Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 15:27   #61
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Da, postoji mogućnost ocjenjivanja, što uopće ne smatram lošim. Ali ta mogućnost može nekoga udaljiti s tržišta tek nakon što napravi neko sranje. Jebe se meni što će ga udaljiti s tržišta nakon što zbog npr. nedovoljne vještine upravljanja vozilom izazove sudar s tragičnim posljedicama za mene ili moju obitelj.
Ja ne tvrdim da su Uberovci po defaultu loši vozači. Nego samo to da bi ipak trebalo provjeriti nečiju nekažnjavanost i vještinu vožnje, prije nego što mu se da dozvola da se bavi auto prijevozom. Dakle, samo to i ništa više.
Za to postoji vozački ispit.

No, recimo da ti smatraš taj ispit svejedno nedovoljnim.

Ako ti želiš ići taksijem jer smatraš da su njihovi vozači bolji i to si spreman platiti više, nitko te u tome ne priječi, zar ne?

Inače, ja smatram da će "lošeg" vozača Uberov sustav ocjenjivanja prepoznati daleko brže, nego taksijev nepostojeći.
Ti stavljaš stvari u binarni "ili bezgrešno ništa, ili greška sa smrtnim posljedicama odmah", pri čemu čak neki dodatni "ispit" smatraš adekvatnim za predviđanje nečega što je fundamentalno nepredvidivo, pa taman i da je proveden etički korektno.
A opet, na tom si istom ispitu redovito i kao vozač Ubera. Svaki put kad voziš.
Ja smatram da će se eventualne greške u vožnji pokazati upravo u sustavu feedbacka. Lošijeg vozača će se na taj način zapaziti.

Ali opet, ako ti vjeruješ u taksijev sustav, ti se voziš taksijem, i mirna Bosna.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:28   #62
Stani malo, netko tko je polozio vozački bi trebao dokazivati vjestine vožnje? pa cemu vozački ispit onda?
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:30   #63
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne, hajdemo primijeniti Uberov poslovni model i na druge oblike djelatnosti, i tako primjerom pokazati kako je riječ o eksploataciji pod krinkom gadgeta,slobode i freelancinga.
.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:31   #64
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post

Ti ustvrdiš kako je demokracija u Iranskoj Islamskoj Republici tanka.
Ja ti odgovorim kako je to njihova kultura i da te nitko ne sili živjeti tamo.

Tko je ispao blesan, ti ili ja?.
Ne razumijem na što ciljaš . .ako ti je zaista problem živjeti u nedemokratskoj državi otići ćeš ..

Nitko se nije rodio ni kao Taxist ni kao Uber vozač

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nema ustav, ali ima common law.
Ako misliš da je riječ o malom korpusu zakona, varaš se.
Vjerujem da nije mali broj zakona ...
Ali ono što meni nije jasno zašto je kod nas sve ako preregulirano i opet ima i krađa i utaja i svih sranja ..
Što državu boli k ako sam eto baš danas odlučio raditi do 7 i dići cijene za 50% u dućanu ...

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Apsolutno sam siguran da su prije koju tisućicu godina isto govorili zagovornici feudalizma, tipa možda nije idealno ali to je budućnost.
Misliš da je onda bilo bolje .. da ako si bio feudalac, ali ni to nisam siguran

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Mda, još i ne kupuješ gablec dvije-tri godine, pa od ušteđene love kupiš Dukat, kao Luka Rajić
Ne nego platformu koja spaja krave i muzilice

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Postoji razlog zašto su se ljudi borili (i izborili) za 8+8+8 model.
18+6 model onome tko želi, ne pod krinkom "servisa" i "freelancinga" svima.
Mnogi već sada u firmama rade po tom modelu a još k tome nisu niti freelanceri
A o onih 8 sati kulturnog uzdizanja radije ne bih (uzdizanje uz Turske sapunice i Kardashian guzice . .ali to je već off-topic)
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:32   #65
Stipe majke ti je li ti voziš za taj Uber pa je ovo reklamna tema?

