Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 10:04   #21
Pas je živ!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:00   #22
Ovaj drugi dio je napravljen tek toliko da se uzme nešto novaca... dosta lošije od prvog djela jer nije donio ništa novog...

iako film za mozak na pašu i malo uživanja u dobrim batinama, ali nikako se ne mogu oteti dojmu da je to moralo biti puno bolje, jer one scene s početka su mi odmah smanjile očekivanja... protivnici mu se redaju uglavnom 1 po 1 i nijedan nema oružje, no zato KR izvadi pištolj kad skuži da je vrag odnio šalu i da je onaj pedro ipak malo prevelik međed pa mu mecima noge neosposobi
radradirad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:09   #23
[SPOILERI]
Je li dvojka uspjela nadmašit onu fantastičnu akcijsku scenu iz kluba? Nažalost, ne.
Je li ona uvodna scena bila potrebna? Ni u kom slučaju.
Svejedno, radi se o izvrsnom nastavku.
Sve scene s Commonom su bile živi piš
Napokon scena s olovkom
Ni u kom slučaju nisam očekivao da će Wick prekršit pravila Continentala- ok, radi comic reliefa, ali osim toga nema apsolutno nikakva smisla za to.
Očekivao sam više, ali sam gotovo siguran da će i ovako oslabljen biti akcijski film godine
[SPOILERI]


Ali jedno je sigurno - trojka će bit spektakularna
Srce mi slama činjenica što će ono govno od 50 Shades zaradit bar 5 puta više od ovog uratka
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho

Zadnje uređivanje Walkman : 24.02.2017. at 23:22.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 00:52   #24
Ja moram priznat da je mene oduševil. Nije lako postić ponovno onu dozu simpatične treshosti iz jedinice ali moram priznat da su uspjeli! Užival sam u svakoj sekundi! Ali rijetko kada me kraj filma tolko oduševil!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 11:58   #25
Toliko propucanih ljudskih glava u filmu, a vi cendrate za psom. Ovakvi komentari su upravo pokazatelj svega što sa društvom ne valja. Veličanje nasilja, stotine mrtvih, a vi cendrate za cuckom? Svaka čast! Jedete životinje koje imaju više razvijenu svijest od tog psa.

A sada na film.
Prvi dio:
Radnja je čisto stiliziran trash doveden na jedan viši nivo. Radnja je klišej do daske. Iako, nekada u filmovima da biste opravdali ubijanje par stotina ljudi, pobili su vam prije toga ženu, djecu i psa čisto kao dodatak, a punicu su vam ostavili na životu samo da vas dodatno raspizde. E tada je slijedila osveta.
A danas ti ukradu auto i ubiju psa i ti ideš pobiti sve što hoda i diše. Prolazi takvo kao zabavno, no općenito smatram to besmisleno nasilje već zbilja zastarjelim. Gluma pomalo neuvjerljiva pogotovo negativaca koji s guštom primaju metke u glavu i njih stotine ne mogu sredit jednog tipa. Ja bih ga sam sredio snajperom s krova od 1000 metara.
Ocjena: 6/10

Drugi dio:
Nabrijana akcija kao u prvom dijelu, no radnja nekako višeslojna i priča konačno poprima ajmo reći neki svoj karakter. Puno propucanih glava, no đukac je preživio. Valjda je to bilo najbitnije, no gledajte, ovaj put đukac niti nije imao neku veliku ulogu, tako da ga zbog vjerojatno manjka talenta da dobro odglumi nisu uzeli ni u obzir. A i ružniji je i manje sladak od đukca iz prvog dijela, pa ljudima ne bi bilo toliko žao da ga je netko poslao u vječna jajolizališta.
Ocjena: 7/10

