Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 14:36   #21
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post

Trenutno sam zadovoljan sa situacijom jer sam si dosta rano posložio u glavi kakav život želim, pa me zanima jel to normalno biti stalno tako isti i jel bih trebao mijenjati nešto čisto radi svoje dobrobiti.
Ne razumijem zašto išta pitaš i, znaš li značenje riječi "dobrobit".
Dakle, zadovoljan si, a pitaš se je li to normalno i bi li trebao nešto mijenjati zbog svoje dobrobiti...

Aj, sinko, leć'! Budi sretan što si očito dovoljno rano shvatio što želiš od života - nekima to nikad ne pođe za rukom.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 22:00   #22
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pitam čisto zato jer se smatra da je upadanje u neku životnu kolotečinu i rutinu dugoročno (ne znam koliki bi bio taj rok točno) pogubno za psihičko, pa onda time i fizičko zdravlje (čak i ako je ta kolotečina "dobra" kao u mojem slučaju)
Tako je u pravu si
Kolotecina, rutina je dobra ali samo dok te prostor ne pocne "gusit"
Ili dok ne upadnes u depresiju zbog toga.

MOzda se to tebi nece dogodit ali nikad se nezna


Pozdrav
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:00   #23
Tako je i kod mene.
ForumskiForumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 08:45   #24
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Kakve to ima veze s temom?
pošto si organski sustav koji je izašo iz organskog sustava ima veze s temom
fetalni razvoj ima veze s temom, formacija ovog onog, sljed rađanja odnosno jesi jedinac ili je bilo brače sestara izašlo iz istog organizma prije tebe, koliko je taj organizam bio star, zdrav, istrošen tada, koliko je tokom trudnoče bilo tipa stresa i slično, razine hormona ovih onih itd...

iako ja pitam iz osobnog interesa, zanima me, boli me kurac za temu ustvari, ali ima itekako veze, ustvari skoro ništa drugo niti ne uvjetuje to o čem pitaš, pa me zanima, pa pitam

također, to da si 'isti' jest 'normalno' ljudi večinom ne odrastaju zapravo, razviju se do nekog danog stanja i naprosto stare

da bi postao drukčiji morao bi se izlagati iskustvima i situacijama koje su drukčije od onog na što si kao organizam navikao, onda se na fors mjenjaš, prilagođavaš ili kako več bivaš kondicioniran

ali to čem ti pitaš je nešto što se zna desit ovisno o tipa starosti majke ili epigenetici baziranoj na ranom razvoju tipa prve tri godine i slično, ustvari sve i svašta šta spada u rani razvoj možda ima čak i više veze

Zadnje uređivanje kor-im : 05.03.2017. at 09:04.
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:15   #25
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da se misli na stvari tipa imam posao, brinem se sam za sebe kuham si čistim plaćam režije itd. U tom smislu odgovornosti i obaveza, odnosno da nije situacija da s 30 živiš jednako na grbaci roditelja il nekog drugog bez brige i pameti kao s 18. U tom smislu je barem meni skroz ok ak nekog zanimaju iste stvari glazba hobiji kao s 18, ako je u drugim aspektima 'sazrio'.
Upravo sam na to mislila.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:00   #26
Nemreš s 18 godina biti formirana osoba, danas manje nego ikad. I ne nadograđuješ se radeći uvijek iste stvari. Stoga-ne, nije normalno
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:31   #27
Mozda ce se naknadno nadograditi... Mozda ne pozmaje sebe dovoljno da okrije jos neka svoja interesovanja, mozda ima inertno okruzenje nesklono promjenama...
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:26   #28
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Nemreš s 18 godina biti formirana osoba, danas manje nego ikad. I ne nadograđuješ se radeći uvijek iste stvari. Stoga-ne, nije normalno
Pa nisam rekao da sam formirana osoba niti da se želim nadograđivati. Samo sam rekao da sam ista osoba i karakter.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:29   #29
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Upravo sam na to mislila.
Posao nemam ali ću ga uskoro imati, barem na godinu dana određeno. Što će biti dalje ovisi o firmi (ali i meni). No mnogo više o firmi.
U mojoj struci se malo duže čeka na priliku za posao nego kod nekih koji ga nađu za dva mjeseca otkad diplomiraju.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:57   #30
Vjerujem da će onda te neke promjene uskoro doći sa svim tim stvarima koje život donosi. Kako se promijeni životni stil, promijene se u nekoj mjeri i navike, interesi i prioriteti.

