Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2011., 19:51   #41
HSS je prošlo svršeno vrijeme... stranka koja je prije 4 godine pizala, pretvorila se u predmet šprdnje
juznjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 20:09   #42
Kako će g.Friščić i Marijana reagirati na legalizaciju prostitucije za koju se zalaže Milan Bandić?
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 20:51   #43
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Najveći dokaz da je vodstvo HSS kilometrima udaljeno i od članstva i svojih birača jest što nikad nisu kao dio vlasti vršili pritisak da se sva
poljoprivredna zemlja kojoj je vlasnik država PRODA seljacima.
ne da se proda nego da se okrupni i vlasništvo rasporedi seljacima na principu dionica .
Dakle , ako jedno selo ima 100 traktora , 100 krava i 1000 hektara - učinit od toga 3 firme , jedna uslužna za obradu zemlje , jedna stoćarska farma za mlijeko i jedna ratarska za poljoprivredne proizvode
ne znam , ali mi to izgleda našto slićno kao u Njemačkoj šta imaju danas , ili za usporedbu sa našim sistemom - omražene poslijeratne zadruge
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 20:57   #44
Quote:
plejer_as kaže: Pogledaj post
ne da se proda nego da se okrupni i vlasništvo rasporedi seljacima na principu dionica .
Dakle , ako jedno selo ima 100 traktora , 100 krava i 1000 hektara - učinit od toga 3 firme , jedna uslužna za obradu zemlje , jedna stoćarska farma za mlijeko i jedna ratarska za poljoprivredne proizvode
ne znam , ali mi to izgleda našto slićno kao u Njemačkoj šta imaju danas , ili za usporedbu sa našim sistemom - omražene poslijeratne zadruge
Zadruge, hmmm miriše na komunizam. Bolje subvencija na kravicu, vrtlić i par prasaca iza kuće.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:01   #45
Quote:
plejer_as kaže: Pogledaj post
ne da se proda nego da se okrupni i vlasništvo rasporedi seljacima na principu dionica .
Dakle , ako jedno selo ima 100 traktora , 100 krava i 1000 hektara - učinit od toga 3 firme , jedna uslužna za obradu zemlje , jedna stoćarska farma za mlijeko i jedna ratarska za poljoprivredne proizvode
ne znam , ali mi to izgleda našto slićno kao u Njemačkoj šta imaju danas , ili za usporedbu sa našim sistemom - omražene poslijeratne zadruge
ma u startu zaboravi prijedlog tog modela. nasi muzi bi se naganjali sjekirama, vilama, toljagama, napucavali tandzarama. ja sam bila prisiljena potraziti formiranu zadrugu u drugoj zupaniji i uclaniti se u nju, jer u mojoj nije bilo sluha za zadrugarstvo. najjaci mi je bio komentar-ne buju moji nofci isli na nikakov zadruzni racun. a ti pricas o mogucnosti ujedinjenja seljaka u neku vrstu dionickog drustva? probaj predloziti takav model u nekom selu. onak, iz zezancije.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:13   #46
Quote:
veliki_mestar kaže: Pogledaj post
HSS na izbore izlazi samostalno, a postizborne koalicije moguće su sa strankama koje imaju sličan program, najavio je Josip Friščić.
Kakav majstor

Pa sve stranke imaju slične programe !!!

