Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 22:03   #1
Kako se socijalizirati na faxu?

Kako se uklopiti ako si obnovio godinu dva puta, tvoja generacija je diplomirala a ti nikog ne poznaješ na faxu? Danas sam prvi put bio na faxu nakon godinu pauze i zaista mi nije bilo jednostavno 6 časova sjediti sam a pauze su mi bile preduge i osjećao sam se jako loše. Svi dolaze na predavanja sa društvom a ja sam i doista mi je nelagodno ometati ih u razgovoru?Znam da ce mnogi reci tek je prosao jedan dan ali znam da sam sve trebam pokrenuti ali ne znam kako?
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:05   #2
prosao je tek jedan dan.

ubuduce, nemoj padati godine.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:06   #3
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
prosao je tek jedan dan.

ubuduce, nemoj padati godine.
Hvala na brzom odgovoru...Treca sam godina nije toliko strasno 😉
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:11   #4
Pozitivno je sto sam primijetio da me par kolegica mjerka xD ali sto mogu kad bi sve uprskao da im pridjem. Ne znam kako započeti razgovor kad ih je vise..lako je kad su sami/e...
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:37   #5
A da pitaš nešto u vezi faksa i tako započneš komunikaciju?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:42   #6
Pa po meni ti si u prednosti...
Obicno sam znao popricati s ljudima koji su vec jednom odslusali predmet ili ti pali godinu, cisto onak da dobijem filing sta nas/me ceka, ubiti i najbolja prijateljstva sam sklopio na takav nacin.

Sent from my D6603 using Tapatalk
__________________
Pinky: Hmmm... let me think...Brain: Don't hurt yourself, Pinky.
frenkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 09:53   #7
Blago onom tko ti plaća studiranje kad ti je kada si se prvi put pojavio na faksu mjesec dana nakon početka akademske godine, a nakon popusene godine studija, jedini problem kako se socijalizirati, a grozno ti je sjediti sam za vrijeme predavanja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 15:45   #8
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Blago onom tko ti plaća studiranje kad ti je kada si se prvi put pojavio na faksu mjesec dana nakon početka akademske godine, a nakon popusene godine studija, jedini problem kako se socijalizirati, a grozno ti je sjediti sam za vrijeme predavanja.
Imao sam privatnih problema, otac mi je bio tesko bolestan pa sam morao paralelno raditi i studirati uglavnom sad je sve ok hvala Bogu...Molim vas pomozite mi
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 16:40   #9
Quote:
Lucious kaže: Pogledaj post
Pozitivno je sto sam primijetio da me par kolegica mjerka xD ali sto mogu kad bi sve uprskao da im pridjem. Ne znam kako započeti razgovor kad ih je vise..lako je kad su sami/e...
A kako znas da bi sve uprskao?
Bolje probaj i uprskaj nego ovako...


Sent from my D6603 using Tapatalk
__________________
Pinky: Hmmm... let me think...Brain: Don't hurt yourself, Pinky.
frenkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:16   #10
Quote:
frenkii kaže: Pogledaj post
A kako znas da bi sve uprskao?
Bolje probaj i uprskaj nego ovako...


Sent from my D6603 using Tapatalk
Ma pokusavam..ovog jutra sam bio na kavi sa jednom kolegicom koja je nazalost zauzeta ali eto solidan pocetak..
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:57   #11
Kad kažeš socijalizirati - jel tražiš društvo ili curu?
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:06   #12
Quote:
Lucious kaže: Pogledaj post
Kako se uklopiti ako si obnovio godinu dva puta, tvoja generacija je diplomirala a ti nikog ne poznaješ na faxu? Danas sam prvi put bio na faxu nakon godinu pauze i zaista mi nije bilo jednostavno 6 časova sjediti sam a pauze su mi bile preduge i osjećao sam se jako loše. Svi dolaze na predavanja sa društvom a ja sam i doista mi je nelagodno ometati ih u razgovoru?Znam da ce mnogi reci tek je prosao jedan dan ali znam da sam sve trebam pokrenuti ali ne znam kako?
Socijalizacija je jedan bitan i moguce lijep dio studiranja, ali ako prvi dan faksa nisi u stanju odsjediti tamo 6 sati bez da te opere los osjecaj jer nemam drustvo na tom faksu, ako su ti prvo dan pauze preduge, ako prvi (prvi!) dan ne mozes naci na tom faksu nista drugo sto te zanima dovoljno da potisne cinjenicu da prvi! dan na faksu nemas drustvo na tom faksu, ajde se radije zapitaj sto ti zapravo radis na tom faksu, zasto si upisao, sto zelis postici.