Kad kreneš raditi i novac dobije veću vrijednost i težinu nego kad si ga dobivao "na izvolte". Imaš sređenu rutinu i središ si stvari poput ustaljenog rasporeda spavanja, obroka. Barem sređeniju nego dok si nezaposlen i jedan dan ustaješ u 7-8, drugi dan ostaneš budan do 3 gledajući ili igrajući nešto pa spavaš do 11-12 i slično. Kad imaš manje slobodnog vremena presložiš si i prioritete na što ćeš ih trošiti. Kad se osamostališ od roditelja, dobar dio inače slobodnog vremena ode na aktivnosti za koje su oni prije bili zaduženi - čišćenje kuće, kuhanje, nabavak namirnica, plaćanje računa itd... Teško je očekivati da ako promijeniš sve te varijable ti se život nimalo ne promijeni. A to da i dalje voliš isti žanr glazbe, filmova, igrica, to je najmanji problem i nebitno na kraju dana hoće li ostati isto ili ne.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:26   #31
Pa već sad imam uređeno buđenje i spavanje bez obzira što sam nezaposlen.
Također se potpuno znam brinut o sebi u nefinancijskom smislu - znam sve skuhati, počistiti i pospremiti iza sebe, to mi je pod normalno. Radim sve poslove u kući i oko kuće, čak evo uživam u tome
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:42   #32
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa već sad imam uređeno buđenje i spavanje bez obzira što sam nezaposlen.
Također se potpuno znam brinut o sebi u nefinancijskom smislu - znam sve skuhati, počistiti i pospremiti iza sebe, to mi je pod normalno. Radim sve poslove u kući i oko kuće, čak evo uživam u tome
Svaka čast ako si to radio i sa 17, 18 ja bas i nisam imala sve te stavke tada sređene
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:49   #33
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Vjerujem da će onda te neke promjene uskoro doći sa svim tim stvarima koje život donosi. Kako se promijeni životni stil, promijene se u nekoj mjeri i navike, interesi i prioriteti.

Kad kreneš raditi i novac dobije veću vrijednost i težinu nego kad si ga dobivao "na izvolte". Imaš sređenu rutinu i središ si stvari poput ustaljenog rasporeda spavanja, obroka. Barem sređeniju nego dok si nezaposlen i jedan dan ustaješ u 7-8, drugi dan ostaneš budan do 3 gledajući ili igrajući nešto pa spavaš do 11-12 i slično. Kad imaš manje slobodnog vremena presložiš si i prioritete na što ćeš ih trošiti. Kad se osamostališ od roditelja, dobar dio inače slobodnog vremena ode na aktivnosti za koje su oni prije bili zaduženi - čišćenje kuće, kuhanje, nabavak namirnica, plaćanje računa itd... Teško je očekivati da ako promijeniš sve te varijable ti se život nimalo ne promijeni. A to da i dalje voliš isti žanr glazbe, filmova, igrica, to je najmanji problem i nebitno na kraju dana hoće li ostati isto ili ne.
Ni približno, osim ako si krajnje neorganiziran i nesposoban.
Stvarno ne vidim čemu pisanje ovakvih nebuloza.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 13:51   #34
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
Svaka čast ako si to radio i sa 17, 18 ja bas i nisam imala sve te stavke tada sređene
Pa jesam, osim kuhanja. To sam počeo učiti negdje s 22 otkad sam shvatio da ću jednog dana živjeti sam i dobro će mi doći ta vještina
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:00   #35
Možda ti se samo čini da si isti, možda nisi ni shvatio koliko si napredovao. Čovjek uvijek nešto novo nauči, čak i kad ne radi apsolutno ništa.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:14   #36
Nauči nove varijante i oblike, poimanja ništavnosti.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 18:49   #37
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
jesi jedinac ili je bilo brače sestara izašlo iz istog organizma prije tebe, koliko je taj organizam bio star, zdrav, istrošen tada, koliko je tokom trudnoče bilo tipa stresa i slično, razine hormona ovih onih itd...
Zvučiš kao da opisuješ vešmašinu. Kamenac, zaboravio si na razine kamenca!
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.