Dakle, u koaliciju će sa svakim ko kaj da...
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:14   #47
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma u startu zaboravi prijedlog tog modela. nasi muzi bi se naganjali sjekirama, vilama, toljagama, napucavali tandzarama. ja sam bila prisiljena potraziti formiranu zadrugu u drugoj zupaniji i uclaniti se u nju, jer u mojoj nije bilo sluha za zadrugarstvo. najjaci mi je bio komentar-ne buju moji nofci isli na nikakov zadruzni racun. a ti pricas o mogucnosti ujedinjenja seljaka u neku vrstu dionickog drustva? probaj predloziti takav model u nekom selu. onak, iz zezancije.
Probao, umrli od smijeha, a ja se poklopio ušima...
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 21:28   #48
Quote:
2livenoge kaže: Pogledaj post
Probao, umrli od smijeha, a ja se poklopio ušima...
a znas kaj je najbolje? cinjenica da ti prijedlog uopce nije los. i funkcionirao bi.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 23:39   #49
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
o mogucnosti ujedinjenja seljaka u neku vrstu dionickog drustva? probaj predloziti takav model u nekom selu. onak, iz zezancije.
već jesam i to ne iz zezancije ali ne u zagoraca , oni ionako su uvijek bili samo kmetovi a kad su dobili zemlju ne znaju šta bi s njom.
Pa , dovoljno je pogledaz na Google Earth našta to zgleda ....tamo da se krene bagerom rušit sve bespravno i uopće da se dovede nešto u red , bi se pola zagoraca objesilo , a pola međusobno pobilo
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 13:52   #50
HSS - Hrvatska seljačka stranka

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ta/596167.aspx

http://www.vecernji.hr/vijesti/frisc...-clanak-371001
---

Danas su izbori za novog predsjednika HSS-a. Bira se između Branka Hrga i Damira Bajsa.

Može li se HSS obnoviti i vratiti na barem 6-7% biračke potpore?
Treba li HSS tražiti spas u budućoj koaliciji desnice sa HDZ-om?

Zadnje uređivanje DJTcro : 28.01.2012. at 14:04.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 15:23   #51
Ovako na prvi pogled bi "navijao" za Branka. Koaliciju bi trebali napraviti sa HSP-om ( ujedinjenim HSP-om) pa da napokon stare hrvatske stranke stanu skupa i maknu ove kurte i murte.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 16:40   #52
Čelnici HSS iz razloga vlastitog interesa malo po malo su gubili povjerenje najvećeg broja svog biračkog tijela. HSS je sustavno rabijena od vlasti bivših članova tzv. komunista u dvije vodeće stranke. Perfidna igra. A seljake je jako teško dva puta prevariti. Evo mi u Rijeci imamo HSS koji godinama za par radnih mjesta vjerno služi SDP-u. Nikad da su u javnosti išta rekli o nekom problemu, a nedaj Bože ni o riješenju istog. No, pred iduće lokalne izbore će se pojaviti i oni će koalirati. To je HSS
i na državnoj razini.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:12   #53
Fantom,
istina,ali Hss mora sam sa sobom odlučiti šta hoće.
Dali želi biti trgovačka stranka da ne kažem švercerska ili prava hrvatska agrarna stranka
kršćanskih svjetonadzora koja bi bila prepoznata pa itinskoj borbi kako za seljaka tako i
za Državu. Ona sada to nije. Njima je dosta da imaju 5 zastupnika 2 ministra i ubace 50-60
istaknutih članova po raznim tjelima(čitaj državne jasle) i super.
Zato su to što jesu i zato imaju 1 zastupnika a i to im je puno kako rade.

Svugdi a ne samo u Rijeci oni su poslušnici vlasti,svugdi!!!!
I uvjek su bili jezičac na vagi koji im je davao tu moć parazitstva.
Narod nije glup,ne sporim da nije bilo i planskih ciljeva rastakanja al više njihov karakter
koji su koristili na loš način.

Ako se uspiju izdignit iz te situacije možda i uspiju pogotovo s obzirom na stanje u HDZ-u,
al mislim da teško....bumo videli ......
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 17:37   #54
Baš mi je drago da se je sve rasplelo u ovom smjeru.

Quote:
Križevački gradonačelnik Branko Hrg novi je predsjednik HSS-a, Pobijedio je u subotu na izbornoj Skupštini stranke protukandidata Damira Bajsa s gotovo dvjesto glasova razlike - Hrg je dobio 555 glasova, a Bajs 374 glasa.
Quote:
Hrg bio u dosadašnjem predsjedništvu stranke, u svom je programu, kojeg je nazvao “ugovorom s članovima stranke” indirektno čelne haesesovce prozvao da su potkupljivi foteljaši.