Lijepo je imati (dobro) drustvo, no panicariti prvo dan faksa jer se nema drustvo je ili zestoko pretjerivanje ili znak za uzbunu. Sto ne valja? Sto zapravo ne valja? Sto zapravo radis i trazis na tom faksu?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 10:58   #13
Quote:
Lucious kaže: Pogledaj post
Kako se uklopiti ako si obnovio godinu dva puta, tvoja generacija je diplomirala a ti nikog ne poznaješ na faxu? Danas sam prvi put bio na faxu nakon godinu pauze i zaista mi nije bilo jednostavno 6 časova sjediti sam a pauze su mi bile preduge i osjećao sam se jako loše. Svi dolaze na predavanja sa društvom a ja sam i doista mi je nelagodno ometati ih u razgovoru?Znam da ce mnogi reci tek je prosao jedan dan ali znam da sam sve trebam pokrenuti ali ne znam kako?
Pa jesi li ti na faksu da se obrazujes ili da trazis drustvo?
Na pauzi odes u knjiznicu i trudis se biti u toku sa predavanjima. Fokusiraj se na edukaciju.
Ja uopce ne kuzim smisao ove teme i tvoj 'problem'.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:48   #14
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Kad kažeš socijalizirati - jel tražiš društvo ili curu?
Iskreno oboje..
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:51   #15
Bravo za odluku da nastaviš faks Nekada je puno teže nastaviti nešto tako napola nego početi ispočetka.

ALI, mislim da je tvoj problem u tome što nemaš razvijenu individualnost. A ona je dobra Ono, da si okej sa samim sobom. Netko je pitao ideš li na faks radi nekog cilja ili naći ekipicu Shvaćam da je ljepše kada imaš neku svoju grupu ljudi od koje si prihvaćen i to je sasvim u redu, ali mislim da je čak i tada potrebno zadržati onaj osjećaj samog sebe

Ne govorim ti to bezveze jer se sjećam tog osjećaja kako je to solo doći nekamo gdje postoje već određene grupe. Meni se to dogodilo kada sam išla na pripreme za maturu gdje su dolazili čoporativno. Ako će ti išta značiti, ja sam tada bila već dvije godine starija od te generacije koja je došla na pripreme zato što sam bila na jednom faksu, odustala i spremala se na upis drugog. Dakle, točno znam taj osjećaj, ALIIII!!!!1 Zapamti ovo kaj ću sada reći Jedan divan čovjek mi je jednom rekao da kod raznoraznih situacija u životu imaš samo dva izbora. Evo, neka takva situacija gdje si nov. Kaj sada možeš? Možeš se povući u sebe, očajavati ..yada yada ILI ćeš razmišljati na način da "Evo, tu sam i nikoga ne znam, ali idem se pouzdati u sebe i vidjeti koliko mogu biti dobro i siguran sam sa sobom" + nastojati biti otvoren za upoznavanje. Ma uvijek možeš izvući nešto pozitivno iz neke situacije. Samo promijeni način razmišljanja.

Ima li ti to smisla Meni itekako ima! Također, pomoglo mi je. Ali sve je to proces sazrijevanja i gledaj to na taj način.

Nego, kakvog je usmjerenja faks? Je li društvenog, tehničkog? Pitam zato što smo mi na faksu imali dečka koji je bio povučen, ali i nije bio nešto svoj. No unatoč tome je postojala interakcija s njime. Uvijek će se naći netko, posebno na fakultetima koji su pomagačkog smjera. I da, ljudi zbilja ne grizu! Sjedni kraj nekoga na predavanju, pitaj može li ti pripaziti na stvari dok odeš na wc - kada se vratiš imat ćeš neki start za započeti razgovor.. ako pušiš pitaj nekoga ide li zapaliti, ako imate grupu na fejsu postavi neko pitanje pa će se razviti interakcija .. masu je mogućnosti!

