Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 02:19   #21
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Ima li ona imalo zelje da prestane pusit. Ono ja bih, al mi ne ide? Jer ako ima zelje ima i lijeka

Nekako mi se cini da nisu samo cigare u pitanju
Tesko je ovisnika natjerat da prestane ,ona mora to sama ako zeli.
Ako ne zeli nek pusi i dalje .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 06:45   #22
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Neka se smrzava ako zna da čini štetu. Neka se ogrne dekom, uzme kišobran i neka puši vani. Najbolje da još dimi u kuhinji pod napom i miješa grah i zelje. Kakva tolerancija na te gluposti, radi se o zdravlju i, još gore, o smradu.
To je i njen dom i oni bi trebali ravnopravno odlucivati.

Da se ovdje javi muskarac cija je zena postala opsjednuta zdravim zivotom i pobacala mu iz kuce svu nezdravu hranu, tv, laptop itd. pitam se bi li mu netko rekao nek se orgne dekom i jede prsut u podrumu.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:11   #23
razumijem autora u potpunosti. ja sam teški ne pušač, ne mogu ni kutiju cigareta primiti u ruku a kamoli što drugo. gadi mi se sve vezano za cigarete, uključujući i ljude koji puše. jedna prijateljica je pušačica i sad ju mogu više nazvati poznanicom jer jednostavno to ne mogu podnijeti. zanimljivo je što su neki napisali odmah kako je autor krut itd. svi mi imamo stvari na koje ne pristajemo ni pod koju cijenu ali pošto je Hrvtska pušačka država i to je normalno i postoje ozbiljniji problemi (bla bla bla) i pušenje je ok. jbg nije i nikad neće biti ok autoru, a ni meni. svi mi imamo "ovisnosti" i stvari za opuštanje, sasvim je druga stvar kad truješ sebe, djecu i svoj brak. ali kao što je netko rekao pušače boli ona stvar za to. bitna je sljedeća cigareta i malo što drugog u životu - pa tko je tu sad krut?


nadam se da će pristati na e-cigaretu, jer ja iskreno ne bi mogla preko toga da mi muž počne pušitit.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:15   #24
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
razumijem autora u potpunosti. ja sam teški ne pušač, ne mogu ni kutiju cigareta primiti u ruku a kamoli što drugo. gadi mi se sve vezano za cigarete, uključujući i ljude koji puše. jedna prijateljica je pušačica i sad ju mogu više nazvati poznanicom jer jednostavno to ne mogu podnijeti. zanimljivo je što su neki napisali odmah kako je autor krut itd. svi mi imamo stvari na koje ne pristajemo ni pod koju cijenu ali pošto je Hrvtska pušačka država i to je normalno i postoje ozbiljniji problemi (bla bla bla) i pušenje je ok. jbg nije i nikad neće biti ok autoru, a ni meni. svi mi imamo "ovisnosti" i stvari za opuštanje, sasvim je druga stvar kad truješ sebe, djecu i svoj brak. ali kao što je netko rekao pušače boli ona stvar za to. bitna je sljedeća cigareta i malo što drugog u životu - pa tko je tu sad krut?


nadam se da će pristati na e-cigaretu, jer ja iskreno ne bi mogla preko toga da mi muž počne pušitit.
Nitko ne kaze da je pusenje ruzna navika. No te se navike puno lakse otarasiti nego ruznog karaktera.

Ovakva krutost i uskogrudnost kakvu ti pokazujes puno vise truje ljude oko tebe od dima cigarete. Ti ne bi mogla preci preko toga? Pa zapravo, nije da je ikog briga. Zemlja se okrece i dalje, prelazila ti preko neceg ili stajala na mjestu. Predajes si preveliku vaznost
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:35   #25
u "mom" svijetu sam si važna a moj svijet je po nepušenju sličan autorovom i usporedila sam ih jer ga razuijem.

on ima ružan karakter jer mu je fuj što žena puši i tjera ju van

ovo je opet sraz pušača i nepušača, jer mi smo "kruti i uskogrudni", ne možemo i ne želimo se prilagoditi i tko zna kakva duboka emocijonalna i psihička trauma se krije iza toga.

