Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 18:45   #301
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
1. Korinćanima 9,5
Zar nemamo prava ženu vjernicu voditi sa sobom kao i drugi apostoli i braća Gospodnja i Kefa?

* Kefa = oženjeni sveti Petar



Kako i ja rekoh.



Pa da, napisao sam. Žena vjernica. Nikakva rođena sestra.



Svi prevoditelji to prevode kako i treba - supruga. Može značiti i izvanzemaljska žena, ali svi prevoditelji si preveli na stručan način, a ti nešto obilaziš.



Znači vodili su prostitutke sa sobom? :klap:
Jer u to doba, ako si sa sobom vodio "nekakvu ženu", a nije ti bila supruga, onda je bila prostitutka. A to sigurno nije pisalo.

1. Korinćanima 9,5
Zar nemamo prava ženu vjernicu voditi sa sobom kao i drugi apostoli i braća Gospodnja i Kefa?

Ne. Ipak piše žene. Njihove žene. Supruge. Svaki apostol svoju ženu. Pavao i Barnabas ne.



Trebali su imati nekoliko žena vjernica ko muslimani?

Pavao pita o tome da li i on ima pravo voditi sa sobom svoju ženu, kao što to čini i svaki drugi apostol.



1. Korinćanima 9,5
Zar nemamo prava ženu vjernicu voditi sa sobom kao i drugi apostoli i braća Gospodnja i Kefa?

***
Ma i to ti je smiješno do bola. Pojavi se iznebuha Isus i svih 12 neukih ribara napušta smjesta svoje žene, mreže i djecu i ribe, pa odlaze nekud za njim.

A mislili su, prije uskrsnuća, da je Onaj koji će osloboditi Izraela, židovski
Mesija borac, a ne Bog koji donosi uskrsnuće i spas u raju od pakla.





Što se tu ima misliti i premišljavati (apologetizirati). Jasno piše da se Pavao pozivao na supruge vjernice koje su bile s apostolima, osim s njim i Barnabom. Pavao nije imao ženu, a izgleda da je bio i ženomrzac, jer je o braku govorio jako odvratno. Da se nitko ne ženi, osim ako baš "ne izgara od seksualne požude".
Lukina evanđelja gdje piše: ‘Bila su s njim [Isusom] dvanaestorica i neke žene koje bijahu izliječene od zlih duhova i bolesti. Marija zvana Magdalena, iz koje bijaše izagnao sedam đavola; zatim Ivana, žena Herodova upravitelja Huze; Suzana i mnoge druge. One su im posluživale od svojih dobara.’ Logično je prihvatiti da su apostoli kasnije i tu slijedili primjer Isusov.
Muškarci koji su napustili svoje supruge i djecu, okruženim nekim čudnim neudatim i udatim ženama iz kojih je Isus istjerao nekakve demone. Simpa društvance.... Leteći cirkus Monty Pajtona.

Premda ipak piše ovo:

1. Korinćanima 9,5
Zar nemamo prava ženu vjernicu voditi sa sobom kao i drugi apostoli i braća Gospodnja i Kefa?



To su istospolni?



Eunusi, odrezali im Pape testise da im ljepše pjevaju u horu.



Kako su se onesposobili? Samokastracijom? Koliko znam, svećenstvo pribjegava masturbaciji, ako ne nađe nešto sa strane, kakvu kuharicu, nečiju ženu ili udovicu ili časnu sestru...



Nadaju se da će mučkim susprezanjem najjačeg nagona zadobiti vječno blaženstvo u raju. I, ono, baš se trse i trse i muče cijelog života ..... ali ....



Sami kuhaju za sebe i peru si rublje, čiste stanove?
(sve se bojim...)
Zar na taj način "služe Bogu". Treba li Bog posluge i služinčad? Što to znači "služiti Bogu"? Podsjeća na nekakvog cara/sultana, kojemu se treba klanjat i posluživat ga...
ne znam kako ih izdvojiti iz cijelog tvog posta ali referirala bih se na dvije rečenice svećenicima koji masturbiraju i nalaze nešto sa strane,mislim da je takvih manjina,no obzirom na drugu rečenicu gdje vidim da to držiš najjačim nagonom,nije čudo što tako pišeš.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:13   #302
Quote:
sanlukmarin kaže: Pogledaj post
ne znam kako ih izdvojiti iz cijelog tvog posta
Onda ne navodi cijeli moj post, kao da odgovaraš na sve, nego samo na ono što si pomno izdvojila.

Quote:
ali referirala bih se na dvije rečenice svećenicima koji masturbiraju i nalaze nešto sa strane,mislim da je takvih manjina,
Ja nisam znao dok mi jedan redovnik, koji je izašao iz svog reda, nije na poslu pričao o tome što sve svećenici/redovnici rade iza crkvenih zidina.... Je li to samo manjina, ili većina nikad niti ne masturbira, nit ne nalazi "nešto uz to", nije li nelogično i psihološki neuvjerljivo tvrdit da su takvi svetci? Jes li oni ikada ustvrdili da ne masturbiraju? Ili da su i oni grješnici?

Quote:
no obzirom na drugu rečenicu gdje vidim da to držiš najjačim nagonom,nije čudo što tako pišeš.
Jdan od najjačih svakako. Seksualno-romantične želje često su jače i do gladi i od žeđi i od samoga nagona za samoodržanjem. Kao i ljubomora.
Tebi je tjelesna strast nešto što se lagano može obrisati samo tako?

Jedino aseksualcima i aseksualkama... ali oni ionako ne brišu ništa, kad to nemaju izraženo.

