Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 08:43   #201
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Otrov je normalan deratizacijski alat koji se koristi. Nema nikakvog straha od njega.
Ja njega stavim u proljece i na jesen i stavljam ga sve dok ga jedu.
Nemam ja straha od njega no, ne želim još otrova uz sve otrove .

Draže su mi no kill metode ili neki oblik suživota. Tko ima glodavce tako gdje ih ne želi; največim dijelom si je sam kriv.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:22   #202
Nema tu suživota..oni su prenosioci zaraza..to je činjenica
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:49   #203
Covjek je takoder prenosioc raznih, ogavnih, zaraza. To je tak. Cinjenica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:25   #204
Istina ali zna se kaj su misevi stakori..to sigurno nisu kucni ljubimci i tu suzivota nema
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:07   #205
Sve ovo dalje je off. Da, glodavci prenose razne gadarije, kao i sisavci ; no za sve je bitna edukacija pa tada nema straha.

Samo htjedoh reći da nema potrebe za nekim drastičnim mjerama.

Jedan miš nije niš.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2497

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2497
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:36   #206
O cemu ti pricas..misevi se vucaraju svugdje i toga se treba rjesavati. Pa nije to kucni ljubimac.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:43   #207
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Sve ovo dalje je off. Da, glodavci prenose razne gadarije, kao i sisavci ; no za sve je bitna edukacija pa tada nema straha.

Samo htjedoh reći da nema potrebe za nekim drastičnim mjerama.

Jedan miš nije niš.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2497

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2497
Mišek mali...

Ah, znam da ih se treba riješiti, ali treba izabrati (za njih) najbezbolniji način. One elektronske spravice koje odašilju miševima odbojnu frekvenciju mi se čine najbolje rješenje.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:21   #208
saurus; nekak mi se ne sviđaju te sprave , kao visoka frekvencija, ovo ono....ne polažem ti nade u to. No, probaj.

Znam za iskustva kada su ljudi sa time vani tjerali krtove i rovke; nije bilo uspjeha.

Mehaničko "izbacivanje" od tam gdje ih ne želimo mi je nekak najbolja opcija. Proguglaj malo, ima za kupiti no kill lovki.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:38   #209
Ma, nemam ja miševe u stanu! Samo sam reagirala na primjedbu forumaša kako to nisu kućni ljubimci. Nitko ne kaže da jesu, ali ni jednu životinju ne treba mučiti ako nije nužno. A nije, ako postoji ljepši način.

No kill lovke... Iskreno, nisam čula za tako nešto, ali zapamtit ću za slučaj ako mi se pojavi kakav mišek!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 08:44   #210
Mda, svi bi odmah ubijali, rezali glave...ne vidim potrebe za time.

Da, nisu kućni ljubimci, jasno da nisu al uz toliki napredak ne vidim potrebe da budemo toliko destruktvni spram nekome tko zaluta, ne svojom krivnjom, k nama.

Ipak ti želim da nemaš podstanare
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 17:13   #211
Pozdrav svima, ja sam nova na forumu, ovo sam objavila pod 'poljoprivreda', ali bez odgovora, pa cu pokusat ovdje. Valjda me nece sankcionirati. Evo ovako, u stanu nam se ugnjezdio mis ili manji stakor i izlegao. Pokusavamo ga se rijesiti vec 2 mjeseca, isprva humanijim metodama, zatim smo poostrili misolovkama, ljepilom i crvenim vrecicama (kockama) s otrovom. Nista. Prije 2 dana smo nasli bebu, vec je imala krzno i trckarala okolo, malo smotano pa smo je lako ulovili u kutiju. Odrasli mis/stakor juri po cijeloj kuci, cak i u spavacoj sobi. Strava. Imamo malo dijete koje isto tako juri po cijeloj kuci i zavlaci se svuda. Stan je u staroj kamenoj kuci, zidovi su puni rupa, pukotina, itd. Pretpostavljam da su u sobi (ostavi) u kojoj nema cega nema; tu smo se naoruzali svim raspolozivim sredstvima, ali nista. Cak ni te otrovne kocke. Nekoliko puta sam je vidila kako juri u tu sobu, a i beba mis je bila u blizini. Inace, u tu sobu nemozemo ni uci od nereda (kutije, alat, djecja kolica, stare stolice, jos alata koji ne koristimo, nesto stare odjece, neki alat koji neznam cemu sluzi, itd.).

Pomagajte forumasi, sve sam procitala, i isprobala, ali nista ne pomaze. Namjeravam izbaciti te stvari vani dok ne dodjemo do gnjezda, pretpostavljam da ce se oni razletiti na sve strane, a sto onda?! Bojim se da cemo napraviti jos gore. Barem su zasada na jednom mjestu, za koji dan bi mogli biti vec dovoljno veliki da krenu u samostalni obilazak cijelog stana. Strava!!
Bambalumbam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 13:29   #212
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ima danas plasticnih, kakvih očeš, spremnika, s poklopcima. Velikih. NJih iskoristi za pospremiti sve namirnice a mišu/evima ostavljaj uvijek sa strane klope i neće mu više padati na pamet uništavati tvoje.


Jer sve dok ovi ne prestanu bacati kaj god im padne na pamet dotle si u pat poziciji, a mišova je daleko puno više nego kaj ih ti možeš utamaniti.