Visoke ocjene unatoč tome što je totalno brainless i mindless sve to, no čovjek se jednom treba i opustiti uz kvalitetno snimljene retardirane filmove.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:30   #26
Pa koga briga kaj ubija brdo ljudskih negativaca!? To je zakon! Kaj je jadan bigl bilo kome skrivil? Zakaj su mu njega morali ubiti? Kako to možeš uspoređivati.John je išao osvetit psa i likvidirava samo negativce! Fala Bogu da nestrpljivo očekujemo i treći dio gdje će nastaviti riješavat problem zlih ljudi koji ubijaju pse!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:09   #27
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa koga briga kaj ubija brdo ljudskih negativaca!? To je zakon! Kaj je jadan bigl bilo kome skrivil? Zakaj su mu njega morali ubiti? Kako to možeš uspoređivati.John je išao osvetit psa i likvidirava samo negativce! Fala Bogu da nestrpljivo očekujemo i treći dio gdje će nastaviti riješavat problem zlih ljudi koji ubijaju pse!
Tri čovjeka su mu ubila psa, a on je ubio 300 ljudi zbog toga. To je kao da ti netko ubije psa, pa onda doznaš da je ubojica iz Zanzibara, pa odeš u Zanzibar i poubijaš sve Zanzibarce.
Ovo sa psom je klasično manipuliranje emocijama nestabilnog gledateljstva da se opravda snimanje beskonačnog klanja i ubijanja. Film je trebao imati premisu bilo kakvu da se krene sa klanjem jer bez klanja ne bi bilo niti ovog filma. Akcija mu je bila temelj, a pošto znaju da većina gledatelja više voli životinje i to prvenstveno iz razloga jer mrze ljude, povukli su očito pravi potez.

Trebalo bi jednom snimiti film kako čopor pasa ubije nečije dijete, pa onda taj krene u lov na taj čopor i pobije na stotine cucaka. Baš me zanima kakva bi bila reakcija gledatelja. Sigurno bi se cijeli svijet uzjogunio i dignuo na noge, a nakon protesta bi se nažderali svinjetine, govedine, piletine i janjetine.
U stvari, da imam priliku ja bih snimao takve filmove koji provociraju licemjerje gledatelja.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:13   #28
Ajme ne pametuj jbt to je samo film a ti filozofiraš oko psa i ubijanja


Sent from my iPhone using Tapatalk
croatiacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:14   #29
Quote:
croatiadevil kaže: Pogledaj post
Ajme ne pametuj jbt to je samo film a ti filozofiraš oko psa i ubijanja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pametujem? Nisam ja taj koji ovdje cendra mahnito jer je u filmu jedan bigl priklan. Ne jebe mene ni to što je ubijen bigl, niti to što se masovno kolju u filmu, već to što neki javno drame zbog ubijenog bigla. Neki su na IMDB-u posvetili cijele tirade samo da oplakuju tog cucka kao da je zaprav bio ubijen. Koji očaj.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:34   #30
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Tri čovjeka su mu ubila psa, a on je ubio 300 ljudi zbog toga. To je kao da ti netko ubije psa, pa onda doznaš da je ubojica iz Zanzibara, pa odeš u Zanzibar i poubijaš sve Zanzibarce.
Ovo sa psom je klasično manipuliranje emocijama nestabilnog gledateljstva da se opravda snimanje beskonačnog klanja i ubijanja. Film je trebao imati premisu bilo kakvu da se krene sa klanjem jer bez klanja ne bi bilo niti ovog filma. Akcija mu je bila temelj, a pošto znaju da većina gledatelja više voli životinje i to prvenstveno iz razloga jer mrze ljude, povukli su očito pravi potez.