Koliki svetci i indijski gurui brahmačarije su podlegli toj uzaludnoj bitci s vlastitim nagonom, a tebi to "nije najjači nagon" (ili barem jedan od najjačih)? Koji ti je jači nagon od toga?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:51   #303
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Čitanje Biblije nije opasno po život,naprotiv ono je plodonosno,krijeposno,životvorno ,ali tumačenje Biblije bez da je toj osobi dan autoritet za takvo nešto, je vrlo opasno po život,i to ne samo za onoga koji tumači,več i onih koji takvo tumačenje prihvačaju,a sasvim jasno vide, čitajuči Bibliju da ključevi Kraljevstva nebeskoga se nalaze u sv. Petra,koji je Stijena, Crkve, Kristove,koja je Stup i uporište istine.
znači bibliju treba čitati kao pjesmicu o Grgi čvarku
smiješ čitati (to je plodonosno,krijeposno,životvorno) ali ne smiješ razmišljati o pročitanom
to je zatupljivanje i odbijanje od čitanja biblije
Quote:
Protestanti su, samo da zaniječu nauk o čistilištu, iz Svetog pisma izbacili obje knjige o Makabejcima.Napomeniti ču da se sve do 16. stoljeća, to jest do pojave Luthera, baš nitko nije sjetio osporiti ovu doktrinu, koja je oduvijek bila, pa i danas ostala temeljnim elementom vjere Božjeg naroda (Crkve). A protestanti su ukinuli čistilište samo zato što se nije uklapalo u njihovu doktrinu sola fide.(zato se neču niti osvrnuti na prejasan dokaz o čistilištu iz te knjige)
nepotrebno...nisam niti pitao o protestantima išta
Quote:
Ali,...

“Ako tko rekne što protiv Sina Čovječjega, može mu se oprostiti, ali tko rekne što protiv Duha Svetoga, ne može mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni na drugome” (Mt 12,32).

Probaj razmisliti malo o formulaciji ove rečenice?

Iz ovoga slijedi da se, po Isusovim riječima, neki drugi grijesi mogu oprostiti na drugome svijetu. Grijesi se u paklu ne mogu oprostiti, a u nebu se nema što opraštati, pa dakle mora postojati i neko treće stanje.
tako je, postoji "treće stanje". (ako zanemarimo i da pakao u kojem se pržiš kao roštiljska kobasica ne postoji)
to treće "stanje" nije čistilište nego stanje na zemlji
Quote:
Otkrivenje 20,1 I vidjeh anđela: siđe s neba s ključima Bezdana i s velikim okovima u ruci.
Otkrivenje 20,2 Zgrabi Zmaja, Staru zmiju, to jest Ðavla, Sotonu, i okova ga za tisuću godina.
Otkrivenje 20,3 Baci ga u Bezdan koji nad njim zatvori i zapečati da više ne zavodi narode dok se ne navrši tisuću godina. Nakon toga ima biti odriješen za malo vremena.
-----------------------------------------------------------------------
Quote:
U 16. poglavlju Evanđelja po Luki (u prispodobi o bogatašu i Lazaru, koji se nakon smrti ne nalaze ni u nebu ni u paklu, nego na posebnom mjestu iščekivanja)

Pogledaj još zatim u Mt 18, 32-35; 1 Pt 3, 18-19 (da ne pišem baš sve,jako je puno toga)...


Nakon smrti na križu Isus je “otišao propovijedati duhovima koji su se nalazili u tamnici, onima koji su nekoć bili nepokorni” (1 Pt 3,19-20), i oni su bili spašeni (1 Pt 4,6).

Tamnica se ne može odnositi na pakao, jer se iz pakla nitko ne može spasiti, a niti na predvorje raja u kojem su pravednici Starog zavjeta čekali na uskrsnuće Isusovo da bi se otvorila nebeska vrata, jer u tamnici su nepokorni, a ne poslušni.

I sveti se Pavao molio za mrtve (Tim 1,16-17), no da nema čistilišta, njegova bi molitva bila lišena smisla.
nema tu niti 'Č' od čistilišta....
kako to da oni vraćeni u život (u bibliji spomenuti) nisu imali šta reći o tom 'stanju' a nisu bili niti u 'raju' niti u 'paklu' dok su bili mrtvi ?
Quote:
Čak i kad nam se oproste grijesi, ipak moramo dati zadovoljštinu, platiti naknadu. Razbijemo li susjedu prozor, pokajanje nije dovoljno, već moramo i nadoknaditi štetu.
čudno poimanje 'oprosta'
ako je oprošteno, nisi više ništa dužan po tom pitanju
ako moraš prvo 'platiti' onda ti nije oprošteno prije, nego nakon što si platio.
posluži se logikom
Quote:
Tako i duša koja se u posljednjem trenutku života pokajala za grijehe, nemajući ih više kada platiti u ovom svijetu, bit će doduše spašena, ali će naknadu morati dati u čistilištu. Bog nije samo milostiv, nego i pravedan, a pravednost traži zadovoljštinu (naknadu).
ovo više vuče na budizam....
Quote:
Napokon, zar bi bilo pravedno da netko tko je čitav život proveo u razvratu i grijehu, samo zato što se pred smrt pokajao, ode ravno u raj kao i onaj koji se čitav život držao Božjih zapovijedi? Pokajanje predmnijeva i zadovoljštinu.
kako je prošao razbojnik na križu do Isusa ?
Quote:
Ako misliš da ovo nije istina da pokajanje zahtjeva i zadovoljštvinu možda če te kralj David opametiti...

Prisjeti se kako se David pokajao za svoj grijeh i od Boga zatražio oproštenje, koje je i dobio, ali samo uz naknadu: “Jahve ti oprašta tvoj grijeh: nećeš umrijeti. Ali jer si tim djelom prezreo Jahvu, neminovno će umrijeti dijete koje ti se rodilo!” (2 Sam 12,13-14).
sve se to odvija na zemji...nema tu čistilišta
Quote:
Crkva nije izmislila vjerovanje o čistilištu, već je to vjerovanje naslijedila od apostola.
žašto apostoli nikad nisu spomenuli išta slično ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:19   #304
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kako ne tvrdi? Sad si napisao da je crkva autoritet iznad Biblije, što znači i Božije Riječi.
Napisao sam da je Crkva autoritet za tumačenje Biblije,inače Božja Riječ nije titula za sveto Pismo,pisano od ljudi ,nadahnutih Duhom Svetim,več Božja Riječ, je titula za Isusa Krista.(to i sama Biblija navodi)

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog.

Ako mi Bog zapovijeda pod prijetnjom vječnog prokletstva vjerovati u sve što je naučavao, dužan mi je pružiti sredstva da saznam što je naučavao. A sredstva koja Bog daje morala su biti dostupna kroz sva vremena svim ljudima – prilagođena sposobnostima svakog intelekta, nepogrešiva sredstva, tako da čovjek služeći se tim sredstvima može doći do saznanja o svim istinama kojima nas je Bog poučio.