- Proteklih osam, a posebno posljednje četiri godine, stranačko čelništvo gurnulo je stranku na rub opasne provalije. Sveli su HSS na jednog zastupnike, na doživljaj stranke trgovačkog putnika. HSS je stradao u koaliciji sa SDP-om, a ova zadnja s HDZ-om nas je skoro i uništila. Ako pogledamo zadnju koaliciju ona je imala dvije faze : programsku i foteljašku –kazao je Hrg i izazvao odobravanje delegata., Obećao je da HSS više neće biti trgovačka stranka, a da će se o budućim koalicijama odlučivati na Skupštinama stranke, ako treba i tajnim glasovanjem.
Quote:
Od HSS-a planira napraviti stranku centra koja će po zaštiti nacionalnog interesa biti desna, a po zaštiti socijalnih prava lijeva.
Quote:
– Nužna je stranačka konsolidacija, programsko osvježenje, kadrovsko pomlađivanje i unutarstranačka demokratizacija. Vraćamo se programu “Preporod hrvatskog sela”. Kao što su braća Radić prosvjećivala selo, zar vrijeme ulaska u Europsku uniju za naše nespremno selo nije identično – retorički je poručio Hrg.
http://www.vecernji.hr/vijesti/izbor...-clanak-371001

Što drugo reći osim bravo HSS i nadam se da će uspjeti u svojem naumu.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 18:39   #55
Čovjek mi nepoznat,al ako tako kažeš
nije loše. Dobro gađa bit problema....budemo videli realizaciju
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 01:03   #56
Od HSS-a planira napraviti stranku centra koja će po zaštiti nacionalnog interesa biti desna, a po zaštiti socijalnih prava lijeva.
Kojom politikom HSS mora privlačiti birače?
pravi domobran , ovaj novi predsjednik ......
ma , kud baš sad izbori u stranci kad je poznato već 500 godina , od propale seljačke bune , da nije dobro seljacima u ovo doba godine ikakvo okupljanje , a kamoli neke akcije . I jaka stvar bit gradonačelnik u malo većem prigorskom selu .... Turopoljci bi mogli više skupit .....ha , ha
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:11   #57
HSS je najzaostalija i najbezidejnija relevantna (donedavno, ne više) stranka u Hrvatskoj, nikakav program ni viziju razvoja bilo čega nemaju, kadrovi su im koma, a u 10 godina participacije u vlasti nisu napravili ništa pozitivno, naprotiv. A to se i odrazilo na ovim izborima, na idućima ne vjerujem da će opstati kao parlamentarna stranka jer više neće imati dovoljno snage ni za skupljat foteljaše da glasaju za njih.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 15:21   #58
HSS su kao pravaši i liberali smisleno uništeni i upropašteni od HDZ-a.
HSS i HSLS su prodavani i kupovani tako da i oni sami nose krivicu dok je s pravašima bilo nešto drugačije, oni su dobili HDZ-ovog povjerenika Antu Đapića.
Alfa157 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 18:04   #59
Ovo desno i ljevo, to nije HSS. To je bio dosad i HDZ prema potrebi. I HSLS je pokušao sa Kosorom učiniti povratak,čak su imali pametnima prepoznatljiv program pa nije prepoznato kod birača.
Moje je mišljenje da dolazi vrijeme da se formira nova desna stranka od svih ljudi koji su po svetonazoru desni i bez opterećenja iz prošlosti Hrvatske u zadnjih 70 godina. Sve drugo je gubljenje vremena i sve veći dug ljudi desne opcije prema građanima Hrvatske.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 19:44   #60
Samo stranke takvog svjetonazora kakav je HSS-ov se mogu tako nuditi i prodavati kako je to radio HSS zadnjih godina zajedno sa kolegama foteljasima iz HSLS-a. Uvijek pod necijim skutima. Obicno pod desnicarskim naravno kako i dolikuje toboznjim krscanima (ili pravim?). Hrvatskoj ne treba nikakav HSS. I mislim da je vrlo korisno za Hrvatsku sto su spali samo na 1 zastupnika. Nadam se uskoro niti na to jer od njih koristi nema
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.