Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 09:26   #81
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post

ajde ajde mozes me i direktnije nazvat glupanom
Evo još jedan primjer kako 7nationarmy provocira i izvrće tuđe postove s namjerom izazivanja reakcije.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 09.03.2017., 09:58   #82
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Evo još jedan primjer kako 7nationarmy provocira i izvrće tuđe postove s namjerom izazivanja reakcije.
Ma to je moderatorima izgleda zabavno da gledaju kako nas alternativce bar neko je.e jer su tu na alternativi teme svakako bezveze za vecinu ljudi.

Ako se ne uklone ti trolovi sa alternative i ako se ne uklone postojeci moderatori onda je uzalud sva ova zalba.

Treci moderator bi samo imao problema sa ovo dvoje postojecih.. treba se shvatiti da je alternativa mesto za istomisljenike a ko zeli o tome zvanicno neka ide na fiziku, prirodne znanosti, politiku...Shodno tome na alternativu se trebaju staviti moderatori skloni alternativi a ne ovi sto su nikako jer to nije alternativa ni sto Begamotica fura kamoli batkol te kvare ljudima koji bi zaista voleli nesto alternativno spoznati.. trolovi su unistili skoro pa svaku temu..tj zagadili trolanjem.. i tu najpre na vec spomenute mislim..mada dodju i drugi trolovi jos da daju svoje trolovsko misljenje te unistiti temu istomisljenicima..i to uz dopustenje OBA MODERATORA ALTERNATIVE!

ako moze tako onda zelim i ja svoje "neprirodno"(po tudjem misljenju) misljenje da mogu dati na prirodnim znanostima!
Mislim da me froger bano samo sto sam spomenuo auru na pz.

Ako na alternativi moze da se prica protivno alternativi i tvrditi da je istina zvanicna dogma onda i na prirodnim znanostima treba da se dozvoli alternativa... inace je potpuna diskriminacija.

Supermodovi ako ovo ne ispravite onda samo mislite da ste super a ustvari ste
__________________
end
iormas is offline  
Old 09.03.2017., 10:30   #83
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Evo još jedan primjer kako 7nationarmy provocira i izvrće tuđe postove s namjerom izazivanja reakcije.
ne, samo ti direktno dajem do znanja da me ne smeta da me osobe poput tebe nazivaju glupanom, uvijeno ili direktno. to puno vise govori o vama samima, a doprinos konverzaciji vam je ionako na nuli kad toliko vremena koristite na mene i moj izricaj. da odem na gugl educirat se?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.03.2017., 11:44   #84
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Boldano je sukus priče "alternativnih grupacija". Mogli bismo to nazvati i trollanjem.
evidentno je da si zaštitnik trolova koji je nekim čudom postao moderator.

haloooo supermoderator, kad će ta anketa o ukidanju batkola kao moderatora?
kaj se čeka? već su mnogi napisali da im se gadi uopće doći na temu sirove hrane zbog farme trolova koji se tamo prihranjuju pod blagoslovom batkola.
organiceko258 is offline  
Old 09.03.2017., 11:58   #85
A da se okrene priča pa da se državnom odvjetništvu poredano podijele imena onih koji ovdje kroz tu i te teme dijele "savjete", "ideje" i "iskustva" a koja se sva zajedno mogu svesti pod kazneno djelo "nadrilječništvo"??
Ne vjerujete da je to kazneno djelo? A "dovođenje u opasnost zdravlja, života i imovine"? I to je kazneno djelo. Je li ga nemoguće dokazati? Nije. Neki ovdje direktno, bez i jednog DOKAZA stavljaju takve nebuloze koje čitaju i oni koji se ovdje ne javljaju svojim upisima. Ali ČITAJU.
I kad onda primjene (na sebi ili drugima) "pročitano" (iz razloga očaja, znatiželje ili već čega) i kad nastupe posljedice za zdravlje, pa kad se nađu zapisi gdje je neki "alternativni genij" to savjetovao na forum.hr, hoćete li se skrivati iza nickova i "alternativnog načina razmišljanja"? Nema tog suda koji će vas spasiti.