Ali ta sredstva nisu Biblija i njeno osobno tumačenje, nego Crkva Boga živoga.”

Dragi moj, ako je Božja namjera bila da čovjek nauči Njegovu (Božju) vjeru iz knjige – Biblije – zacijelo bi Bog dao tu knjigu čovjeku; Krist bi čovjeku dao tu knjigu. Da li je on to učinio? Nije. Krist je poslao svoje apostole po svem svijetu i rekao: “Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!”


Krist nije rekao: “Sjedite i napišite Biblije i raspršite ih po zemlji i neka svatko čita svoju Bibliju i sudi za sebe.” Da je Krist tako rekao na zemlji nikada ne bi bilo kršćanstva nego umjesto toga babilon i pomutnja a nikada jedna crkva, zajedništvo u jednom tijelu. Isto tako Krist nikada nije rekao svojim apostolima: “Idite i pišite Biblije i širite ih i neka svatko sam prosudi.” Taj nalog je bio rezerviran za 16. stoljeće i vidjeli smo posljedice. Od 16. stoljeća na ovamo imali smo pojavu vjere za vjerom i crkve za crkvom, koje su se sve svađale i prepirale međusobno. A sve to zbog osobnog tumačenja Biblije.


Krist je poslao svoje apostole s vlašću da uče sve narode a da im nikada nije zapovijedio da napišu Bibliju. I apostoli su išli i posvuda naviještali i proširili Crkvu Božju po zemlji bez da su i pomislili na pisanje.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:47   #305
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
čudno poimanje 'oprosta'
ako je oprošteno, nisi više ništa dužan po tom pitanju
ako moraš prvo 'platiti' onda ti nije oprošteno prije, nego nakon što si platio.
posluži se logikom
Posluži se ti logikom,čovjek koji je odslužio zatvor zbog krađe određene svote novca i time zadobio oprost,ne znači da taj tuđi novac nakon odslužene kazne može trošiti u svoje svrhe,več da ga mora i vratiti.A ako ga nije vratio,očito je da če morati biti oduzeto od njega prije ili kasnije da se onom obeštečenom to namiri...

Milost i pravednost,jedno bez drugoga,ne vrijedi...

Mnogi su se pokajali za svoje grijehe,ali namirili štetu za ovog života ,nisu.



Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
kako je prošao razbojnik na križu do Isusa ?
Zbilja,držiš se jedne iznimke,to samo znači da Bog koji je uspostavio vidljive sakramente pomirenja i pokajanja,on sam nije ograničen njima,to jest on nekom pojedincu,koji nije imao pojma o sakramentu krštenja i pokajanja, a u njegovom srcu u trenu smrti vidi isključivu želju za krštenjem i pokajanjem,tada mu Bog to može i udjeliti.Ali,taj pojedinac,nije pravilo,več izuzetak, Božje milosti.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
sve se to odvija na zemji...nema tu čistilišta
Ako tko rekne što protiv Sina Čovječjega, može mu se oprostiti, ali tko rekne što protiv Duha Svetoga, ne može mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni na drugome” (Mt 12,32).

Može mu se oprostiti,ali ne na ovom svijetu ,a niti na drugome...

Kakav se to oprost odvija,ako mu se može oprostiti ,ali ne na ovome svijetu(zemlji) , niti na drugome(nebu)?!Očito je da postoji mjesto gdje se grijesi opraštaju(na neki drugi način),a da to nije ni zemlja ,a ni nebo!

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
žašto apostoli nikad nisu spomenuli išta slično ?
Naziđuje li tko na ovom temelju zlatom, srebrom, dragim kamenjem, drvom, sijenom, slamom – svačije će djelo izići na svjetlo. Onaj će Dan pokazati jer će se u ognju očitovati. I kakvo je čije djelo, oganj će iskušati. Ostane li djelo, primit će plaću onaj tko ga je nazidao. Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj.(1 Kor. 3,12-15)

Vidi li tko brata svojega,gdje čini grijeh koji nije na smrt,neka ište i dat će mu život– onima koji čine grijeh, što nije na smrt. Ima grijeh što je na smrt;za nj ne velim da moli. Svaka je nepravda grijeh.
A postoji grijeh koji nije na smrt. (1 Iv 5,16-18)
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 22.09.2017. at 23:32.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:06   #306
nisi se niti osvrnuo na gornji dio posta
znači stoji to da se ne smije razmišljati o onome šta čitaš u bibliji....
(nije li to 'malo puno' bizarno ? )

i u kojem stanju su bili mrtvi prije nego su vraćeni u život....ništa, u čistilištu sigurno nisu bili, jer nisu nigdje bili

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Posluži se ti logikom,čovjek koji je odslužio zatvor zbog krađe određene svote novca i time zadobio oprost,ne znači da taj tuđi novac nakon odslužene kazne može trošiti u svoje svrhe,več da ga mora i vratiti.A ako ga nije vratio,očito je da če morati biti oduzeto od njega prije ili kasnije da se onom obeštečenom to namiri...
ne vala ti usporedba
prvo-
visina zatvorske kazne ovisi o tome je li prije vraćen novac
drugo-
ne možeš Božji oprost uspoređivati sa kaznom
Bog kad oprosti, više ne tereti za taj grijeh. (sve drugo su crkvene izmišljotine "ljudske nauke" kako je rekao Krist.
Quote:
Milost i pravednost,jedno bez drugoga,ne vrijedi...

Mnogi su se pokajali za svoje grijehe,ali namirili štetu za ovog života ,nisu.
pa moraju u sljedećem ?
rekoh...sve više vuče na budizam, karma,...ovo ono....
Quote:
Zbilja,držiš se jedne iznimke,to samo znači da Bog koji je uspostavio vidljive sakramente pomirenja i pokajanja,on sam nije ograničen njima,to jest on nekom pojedincu,koji nije imao pojma o sakramentu krštenja i pokajanja, a u njegovom srcu u trenu smrti vidi isključivu želju za krštenjem i pokajanjem,tada mu Bog to može i udjeliti.Ali,taj pojedinac,nije pravilo,več izuzetak, Božje milosti.
to znači da nije tvoje da određuješ je li pravedno da se oprosti razbojniku u zadnji čas i da uživa iste blagodati kao i onaj koji je cijeloga života bio pošten.
postavljaš se u ulogu Boga.

svatko od nas je iznimka, ne postoji šablon po kojem se to može zaraditi ili zaslužiti, Bog je taj koji će kome udjeliti ono kako sam bude htio.
Quote:
Ako tko rekne što protiv Sina Čovječjega, može mu se oprostiti, ali tko rekne što protiv Duha Svetoga, ne može mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni na drugome” (Mt 12,32).

