Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 09:35   #81
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
N emozes reci da ne briju svugdje u Austriji jer u nekim bolnicama briju, a ovo za dlake, pa nemoj biz ziher jer ja poznam cure koje imaju dlake od pupka pa do trtice tj. da ne kazem da im se ni cuca ni cmar ne vide od prasume
oprosti, nisam mislila u austriji vec u becu. za ostatak austrije, ne znam.ok, ako znate za slucajeve. ja sam u pocetku (po parkovima) razgovarala sa dosta mama koje su se poradjele po raznoraznim bolnicama, i nigdje nije bio obicaj da briju. ne znam da li mi je i jedna rekla da su je brijali.recimo ovako, u svakom slucaju nije rutina kao kod nas, i vjerujem da zavisi od babice do babice, i od bolnice do bolnice. i u svakom slucaju, mozes odbiti. to je tvoje pravo. ja sam se poradjala u dvije razlicite bolinice. u prvoj ne daju klistir, u drugoj nude, ali sam ga odbila.ako koga zanima zasto ,mogu na pp.
za takve prasume jos nisam cula , ali ti i to vjerujem. medjutim rez se pravi kod otvora, pa koji centimetar u stranu( obicno). a otvor obicno nije dlakav, ali eto mozda kod nekih i jeste
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 09:56   #82
Quote:
marci kaže: Pogledaj post
slazem se sa wedd. jer su moju kumu prije 7 godina brijali,i to u trecem u rudolfstift. A sad vjerujem da jos vise vode racuna o tome, mada mozda u nekim bolnicama to ne rade.. Ili jednostavno zavisi od osobe do osobe.. ali ja znam da je meni sve teze i teze se depilirati jer od trbuha ne vidim nista pa pucam na nevidjeno
ako bude kuma ponovo radjala u AKH, Semmelweiss i Göttlicher Heiland provjereno ne briju
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 10:19   #83
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
N emozes reci da ne briju svugdje u Austriji jer u nekim bolnicama briju, a ovo za dlake, pa nemoj biz ziher jer ja poznam cure koje imaju dlake od pupka pa do trtice tj. da ne kazem da im se ni cuca ni cmar ne vide od prasume
Potpisujem! ovdje kod nas briju! Ali kad sam trudna to mi pred kraj muz sredjuje i umiremo od smijeha!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 11:21   #84
ja klistir želim pod svaku cijenu... čisto da rasterećenija tiskam, a za brijanje ćemo vidjeti, no njavjerojetnije kozmetičarka....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:13   #85
pa bikini zonu mogu na coravo obrijati
jos mi ne smeta stomak u toj mjeri, ali dobra poza je dok radim kupku..

@mijaja
pa obicno se crijeva prociste par dana prije..
no ja sam si ipak sacuvala jedan mikroclist..napravit cu na brzaka, kad dobijem prve trudove..ako mi padne na pamet..haha
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:51   #86
ahhahahha, baš sam se dobro nasmijala čitajući ove naše ženske tegobe.......dlake!!!

a o klisitru....to mi je doživljaj života s prvog poroda.......

naime na prvi porod sam došla dlakava i kad me sestra ogulila s britvom i kao što je sam rekla:,,imate sreće da je žena prije vas ostavila pjenu za brijanje...morla bih vas na suho...'' rekla sam samoj sebi...nema šanse za drugi put...ima da me muž cijelu obezdlakavi, hiihhi

eto baš danas u 12 30 idem na depilaciju dok još mogu ..sad sam 13 tjedana...pa ajde ...al mislim da ću poslje morati više britvicom iako me i toga strah jer mi tako urastaju i još se poguste, da je to tek muka....

netko je spomenuo skidanje dlaka laserom........e i ato sam prošla

bila sam na 12 tretmana , otprilike jednom mjesečno, na zelenom laseru koji garantira uspješnost 80%

kod mene nažalost nije uspjelo...mislim da je svega 30% manje...ajmo reći da su se malo prorijedile al za tolike novce bolje da sam se 10 godina depilirala svaki mjesec pa bi se ionako prorijedile....al to je u mom slućaju....nekome vjerojatno i uspije, ne znam
jedino kaj mi je mm popio krv zbog te love....stalno je govorio...ako uspije ok al ako ne......

i eto javim kak je bilo na čupanju...mislim da je prirodni vosak metoda u pitanju
mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 14:09   #87
Ja ću klistir svakako, ne bi baš da se pokakam tamo na stolu
A brijanje... sad ne razmišljam o tome jer to nit ne vidim a bogme niš ni ne radim s tim, a onda ću razmislit kaj ću ovisno u koje doba me čope trudovi... bit će brijanje... a sad tko će me obrijat, još budući da sam davno probala kremu, al mi se koža odmah iziritira (i još probala na nogama...), vosak mi je sad sf tak da niš, klasika...
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 16:24   #88
kao sto sam prije napisala... depiliram se voskom, ali seka mi dodje doma to obaviti... vjerojatno ne bi isla kozmeticarki, a sad ne bi niti smjela...

vecinu nasih susjeda i frendica je seka isla pocupati par dana prije poroda... pa ce tako i mene...