Pa da se onda nakon par kaznenih prijava konačno primjene striktno OPĆA pravila ovog foruma?

Ljudi, punoljetni ste i svojim likom stojite iza svojih objava. Smirite malo duhove i posebno smirite doživljaje kojekakvih "alternativnih stranica" na kojima piše i da je vlastito govno jestivo jer u njemu ima vlakana a genetski je blisko vlasniku.



Što bi onda rekli na Bat kola? Samo to da vas je cijelo vrijeme zapravo štitio od "Novog svjetskog poretka", "policijske države" i "ustanova" u koje su neki već davno trebali biti upućeni ako je pola onoga što pišu istina. A to što nekima ne paše opća anarhija i pisanje nebuloza ("voda koja vrišti od jada u cijevima radijatora" npr.) to je vaša stvar.
Demokracija nije anarhija, u demokraciji svatko stoji iza svoje objave. Prema tome, alternativne ideje i stavovi ok, ali potkrijepljeni dokazom. "Ja vjerujem", "ja mislim", "priča se", "neki stručnjaci" ili "na nekim stranicama" nisu objektivno načini dokazivanja. Već samo spamanje istih, najčešće krivih ili pogrešnih stavova ili interpretacija. Ako za nešto postoji dokaz, stavi se i sve ok. Argumentom na argument.
I onda neće bit problema za napadima na moderatore.
monty-zg is offline  
Old 09.03.2017., 12:07   #86
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
A da se okrene priča pa da se državnom odvjetništvu poredano podijele imena onih koji ovdje kroz tu i te teme dijele "savjete", "ideje" i "iskustva" a koja se sva zajedno mogu svesti pod kazneno djelo "nadrilječništvo"??
Ne vjerujete da je to kazneno djelo? A "dovođenje u opasnost zdravlja, života i imovine"? I to je kazneno djelo. Je li ga nemoguće dokazati? Nije. Neki ovdje direktno, bez i jednog DOKAZA stavljaju takve nebuloze koje čitaju i oni koji se ovdje ne javljaju svojim upisima. Ali ČITAJU.
I kad onda primjene (na sebi ili drugima) "pročitano" (iz razloga očaja, znatiželje ili već čega) i kad nastupe posljedice za zdravlje, pa kad se nađu zapisi gdje je neki "alternativni genij" to savjetovao na forum.hr, hoćete li se skrivati iza nickova i "alternativnog načina razmišljanja"? Nema tog suda koji će vas spasiti.

Pa da se onda nakon par kaznenih prijava konačno primjene striktno OPĆA pravila ovog foruma?

Ljudi, punoljetni ste i svojim likom stojite iza svojih objava. Smirite malo duhove i posebno smirite doživljaje kojekakvih "alternativnih stranica" na kojima piše i da je vlastito govno jestivo jer u njemu ima vlakana a genetski je blisko vlasniku.