I da, nemoj pomišljati da se sviđaš svakoj curi koja ti se osmijehne itd. Život nije televisa presenta scenarij

Kakav si inače s ljudima? Imaš li prijatelja van faksa? Kak stojiš s time?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:09   #16
Depeche E zaljubio sam se �� ovo je predivno napisano
Ono sto sam primijetio je da jako puno kolega nisu bas zainteresirani za neku socijalizaciju, sto postujem ali ja sam u potpuno drugačijem fazonu. U mom slučaju se situacija postepeno mijenja. Evo bas jucer sam razgovarao sa jednom curom koja je išla samnom u razred(doduše kratko) u osnovnoj. Dodao sam je na fb i rekao joj da mi se javi ako joj nesto bude trebalo u vezi faxa ili ako na bilo koji drugi način joj mogu pomoći. A dan prije sam sreo poznanika iz moje generacije koji je vanredan student ali dolazi par puta tjedno na fax...
Btw da odgovorim na tvoja pitanja �� društveni smjer odnosno Pravni fakultet, van faxa društveni život normalan, prosječan....
Lucious is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:29   #17
Koliko sam upucena, vama predavanja nisu obavezna sto je u startu zajeb! Ja sam na faksu provodila sate i sate i pricala s ljudima iz grupe, ali smo svi bili medusobno prerazliciti! Samim time i po zavrsetku faksa svatko je otpirio na svoju stranu! Nemoj se na silu trudit uklopiti, uvijek mozes pitati nekoga nesta vezano za faks, kao sto si i sam napisao dodati na fb, pitati nekoga za zajednicko ucenje! Poslusaj si onu od Hladnog piva Samo za taj osjecaj

Ljudi na faks uglavnom dodu sa vec izgradenim drustvom, i vecinu povezuju interesi, a ne prijateljstvo.
__________________
...dobro je kad u životu za nešto se boriš, rukama stvoriš...ali je najbolje kad u životu imaš nekog s kim možeš lako da šutiš...
hawaiiantropic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:32   #18
oh pa to je lako, uzmi u obzir da je svima na pocetku tako,ok tvoji se vec znaju,ali pristup tipa: ej bok,objasnis mi ovo, ili : ej bok, nisam bio na ovome onome, pa skuzi ekipu koja voli markirati, pa se ponudis da ih zapises, vratit ce ti uslugu,i tako nastaje ekipica...ili se utrpaj ovim pametnijima,ako si i ti radisan....ja sam mijenjala cesto fax i preskakala godine,i uvijek sam bar jednu osobu imala uz sebe
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:43   #19
Relativno lako se možeš socijalizirati. Upadneš među redove gdje sjedi više njih i možeš se uključit u neki razgovor totalno random s nekim odgovorom ili za potpis žicaš kemijsku pa nabaciš koji komentar. Bez obzira s koje godine i koliko ljudi poznaješ ili su u nekoj grupi, uvijek možeš upast kao padobranac i pitati nekoga.

Također, dobra praksa je ako se voliš smijat, imaš pozitivne vibre, okolina osjeti oko tebe i najčešće te i oni sami nešto pitaju ili kada nekome nešto ispadne, uvijek neki komentar izleti.
Samo trebaš sjesti na taktičkoj poziciji, a ne ciljat prve ili zadnje redove. Iako, dobro su ti ovdje rekli, nisi valjda na faksu isključivo zbog socijalizacije. Ljude zanima područje interesa, tako da ako si dobar u nečemu, već će te ljudi sami preispitat ili ako si vezan za neki projekt i morate surađivat.
arctica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 07:57   #20
Quote:
Lucious kaže: Pogledaj post
Pozitivno je sto sam primijetio da me par kolegica mjerka xD ali sto mogu kad bi sve uprskao da im pridjem. Ne znam kako započeti razgovor kad ih je vise..lako je kad su sami/e...
A kak si to primjetio?
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.