Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2015., 01:22   #1
Predviđanja za nadolazeću sezonu --> 2017

Budući da nam je sezona završila, bilo bi zanimljivo da napišemo neka predviđanja za nadolazeću godinu. Što mislite, tko će vladati svijetom tenisa, a tko će propasti? Kome bi mogao pripasti koji GS, hoće li pasti neki novi rekordi? Na kraju, ne propustite navesti i neka 'luda' predviđanja, čisto da se imamo čemu smijati jednoga dana, a opet, tko zna, loptica je okrugla, možda se i ona ostvare.

ATP

AO: Đoković
FO: Đoković
WIM: Đoković
USO: Đoković

Top 8 na kraju sezone:
Đoković, Federer, Nadal, Murray, Wawrinka, Ferrer, Tsonga, Berdych

WTA

AO: Serena
FO: Sharapova
WIM: Kvitova
USO: Azarenka

Top 8 na kraju sezone:
Serena, Sharapova, Kvitova, Halep, Azarenka, Safarova, Aga, Ivanović

Ostalo:

-> Serena postaje Vincijina kuja
-> Donnu Wawrinka ostavlja zbog mlađe
-> Rafa prosi Xiscu
-> Bouchard ostaje trudna pa tuži lika koji ju je sexao jer joj je uništio karijeru
-> Garcia, Bencic, Petković ili Pavs će u top 10 na koji tjedan ili mjesec
-> DelPo se vraća u top 20
-> Dimitrov će prohodati sa starijom razvedenom ženom
-> Martić će ponovno postati kraljica kvalifikacija
-> Đoković NEĆE osvojiti WTF
-> Dr. Ivo ulazi u top 15
-> Kyrgios i Ajla objavljuju zaruke
-> Murray vraća Lendla za trenera
BrightSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:22   #2
Đoković ne može bolje od ove godine, čak štoviše očekujem lagani pad. Sva 4 GS-a neće osvojiti. RG i Cincinnati će mu i ove godine ostati nedostižni.

Federer prvo kreće u obranu Brisbanea, turnira čijim je osvajanjem proslavio 1000-tu pobjedu u karijeri. Monte Carlo i Rim neće osvojiti ni ove godine. Cilj će mu biti osvajanje još jednog GS-a, barem jedan turnir 1000 (Cincinnati), osvajanja olimpijskog zlata i obrana Hallea i Basela. Bit će opasan u Dubaiu ali ako netko ne zaustavi Noleta prije finala teško će obraniti prošlogodišnji naslov.

Ipak za očekivati je da će u Dubaiu prestići Lendla po broju pobjeda. Lendl ima 1071, Federer ima 1059. Pod pretpostavkom da osvaja Brisbane i u Australiji stigne do polufinala, plasmanom u finale Dubaija samo će Connors biti ispred njega.

Neizvjesno je pak da li Lendla može prestići i po broju osvojenih turnira? ... Brisbane, Istambul, Halle, Cincinnati, Basel... neće biti dovoljno.

Top 8 na kraju sezone:

Đoković, Federer, Murray, Nadal, Berdich, Čilić, Anderson, Goffin

Ostalo

>Borna ulazi u Top ten
>Dr. Ivo zabija 1500 aseva i objavljuje da ne pomišlja o prestanku karijere
>Nick Kirgios napustio teren u finalnom meču AO protiv Marina Čilića
>Ivanišević objavljuje da nastavlja suradnju s Čilićem i da im je cilj osvojiti još 2 GS-a
>Federer angažira B.Beckera za trećeg trenera s ciljem da rade na backand paraleli
>Iva Majoli i Martina Hingis dobile pozivnice za RG