Što bi onda rekli na Bat kola? Samo to da vas je cijelo vrijeme zapravo štitio od "Novog svjetskog poretka", "policijske države" i "ustanova" u koje su neki već davno trebali biti upućeni ako je pola onoga što pišu istina. A to što nekima ne paše opća anarhija i pisanje nebuloza ("voda koja vrišti od jada u cijevima radijatora" npr.) to je vaša stvar.
Demokracija nije anarhija, u demokraciji svatko stoji iza svoje objave. Prema tome, alternativne ideje i stavovi ok, ali potkrijepljeni dokazom. "Ja vjerujem", "ja mislim", "priča se", "neki stručnjaci" ili "na nekim stranicama" nisu objektivno načini dokazivanja. Već samo spamanje istih, najčešće krivih ili pogrešnih stavova ili interpretacija. Ako za nešto postoji dokaz, stavi se i sve ok. Argumentom na argument.
I onda neće bit problema za napadima na moderatore.
Evo, slobodno mi prijavi državnom odvjetništvu: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post61752083 pa kad ti prijavu odbace (a hoće), tužit ću ti privatnom tužbom i tražit ću poveliku odštetu, dobro mi dođe za bezdomne životinje.
Begemotica is offline  
Old 09.03.2017., 12:08   #87
a da dodam jos samo da sam vise dobio kartona od batkola na alternativi nego od begemotice. ako cemo o nekakvom toleriranju.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.03.2017., 12:10   #88
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Evo, slobodno mi prijavi državnom odvjetništvu: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post61752083 pa kad ti prijavu odbace (a hoće), tužit ću ti privatnom tužbom i tražit ću poveliku odštetu, dobro mi dođe za bezdomne životinje.
zasto sve tako osobno shvacas. to kaj si linkala nije nadrilijecnistvo ni ista stetno.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.03.2017., 12:21   #89
Kakav napad na Bat Kola, bit će da je ekipa ogorčena na činjenicu da njega plaćaju zle sile da radi protiv njih, a oni ne dobivaju lovu za to. Bilo je i takvih navoda.

Uglavnom, na toj Alternativi sam valjda sad već 8 godina, čitam, pišem, proučavam i ako me pamćenje dobro služi, dosta tog vremena (ili čak svo to vrijeme) je Bat Kol radio dosta dobar posao. No ovaj napad na njega je bio sve samo ne neočekivan.

Razlog tome je što ekipa koja tamo piše, ona alternativnog razmišljanja, misli da su njihovi navodi, činjenice, dokazi, sve što navode da je jedina istina, a svi ostali koji imaju pitanja o tome, sumnje, dokaze da nešto nije tako kako je napisano, takvi se doživljavaju kao trollovi koji sputavaju JEDINU ISTINU! I onda u svoj toj raspravi, moderatori, po njihovim navodima, ne rade svoj posao, a to je valjda da se svi koji drugačije misle od njih da se kartoniraju i baniraju. To bi valjda njih zadovoljilo i da imaju mogućnost da doslovno drobe sve i svašta, te da trpaju svašta pod istinu podržavajući navode sa stranica koje su crackpot stranice.

Ja sam otvorena osoba prema svemu, zaista jesam i za neke stvari, pa čak i oko chemtrailsa sam promijenio mišljenje jer je teza o nekim stvarima bila prezentirana dobro i poduprijeta sa nekim dobrim dokazima i činjenicama, no to je tek 1% od onoga što se pokušava dokazati i utrpati pod istinu, te jedinu i pravu istinu, sa stranica koje govore jedinu istinu pošto nisu zatrovane sa kompanijama koje su u vlasništvu nekih mračnih sila.
Sad kad gledam početke tvrdnji koje su bile ispisane na prijašnjoj temi i sada, jedino što se mijenja i to konstatno su tvrdnje i dokazi tih chemteoretičara kooji su sa toga da političari lažu i obmanjuju došli do današnjih tvrdnji kako chemove spominju Putin i Trump, pa je to onda sada i istina.

Na Alternativi se zaista dosta ljudi promijenilo, pogotovo ovih chemteoretičara, no njih su možda neke tajne agencije ušutkale i odvele na neke tajne lokacije jer su previše znali.