Može mu se oprostiti,ali ne na ovom svijetu ,a niti na drugome...
ovo što si dodao da se može oprostiti, na nekom 'trećem' svijetu uopće ne piše
Quote:
Kakav se to oprost odvija,ako mu se može oprostiti ,ali ne na ovome svijetu(zemlji) , niti na drugome(nebu)?!Očito je da postoji mjesto gdje se grijesi opraštaju(na neki drugi način),a da to nije ni zemlja ,a ni nebo!
sve si izokrenuo...to nigdje ne piše, izokrenuo si rečenicu u kojoj piše da se hula na sina čovječjeg može oprostiti i to je kraj tog dijela rečenice, stoji zarez koji odvaja poruku o tome šta se ne može oprostiti
npr.
Pavao je djelovao protiv sina čovječjeg, i oprošteno mu je to na zemlji.
hula na Duha svetog se ne oprašta nikako, to je smisao poruke.
Quote:
Naziđuje li tko na ovom temelju zlatom, srebrom, dragim kamenjem, drvom, sijenom, slamom – svačije će djelo izići na svjetlo. Onaj će Dan pokazati jer će se u ognju očitovati. I kakvo je čije djelo, oganj će iskušati. Ostane li djelo, primit će plaću onaj tko ga je nazidao. Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj.(1 Kor. 3,12-15)

Vidi li tko brata svojega,gdje čini grijeh koji nije na smrt,neka ište i dat će mu život– onima koji čine grijeh, što nije na smrt. Ima grijeh što je na smrt;za nj ne velim da moli. Svaka je nepravda grijeh.
A postoji grijeh koji nije na smrt. (1 Iv 5,16-18)
ne znam čemu ovo nabacivanje citatima ako u njima nema spomena o čistilištu, a to je trebalo dokazati
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:38   #307
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Onda ne navodi cijeli moj post, kao da odgovaraš na sve, nego samo na ono što si pomno izdvojila.



Ja nisam znao dok mi jedan redovnik, koji je izašao iz svog reda, nije na poslu pričao o tome što sve svećenici/redovnici rade iza crkvenih zidina.... Je li to samo manjina, ili većina nikad niti ne masturbira, nit ne nalazi "nešto uz to", nije li nelogično i psihološki neuvjerljivo tvrdit da su takvi svetci? Jes li oni ikada ustvrdili da ne masturbiraju? Ili da su i oni grješnici?



Jdan od najjačih svakako. Seksualno-romantične želje često su jače i do gladi i od žeđi i od samoga nagona za samoodržanjem. Kao i ljubomora.
Tebi je tjelesna strast nešto što se lagano može obrisati samo tako?

Jedino aseksualcima i aseksualkama... ali oni ionako ne brišu ništa, kad to nemaju izraženo.

Koliki svetci i indijski gurui brahmačarije su podlegli toj uzaludnoj bitci s vlastitim nagonom, a tebi to "nije najjači nagon" (ili barem jedan od najjačih)? Koji ti je jači nagon od toga?
Ma kako izdvojiti određenu rečenicu?A o nagonu,zar će gladan ili žedan ili u opasnosti čovjek misliti o seksu?Seks dolazi kad je sve drugo podmireno,nisam aseksualna,no normalno da taj nagon mogu kontrolirati.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:51   #308
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nisi se niti osvrnuo na gornji dio posta
znači stoji to da se ne smije razmišljati o onome šta čitaš u bibliji....
(nije li to 'malo puno' bizarno ? )
Naravno da možeš,ali samostalno nema smisla donositi zaključke ,ako nemaš autoritet za to,to jednostavno znamo iz toga da ako 10 ljudi čita određenu knjigu i donese 10 različitih zaključaka,to nije istina,več osobno promišljanje,a osobno promišljanje nije istina i ono prečesto vara.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
i u kojem stanju su bili mrtvi prije nego su vraćeni u život....ništa, u čistilištu sigurno nisu bili, jer nisu nigdje bili
Sam Isus govori, o Tamnici!Koja nije pakao!

Postoji srednje stanje između zemlje i neba. Izraelci ga nazivaju šeol, prebivalište mrtvih. I Židovi ,Isusova vremena čvrsto su vjerovali da duše Božjih vjernih mogu biti istrgnute “iz dubine Podzemlja (Ps 86,13). Pobožni Židovi, i onda kao i sada, smatrali su svojom obvezom uzdizati ,molitve (kadiš) za preminule članove svojih obitelji.


Novi zavjet napisan na grčkomu jeziku naziva ga had (i razlikuje ga od gehene, mjesta paklene vatre). Katolici ga nazivaju čistilištem.


Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne vala ti usporedba
prvo-
visina zatvorske kazne ovisi o tome je li prije vraćen novac
drugo-
ne možeš Božji oprost uspoređivati sa kaznom
Bog kad oprosti, više ne tereti za taj grijeh. (sve drugo su crkvene izmišljotine "ljudske nauke" kako je rekao Krist.
Ne ovisi o tome,več o veličini lošega dijela i mogučnosti isplate kazne oštečenom,tako če sudac okrivljenome,ako ne može namiriti obeštečenome ,novčano,oduzeti osobnu imovinu i namiriti oštečenoga,a pritom če još za pokoru dobiti i kaznu zatvora.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pa moraju u sljedećem ?
rekoh...sve više vuče na budizam, karma,...ovo ono....
Budizam i karma su nekakvo vračanje u isti zemaljski život,Biblija priča o stanju koje nije nebo ,a ni zemlja, a ni pakao.