>Federer uzima Lendla za 4. trenera s ciljem da stignu Connorsa na vrhu liste po broju osvojenih turnira
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 13:07   #3
Od predvidjanja za 2016.-u naveo bih da Djokovic sigurno ostaje broj 1 do kraja sezone, da ce po mome misljenju uloviti najmanje 2 GS-a, vrlo vjerojatno opet i zavrsni Masters, a sto se tice RG-a i Olimpijskih igara, nisam previse siguran da ce mu to uspjeti. Takodjer ce uzeti standardno nekih 5-6 Masters turnira. Od ostalih stvari Federer ce se zadrzati u top 3, ocekujem pad Davida Ferrera (ipak su godine tu) i Berdycha koji pokazuje da ipak nema taj iskorak prema najboljima. Od mladih tu je Goffin koji bi mogao dogurati do top 10, Raonic koji ce se tamo vratiti, a sto se Corica tice, nakon sto sam vidio sliku gdje sa onom sponzorusom tulumari na Bahamima ili gdje vec, pomislio sam - evo, tipicno, slava i novac su mu udarili u glavu i sada ce ga neka fufica koja lovi bogatase kostati karijere. Ne bi bio prvi kojemu se to dogodilo. Steta.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 14:41   #4
Mene zanima da li će prvi Federer ili Doković do 100 milijuna, Federer je u prednosti 3, 94 vs. 97 :=)
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 17:03   #5
Da vidimo sta mi baba Vanga kaze...
AO: Djokovic
RG: Nadal
WB: Djokovic
UO: Wawrinka
WTF: Djokovic
OI: Nadal

Djokovic uzima 4 Mastersa, Nadal 2, Federer i Murray po jedan i jos jednoga dajem Wawrinki.

Djokovic ce tijekom cijele sezone neprekinuto biti broj jedan, Nadal ce se popeti na drugu poziciju, Fed treci, Murray cetvrti.
Nishikori ce dohvatiti Masters finale.
Federer ce na OI neslavno ispasti vec u prvom ili drugom kolu.
Jos ce se i ozlijediti i morati pauzirati dio sezone.
Nadal ce se dobro drzati veci dio sezone ali ce pasti poslije Wimbledona (nista novo).
Murray ce pitati Lendla da mu ponovo bude trener ali ce ovaj odbiti.

Cilic ce dohvatiti samo jedan GS QF i to je to.
Borna Coric tavori izmedju 50. i 70. mjesta. 2 puta dolazi do 3. kola na GS, jednom u QF Mastersa, ostalo mrvice.
AndorDrakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 20:01   #6
"Zlatni GS" za Srbina
SOBA 39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 20:21   #7
Predviđam da će Nole ostati svih 52 tjedna prvi igrač svijeta.Osvojiće OI i RG ali neće Wimbledon,to će ga jako naljutiti pa će osvojiti i Cincinnati konačno.
Završetak godine će biti tradicinalon njegov Peking,Shangai,Paris,London.
Wimbledon će osvojti Murray.Nadal će biti bolji nego ove godine,igrat će 2 slam finala i osvojiti 1 masters.Fed će pasti a krajem godine če objaviti da će igrati još samo jednu sezonu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 03:36   #8
Na zenskoj strani, GS nece ici nikome kome prezime nije Williams.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 04:11   #9
Serena, ako vec nije u penziji, ce dignut Golden.

Cijeli Tour ce platit Robertin greh. Sezonu ce zavrsit bez poraza i otici u povijest kao najveca.

Nema nista od reprize sezone za Djokovica. Jedan ili nijedan slam.
Standardno, bez OI, RG-a i Cina.

Taj Cin, u smislu kompletiranja mastersa, je nebitan. Vec sutra neki turnir moze izgubit status, a dobit ga neki drugi i opet nema kompletica.

Rafajelo se vraca jaci nego ikad, u inat Tenisfanici, Nikoliji, Brajtusi i ostalim fejkfanicama. Nasa je Australija i RG. Za Wimbledon ce se potuc Djoko i Ovcica, a u fajtu za USO ce im se pridruzit i Rafo.

Za zlato u Riju ce igrati Fed i Rafa. Bio brzi ili sporiji hard, Roger ce opet zavrsit u suzama, hihi.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:20   #10
Mislim da ce Djokovic biti veliki favorit na sva cetiri GS-a ... ali on zna cesto flopirati (Kei na USO 2014, Stanko RG 2015), pa su sanse 50-50 da uzme calendar slam ... Ne znam sta ga moze zaustaviti, osim neke njegove ozljede ili nekog naglog pada (koji ne vjerujem da ce se desiti) ... ne vjerujem da ce se Rafa vratiti, Federer se ne pomladjuje, a Murray je Murray, njegova predefanzivna igra je uvijek razinu iza velike trojke.