Bat Kole, moju podršku uvijek imaš! #SamoJakoNištaMlako
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 09.03.2017., 13:23   #90
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Evo, slobodno mi prijavi državnom odvjetništvu: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post61752083 pa kad ti prijavu odbace (a hoće), tužit ću ti privatnom tužbom i tražit ću poveliku odštetu, dobro mi dođe za bezdomne životinje.
Čemu ovakva reakcija??? Niti si ti osobno igdje prozvana niti si u postu koji si stavila napravila išta loše. Bas suprotno, pokazala si alternativni način ishrane koji je tebi donio nešto dobro.
Da si napisala "ovakav način prehrane uništava ( npr.) HIV" i imam 5 svjedočanstava da je uspjelo i uz takvu prehranu ćete se izliječiti. A kuharicu mozete nabaviti kod mene na PM. E to bi bilo nadrilječnistvo i još štošta.
A to prakticki neki ovdje rade i nude, bez dokaza, bez rezultata i iz druge, treće ruke iskustva. O tome se radilo. Alternativa da, šarlatanstvo ne. I iza toga stojim.
monty-zg is offline  
Old 09.03.2017., 13:47   #91
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Kakav napad na Bat Kola, bit će da je ekipa ogorčena na činjenicu da njega plaćaju zle sile da radi protiv njih, a oni ne dobivaju lovu za to. Bilo je i takvih navoda.

Uglavnom, na toj Alternativi sam valjda sad već 8 godina, čitam, pišem, proučavam i ako me pamćenje dobro služi, dosta tog vremena (ili čak svo to vrijeme) je Bat Kol radio dosta dobar posao. No ovaj napad na njega je bio sve samo ne neočekivan.

Razlog tome je što ekipa koja tamo piše, ona alternativnog razmišljanja, misli da su njihovi navodi, činjenice, dokazi, sve što navode da je jedina istina, a svi ostali koji imaju pitanja o tome, sumnje, dokaze da nešto nije tako kako je napisano, takvi se doživljavaju kao trollovi koji sputavaju JEDINU ISTINU! I onda u svoj toj raspravi, moderatori, po njihovim navodima, ne rade svoj posao, a to je valjda da se svi koji drugačije misle od njih da se kartoniraju i baniraju. To bi valjda njih zadovoljilo i da imaju mogućnost da doslovno drobe sve i svašta, te da trpaju svašta pod istinu podržavajući navode sa stranica koje su crackpot stranice.

Ja sam otvorena osoba prema svemu, zaista jesam i za neke stvari, pa čak i oko chemtrailsa sam promijenio mišljenje jer je teza o nekim stvarima bila prezentirana dobro i poduprijeta sa nekim dobrim dokazima i činjenicama, no to je tek 1% od onoga što se pokušava dokazati i utrpati pod istinu, te jedinu i pravu istinu, sa stranica koje govore jedinu istinu pošto nisu zatrovane sa kompanijama koje su u vlasništvu nekih mračnih sila.
Sad kad gledam početke tvrdnji koje su bile ispisane na prijašnjoj temi i sada, jedino što se mijenja i to konstatno su tvrdnje i dokazi tih chemteoretičara kooji su sa toga da političari lažu i obmanjuju došli do današnjih tvrdnji kako chemove spominju Putin i Trump, pa je to onda sada i istina.

Na Alternativi se zaista dosta ljudi promijenilo, pogotovo ovih chemteoretičara, no njih su možda neke tajne agencije ušutkale i odvele na neke tajne lokacije jer su previše znali.

Bat Kole, moju podršku uvijek imaš! #SamoJakoNištaMlako
Bat Kola plaćaju lažni židovi - hazarski aškenazi, s ciljem uvođenja nwo-a na forum...

Nisam puno na alternativi, ali koliko pišem imam samo pohvale za moderaturu...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 09.03.2017., 15:07   #92
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
truc muc buc jos i normalno krenes pa si ne mozes pomoc i moras zavrsiti na najbedastiji nacin. pa tragajte, budite skepticni, ispitujte i preispitujte ali zasto vam je pobogu toliki problem neke od rezultata tih ispitivanja podijeliti s drugima umjesto da vam se argumentacija svodi na 'mi vjerujemo', 'probaj na 7 dana pa ces vidjet' ili najoriginalniji ulet svih skeptika koji odbijaju znanost - 'educiraj se na guglu'.
Nije nikakav problem, ja sam na temi Sirova hrana opisala svoje iskustvo izliječenja ad anemije. Dakle ne radi se o vjerovanju, nego o iskustvu. Teoria sine praxis, sicut rota sine axis!