jednostavno je odvratno, fuj, smrdi i košta kao "svetog petra kajgana".

autore sretno!
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:39   #26
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Neka se smrzava ako zna da čini štetu. Neka se ogrne dekom, uzme kišobran i neka puši vani. Najbolje da još dimi u kuhinji pod napom i miješa grah i zelje. Kakva tolerancija na te gluposti, radi se o zdravlju i, još gore, o smradu.
Stvarno? Neka se smrzava, tko ju jebe?
Nadam se da je ovo stav koji sugeriraš anonimcima na forumu i da ga ne zauzimaš prema ljudima od krvi i mesa, a posebno ne prema nekome prema kome bi trebala gajiti razumijevanje i ljubav kao što bi autor trebao gajiti prema svojoj ženi.


Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Da. Odmah na početku. Ne želim da mi djeca udišu dim cigarete u svojem domu. Ne želim da mi prostorije imaju miris dima cigarete. Ne želim da mi odjeća smrdi po cigaretama.
To su samo tvoja djeca, tvoj dom i tvoja odjeća?
Glede djece, potpuno se slažem, ali što se tiče tvog doma... budi siguran da neku drugu na taj način poniziš i obezvrijediš, da bi palila čik na čiku za kuhinjskim stolom u tvom domu dok bi ispisivala zahtjev za razvod braka.

Quote:

Može otići u garažu, u podrum, na voćnjak, na livadu.
Slobodno se prikladno odjene, to joj ne branim.
Upotreba pojma zabrane i pojma partner u istoj rečenici meni djeluje kao indikator da ste krenuli stramputicom i prije nego je ona počela pušiti.

Doduše, da si napisao da ste sjeli i dogovorili i da si pokazao obzir prema njenom odabiru, a ona je pokazala obzir prema tvojim željama pa puši vani, sve skupa bi izgledalo bitno drugačije i e-cigareta bi zbilja mogla biti odgovor na sve vaše probleme.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:44   #27
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
u "mom" svijetu sam si važna a moj svijet je po nepušenju sličan autorovom i usporedila sam ih jer ga razuijem.

on ima ružan karakter jer mu je fuj što žena puši i tjera ju van

ovo je opet sraz pušača i nepušača, jer mi smo "kruti i uskogrudni", ne možemo i ne želimo se prilagoditi i tko zna kakva duboka emocijonalna i psihička trauma se krije iza toga.

jednostavno je odvratno, fuj, smrdi i košta kao "svetog petra kajgana".

autore sretno!
Ne

Ne bih nikad tvrdila da su svi nepusaci neugodni i uskogrudni. Ja ljude ne dijelim na pusace i nepusace. Samo na ljude s divnim i ruznim karakterima i na sirokogrudne i uskogrudne ljude.

I nisam pricala o autorovom karakteru Sigurna sam da se ne postavljas kao vrhovni moralni sudac samo kad su u pitanju cigarete nego sve sto u tvom malom svemiru nije ispravno. A takvi ljudi nikad nicim dobrim nisu pridonjeli svijetu.

Usporedi mraficin post i svoj. Ona ne topce bijesno nogom uz ponavljanje 'ne zelim to prihvatiti'. A isto je nepusacica. I lijecnica, pa zna vise od nas laika koliko cigarete stete. Razlika je samu karakteru. I zrelosti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 07:59   #28
Quote:
NisamKriv kaže: Pogledaj post
Ucjena?
Rekao sam joj da mi to smeta i da je ne mislim ljubiti ako će redovito pušiti.
Ako je to ucjena, onda da, ucjenio sam je.
Sutra kad ti djeca počnu pušiti hoćeš li im čestitati Božić i Novu godinu?
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:06   #29
nekak mi se čini da su tu cigarete samo izgovor za izbjegavanje intimnosti.
danas je filozofiranje oko pušenja jako moderno pa će se analizirati do beskraja. ali čemu?



ok, smeta mu, ali sad toliko da se ne pojebu. ma da, stvarno priče za malu djecu.

u životu smo jako kategorični kad nekog ne volimo zapravo. onda se ne trudimo ga ni razumijeti, samo vidimo svoju istinu i nje se držimo.
ne kažem da nije obostrano. nit ona njega voli, nit on nju.