a sto se tice brijanja... inace se bas ne brijem, ali kad sam bila na operaciji u petrovoj prije su me obrijali i klistirali... tada sa onom starinskom britvom i nekim prozirnim sredstvom... nije bilo sapun ili pjena neko neki dezinficijent i mogu reci da je bilo super, nije me sestra ni porezala niti me bas svrbilo kasnije... na tecaju su nam rekli da sad imaju neke moderne aparatice, jednokratne ak se ne varam itd... ne znam kak je to sada, al s onom britvom iz westerna je bilo cisto ok... eto to je samo moje iskustvo...
za druge bolnice ne znam...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:00   #89
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Potpisujem! ovdje kod nas briju! Ali kad sam trudna to mi pred kraj muz sredjuje i umiremo od smijeha!
ok, onda nisam nista rekla. sorry
mozda sam malo generalizirala. ako nisu mene i koje poznajem, ne mora znaciti da to uopste ne rade. ali stvarno nisam cula niti jednu da je rekla da su je brijali.mozda ovisi o babici ili bolnici.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:07   #90
evo vam jedan interesantan clanak. to je ono sto su nama govorili na tecaju.
http://www.vjesnik.hr/Html/2007/05/0....asp?r=pis&c=1

a zasto je stetna navodili su kao mogucnost infekcije, onda totalna nepotrebnost tog zahvata (brijanje), da klistir moze ubrzati trudove a to nije uvijek dobro pogotovo ako zena nije dovoljno otvorena...i svasta nesto. zaboravila sam. ja stvarno ovdje nisam cula za brijenje...
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 00:10   #91
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
ja klistir želim pod svaku cijenu... čisto da rasterećenija tiskam, a za brijanje ćemo vidjeti, no njavjerojetnije kozmetičarka....
Da te utjesim..mene su klistirali ali sam se ipak pokakala na stolu , ja to nisam ni osjetila ni znala nego mi je dragi to rekao kasnije a od silnog brisanja koliko su me brisali zbog sluznog cepa nisam ni znala da sam se uneredila jer su me stalno nesto trackale i mjenjale one zelene plahte pod guzom i nitko mi nista nije ni rekao niti dao do znanja tako da ne brini jer ako ti se i desi njima ti je to normalno .

Kaj se tice brijanja to ovisi i od osobe do osobe, ja se i inace skroz brijem, tj. idem na brazilku i ostavljam samo malu usku, podsisanu frizuricu (cca 2*1cm) , a kad su me uhvatili trudovi obrijala sam se sama dok sam se tusirala pred odlazak u bolnicu tj. popravila sam malo vec izraslu brazilku tako da me nisu morali u bolnici , nego je vikala sestra kada me peljala u radjaonu "ide jedna sa frizurom" hehehehe
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 08:26   #92
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
a kad su me uhvatili trudovi obrijala sam se sama dok sam se tusirala pred odlazak u bolnicu tj. popravila sam malo vec izraslu brazilku tako da me nisu morali u bolnici , nego je vikala sestra kada me peljala u radjaonu "ide jedna sa frizurom" hehehehe
... ...prestrasno.. ...

Nego, kako si se ti to u kupaoni popravila?.. Obzirom da si imala trbusinu pred sobom?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 10:42   #93
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
... ...prestrasno.. ...

Nego, kako si se ti to u kupaoni popravila?.. Obzirom da si imala trbusinu pred sobom?
malo sam fazonirala sa ziletom ... to sam mogla napravit sama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:56   #94
Question

Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
evo vam jedan interesantan clanak. to je ono sto su nama govorili na tecaju.
http://www.vjesnik.hr/Html/2007/05/0....asp?r=pis&c=1

a zasto je stetna navodili su kao mogucnost infekcije, onda totalna nepotrebnost tog zahvata (brijanje), da klistir moze ubrzati trudove a to nije uvijek dobro pogotovo ako zena nije dovoljno otvorena...i svasta nesto. zaboravila sam. ja stvarno ovdje nisam cula za brijenje...

eto , da poludiš.....sad sam ovo pročitala...pa ja sam odlično prošla....

drage moje, na prvom porodu( prije tri godine), u bolnici Merkur, nisam bila ni otvorena- malo sam prokrvarila nakon pregleda plodne vode, nit mi je pukao vodenjak- probušio ga doktor, nit sam dobila trudove- dali su mi drip, dali su mi klistir i obrijali me....još sam rađala u totalno horizontalnom položaju koji je kontra gravitacije...i sve je prošlo dobro po mene i sina............auuuuu!

e da i prenjela sam 2 tjedna...što reći...malo sam zatečena....
što me sad čeka.........kako se postaviti........da idem u varaždin?
mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 14:11   #95
MM obavio depilaciju dok sam se trudila kod kuće. imala skinsicu inače, u petrovoj briju s aparatićem nekim. vidila sam da su neku ženu dok su mene klistirali. i bili su gotovi za pola minute
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 21:00   #96
u vž to rade s klasičnim žiletima... onim starinskim... namoči te s gazom natopljenom vodom, i potegne, namoči i potegne... i u pol minute je gotova... al posle svrbi u tri ćoška...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 10:53   #97
cure, a jel potrebno obrijati baš sve sve, ili može ostati mini frizurica? ja svoju i inače tako "održavam" ali ako treba baš sve maknuti, riješila bi to sama doma
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 11:02   #98
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
cure, a jel potrebno obrijati baš sve sve, ili može ostati mini frizurica? ja svoju i inače tako "održavam" ali ako treba baš sve maknuti, riješila bi to sama doma
ne trebas sve maknut ... ja sam radjala sa frizuricom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 11:05   #99
moju sestru u VZ nisu uopće brijali
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 11:12   #100
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nego je vikala sestra kada me peljala u radjaonu "ide jedna sa frizurom" hehehehe
dorbo, jesu te sestre sve takve koze da komentiraju međunožne frizurice rodiljama?
katastrofa!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.