Tako na još jednome mjestu Isus govori o Božjemu sudu. On kaže: “Nagodi se brzo s protivnikom dok si još ,s njim na putu, da te protivnik ne preda sucu, a sudac tamničaru, pa da te ne bace u tamnicu.
Zaista, kažem ti, nećeš izići odande dok ne isplatiš do posljednjega novčića” (Mt 5,25–26).
I iz ovoga se teksta može naslutiti da u budućemu životu postoji stanje u kojemu ljudi “isplaćuju” svoje,dugove Bogu – odnosno bivaju pročišćeni. A kršćanska predaja to stanje naziva čistilištem.

Hello ,sudac,tamničar,tamnica(ovo nije pakao,jer je razvidno, da se iz ovoga stanja ljudi isključivo, spašavaju određenom pokorom nakon smrti ,pri Božjem sudu.)

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
to znači da nije tvoje da određuješ je li pravedno da se oprosti razbojniku u zadnji čas i da uživa iste blagodati kao i onaj koji je cijeloga života bio pošten.
postavljaš se u ulogu Boga.
Pa ja to ni ne određujem,Bog to određuje,ali su nevjerojatne sličnosti, kao i s našim zemaljskim sudom,stvar je u tome da se milost i pravednost, poklapaju i na zemaljskom i nebeskom sudu.



Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovo što si dodao da se može oprostiti, na nekom 'trećem' svijetu uopće ne piše

sve si izokrenuo...to nigdje ne piše, izokrenuo si rečenicu u kojoj piše da se hula na sina čovječjeg može oprostiti i to je kraj tog dijela rečenice, stoji zarez koji odvaja poruku o tome šta se ne može oprostiti
npr.
Pavao je djelovao protiv sina čovječjeg, i oprošteno mu je to na zemlji.
hula na Duha svetog se ne oprašta nikako, to je smisao poruke.
Zarez je kraj dijela rečenice?!,jel ovo šala ili stvarno ne poznaješ značenje interpukcijskih znakova, zarez označava nadodavanje,nizanje iste rečenice...

Isus nakon prvog zareza ne dodaje na zemlji,več govori može mu se oprostiti,nastavlja niz, za Duha Svetoga se ne može oprostiti i dodaje zaključak, ni na nebu ni na zemlji. Dakle hula sinu čovječjemu se oprašta na mjestu , a ni na nebu, ni na zemlji, hula Duhu Svetomu,ni na nebu ni na zemlji,ni u trečemu mjestu...

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne znam čemu ovo nabacivanje citatima ako u njima nema spomena o čistilištu, a to je trebalo dokazati
Istina, riječ »čistilište« ne postoji u Svetome pismu, ali isto tako ne postoje ni riječi »Sveto Trojstvo« i »utjelovljenje«, a Sveto pismo se ipak slaže s objema ovim riječima, i to onako kao što ,se slaže i s riječju čistilište. Međutim, spominje li Sveto pismo čistilište izravno, pa makar i pod
nekim drugim imenom? To je lako moguće zaključiti iz ovih djelova koji apostoli spominju,a ti ih ne želiš ni pročitati,a ni razmisliti o njima...


sv. Pavao govori o ovoj pročišćavajućoj vatri. Vatra je to za one koji će u konačnici biti spašeni, a ne prokleti. I doista, Pavao kaže da je sama ta vatra njihovo spasenje budući da ih oslobađa ,grijeha koji ne mogu ući u raj.

Pavlovo tumačenje zavrjeđuje da ga se navede u cijelosti:
“Svačije će djelo izići na svjetlo. Onaj će Dan pokazati jer će se u ognju očitovati. I kakvo je čije,djelo, oganj će iskušati. Ostane li djelo, primit će plaću onaj tko ga je nazidao. Izgori li čije djelo, taj će štetovati; ipak, on će se sam spasiti, ali kao kroz oganj” (1 Kor 3,13–15).

Pogledaj,govori se o kazni nakon smrti,a ta kazna nije pakao,to je vatra koja čisit,ali iz nje se čovjek spašava,pri tome ona njegova dobra djela se kroz vatru,namiruju onome obeštečenome,koliko če biti oduzeto od čovjeka , a dano onom drugomu,zavisi o broju djela koja če izgoriti...
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:22   #309
https://youtu.be/nFEBwfYZBJY

How the Biblical Canon Was Formed

Zanimljiv klip o bibliji
__________________
Back To The 80's Synthwave And Retro Electro Music Mix.......................
Evoluciju ne mogu dokazati,
niti će ikada, gravitaciju ne mogu dokazati niti će ikada i ko zna šta još
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:35   #310
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
........
Istina, riječ »čistilište« ne postoji u Svetome pismu, ali isto tako ne postoje ni riječi »Sveto Trojstvo« i »utjelovljenje«, a Sveto pismo se ipak slaže s objema ovim riječima, i to onako kao što ,se slaže i s riječju čistilište. ......
da upravo se "slaže" toliko...tj. nikako se ne slaže.

ne da mi se više odgovarati na maratonske postove...postaje zamorno i dosadno

međutim...nije li tebi čudno (jer kako tvrdiš "katolička crkva je 'dala' bibliju, nije od Boga "pala s neba") da ta crkva nije 'uvrstila' u bibliju i te izraze (poput čistilišta, svetog trojstva,....) i konkretno tumačenje tih izraza ?

zašto je dala (ako je dala ) tako formuliranu bibliju koju se ne može shvatiti čitajući, osim ako se ne prihvati njeno tumačenje.....?
jer ako se prihvati to tumačenje, onda bibliju i nije potrebno čitati, jer se čitanjem može otići na 'stranputicu' ako se pokuša razmišljati mimo tog tumačenja....a razmišljanje nije moguće spriječiti.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 01:28   #311
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
da upravo se "slaže" toliko...tj. nikako se ne slaže.

ne da mi se više odgovarati na maratonske postove...postaje zamorno i dosadno

međutim...nije li tebi čudno (jer kako tvrdiš "katolička crkva je 'dala' bibliju, nije od Boga "pala s neba") da ta crkva nije 'uvrstila' u bibliju i te izraze (poput čistilišta, svetog trojstva,....) i konkretno tumačenje tih izraza ?
Takvo je razmišljanje zapravo vrlo plitko, jer u Bibliji ne postoji ni riječ “Biblija”, pa bi po tome Biblija nijekala i vlastitu opstojnost.