Neko me pitao jesam li se vozio s njima i moj odgovor je ne a rijetko koristim i taxi tako da ne mogu o tome ništa relevantno pričat. Međutim spominje se cifra da je od točke A do točke B taxi 100 a Uber 50 i nakon toga se postavlja samo jedno jednostavno pitanje zašto? Zašto ako je taxi vozio po svim njegovim propisima a i Uber se držao nekih svojih parmetara je tolika razlika. Što to točno taxi vozač plaća više državi od Ubera da uopće postoji takva razlika?
Liberalizacija i konkurencija je jedno a obavljanje iste djelatnosti na osnovu dva ili više različitih zakonskih parametara je nešto sasvim drugo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:33   #66
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ne, hajdemo primijeniti Uberov poslovni model i na druge oblike djelatnosti, i tako primjerom pokazati kako je riječ o eksploataciji pod krinkom gadgeta,slobode i freelancinga.
Radije komentiraj trenutnu temu.

Ovako ćete lutati po rudnicima, kravama i muzilicama, bez puno reda i smisla.

Quote:
Ponovit ću ti pitanje, da li bi vidio problem da se Uberov poslovni model primijeni na djelatnost od koje ti živiš?
Ne dopada mi se ideja o pričanju o mojim privatnim stvarima na forumu, uključujući i "model djelatnosti od koje živim".

To nisam radio dosad, to ne smatram naročito bistrom praksom, to ne smatram konstruktivnim u ogromnoj većini konverzacija, i to ne mislim raditi niti buduće.

U skladu s tim na takvu vrstu pitanja nećeš dobiti odgovor.

Što ja radim, kako, zašto, za koju lovu, u koje vrijeme i bilo što šesto je moja stvar i ne tiče se nikoga ovdje.

Quote:
Ajmo, modikum intelektualnog poštenja i dosljednosti, zašto bi to bio monopol samo nas ljevičara.
Mislim da bi ovo bio zgodan trenutak da prestaneš s infantilnim pokušajima podjela na tabore.
Puno ti je bolje držati se teme i zaboraviti na neke plemenske "mi ljevičari" spike.

Ako vidiš neke konkretne mane poslovnog modela, slobodan si ih navesti i argumentirati.

Uz ogradu da su povod temi zapravo HDZ-ovsko tlačenje Ubera i zaostalo razmišljanje, i taksisti koji tlače čitav grad. Ne Uberov model. Te da bi svakako trebalo uvažiti to dvoje u prvom redu, što god o modelu mislili.
Nitko ne "regulira" Uber zbog zaposlenika, niti zbog građana. Razlog je podilaženje taksistima (a i sebi, kao ubiratelju naknada i tromom zakonodavcu), i ništa drugo.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:34   #67
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Stipe majke ti je li ti voziš za taj Uber pa je ovo reklamna tema?

Neko me pitao jesam li se vozio s njima i moj odgovor je ne a rijetko koristim i taxi tako da ne mogu o tome ništa relevantno pričat. Međutim spominje se cifra da je od točke A do točke B taxi 100 a Uber 50 i nakon toga se postavlja samo jedno jednostavno pitanje zašto? Zašto ako je taxi vozio po svim njegovim propisima a i Uber se držao nekih svojih parmetara je tolika razlika. Što to točno taxi vozač plaća više državi od Ubera da uopće postoji takva razlika?
Liberalizacija i konkurencija je jedno a obavljanje iste djelatnosti na osnovu dva ili više različitih zakonskih parametara je nešto sasvim drugo.
Isto sam se pitanje ja pitao kad je HT spustio cijene nakon što je došao TELE2

Pa tko Taxi udrugu sprečava da se rasformiraju i kažu dragi moji bolje će vam biti ako ćete voziti preko Ubera .. .

A što se tiče primjene platform modela na sve druge djelatnosti .. nitko nikada nije tvrdio da je to moguće za sve djelatnosti.
U mojoj djelatnosti takvo nešto postoji za one koji žele low uslugu, ali za kvalitetnu, složenu uslugu im trebam .. dakle meni je to samo omogućilo da se više bavim složenijim i meni zanimljivijim stvarima
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:37   #68
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Stipe majke ti je li ti voziš za taj Uber pa je ovo reklamna tema?