čula sam da se ljudi izvlace na djecu, posao, glavobolju, ali sad vidim da je ljudska maštovitost izbjegavanja bezgranična.

rđavom kurcu svaka dlaka smeta.


p.s. ja sam nepušač
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:07   #30
Ljudi moji vi pišete o krutosti i uskogrudnosti, a čovjek se koprca s tim jednim te istim problemom čitavo desteljeće!!!

Kako znate da je u startu bio tako isključiv?
Vjerovatno joj je na sto lijepih načina u samom startu pokušavao dati do znanja da mu to smeta, da ga muči...samo žena očito nije trzala ni pod hitno...

Nakon pustih godina natezanja čovjeku je više pukao svaki film!I svaka mu čast što je izdržao i toliko.

Kakva uskogrudnost?
Ona nije uskogrudna? Nije ju apsolutno briga što izaziva gađenje u vlastitom mužu. To mi je ravno onome kad se žena(ili muž) zapusti u braku pa natuče 303 kg, ne pere se po sedmicu dana i onda sva u čudu gleda kako nema intimnosti. A zna bolje nego itko koje su mjere da se sve dovede u red, samo su presebični, nemarni i prelijeni da se potrude. Užasna rupa u karakteru.

On krut?

Dajte molim vas.

Ja bih ispalila davno,davno prije. Ajde da je on nju upoznao kao pušačicu, oženio ju takvu...Druga stvar. Očekivati da ćeš nekog promijeniti u braku uvijek je nerealno i ne-fer. Ali gospa je ovdje tu odvratnu naviku ležerno stjecala u braku, dok je cijelo vrijeme bila kraj muža koji se nad tim gnušao, molio ju da to ne čini...Ne, unatoč svemu, ona je izabrala pljugu.

Eto joj sad. Ja bih je na minus 50 tjerala napolje. Pljugaj i smrzni se, ne bih okom trepnula.
Osobno također prezirem cigarete iako sam iz obitelji gdje su i majka i otac pušili kao turčini. Cijelo mi se djetinjstvo gadio taj smrad i zagušljivost i još kao mala zaklela sam se da ja takvo nešto nikad neću postati.Srećom, ni moj suprug ne puši. Da kojim slučajem počne, mnogo, mnogo ranije od autora ove teme postavila bih mu svoj ultimatum.
To je ravno onome hoćeš li prihvatiti narkomana ili alkoholičara pod krov...Kockara...Bilo kojeg ovisnika. Neki to mogu, neki ne. Ni najmanje ne osuđujem one koji ne mogu.

Velim, skroz je druga stvar kad se ti udaš svjestan za kakvu se osobu udaješ, pa činom ženidbe prihvatiš sve njene dobre i loše strane. Svjesno odlučiš s čim se možeš/ne možeš nositi i tad je sve čisto. Ali ovo...Ma joj.

Ja bih joj rekla doviđorno. Kad joj nije bitan seks s njim, niti fizička bliskost, znači da joj nije bitan ni on...bar ne u smislu i svojstvu supruga. Drži ga zdravo za gotovo, skoro kao nužno zlo...Otac je njezinoj djeci pa ajde...nek se mota tu negdje. A ona će po svome. Ne bih se ni najmanje čudila da se kompenzacijski redovito ne praši s nekim okorjelim dimnjakom.
Bottom line, tu od ljubavi nema ni "lj" prvenstveno s njezine strane...a njegova je umirala postepeno čitavo desetljeće...pa ne čudi to što je i kod njega spala na prilično niske grane.
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:17   #31
pušenje je odvratno, to potpisujem...
al hebeš ti brak kojeg duvan može rasturit...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:20   #32
@Nunna - Sasvim je ocito da i ti imas velikih problema, ali ti problemi također nisu uzrokivani cigaretama nego tvojim odnosom s roditeljima.

Malo se previse uzrujavas To ti je jednako nezdravo kao i pusenje.