Ili vidi gdje ti podrum "pušta" pa probaj to sanirati. No, poznavajuči glodavce, a imam doma i štakore ( za frendove jel ) , provuku se kamo god žele. Miševi i ispod vrata bez ikakvog problema. Svako mjesto gdje misliš da ne mogu, oni mogu :klap::klap:




Osobno, nebi si imala nikakve otrove u podrumu ni igdje gdje i sama obitavam.
Ma sve živo sam probao. Prije sam mislio da možda prolaze ispod vrata, ali sam sve premjerio, postavio specijalne lajsne, jednostavno nema šanse fizički proći. Ostaje mi jedino još da su ušli (ili ušao samo jedan) kroz ventilaciju. Miš je lagan, mogao se popeti na zid, proći kroz ventilacijsku cijev i upasti u kuću. Ali opet, to je toliko nevjerovatno

Otrov ne volim ni ja, samo neka se evakuiraju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:03   #213
Čitao sam davno da se odrastao kućni muš provuče kroz rupu 6mm. Tako da lako nađu put ako ih ima u okolini.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:27   #214
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Čitao sam davno da se odrastao kućni muš provuče kroz rupu 6mm. Tako da lako nađu put ako ih ima u okolini.
Baustelac, zaboga, pa ti si bar neke tehničke struke, pa znaš što je promjer od 6 milimetara!
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 00:24   #215
Znam !
Al bome znam i da se miš provuče kroz nemoguću rupu.
Priznam, nisam radio pokus da guram miša kroz rupu od 6 mm
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 00:54   #216
Gledala sam kad se miš provlači ispod vrata, ko palačnka se razlijepio. Nisam mogla vjerovati što vidim.

Morate se odlučiti želite li ih za kućne ljubimce ili likvidirati. Nema baš puno rješenja. Štakor može i ugristi i napasti. Pa ako imate djecu nije veselo, a nije ni za vas.

Miševi bilo koje vrste se deratiziraju. Možeš otići i u lokalno komunalno društvo i tražiti savjet. Imaju mamce, mora se dobro paziti kako se mamac smješta. Najbolje je uzeti usku cijevi i u sredinu ubaciti.

Mamac nipošto se ne stavlja golom rukom nego rukavicom, miš osjeti vaš miris i neće na mamac.
Bilo bi dobro mjenjati položaj mamca tj poziciju u kući na koju se stavlja.

Drugo možete na karton zaljepiti ljepilo za miševe, na sredinu staviti preprženu slaninu ili komadić čokolade.

I prvenstveno očistite kuću od smeća. I da uzme mamac crknut će i to će smrditi po lešu.
Pripazite na kućne ljubimce zbog otrova, zato se i koriste cijevi da se druge životinje ne mogu uvući u to i pojesti mamac.

Imaju i zamke.

Miševi hodaju svukuda i po kuhinjskim površinama, penju se uz zid. Ulaze u septičke jame i mogu izaći i iz wc školjke.

Širina rupe kroz koju miš može proći ovisi od njegove veličine https://www.youtube.com/watch?v=iGXYZwZEZa0
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 09:11   #217
Macke, misevi, opcenito zivotinje se provlace kroz takve rupe da je to stvarno fascinatno za gledati. Ja se nadam da nikad necu imati problema s misevima jer znam da je to problem koji se nikad ne rijesi do kraja...
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 19:37   #218
Dragi svi, hvala na vasim postovima - u nasem slucaju izgleda da je bila misica i mladi (a ne stakor) I da su zivili negdje izvan nase kuce, jer nismo pronasli ni gnjezdo,, ni ikakve tragove... Mi smo doslovno krenuli u rat s njima, ali ih se nicim nismo mogli rijesiti (mozda bas jer smo dodirivali misolovke i sl. golim rukama, umjesto rukavicama; hvala na savjetu!). Uglavnom, doveli smo psa i otad ih vise nema.
Bambalumbam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 23:42   #219
Moje mišljenje je da je mačka rješenje za sve vrste nemani: golubove, miševe, štakore, zmije, stršljene itd. Samo je bitno da se uzme uličarka (ali ne ona divlja, nego mlada pitoma s ulice). Moji već treću imaju i iskustva su izvrsna. Mačak lijeniji od ičega na svijetu je babi ubijao zmije i štakore (živio je dijelom u kući, dijelom vani, kako je htio). Njega je pokojna baba posuđivala susjedima koji su imali nametnike. Drugi mačak je lovio miševe kao lud (i bio je malo hiperaktivan mačak), ali ga baš nisu interesirali štakori. Mačka živi u stanu, razmažena do bola, a jednom je ušao štakor pregrizavši cijev od wc školjke u stanu. Princeza se u tri sekunde pretvorila u Mulan: skok s ormara ravno na đubre i ubila ga je u jednom potezu. Lovi stršljene i žohare redovito. Nije imala susret s mišem, ali mislim da bi ga zatukla.

S druge strane, ove mačke koje nemaju ulični život u krvi nisu baš pouzdani lovci. Jedan krasni bengalski mačak u susjedstvu ne lovi ništa. Neće pa neće, samo bi se igrao. Dakle, mislim da je rješenje mačka uličarka. I treba je držati u stanu/kući gdje postoji problem: nema izlaska van dok ne riješi. Efikasni su ti mali lovci samo treba i malo sreće u odabiru jer dolaze s raznim osobnostima. Čini mi se da su ženke malo bolji izbor od dečkića.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
LazyCrazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 12:19   #220
Koje materijae vam najčešće grizu miševi? Znam da vole gristi strujne kabele koji su od guma-plastike. Takošer vole gristi i drvo. Meni su izgrizli bicikl, ručke od mekane plastike i gume oko sajli kočnice. Gume od kotača bicikla nisu izgrizli kao ni gume od automobila koje su bile u prostoriji.

Da li to znači da gume od auta ili bicikla imaju neke aditive koji odbijaju miševe ili im jednostavno taj tip materijala ne paše.

Razmišlma, da strujne kabele omotam sa spužvom, a spužvu da nasmrdim sa metvicom pa da ih tako odbijem.
DrTony is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.