Neko me pitao jesam li se vozio s njima i moj odgovor je ne a rijetko koristim i taxi tako da ne mogu o tome ništa relevantno pričat. Međutim spominje se cifra da je od točke A do točke B taxi 100 a Uber 50 i nakon toga se postavlja samo jedno jednostavno pitanje zašto? Zašto ako je taxi vozio po svim njegovim propisima a i Uber se držao nekih svojih parmetara je tolika razlika. Što to točno taxi vozač plaća više državi od Ubera da uopće postoji takva razlika?
Liberalizacija i konkurencija je jedno a obavljanje iste djelatnosti na osnovu dva ili više različitih zakonskih parametara je nešto sasvim drugo.
Taxist ima monopol i onda opali cijenu kako mu se prohtije. A gangsterskim metodama spriječava bilo kakvu konkurenciju. Jasnije
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:39   #69
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Za to postoji vozački ispit.

No, recimo da ti smatraš taj ispit svejedno nedovoljnim.

Ako ti želiš ići taksijem jer smatraš da su njihovi vozači bolji i to si spreman platiti više, nitko te u tome ne priječi, zar ne?

Inače, ja smatram da će "lošeg" vozača Uberov sustav ocjenjivanja prepoznati daleko brže, nego taksijev nepostojeći.
Ti stavljaš stvari u binarni "ili bezgrešno ništa, ili greška sa smrtnim posljedicama odmah", pri čemu čak neki dodatni "ispit" smatraš adekvatnim za predviđanje nečega što je fundamentalno nepredvidivo, pa taman i da je proveden etički korektno.
A opet, na tom si istom ispitu redovito i kao vozač Ubera. Svaki put kad voziš.
Ja smatram da će se eventualne greške u vožnji pokazati upravo u sustavu feedbacka. Lošijeg vozača će se na taj način zapaziti.

Ali opet, ako ti vjeruješ u taksijev sustav, ti se voziš taksijem, i mirna Bosna.


-Stipe
Naravno da ne mislim da bi takav ispit bio garancija da se nesreće neće događati. One bi se i dalje događale, ali smatram da bi se događale u puno manjoj mjeri, ukoliko bi ti ispiti bili etički korektno provedeni. Što se tiče sustava ocjenjivanja, da, to je veliki plus Ubera u odnosu na npr. Radio Taksi. To uopće ne negiram.

Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Stani malo, netko tko je polozio vozački bi trebao dokazivati vjestine vožnje? pa cemu vozački ispit onda?
Zato što smatram da bi netko tko se bavi auto-prijevozom putnika trebao imati vještinu upravljanja vozilom veću od one koju npr. ima netko tko je jedva jedvice položio vozački ispit.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:41   #70
Cirkus tek kreće...

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...okade-20170621
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:42   #71
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post

Zato što smatram da bi netko tko se bavi auto-prijevozom putnika trebao imati vještinu upravljanja vozilom veću od one koju npr. ima netko tko je jedva jedvice položio vozački ispit.
A kako bi to utvrdio? Još jednim vozačkim ispitom?
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:45   #72
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
A kako bi to utvrdio? Još jednim vozačkim ispitom?
Ne, nego dodatnom provjerom vještine upravljanja motornim vozilom, tj. osobnim automobilom, u ovom konkretnom slučaju.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:45   #73
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
E sad bi se građani trebali skupiti i prosvjedovati protiv taksista ..
gdje su sad dežurni desničari da zaštite kapitalizam?
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:46   #74
U vrijeme kada je realno očekivati da ćemo doživjeti široku primjenu vozila bez vozača, spominjati "snalaženje u gradu", poznavanje povijesti o slično je čisti atavizam. Šta se ko ima snalaziti, gledaj GPS i vozi.