Osoba kojoj 10 godina nesto smeta i poduzima jako malo po tom pitanju također ima nekih malo drugacijih problema od zapaljenog duhana
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:27   #33
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ja bih joj rekla doviđorno. Kad joj nije bitan seks s njim, niti fizička bliskost, znači da joj nije bitan ni on...bar ne u smislu i svojstvu supruga. Drži ga zdravo za gotovo, skoro kao nužno zlo...Otac je njezinoj djeci pa ajde...nek se mota tu negdje. A ona će po svome. Ne bih se ni najmanje čudila da se kompenzacijski redovito ne praši s nekim okorjelim dimnjakom.
Bottom line, tu od ljubavi nema ni "lj" prvenstveno s njezine strane...a njegova je umirala postepeno čitavo desetljeće...pa ne čudi to što je i kod njega spala na prilično niske grane.
Gdje si točno pročitala da ona njega drži zdravo za gotovo, skoro kao nužno zlo?

Stvarno te je tema opako raspalila, nadam se da takve trigere koristiš kao poticaje za rad na sebi i rješavanje unutarnjih konflikata i nastojiš ih ne projicirati na tuđe situacije.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:27   #34
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Da se ovdje javi muskarac cija je zena postala opsjednuta zdravim zivotom i pobacala mu iz kuce svu nezdravu hranu, tv, laptop itd. pitam se bi li mu netko rekao nek se orgne dekom i jede prsut u podrumu.
Nije isto. To što on jede nešto što smatram smećem od hrane, mene ne dotiče, jer mi ne nabija tu hranu na nos. Dim cigareta mi smeta i izrazito je štetan i po mene i po okolinu, kao i po samog pušača. Zašto bih trpela da mi kvalitet života narušava tuđ porok?
cvonjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:42   #35
Quote:
cvonjka kaže: Pogledaj post
Nije isto. To što on jede nešto što smatram smećem od hrane, mene ne dotiče, jer mi ne nabija tu hranu na nos. Dim cigareta mi smeta i izrazito je štetan i po mene i po okolinu, kao i po samog pušača. Zašto bih trpela da mi kvalitet života narušava tuđ porok?
Ja nisam nigdje procitala da ona njemu puse dim u facu.

Nezdrava hrana je također stetna po osobu koja jede. I nevjezbanje.

U ovoj temi je sasvim ocito da neki ljudi imaju jako gadnih problema koji imaju puno dublji uzrok od cigareta, ali zgodnije je samo reci da ti smetaju cigarete jer su nezdrave.

Jako je velka i ocita razlika između nepusaca kojo jednostavno ne puse i svejedno im je i nepusaca koji opsesivno mrze cigarete i tlak im poraste od same pomisli.

Ja isto ne volim bezobzirnost pusaca, ali imam se opciju maknuti kad mi netko puse dim u facu.

Problem autora je u tome sto on ocito uziva u maltretiranju te zene. Inace bi vec odavno zakljucio da između njih postoje nepremostive razlike i svatko bi otisao svojim putem.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:57   #36
@Nunna......dijelim tvoj stav.
Ne mogu zamisliti da se ljubim s pusacem.Fuj.

U ovoj prici,duvan je mozda samo kap koja je prelila casu,ili izgovor.Kako god.....ja im ne prognoziram dugorocno zajednistvo.....a,niti preporucam.
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:07   #37
ja razumijem autora.
Zena je pocela pusiti u braku, pokraj muza nepusaca, dvoje djece. Zna muzev stav, i zivo joj se fucka.
E, to sto mu je trebalo 10 god da se prelije casa, rekla bih da je bio strpljiv.

danas smo okruzeni bolesnim ljudima zbog cigareta, svaki okorjeli pusac ima kopb, pa neke izraslice na plucima, do karcinoma, meni je tata umro kao posljedica bolesti zbog pusenja, frendici tata... a mi smo ko klinci to cijelo djetinstvo udisali...

Nego kaj, nego mora pusiti vani!
a kakav primjer daje djeci; od samog stetnig pusenja do losih odnosa u braku. O tome bo oboje trebalu razmisliti.