„Zašto im zboriš u prispodobama?“ Isus im je odgovorio: „Zato što je vama dano znati otajstva kraljevstva nebeskoga, a njima nije dano. Doista, onomu tko ima dat će se i obilovat će, a onomu tko nema oduzet će se i ono što ima. U prispodobama im zborim zato što gledajući ne vide i slušajući ne čuju i ne razumiju. Tako se ispunja na njima proroštvo Izaijino koje govori:

Slušat ćete, slušati – i nećete razumjeti; gledat ćete, gledati – i nećete vidjeti!


Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
zašto je dala (ako je dala ) tako formuliranu bibliju koju se ne može shvatiti čitajući, osim ako se ne prihvati njeno tumačenje.....?
jer ako se prihvati to tumačenje, onda bibliju i nije potrebno čitati, jer se čitanjem može otići na 'stranputicu' ako se pokuša razmišljati mimo tog tumačenja....a razmišljanje nije moguće spriječiti.

Iskustvo nas uči da Biblija za ispravno shvaćanje Objave nije dovoljna, jer zapravo Novi Zavjet kao vrhunac objave nije niti nastao niti se vjerodostojno tumačio bez Crkve koju je Bogočovjek izričito na prvaku apostolskom utemeljio. (Mt 16, 17-19; Lk 22, 32; Iv 21, 15-17; Mt 18, 17; 1 Tim 3, 15; Mk 1,36 ; Mk 3, 16-19 …). To potvrđuje logika, pastiri Crkve od najranijih vremena i Sveto Pismo. Dakle, nije posrijedi nešto što sputava slobodu razmišljanja nego mu daje čvrsto tlo pod nogama, tj. osvjetljava put koji je sam Isus zacrtao da se dođe do Njega.

Sve u svemu, onaj koji u Crkvi ima ovlaštenu službu da zapovijeda može pogriješiti (osim ako nosi Bogom dani pečat dogme), ali mi ako poslušamo ne možemo (osim ako bi slušali izravan grijeh).

Poznata je svetačka izreka: lucifer može odglumiti skoro sve ali poslušnu ljubav ne! Isus kaže apostolima---Tko vas sluša,mene sluša,tko vas prezire,mene prezire,a tko mene prezire,prezire onoga koji mene posla...Ne misliš valjda da bi Isus dao takav apostolski autoritet njima u prvom stolječu,a nas sve ostale ostavio bez tog istog autoriteta?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 26.09.2017. at 01:57.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:54   #312
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Takvo je razmišljanje zapravo vrlo plitko, jer u Bibliji ne postoji ni riječ “Biblija”, pa bi po tome Biblija nijekala i vlastitu opstojnost.

„Zašto im zboriš u prispodobama?“ Isus im je odgovorio: „Zato što je vama dano znati otajstva kraljevstva nebeskoga, a njima nije dano. Doista, onomu tko ima dat će se i obilovat će, a onomu tko nema oduzet će se i ono što ima. U prispodobama im zborim zato što gledajući ne vide i slušajući ne čuju i ne razumiju. Tako se ispunja na njima proroštvo Izaijino koje govori:

Slušat ćete, slušati – i nećete razumjeti; gledat ćete, gledati – i nećete vidjeti!





Iskustvo nas uči da Biblija za ispravno shvaćanje Objave nije dovoljna, jer zapravo Novi Zavjet kao vrhunac objave nije niti nastao niti se vjerodostojno tumačio bez Crkve koju je Bogočovjek izričito na prvaku apostolskom utemeljio. (Mt 16, 17-19; Lk 22, 32; Iv 21, 15-17; Mt 18, 17; 1 Tim 3, 15; Mk 1,36 ; Mk 3, 16-19 …). To potvrđuje logika, pastiri Crkve od najranijih vremena i Sveto Pismo. Dakle, nije posrijedi nešto što sputava slobodu razmišljanja nego mu daje čvrsto tlo pod nogama, tj. osvjetljava put koji je sam Isus zacrtao da se dođe do Njega.

Sve u svemu, onaj koji u Crkvi ima ovlaštenu službu da zapovijeda može pogriješiti (osim ako nosi Bogom dani pečat dogme), ali mi ako poslušamo ne možemo (osim ako bi slušali izravan grijeh).

Poznata je svetačka izreka: lucifer može odglumiti skoro sve ali poslušnu ljubav ne! Isus kaže apostolima---Tko vas sluša,mene sluša,tko vas prezire,mene prezire,a tko mene prezire,prezire onoga koji mene posla...Ne misliš valjda da bi Isus dao takav apostolski autoritet njima u prvom stolječu,a nas sve ostale ostavio bez tog istog autoriteta?
Ne znam što bi to u evanđelju trebalo stalno tumačiti?
Evanđelje je pisano za sve ljude tako da ga i dijete razumije, osim koje prispodobe, koje nisu ni nužne u startu razumjeti jer je bitno povjerovati bazičnoj poruci, a kasnije tko je pobožan dublje napreduje u tajne vjere.

Možda papa Franjo stalno nešto tumači pa saziva one gay sinode i svašta još nepoćudno, kao da su u samostanima dozvoljeni sex odnosi pa si misli hajde da ubacimo još i gay osobe?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:29   #313
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne znam što bi to u evanđelju trebalo stalno tumačiti?
Pa sve!

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Evanđelje je pisano za sve ljude tako da ga i dijete razumije, osim koje prispodobe, koje nisu ni nužne u startu razumjeti jer je bitno povjerovati bazičnoj poruci, a kasnije tko je pobožan dublje napreduje u tajne vjere.
Kako npr. ti, kao pojedinačni čitatelj ispravno razlikuješ što je u Bibliji didaktika, što povijest, što je činjenica, što je viđenje, što je preneseno značenje, što je doslovno, što je fraza a što gramatika, što je formalno proglašeno, a što je tek pojava, što je tek privremeno, a što ima trajnu obvezatnost.

Jer ,ukoliko su objave i pouke sv. Pisma upućene nama osobno tada je praktično, prisustvo nekog formalnog suca i učitelja obvezatna...