Svatko gleda iz svog ugla, jer s obzirom da ti nemaš iskustva, ti si taj koji može vjerovati li ne vjerovati, pa smatraš da i mi ostali isto tako vjerujemo. Ali, mi znamo. Jer smo probali.

Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Bat Kola plaćaju lažni židovi - hazarski aškenazi, s ciljem uvođenja nwo-a na forum...
S obzirom kolikim žarom se trudi ostati tu gdje je, a da istovremeno nema baš ni najmanjeg znanja ni interesa spram same alternative, već je i njen otvoreni protivnik, ne bi me uopće čudilo da u svemu tome određenu ulogu igraju stanoviti šuštavi predmeti.

Poruka supermoderatorima: ako već odlučite zadržati Bat Kola, neka barem novi, treći moderator bude iz područja alternative, dakle sve suprotno od njega: netko tko ima znanja, ima interesa spram alternative i tko ju podupire.

Hvala na razumijevanju
Naja Naja is offline  
Received Infraction
Old 09.03.2017., 15:13   #93
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Nije nikakav problem, ja sam na temi Sirova hrana opisala svoje iskustvo izliječenja ad anemije. Dakle ne radi se o vjerovanju, nego o iskustvu. Teoria sine praxis, sicut rota sine axis!

Svatko gleda iz svog ugla, jer s obzirom da ti nemaš iskustva, ti si taj koji može vjerovati li ne vjerovati, pa smatraš da i mi ostali isto tako vjerujemo. Ali, mi znamo. Jer smo probali.
cuj nemoj se ljutiti ali anemija je jedno a leukemija drugo. o mom iskustvu nemoj jer i ti kao i vecina ignoriras da sam napisao da mi je veci dio prehrane nepreradjen - kako uostalom salate i sjemenke preradjivati i termicki obradjivati. za anemiju ti sigurno nije meso bilo krivo, zar ne.

a sto se tice ostatka 'zalbe', smeta vas batkolova struka izgleda. zar vam nije u interesu da imate korektiv kad zabrijete?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.03.2017., 15:28   #94
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Nije nikakav problem, ja sam na temi Sirova hrana opisala svoje iskustvo izliječenja ad anemije. Dakle ne radi se o vjerovanju, nego o iskustvu. Teoria sine praxis, sicut rota sine axis!
I kako znas da je bas sirova hrana to promjenila?

Ili recimo is osobnog primjera nestanka kamena u zuci (1cm) mogao bih da sam subjektivno skloniji modernoj medicini reci da je uzrok dugogodisnje koristenje ursofalka*, da sam skloniji alternativi uzrok traziti u ajurvedskoj medicini koju cuclah po indiji ili nekim promjenama zivotnog stila, u oba slucaja promjene prehrane....

A u stvari je mozda u sumi i ne mogu znati (mozda bi samo nestalo i bez icega, mozda je neki 5 faktr kojeg nisam svjestan...), samo bih time trazio nacin da potvrdim preduvjerenja. Zato postoje istrazivanja sa kojima se anegdotalni "dokazi" ne mou mjeriti buduci nisu u kontroliranim uvjetima i/ili na dovoljno velikim statistickim uzorcima obradjenima odgovarajucom metodologijom, odnosno previse je mogucih faktora utjecaja, subjektivnih interpretacija itd da se moze ista na taj nacin sa previse uvjerenosi tvrditi.



