Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 15:24   #1761
Quote:
fgm kaže: Pogledaj post
s koje stranice naručujete?
ima netko prijedlog odvlaživača za stan od 45 kvadrata?
Ja sam uzeo za 54 kvadrata direktno iz Njemačke - tebi je dosta za 45 kvadrata:

Trotec 69 E

Neki uzimaju od domaćih (Mikroklima.hr), ali je kod domaćih skuplje 200-400 Kn
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:30   #1762
Ja sam uzela direkt s njihove vec sam i pisala o dojmovima. Nisam primjetila nesto znacajno za racun, iako nisam ni pazila.
Super odvlazi stan od 54 kvadrata. Po potrebi ga selim,tamo gdje je ves il u hodniku da kupi paru iz kupaone. Zadovoljna sam.
E sad jedino mi se cini da ili ja ne znam ustimat dobro vrijednost da je odrzava ili to ne radi dobro pa ponekad i presusi zrak. Iskreno,nije me bilo puno briga.

U svakom slucaju lijep je, mobilan i itekako koristan.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
belfegora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 16:54   #1763
Quote:
Mnghwa kaže: Pogledaj post
Teško da će neko javiti kad većina ljudi ne plaća po potrošnji, a nikom se ne da pisati kWh u Excel svaki dan i zbrajati na kraju mjeseca.

Ja sam za nekih 10 sati rada potrošio cca 2,5kWh, što me izađe cca 2-2,5 kn jer imam jednotarifno brojilo.

Izlazna snaga za Trotec 69 E je 350 Wh, što je realno 250 Wh. Računaj si prosjek 70% izlazne snage ako radi preko noći na tiho, a povremeno na najjače.

Mene izađe (jednotarifno brojilo 1 kWh ~ 1 Kn) cca:
30 dana x 10 h x 0,25kWh = 75 Kn

Nekom radi par sati dnevno, nekom cijeli dan. Ti vidi kakve probleme imaš, i koliko dugo mora raditi, pa si možeš sam sračunati.
Puno hvala!
Nisu mi potrebne neke excel tablice makar bi se tako najbolje vidlo, ali to okvirno sasvim ok

Isto to, ja sam računala s punom snagom pa je to ispalo jako puno ako sam računala 24h, ali iskreno sumljam da bude cijeli dan radila, možda u početku dok malo ne vidim kako sve funkcionira
Starcrunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:57   #1764
evo stigao je danas taj famzni 69 e

sto mi je sada ciniti, dobio sam neku malu knjizicu sa njim i neke dve plastike, neznam za sta su?

u kojem modu ga mogu pogoniti, pise na stranici da je mode cont samo ako je prikljuceno crijevo, je li to tako ili, sta onda samo u smart modu ga mogu koristiti?

puno pitanja ljudii, puno
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:55   #1765
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
sto mi je sada ciniti, dobio sam neku malu knjizicu sa njim i neke dve plastike, neznam za sta su?
Došle su i upute koje treba pročitati. (PS: filter za prašinu i čep za odvod)

Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
u kojem modu ga mogu pogoniti, pise na stranici da je mode cont samo ako je prikljuceno crijevo, je li to tako ili, sta onda samo u smart modu ga mogu koristiti?
U svakom modu rada uređaj će se sam isključiti ako se spremnik napuni. To radi na plovak od stiropora.

Spajanjem na odvod se samo sprječava da voda podigne plovak.
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 09:33   #1766
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
evo stigao je danas taj famzni 69 e

sto mi je sada ciniti, dobio sam neku malu knjizicu sa njim i neke dve plastike, neznam za sta su?

u kojem modu ga mogu pogoniti, pise na stranici da je mode cont samo ako je prikljuceno crijevo, je li to tako ili, sta onda samo u smart modu ga mogu koristiti?

puno pitanja ljudii, puno
U CONT (neprekidnom) modu se nece gasiti dok ne napuni posudu. To mozes prvih dana dok se vlaga ne spusti u normalu. Kasnije bi u tom modu mogao spustiti vlaznost ispod 30 posto, sto opet ne valja. Tada treba odabrati neku optimalnu vlaznost.
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:08   #1767
Quote:
tom324 kaže: Pogledaj post
Došle su i upute koje treba pročitati. (PS: filter za prašinu i čep za odvod)
nemoj da ti slikam sta sam od uputa dobio, pa nisam blesav

jedan je cep tj nastavak na koji ide crijevo a druga plastika je nekakva ko narukvica, ko ono sta se bebeama u rodilistu stavlja


Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
U CONT (neprekidnom) modu se nece gasiti dok ne napuni posudu. To mozes prvih dana dok se vlaga ne spusti u normalu. Kasnije bi u tom modu mogao spustiti vlaznost ispod 30 posto, sto opet ne valja. Tada treba odabrati neku optimalnu vlaznost.
a koliko bi bilo optimalno, 60, 50%?

ja sam stavio na smart pa mi varira od 53 % do 62% cak se i malo ugasila ali se ubrzo upalila, vec je skoro napunila spremnik a pola dana radi, dakle dela, budem vidio kako to sve bude islo, sad je i vrijeme vani svakakvo
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:18   #1768
Optimalno je 55% imo.
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:03   #1769
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
nemoj da ti slikam sta sam od uputa dobio, pa nisam blesav

jedan je cep tj nastavak na koji ide crijevo a druga plastika je nekakva ko narukvica, ko ono sta se bebeama u rodilistu stavlja
Evo uputa TRT-BA-TTK68E-TTK69E-TC-002-EN.pdf
tom324 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 08:29   #1770
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
Optimalno je 55% imo.
to bi bilo super da, npr mi iz Osijeka, nismo zapravo metar od močvare.

ja sam sretan ak je ispod 60%, ali bi volio kad bi uspio držati oko 50%.

zna mi raditi 48h neprekidno da ga spustim na 50%, ali čim ga ugasim skače na 60-65%.

geografija tu ima utjecaja, kao i smještaj kuće/stana. Ak si ukopan u zemlju, a slaba izolacija, nema gašenja odvlaživača.

pričekat ću da završe ovi minusi pa ću nabaciti osvrt na tih par tjedana što radi odvlaživač.
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:54   #1771
ako ga koristim za susenje rublja di ga treba staviti, ispred ili iza, ili pored? ili nema veze

i da li onda on vuce i vlagu iz cijele prostorije, nije mi bas jasno kako radi u tom modu?
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 16:56   #1772
Nema veze. Vuce zrak sa strane a baca prema gore.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:28   #1773
znaci u principu ovako kad stoji nevalja, trebao bi ga zarotirati prema kaucu da mu je ova prednja strana paralelna sa stranicom od kauca
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:47   #1774
To ti nije dobra pozicija, ja imam Gree (isti Trotec 65) piše da mora bit 1m udaljen od prepreka. Kako obično nemam krug 2m slobodan od stvari, pazim da ispuh ima bar 1m slobodno, strane bez ispuka i usisa nisu bitne.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:02   #1775
aha, pa i meni je mali stan da pa mi ga mao problem pozicionirati

a ako zelim da mi vuce iz dve sobe i dnevnog +kuhinje onda mora u hodnik tako da prednja i bocne strane su mu slobodne ali zadnja strana mu je onda do zida, drugacije nemoze

mada sam primjetio u ovih par dana sta ga stavljam posvuda da kad je tako stavljen da malo vise bruji nego npr. kad sam ga jucer u sobu stavio di nije imao bas nista oko sebe, tad je ajmo reci bio malo tisi

ali hvala, dobro je znati sve te informacije, budem ga ja onda pokusavao po sobama mjestiti, mada me sada ni ne jebe vlaga toliko jer je bura i led, vise me jebe kad je juzina i kisa, iako i sada on puni onaj svoj spremnik za nekih 24h
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 18:05   #1776
Nije nuzno 1m.

Dobro je 1m od grijacih tijela (radijator).

U uputama za 69E pise:

above: 50 cm minimum

in front: 20 cm minimum

behind: 20 cm minimum

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Mnghwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 17:47   #1777
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
evo stigao je danas taj famzni 69 e

sto mi je sada ciniti, dobio sam neku malu knjizicu sa njim i neke dve plastike, neznam za sta su?

u kojem modu ga mogu pogoniti, pise na stranici da je mode cont samo ako je prikljuceno crijevo, je li to tako ili, sta onda samo u smart modu ga mogu koristiti?

puno pitanja ljudii, puno
Za koliko je stigao, evo i ja narucila za sestru upravo. Pise da je na skladistu i vjerojatno par dana, ajmo racunati od ponedjeljka. Narudzba je u obradi
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 20:03   #1778
za 7 dana ili manje je stigao, zbilja brzo
Bankina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 00:05   #1779
Super, hvala

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 22:22   #1780
Naručio sam Trotec 71E, sa njemačke stranice 26.2. i dan danas stoji na mom računu za je narudžba u obradi... Da li je netko imao probleme sa dostavom? Ovo mi se čini malo pre dugo...
hrc123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.