Trebalo bi jednom snimiti film kako čopor pasa ubije nečije dijete, pa onda taj krene u lov na taj čopor i pobije na stotine cucaka. Baš me zanima kakva bi bila reakcija gledatelja. Sigurno bi se cijeli svijet uzjogunio i dignuo na noge, a nakon protesta bi se nažderali svinjetine, govedine, piletine i janjetine.
U stvari, da imam priliku ja bih snimao takve filmove koji provociraju licemjerje gledatelja.
Pa trojica su ga ubili ali svih ovih tristo onda hoće njega likvidirati i on njih sve riješava u čistoj samoobrani. Mislim da si pobrkao moralnu premisu ovog filma koja je jasna. Tko mi ubije psa bit će likvidiran. Tko želi mene ubiti isto tako će biti likvidiran. Uostalom Johnu je posao ubijanje ljudi. Samo on to radi sa stilom pošto se lib zaljubil dobil je na osječajima i zato to radi puno romantičnije i ljepše od ostalih uboijica.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:43   #31
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa trojica su ga ubili ali svih ovih tristo onda hoće njega likvidirati i on njih sve riješava u čistoj samoobrani. Mislim da si pobrkao moralnu premisu ovog filma koja je jasna. Tko mi ubije psa bit će likvidiran. Tko želi mene ubiti isto tako će biti likvidiran. Uostalom Johnu je posao ubijanje ljudi. Samo on to radi sa stilom pošto se lib zaljubil dobil je na osječajima i zato to radi puno romantičnije i ljepše od ostalih uboijica.
Mislim da ti nisi shvatio što sam napisao, što je vidim često slučaj ovdje. Film nema nikakvu mozgajuću premisu, a kamoli moralnu. Ideja osvete je najstarija otkada je čovjeka i snimljeno je mali milijun filmova sa identičnom tematikom kao i u ovom filmu. Ti sada meni onako objašnjavaš to kao nešto originalno, posebno i važno. Nadam se da neće ovako glupa tema filma koju i bebe (i bigli) razumiju otići u smjeru tipa 'Arrival' rasprave. Tamo bar ima štofa za raspravu. Ovdje zasigurno nema
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:47   #32
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nisi shvatio što sam napisao, što je vidim često slučaj ovdje. Film nema nikakvu mozgajuću premisu, a kamoli moralnu. Ideja osvete je najstarija otkada je čovjeka i snimljeno je mali milijun filmova sa identičnom tematikom kao i u ovom filmu. Ti sada meni onako objašnjavaš to kao nešto originalno, posebno i važno. Nadam se da neće ovako glupa tema filma koju i bebe (i bigli) razumiju otići u smjeru tipa 'Arrival' rasprave. Tamo bar ima štofa za raspravu. Ovdje zasigurno nema
Da ali ovo je napravljeno predivno i jako jako jako plitko. Sve je to več viđeno ali uvijek i iznova je prejebeno kada ispadne ovako dobro! Nakon razočaravajućeg Jacka Reachera 2 koji je dno dna ovo je fenomenalno. Sad sa nestrpljenjem očekujem Denzela da vidim kako bu ispal njegov nastavak.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:54   #33
Jaču moralnu pouku s bar malo više truda da sve djeluje donekle uvjerljivo je recimo nosio film 'Death Sentence' s Kevin Baconom. Tu je donekle bila i jasnija 'moralna pouka' jer osveta nije prikazana kao nužno nešto što je poželjno jer je 'osvetnik' u svoj život donio još više zla i sranja što bi puno prije koreliralo sa stvarnim ishodima.
Stoga, naš fatalni John Wick je imao prije svega u cilju zabaviti publiku beskonačnim klanjem bez ikakve poruke, a pogotovo moralne. Moja reakcija nije uopće na film, već na reakciju od gledatelja koji cendraju za psom. Ja nemam problema s prihvaćanjem besmislenog nasilja, mučenja, klanja i ubijanja u filmovima (iako takve filmove najčešće neću pogledati) no kada se desi overload takvih scena, one automatski gube na snazi.
Gora mi je bila scena lomljenja gležnjeva batom u filmu 'Misery' od ičega u ovom filmu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:00   #34
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Jaču moralnu pouku s bar malo više truda da sve djeluje donekle uvjerljivo je recimo nosio film 'Death Sentence' s Kevin Baconom. Tu je donekle bila i jasnija 'moralna pouka' jer osveta nije prikazana kao nužno nešto što je poželjno jer je 'osvetnik' u svoj život donio još više zla i sranja što bi puno prije koreliralo sa stvarnim ishodima.