Quote:
S obzirom kolikim žarom se trudi ostati tu gdje je, a da istovremeno nema baš ni najmanjeg znanja ni interesa spram same alternative, već je i njen otvoreni protivnik, ne bi me uopće čudilo da u svemu tome određenu ulogu igraju stanoviti šuštavi predmeti.
tolko o tome


* cistokrvni alternativac bi, pretpostavljam, dao vise sanse ursofalku da ga pije u starijem neizoliranom/nesintetiziranom obliku medvjedje zuci kakva se koristi u TCM Ili da je barem izolat pravila neka TCM firma dodataka prehrani pa na bocici ima nekog LaoTzea
Jer zla farmacija nije dovoljno produhovljena da mrcvari na smrt medvjede u mikrokavezima u kojima ni sjest ne mogu

.... bat aj digres....
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 09.03.2017., 15:33   #95
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
cuj nemoj se ljutiti ali anemija je jedno a leukemija drugo.
Imala sam veliki nedostatak željeza, ne mogu se sjetit kako se zovu one jedinice (neka me Bat Kol podsjeti ), uglavnom meni je bilo 2, a raspon za žene je od 8 do 30 ako se ne varam. Što bi se dogodilo da je nastavilo opadati, da li bih uopće ostala živa?
I da napomenem da sam se u to vrijeme bila onesvijestila, da me drugi nisu poridržali mogla sam opalit glavom o pod, ili odletit pod auto. A i sam taj osjećaj pred nesvjesticu je bio grozan, nisam imala pojma što mi je, pretpostavljala sam da umirem.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
o mom iskustvu nemoj jer i ti kao i vecina ignoriras da sam napisao da mi je veci dio prehrane nepreradjen - kako uostalom salate i sjemenke preradjivati i termicki obradjivati.
Pa u čemu je onda problem, ako se hraniš kao i mi?

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
za anemiju ti sigurno nije meso bilo krivo, zar ne.
Nema meso veze s tim, nisam ga jela tada, ne jedem ga ni sad.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a sto se tice ostatka 'zalbe', smeta vas batkolova struka izgleda. zar vam nije u interesu da imate korektiv kad zabrijete?
To o njegovoj struci su glasine, ali, s obzirom na njegovo moderiranje, lako moguće da su istinite.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
I kako znas da je bas sirova hrana to promjenila
Možda zato jer je to jedina trajna (naglašavam - trajna) promjena koju sam tada uvela u svoj način života? Što bi uopće moglo biti uzrok poboljšanja, ako ne prehrana?

Zadnje uređivanje Naja Naja : 09.03.2017. at 15:47.
Naja Naja is offline  
Old 09.03.2017., 15:49   #96
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Imala sam veliki nedostatak željeza, ne mogu se sjetit kako se zovu one jedinice (neka me Bat Kol podsjeti ), uglavnom meni je bilo 2, a raspon za žene je od 8 do 30 ako se ne varam. Što bi se dogodilo da je nastavilo opadati, da li bih uopće ostala živa?
I da napomenem da sam se u to vrijeme bila onesvijestila, da me drugi nisu poridržali mogla sam opalit glavom o pod, ili odletit pod auto. A i sam taj osjećaj pred nesvjesticu je bio grozan, nisam imala pojma što mi je, pretpostavljala sam da umirem.
ok, imala si zdravstveni problem, to je ocito.

Quote:
Pa u čemu je onda problem, ako se hraniš kao i mi?
ne hranim se ko vi nego se hranim izmedju ostaloga i kao vi. a vezano uz ono gore o anemiji:

Quote:
Nema meso veze s tim, nisam ga jela tada, ne jedem ga ni sad.
mozda je to bio problem. sad si nadomjestila necim drugim ali mozda da si se pravilno hranila ne bi bilo tegoba.