Fora je da radio taxi štrajka skupa s Cameom. To najbolje pokazuje koliki je sve skupa apsurd. Nek se bune na režim licenci.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:50   #75
Sutra se prosvjedu pridružuju i poštari koji traže zabranu e-maila.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:50   #76
a jel može da se uvede alko test vozača ubera ili taksiste prije vožnje?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:51   #77
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ne, nego dodatnom provjerom vještine upravljanja motornim vozilom, tj. osobnim automobilom, u ovom konkretnom slučaju.
Isuse Bože, najprije moraš skupo platiti vozačku skolu da bi položio vozački ispit i onda da bi vozio osobni automobil nekoga trebaš opet polagati vozački ispit
Mister Yellow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:54   #78
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nije u redu neprijavljenim prosvjedom blokirati promet, ali smatram da su taksisti s razlogom ljuti.
Pošteno rečeno zaista ne mislim naročito o Uberu ali ovdje država i taksisti nisu u pravu. Uber je logistička kompanija, oni prevoze ljude ali i dokumente, kutije i sve drugo.

Koncept poslovnog modela Ubera nije prijevoz ljudi već je to platforma koja će spajati freelancere sa tražiteljima usluga sa naglaskom na logistiku. Trenutno je to najviše u domeni prijevoza ljudi ali to se mijenja.

Ne vidim što Uber radi pogrešno osim što nema taksi licencu (koja usput košta samo 1000 Kn). Plaća PDV kao i svaka kompanija koja posluje ovdje. Ne plaća porez na prihod u RH kao i svaka strana kompanija na hrvatskom tlu, uključujući i 98% banaka (i Agrokor). Ljudi se uredno samozaposle i od Ubera dobivaju vožnje, od prihoda plaćaju davanja. Ne vidim gdje je problem.

Uber bi vjerojatno rado kupio jedno tisuću taxi licenci jer bi ih to koštalo jeftinije nego ove kazne. Ali grad u vjerojatnom dogovoru sa taksistima ne da dozvole, tu je jedna od caka.

Ne znam kako dugo misle kočiti napredak tehnologije, a dobro znaju da to ne mogu kao ni mnoge veće države. Danas smo svjedoci da tehnološki napredak prvi put u povijesti ide brže od sposobnosti ljudi da to probave i prihvate, to je velik problem.

Pokušat će vlade tako i robote zaustaviti ali kao što je netko mudar rekao, nitko ne može zaustaviti ideju čije vrijeme je sazrijelo. Iako će to mnoge ljude natjerati da rade još više za još manje love.

Uber je ono što nas neminovno čeka u bliskoj budućnosti u mnogim segmentima ekonomije. Slijedeći Uber kod nas je bankarstvo koje se stubokom mijenja stupanjem na snagu nove EU liberalizacije slijedeće godine. Bio sam na sastanku gdje se vidjelo da bi banke zajedno sa HNB-om vrlo rado tu direktivu poništile, ali eto to je EU ukaz pa ne mogu.

Svi se oni kunu u poštenje, pravdu i dobru uslugu a ustvari gledaju samo svoju pozadinu. Tako je i sa ovom taxi pričom, to je naprosto borba za kolač, tko će kome oteti. Tko bi gori ide dolje, i obratno
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:55   #79
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U vrijeme kada je realno očekivati da ćemo doživjeti široku primjenu vozila bez vozača, spominjati "snalaženje u gradu", poznavanje povijesti o slično je čisti atavizam. Šta se ko ima snalaziti, gledaj GPS i vozi.

Fora je da radio taxi štrajka skupa s Cameom. To najbolje pokazuje koliki je sve skupa apsurd. Nek se bune na režim licenci.
Imaš tu nekoliko momenata:
1. Kad netko traži da ga voziš u kafić za koji ne zna točno gdje je ni kako se zove
2. Da ti je u vožnji udobno i da vozač ne vozi kao konj i da imaš npr mini bar i novine koje možeš prolistati ili free WiFi
3. Kad ti uđu turisti da znaš beknuti Engleski i da im možeš nešto reći i preporučiti

Ma naravno . .nek se ukinu koncesije i licence .. ili da jednostavno svatko tko zadovolji neke uvjete može dobiti licencu, pa će netko voziti u Cammeu, netko u Radio Taxiju, netko Uberu, a netko će biti samostalan taksist
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:55   #80
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Sutra se prosvjedu pridružuju i poštari koji traže zabranu e-maila.
Zna li Plenković da ni slanje emaila nije u skladu sa zakonima RH
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.