Berdych, Wawrinka, Tsonga, Cilic, Kei, Raonic, Ferrer ne vjerujem da ga mogu zaustaviti Pogotovo jer su prva tri usla vec u 30-u godinu.



Kod cura je najvece pitanje Serenino zdravlje, ako je zdrava moze bez problema uzeti 4 GS-a, ali imam osjecaj da ce uzeti AO i USO, a preko ljeta imati neke ozljedice ...

Valjda ce ju Zirka napokon dobiti Ni ne brojim koja ce mi ovo biti nova godina da mi je to jedina zelja za sljedecu godinu. Valjda ce isto uzeti bar 2 GS-a.

Nadam se da ce se Azra vratiti i malo spasiti obraz WTA-a i da bar jos jednom u vrhu gledamo mocnu trojku
Za tour bi bilo dobro da se u vrh vrate Ivanovic, Jankovic i Woz ... ali vidit cemo ... iskreno ne znam kako je Aga #5, Venus #7, Pliskova i CSN u TOP 13, al dobro


Dimitrov i Martic, novi treneri za novu sezonu ... ocekujem velike stvari

Bucka bi trebala konacno krenuti stazama Bencic, Vekic treba odluciti da li ce biti tenisacica ili kucanica i nova Mirka Federer.
Corica ocekujem u TOP 20 ako se ostavi one kurvestare.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild

Zadnje uređivanje Greco : 24.11.2015. at 15:42.
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:49   #11
- Čilić i Ćorić se se zadržati tu negdje gdje su sada, Čilić 3-4 mjesta gore/dolje, Borna desetak. Ako budu zdravi jel.
- Karlović će pasti u odnosu na ovu godinu, ali mislim da mu 2016. neće biti posljednja sezona.
- Dodig će naprijed, mogao bi do top 70, možda i više od toga.
- Od ostatka naše karavane, očekujem da će Pecotić ići još naprijed. Škugor se opet zaletio ali njega ne mogu prognozirati nikako.

- Đoković osvaja sve slemove. Sad ili nikad.
- Ferrer konačno pada u renkingu

- Lučić pada u renkingu
- Blagi napredak Martić i Fett
- Konjuh će ostati tu gdje je i sada otprilike
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 15:58   #12
1. Djokovic
2. Federer
3. Murray
4. Nadal
5. Berdych
6. Nishikori
7. Raonic
8. Wawrinka
9. Cilic
10. Dimitrov

18. Coric
24. Karlovic
56. Dodig
147. A. Pavic
___

1. Serena
2. Sharapova
3. Halep
4. Kvitova
5. Azarenka
6. Kerber
7. Wozniacki
8. Bencic
9. Safarova
10. Jankovic/ Ivanovic

27. Martic
41. Konjuh
58. Vekic
91. Lucic
121. Fett
135. Lukas


Pecotic i Skugor su overranked trenutno
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:22   #13
Slika govori 1000 riječi, a ovdje ih je više....









Bonus:



cheatmacher is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 01:16   #14
U 2016.će biti ovako:
Novak - uz uslov da ga zdravlje i dalje posluži - zaista nema nijedan jedini razlog da izgubi motivaciju. Naprotiv, u Olimpijsku godinu i u novu sezonu ulazi još čvršći i sigurniji u sebe i svoj reket.

ATP

Na GS biće "šaroliko" :
AO: Đoković
FO: Novak
WIM: NĐ
USO: Đoković Novak

Federer lagano posustaje. Dobaciće do finala na Wimbledonu, jedan masters kao ove godine (Sinsinati) možda da, možda ne...Osvojiće 4 turnira od 250...Da bi mu se telo oporavilo moraće da pravi duže pauze. Na kraju sezone biće na 5.mestu. Iza Novaka, Rafe, Mareya i Wawrinke (ili Nišikorija).
Đoković osvaja željenu Olimpijsku medalju, ali to će ga malo umoriti, pa će WTF ovoga puta iskliznuti... u Mareyeve ruke.
Od poletaraca, Borna i Zverev popraviće svoj plasman, a prirediće i nekoliko iznenađenja starijim kolegama.

U WTA je zbog Serenine dominacije toliko ...pa očekujem da Maša (Šarapova) konačno zaigra ozbiljnije, te da ona i Kvitova uzmu ukupno tri GS...Pa, da se i ja vratim praćenju ženskog tenisa.

