nevjerojatno mračna fora... da Otpor u stvari vodi kiborg.

No scenarij je izmjenjen da Sam JC-u da samo svoje umjetno srce. Meh.

(BTW, da li se itko bez gledanja na netu sjeća kako se ijedan lik u Salvatonu zvao, ocim JC-a i Kylea Reesa? Ne? Dokaz koliko film vrijedi.)
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:18   #86
Ja se sjećam Generala Katane...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:29   #87
T1 zbog atmosfere i priče, T2 zbog priče i efekata. T2 za mrvu draži jer ipak glumim u tom filmu
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 21:42   #88
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Tko voli Terminatora, svakako mu preporučujem Westworld iz 1973.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 23:19   #89
Kec je nenadjebiv. Sama atmosfera tog mracnog filma koji je imao (barem za mene kao klinca) i primjese horora
ostavila je trag u meni. I dan danas volim pogledat keca. T1 bio je nesto novo. Dvica je odlican film ali nema "dusu"
jedinice. To je SF akcijski spektakl sa odlicnim efektima ,blokbaster napravljen da se zgrne lova.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 23:32   #90
Meni je T 1 ipak najbolji. Ima najbolju nenadjebljivu atmosferu, baš..mračnu.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 23:50   #91
Prvi svakako. Drugi mi je sa svakim gledanjem sve slabiji. I dalje je to dobar film, ali prvi ima tu mračnu atmosferu koja stvarno puno pomaže ugođaju filma.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 00:44   #92
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
T1 zbog atmosfere i priče, T2 zbog priče i efekata. T2 za mrvu draži jer ipak glumim u tom filmu
A kaj glumiš?
Onu ružu kaj Švarcika nagazi odmah na početku?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 00:49   #93
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Bila je dobra fora u izvornom scenariju za "T: Salvation". Dakle, lik Sama Wortingtona je kiborg.
I sad na kraju je trebalo biti da JC umre, a Samu presade JC-ovo lice i on nastavi voditi Otpor kao JC.

Odlična i nevjerojatno mračna fora... da Otpor u stvari vodi kiborg.

No scenarij je izmjenjen da Sam JC-u da samo svoje umjetno srce. Meh.

(BTW, da li se itko bez gledanja na netu sjeća kako se ijedan lik u Salvatonu zvao, ocim JC-a i Kylea Reesa? Ne? Dokaz koliko film vrijedi.)
A lik Marcusa... ko ga može zaboraviti, NAŽALOST

Nije on kao lik ničemu kriv, i ok je odglumljen, kriv je onaj koji je sve ono onako ukomponirao...

John Connor u tome filmu je sporedan lik i meni je to sve izgledalo kako već rekoh, da je Bale to napravio čisto onako... čekajući da dovrši Nolanovu trilogiju pa kao "ajd napravit ću ovo usput"; još mu se čulo u glasu malo "I'm Batman"

Držim da je Sam Worthington odlgumio "sa dušom" bolje Marcusa koliko on to može nego Bale Connora koliko ON TO MOŽE. Ali ponavljam, Connor je jednostavno stavljen u drugi plan u filmu... nevjerovatno eto.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 00:49   #94
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Kec je nenadjebiv. Sama atmosfera tog mracnog filma koji je imao (barem za mene kao klinca) i primjese horora
ostavila je trag u meni. I dan danas volim pogledat keca. T1 bio je nesto novo. Dvica je odlican film ali nema "dusu"
jedinice. To je SF akcijski spektakl sa odlicnim efektima ,blokbaster napravljen da se zgrne lova.
Da primjese... jebote, usral sam se ko grlica...

A kaj se tuče dvice, potpuno se slažem. Previše Holivuda, premalo duše. Premda je film sam po sebi jebački napravljen, ali to nije dovoljno da ti zauvijek ostane u srcu...

A meni su zauvijek ostala u srcu dva filma u kojima je glumil Adolf Šraufnciger, premda dotični glumi zakurac: navedeni T1 i legendarni Conan...

Ovaj rimejk nisam gledal nit ga mislim gledat, BTW, BMK...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 00:55   #95
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jučer pogledao T1 i to je stvarno legenda od filma. Svaka čast dvici, ali ima previše holivudskih folova da bi bila bolja od mračne jedinice.
Trica je pričine priče priča, a onaj Stahl je za štalu, a ne da glumi JC-a. A ni ženom mu baš nisam oduševljen. Filmčić za ubit vrijeme.
Četvorka je mogla biti dobra da je netko pametan napisao scenarij ili ga bar prepravio. Sviđa mi se atmosfera ko u Falloutu, Bale je prava bitanga kao što i treba biti, a mali Reese je fenomenalan.
Ali zbog onog srca nekome bi živom srce iščupao...
Reese je (i ja to rekoh) stvarno dobro odglumljen u T.Salvation, to je ok bilo...
A stvarno se slažem s tobom to oko Stahla i trice, nisam htio prije ništa govoriti o tome, ali do dana današnjeg mi ne ide u glavu da je baš on izabran za tu ulogu, nije to bila sad neka katastrofa, ali...

Trebao je biti netko drugi i to je to.

Što mu se buduće žene (u budućnosti) tiče ona je po meni bila ok, ono... nenadan izbor, iz vedra neba pa u rebra i ... ok je to obavila u filmu aj.

Ja bi samo nešto ipak rekao oko Stahla pa kud puklo, ja sam imao i imam dojam (mada smatram da defintivno nije trebao biti Connor) da je on ušao u sve to sa većom željom nego Bale u četvorci.

Ne možemo u isti svemir kao glumce staviti Stahla i Balea ali baš zato...

Inače moram reći da mi je kraj Trice bio jako jako dobar... osjetio sam bio stvarno onog "Terminator toucha" barem tad... Tužan kraj, dobro napravljeno, a i fora mi je ono kad Stahl se javi na radio ono kad svi viču za pomoć i pitaju ko je nadređen/glavni tamo a on kaže: "I AM"... uff haha

Uglavnom evo, da se svi podsjete: Terminator 3: Rise Of The Machines end

Zadnje uređivanje Dragon007 : 07.10.2014. at 01:01.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 01:03   #96
Skoro sam citao strip Terminator: Burning Earth iz 1990. Covjek koji je sve to fenomenalno crtao, Alex Ross, u uvodu pise da je strip nastao kada nitko nije znao da ce Cameron snimiti nastavak. Strip je veoma atmosferican kao i prvi film i smatralo se da ce stripovi zauzeti ulogu "nastavaka". Ako netko zeli citati u PDF formatu, neka se slobodno javi na private.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 01:06   #97
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Skoro sam citao strip Terminator: Burning Earth iz 1990. Covjek koji je sve to fenomenalno crtao, Alex Ross, u uvodu pise da je strip nastao kada nitko nije znao da ce Cameron snimiti nastavak. Strip je veoma atmosferican kao i prvi film i smatralo se da ce stripovi zauzeti ulogu "nastavaka". Ako netko zeli citati u PDF formatu, neka se slobodno javi na private.
Ja oću! To sam čuo za to ohohoh već, ali nikad nisam došao do toga da pročitam, evo pošalji ako nije problem
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 01:09   #98
Uglavnom vidjet ćete jednog dalekog dana kada Google postane svjestan samoga sebe, nahebali smo svi onda
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:36   #99
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam Generala Katane...

Highlander 2, jedan od najgorih nastavaka svih vremena... Postoji i director's cut.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 01:35   #100
Malu prednost dajem drugom dijelu - šteta za trojku jer je uz onakvu priču bilo teže failati ali su to uspjeli.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.