Ljudi se mijenjaju, ali ovo je losa nezdrava ovisnost koja unistava jednu obitelj, a zeni je bitnije zapaliti....
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:08   #38
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Gdje si točno pročitala da ona njega drži zdravo za gotovo, skoro kao nužno zlo?
Zaključujem stvari iz konteksta. Ne činimo li to svi?
Meni je za takav zaključak bilo dovoljno pročitati koliko se ona trudi da bi usrećila supruga po pitanju koje kao kiselina nagriza njihov brak. Ona dozvoljavada ga nagriza dokle god ide, i to bez mrvice truda da to spriječi. Nikad u tih 10 godina nije niti pokušala prestati. Ta većina pušača s dugogodišnjim stažom koje poznajem barem su jednom pokušali prestati na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog razloga. Dapače, iz mnogo manjih razloga nego što je to ugroženi brak koji visi o paukovoj niti i u kojem godinama nema intimnosti...Ona nit da prstom mrdne.
To jest moje subjektivno mišljenje. Ne moraju se svi složiti, to niti ne očekujem.
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Stvarno te je tema opako raspalila, nadam se da takve trigere koristiš kao poticaje za rad na sebi i rješavanje unutarnjih konflikata i nastojiš ih ne projicirati na tuđe situacije.
Ja sam direktna osoba koja ono što misli i izgovori. Nemam previše empatije prema pušačima jer ni oni nemaju empatije prema ljudima koji ne puše. Jednostavno.
U svom životu nisam upoznala mnogo obzirnih pušača (sem mog brata koji zapali tri cigarete mjesečno, i nikad u neposrednoj prisutnosti nepušača).

Mislim da onaj tko je karakterno dovoljno labilan da svjesno truje sebe ne može biti ništa drugačiji i obzirniji niti iz poštovanja prema zdravlju drugih.
Da li je moj dojam proizašao iz iskustava koje sam imala u životu...vjerovatno. Ali nisu li sva naša mišljenja isključivo subjektivna, bazirana i djelomično oblikovana našim dosadašnjim iskustvima?
Nije li i tvoje takvo?
Sigurna sam da postoje teme na kojima si i sama startnije nastrojena, temeljem vlastitih doživljaja. Ali ja te zbog toga nikada ne bih imala potrebu osuditi, niti te dušebrižnički tapšati po ramenu, a kamoli te patronizirajuće poticati da radiš na sebi.
Ipak, hvala na sugestiji, lijepo je od tebe što te brine moje osobno usavršavanje
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:10   #39
ja razumijem autora.
Zena je pocela pusiti u braku, pokraj muza nepusaca, dvoje djece. Zna muzev stav, i zivo joj se fucka.
E, to sto mu je trebalo 10 god da se prelije casa, rekla bih da je bio strpljiv.

danas smo okruzeni bolesnim ljudima zbog cigareta, svaki okorjeli pusac ima kopb, pa neke izraslice na plucima, do karcinoma, meni je tata umro kao posljedica bolesti zbig pusenja, feandici tata... a mi smo ko klinci to cijelo djetinstvo udisali...

Nego kaj, nego mora pusiti vani!
a kakav primjer daje djeci; od samog stetnog pusenja do losih odnosa u braku. O tome bi oboje trebali razmisliti.
ljudi se mijenjaju, ali ovo je losa nezdrava ovisnost koja unistava jednu obitelh, a zeni je bitnije zapaliti....
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 09:15   #40
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
ljudi se mijenjaju, ali ovo je losa nezdrava ovisnost koja unistava jednu obitelh, a zeni je bitnije zapaliti....
Ženi je ta cigareta "ispušni ventil za nešto", svojevrsan "normabel" - možda ona pokušava (istina na pogrešan način) zadržat zdravu glavu.

Pušila sam (opravdanje mi je da sam počela nezrela i balava), jako sam to voljela, svaki udah čista nirvana, izdahom problemi polako nestaju, čisti gušt
i prestala sam kad sam naučila stres rješavati drugim kanalim.

EDIT: Autor ima znakovit nick i kaže zabranio sam joj da puši u kući, meni isto jako zanimljiva rečenica.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.