Ostalo :

~Novak će postati po drugi put tata...Biće to kraj ere muškinja u toj dičnoj familiji, vreme je za gospođicu Đoković
~ Rafa će ili zaprositi Cisku ili će mu ona dati đon, što je i zaslužio.Toliko dugo vodati po belom svetu devojku iz komšiluka, a prsten ni na vidiku ...Sramota !
~ Mirka će angažovati nutricionistu, dva kondiciona trenera i tri psihologa kako bi konačno dovela u red svoju figuru.
~ Maša (opet Šarapova) smuvaće se sa Ronaldom...
~ Dimitrov će zbog depresije pasti još niže na lestvici jer će ona priznati novinarima da su se razišli zato što je on bio loš u krevetu...
~Na ovom forumu jedna tema dobiće ime "Đoković open"...
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 01:21   #15
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
U WTA je zbog Serenine dominacije toliko ...pa očekujem da Maša (Šarapova) konačno zaigra ozbiljnije, te da ona i Kvitova uzmu ukupno tri GS...Pa, da se i ja vratim praćenju ženskog tenisa.
A u ATP nije zbog Đokovićeve dominacije toliko ? I ne očekuješ da Nadal konačno zaigra ozbiljnije, te da on i Federer uzmu ukupno tri GS-a pa da se i ti vratiš praćenju muškog tenisa?
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 02:39   #16
Čilić, Raonić, Anderson top 10, Berdych, Ferrer, Tsonga out. Povratak Dimitrova i Del Potra u relevantnost. Bez većih promjena u vrhu, ali Đoko u padu, gubi ili AO ili RG (jedno od to dvoje neće osvojit), Fed i dalje pri vrhu, Rafa isto, ali iza njega u rankingu. Motivirani DC pobjednik Murray bolji. Nishikori u padu i ozlijedama. Iznenađenja na Wimbyu i USO. Stagnacija Goffina, Tomica i Thiema. Ćorić i generacija i dalje izvan top 30.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 09:39   #17
Quote:
lyra777 kaže: Pogledaj post
A u ATP nije zbog Đokovićeve dominacije toliko ? I ne očekuješ da Nadal konačno zaigra ozbiljnije, te da on i Federer uzmu ukupno tri GS-a pa da se i ti vratiš praćenju muškog tenisa?
Ne, jer je to (iz mog ugla) nerealno očekivanje. WTA ne gledam zbog nekvalitetne igre. Ne pratim ni Anu i Jelenu.
Svako od nas ima pravo na svoju prognozu.Nisi ni obznanila svoju, a spočitavaš mi moju.
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:53   #18
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
~Na ovom forumu jedna tema dobiće ime "Đoković open"...
To je rezervirano samo za Čilića, tako da ti odmah kažem da si pogriješila

Moje prognoze:

Prošle godine sam sve fulala.

Fed/Đok/Nadal skupa uzimaju 1 GS i to najvjerojatnije Đoković napokon uzima RG

Čilić se vraća u top 10 međutim dalje od QF-a na nekom GS-u neće

Paire će imat odličnu sezonu i borit se za najveće stvari.

Na OI će bit jedno veliko iznenađenje.

Šta se ženskica tiče, Aga uzima GS(ili australiju ili us open) i nitko s ovog pdf-a ju više neće uzeti u usta u negativnom kontekstu

Sharapova će uzet svoj omiljeni GS u Parizu i zatim napravit ''iznenađenje'' u Londonu skidanjem Serene u finalu A Rusku himnu ćemo još slušati i u Riu

Konjuh nažalost propada više od Donne, a Donna će opet igrat finale u Taškentu

Martić nestaje s mape

A Genie otima Švajnija Ivanovićki, dok Woz i dalje tvrdi da joj je twitter bio hakiran.
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 12:06   #19
Ma ne može Đole osvojit sva 4, u jednom od 28 mečeva naletit će na nekog inspiriranog udarača ili servera (Berdih, Conga, Waw, Anderson, Rosol ili tako nešto)
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 16:12   #20
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
Svako od nas ima pravo na svoju prognozu.Nisi ni obznanila svoju, a spočitavaš mi moju.
Tesko je ne primjetiti da te na ATP Touru odusevljava stanje od kojeg ti se na WTA .

#saynotodvostrukistandardi
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.