Biblijska nadahnutost jamči tek njenu istinitost, a ne njeno tumačenje.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Možda papa Franjo stalno nešto tumači pa saziva one gay sinode i svašta još nepoćudno, kao da su u samostanima dozvoljeni sex odnosi pa si misli hajde da ubacimo još i gay osobe?
A koga je Isus pozivao sebi,radi koga je došao?

Pa radi grešnika,kako če otvrdlo srce grešnika omekšati ,ako ih stalno odbacuješ.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:41   #314
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Pa sve!
Npr?Protumači nam nešto onda.
Quote:

Kako npr. ti, kao pojedinačni čitatelj ispravno razlikuješ što je u Bibliji didaktika, što povijest, što je činjenica, što je viđenje, što je preneseno značenje, što je doslovno, što je fraza a što gramatika, što je formalno proglašeno, a što je tek pojava, što je tek privremeno, a što ima trajnu obvezatnost.
Ako se baziramo na Evanđelje nije teško, sve je doslovno.
Uskrsnuće i ostalo, izuzev prispodoba.
Ako se baziramo na mojsija i proroke nije teško, sve je doslovno, izuzev prispodoba.




Quote:

A koga je Isus pozivao sebi,radi koga je došao?

Pa radi grešnika,kako če otvrdlo srce grešnika omekšati ,ako ih stalno odbacuješ.
OK, ali zašto bi trebalo pitati nekoga tko se hoće zarediti za njegovu sex orijentaciju?
Osim ako neće u samostanima bit dozvoljeno bludničenje?
Zašto naglašavati "primamo i gay"?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:14   #315
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Takvo je razmišljanje zapravo vrlo plitko, jer u Bibliji ne postoji ni riječ “Biblija”, pa bi po tome Biblija nijekala i vlastitu opstojnost.
svašta
pa postoji izraz "pismo" i tu se misli na Božju riječ
mi danas Božju riječ zovemo 'sveto pismo' i biblija....

koja riječ označava "čistilište" ?
Quote:
„Zašto im zboriš u prispodobama?“ Isus im je odgovorio: „Zato što je vama dano znati otajstva kraljevstva nebeskoga, a njima nije dano. Doista, onomu tko ima dat će se i obilovat će, a onomu tko nema oduzet će se i ono što ima. U prispodobama im zborim zato što gledajući ne vide i slušajući ne čuju i ne razumiju. Tako se ispunja na njima proroštvo Izaijino koje govori:
Isusove 'prispodobe' su u stvari jednostavne i lako razumljive....ali crkvene dogme su toliko zamumuljene da i ako postoji nekakva naznaka u bibliji o njima, jako je teško povezati jedno s drugim.
Quote:
Slušat ćete, slušati – i nećete razumjeti; gledat ćete, gledati – i nećete vidjeti!
manji je problem kad se nešto ne vidi, a veći gad se vidi ono čega i nema, a to je upravo famozno "čistilište"
ničim nisi čak niti posredno dokazao da u bibliji postoji nauk o tome, svodi se sve samo na želju da se nešto protumači tako.
Quote:
Iskustvo nas uči da Biblija za ispravno shvaćanje Objave nije dovoljna, jer zapravo Novi Zavjet kao vrhunac objave nije niti nastao niti se vjerodostojno tumačio bez Crkve koju je Bogočovjek izričito na prvaku apostolskom utemeljio. (Mt 16, 17-19; Lk 22, 32; Iv 21, 15-17; Mt 18, 17; 1 Tim 3, 15; Mk 1,36 ; Mk 3, 16-19 …). To potvrđuje logika, pastiri Crkve od najranijih vremena i Sveto Pismo.
logika kaže da, kad bi bilo tako, crkva je namjerno "dala" (po tvojoj tvrdnji) takvu bibliju, da svaki koji je čita, a ne prihvaća katoličko tumačenje, ili mu ono nije dostupno....mora završiti u paklu
Quote:
Dakle, nije posrijedi nešto što sputava slobodu razmišljanja nego mu daje čvrsto tlo pod nogama, tj. osvjetljava put koji je sam Isus zacrtao da se dođe do Njega.

Sve u svemu, onaj koji u Crkvi ima ovlaštenu službu da zapovijeda može pogriješiti (osim ako nosi Bogom dani pečat dogme), ali mi ako poslušamo ne možemo (osim ako bi slušali izravan grijeh).
ma ja ne mislim da papa griješi oko dogmi...to je interna stvar katoličke crkve, i oni formiraju svoja vjerovanje kako hoće i ja ne mogu ni znati je li šta pogriješio.
(kao što je bez veze razmišljati je li pisac nekog romana pogriješio oko glavnog lika...pa on može izmisliti bilo šta i to je jednostavno tako)

ali to sa Božjom riječi biblijom nema veze, i kad se te dogme pokušaju biblijski opravdati, onda mogu znati i vidjeti da to ne stoji.
Quote:
Poznata je svetačka izreka: lucifer može odglumiti skoro sve ali poslušnu ljubav ne!
sotona se može pretvarati da je anđeo svijetla.
Quote:
Isus kaže apostolima---Tko vas sluša,mene sluša,tko vas prezire,mene prezire,a tko mene prezire,prezire onoga koji mene posla...
daleko je današnja katolička crkva od apostola.....
usput, tko je taj koji je Isusa poslao ?
Quote:
Ne misliš valjda da bi Isus dao takav apostolski autoritet njima u prvom stolječu,a nas sve ostale ostavio bez tog istog autoriteta?
ne mislim.
zato i imamo bibliju i riječi apostola zapisane u njoj, pa ih slušamo čitajući te riječi, kao i Kristove riječi koje su zapisane.

misliš li da te zapisane Kristove riječi, i one apostola nisu dobar autoritet ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:07   #316
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
svašta
pa postoji izraz "pismo" i tu se misli na Božju riječ
mi danas Božju riječ zovemo 'sveto pismo' i biblija....
pismo/biblos znači skup knjiga/knjižica a zbog nadahnuča je zovemo sveto...pismo

Božja riječ je več u starom zavjetu,na samome početku, objavljena kao druga Božanska osoba,dakle, Isus Krist,gdje nam je i sv Ivan potvrđuje u Evanđelju.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
koja riječ označava "čistilište" ?
Pročitaj Evanđelje po Luki 16,19–31

Upitaj se gdje su to bili Lazar i bogataš?