Stoga, naš fatalni John Wick je imao prije svega u cilju zabaviti publiku beskonačnim klanjem bez ikakve poruke, a pogotovo moralne. Moja reakcija nije uopće na film, već na reakciju od gledatelja koji cendraju za psom. Ja nemam problema s prihvaćanjem besmislenog nasilja, mučenja, klanja i ubijanja u filmovima (iako takve filmove najčešće neću pogledati) no kada se desi overload takvih scena, one automatski gube na snazi.
Gora mi je bila scena lomljenja gležnjeva batom u filmu 'Misery' od ičega u ovom filmu.
Ovaj film je isključivo napravljen da zabavlja ljude kao kaj se i ja zabavljam sa nekom moralnom proukom.Kakva jebena moralna poruka?! Pa ovo je čisti i vrhunski trash! Ti kaj nariču nad sudbinom psa na neki ozbiljan način su mrvicu problematični ali eto dobro je i takve privuč u kino! Meni je najjači osvetnički sa nekom kao premisom i porukom onaj zadnji od legende Clinta.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:01   #35
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Jaču moralnu pouku s bar malo više truda da sve djeluje donekle uvjerljivo je recimo nosio film 'Death Sentence' s Kevin Baconom. Tu je donekle bila i jasnija 'moralna pouka' jer osveta nije prikazana kao nužno nešto što je poželjno jer je 'osvetnik' u svoj život donio još više zla i sranja što bi puno prije koreliralo sa stvarnim ishodima.
Stoga, naš fatalni John Wick je imao prije svega u cilju zabaviti publiku beskonačnim klanjem bez ikakve poruke, a pogotovo moralne. Moja reakcija nije uopće na film, već na reakciju od gledatelja koji cendraju za psom. Ja nemam problema s prihvaćanjem besmislenog nasilja, mučenja, klanja i ubijanja u filmovima (iako takve filmove najčešće neću pogledati) no kada se desi overload takvih scena, one automatski gube na snazi.
Gora mi je bila scena lomljenja gležnjeva batom u filmu 'Misery' od ičega u ovom filmu.
Ovaj film je isključivo napravljen da zabavlja ljude kao kaj se i ja zabavljam sa nekom moralnom porukom.Kakva jebena moralna poruka?! Pa ovo je čisti i vrhunski trash! Ti kaj nariču nad sudbinom psa na neki ozbiljan način su mrvicu problematični ali eto dobro je i takve privuč u kino! Meni je najjači osvetnički sa nekom kao premisom i porukom onaj zadnji od legende Clinta.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:22   #36
Vratih se iz kina. Spoilers ahead....
Da, ipak su morali uvesti neki novi kontekst (vrhovnu, u prvom dijelu nespomenutu organizaciju) u priču nakon što je ruska epizoda odmah završila na početku. Očekivao sam da će High Table imati neku veću i vidljiviju ulogu, da će sklopiti pakt s ovom sestrom, da će sklopiti pakt s crncem (odlično je bilo ono s pištoljima s prigušivačima u metrou )...svašta sam očekivao, a dobio ništa od toga. No eto, ipak se nadam da će biti i treći dio. Onako, mozak na pašu i gledaj. Previše ubijanja za moj ukus, nastavljena politika bezbrojnih headshotova iz prvog dijela..
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 02:02   #37
I ja danas (jučer) gledao u kinu. Film je svakako ok. Al mi je glupo što svi oni plaćeni ubojice ne mogu njega upucat u glavu dok se on bori prsa o prsa s nekim likom na podu, a dolaze sa svih strana Pa kakvi su to ubojice jbt. Al shvaćam da je poanta filma call of duty on easy pa prihvaćam.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 07:33   #38
Pa onda smo bili na istoj projekciji. 🍻
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 08:20   #39
Film je naprosto legendaran. Vjerojatno mi spada u sami vrh akcijskih filmova, uz bok Dredd 2012 sada mi prvi pada na pamet.
U prvom ima zbilja mnogo ubijanja (76), ali mislim da je ovaj to nadmašio za barem dva, tri puta još (morat ću čekati youtube kompilaciju kill count )
Svakako preporuka film. Bio sam jako zadovoljan prvim dijelom, ovim sam oduševljen. 10/10.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:36   #40
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post
Film je naprosto legendaran. Vjerojatno mi spada u sami vrh akcijskih filmova, uz bok Dredd 2012 sada mi prvi pada na pamet.
U prvom ima zbilja mnogo ubijanja (76), ali mislim da je ovaj to nadmašio za barem dva, tri puta još (morat ću čekati youtube kompilaciju kill count )
Svakako preporuka film. Bio sam jako zadovoljan prvim dijelom, ovim sam oduševljen. 10/10.


Gledao jučer u Cineplexxu...sve rečeno, apsolutno sjajan film ...jedva čekam treći dio...
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.