Quote:
To o njegovoj struci su glasine, ali, s obzirom na njegovo moderiranje, lako moguće da su istinite.
nadam se samo da ste svi skupa svjesni da ce poostreno moderiranje alternative onemoguciti mnoge vase tvrdnje koje sad ispisujete olako uz posprdan komentar na konvencionalnu medicinu i znanost.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 09.03.2017., 15:56   #97
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
mozda je to bio problem. sad si nadomjestila necim drugim ali mozda da si se pravilno hranila ne bi bilo tegoba.
Tako je, nedostatak mesa je bio problem, i pošto sam ga sada nadomjestila svježim voćem, povrćem i zelenjavom, sada problema više nema! :
Naja Naja is offline  
Old 09.03.2017., 15:57   #98
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
treba se shvatiti da je alternativa mesto za istomisljenike a ko zeli o tome zvanicno neka ide na fiziku, prirodne znanosti, politiku...
Niti jedan pdf nije samo za istomišljenike i na nijednom dijelu foruma se neće nekome zabraniti postanje zato jer njegovi stavovi ne odgovaraju zamišljenom spektru pojedinaca. No svaki pdf ima svoju tematiku i dinamiku, a neki od njih i set internih pravila koja donekle određuju granice rasprave.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
haloooo supermoderator, kad će ta anketa o ukidanju batkola kao moderatora
Nema anketa o micanju ili stavljanju moderatora. To je odluka administracije bila i ostaje, a vi možete izraziti stav, prijedlog, mišljenje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 09.03.2017., 16:17   #99
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Možda zato jer je to jedina trajna (naglašavam - trajna) promjena koju sam tada uvela u svoj način života? Što bi uopće moglo biti uzrok poboljšanja, ako ne prehrana?
Ne kazem da nije, ali nije dovoljno da nesto dokaze.

Radi se o samo jednoj osobi i radi se o njenoj subjektivnoj interpretaciji (to sto osobno uocimo neki faktor moze i ne mora biti tako, svasta nam promakne, mozda je krivo "globalno zagrijavanje", da karikiram. Povijest je prepuna takvih pogresnih asocijacija i intuitivnih, ali netocnih zakljucaka).

E sada da imas dvije iste sebe u dva paralelna univerzuma gdje su svi ostali faktori isti, a samo taj izmjenjen, pa onda to sve omnozis sa jeno 50 za relevantniji uzorak, vec bi imali nesto (u nedostatku paralelnih univerzuma morali bi se zadovoljiti sa maksimumom poznavanja inputa i autputa te velikim uzorcima za statisticko uocavanje trendova..).

E, kad bi utvrdili da je u hrani stva tek imamo poblem jer treba utvrditi sto je u toj prehrani utjecalo. Je li to sto je sirova ili stoo je u tom prelasku promjenjen i meni te bi isti rezultat bio i sa prilagodbom kuhane hrane? Odnosno nije li moguce da kvaliteta prehrane utice, ali da pri tome stvar nije (samo) u (pojednostavljenoj) podjeli na sirovo vs kuhano?

Ii recimo da se vratim na svoj primjer, kamen u zuci zaradih nakon 10ak godina vegetarijanske prehrane. Je li vegetarijanska prehrana kriva? Nije, kriva je puno vjerojatnoje kombinacija predispozicija, specificnog oblika te vegetarijanske prehrane (nije da sam bas pazio, puno masnoca itd), nedostatak kretanja u jednoj faci netom pred nastanak problema itd.

No i to je samo pretpostavka, jer se radi o faktorima koji dokazano dizu vjerojatnost da do kamena dodje. Medjutim, sasvim je moguce da su tu predispozicije dominantne i da bi doslo do problema i da je sve ostalo po PS-u.. nikad ne mozes sa sigurnoscu znat na takvim izoliranim individualnim primjerima, a jos manje odokativno povezivati (sa npr veg. prehranom) da bi promovirao nakakvu pojednostavljenu recepturu "lijeka za sve" (pocnite jest meso pa nece do toga doc,jel).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 09.03.2017., 16:28   #100
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Tako je, nedostatak mesa je bio problem, i pošto sam ga sada nadomjestila svježim voćem, povrćem i zelenjavom, sada problema više nema! :
primjetit ces da sam napisao mozda. nemam pojma, ali nemas ni ti - sad si problem dovela pod kontrolu i to ej super ali jos jednom: anemija je jedno, tvrdnja o izljecenju leukemije i drugih bolesti je ipak malo drugacija.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.