Jasno je da Abraham i Lazar nisu bili u paklu, ali nisu bili ni u nebu. Sjeti se, Gospodin Isus Krist ,tada još nije umro na križu, stoga su vrata neba još bila zatvorena svim onim pravednim muškarcima i ženama koji su umrli prije Kristova spasonosnog djela (usp. 1 Pt 3,18–20; 4,6).

Obrati pozornost na nešto neobično u ovom odlomku: Krist nam govori da se bogataš zalagao za svoju braću koja su još bila živa. Upravo nam Krist daje dokaz preminule osobe koja zagovara u ,ime živih...

Znaš kako znamo da ovaj bogataš nije bio u paklu?...

Iako se nalazio na mjestu “vatrenih muka”, ipak nije bio u paklu u koji
odlaze proklete duše (usp. Mt 25). Zato jer na kraju krajeva, proklete duše su nesposobne pokazati iskreno milosrđe, a bogataš je to očito učinio.

On se zapravo nalazio u stanju čišćenja,budući da je molio za svoju braću...

I čistilište se u Bibliji zove tamnica,za razliku od pakla.


Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
Isusove 'prispodobe' su u stvari jednostavne i lako razumljive....ali crkvene dogme su toliko zamumuljene da i ako postoji nekakva naznaka u bibliji o njima, jako je teško povezati jedno s drugim.
Zašto ste onda toliko razdjeljeni među sobom, u svakom tumačenju ,ne prispodobdi,nego svega, ako je to istina.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
manji je problem kad se nešto ne vidi, a veći gad se vidi ono čega i nema, a to je upravo famozno "čistilište"
ničim nisi čak niti posredno dokazao da u bibliji postoji nauk o tome, svodi se sve samo na želju da se nešto protumači tako.
Upravo je u tome stvar,tko je autoritet,ako ti ne vidiš čistilište ,a ja vidim...

ding,ding....Crkva je stup i uporište istine...ding,ding. Daj mi stajalište po pitanju čistilišta,(ne moje,ne tvoje) Crkve, za koju se kaže u Bibliji da je stup i uporište istine!

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
logika kaže da, kad bi bilo tako, crkva je namjerno "dala" (po tvojoj tvrdnji) takvu bibliju, da svaki koji je čita, a ne prihvaća katoličko tumačenje, ili mu ono nije dostupno....mora završiti u paklu
netočno,Biblija uopče nije potrebna za spasenje,za mogučnost spasenja se pobrinuo Gospodin Isus Krist,koji je ustanovio vidljive sakramente, u jednoj Crkvi,izvan koje nema spasenja,upravo iz razloga, jer su ti sakramenti, povezani samo s jednom Crkvom kojoj je glava Krist.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ma ja ne mislim da papa griješi oko dogmi...to je interna stvar katoličke crkve, i oni formiraju svoja vjerovanje kako hoće i ja ne mogu ni znati je li šta pogriješio.
(kao što je bez veze razmišljati je li pisac nekog romana pogriješio oko glavnog lika...pa on može izmisliti bilo šta i to je jednostavno tako)
Pa upravo je stvar u tome, da izvor dogmi su Sveto pismo i predaja, a pri njihovu tumačenju u obzir se uzima vjernički osjećaj,teološko tumačenje i u konačnici crkveno učiteljstvo.

Dogme koje ti proglašavaš,su tvoje učiteljstvo,ali one nemaju uporišta u Bibliji,dok je sasvim jasno da autoritet posjeduje jedna,sveta,katolička i apostolska Crkva...(ta Crkva mora imati apostolski autoritet od nastanka Crkve do dana današnjeg) -uzmi povjest u ruke i nađi mi Crkvu koja ima taj apostolski kontinuitet do dana današnjeg!

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ali to sa Božjom riječi biblijom nema veze, i kad se te dogme pokušaju biblijski opravdati, onda mogu znati i vidjeti da to ne stoji.
Ali,potpuno je nebitno što ti misliš ili što ja mislim,pitanje autoriteta oko dogmi je utvrđeno i pismom i tradicijom...Biblija nigdje ne kaže da je ona autoritet ,niti da si ti,niti ja ,več da je Crkva autoritet.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
sotona se može pretvarati da je anđeo svijetla.
Ali ne može glumiti poniznost,radi toga jer nema poniznosti je i pao s mjesta gdje je bio,da priznaš da je Crkva autoritet,treba ti poniznost,a ne ,ja papa,ja tumač,ja učitelj...to je sebeljublje ,poznatije kao oholost,prvi grijeh.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
daleko je današnja katolička crkva od apostola.....
Tvoje mišljenje , ali nitko joj ne može ništa,znaš zašto, zato jer vrata pakla ne mogu prevaliti preko nje, jedine koja od Duhova i nastanka iste,traje i traje i traje. Ne misliš valjda da nešto što nije Božansko može toliko opstati ,unatoč svemu, što se događa u njoj i oko nje.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
usput, tko je taj koji je Isusa poslao ?
Otac

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
zato i imamo bibliju i riječi apostola zapisane u njoj, pa ih slušamo čitajući te riječi, kao i Kristove riječi koje su zapisane.
misliš li da te zapisane Kristove riječi, i one apostola nisu dobar autoritet ?
Naravno da su dobar autoritet,ali ja i ti se ne slažemo oko Biblijskih pisama,stoga, da odemo napokon kod tog autoriteta,da nam razjasni tko je u pravu. Di je ta Crkva i ti apostoli,koje je Isus ostavio iza sebe...?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:36   #317
opet se ovo rasteglo na plahte....
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
pismo/biblos znači skup knjiga/knjižica a zbog nadahnuča je zovemo sveto...pismo

Božja riječ je več u starom zavjetu,na samome početku, objavljena kao druga Božanska osoba,dakle, Isus Krist,gdje nam je i sv Ivan potvrđuje u Evanđelju.
ok, vidim da ne želiš nikako prihvatiti da je biblija pisana Božja riječ...fascinantan je taj tvoj otpor

ali poslužit ću se onda riječima katolika, možda te to ubijedi, jer i ti si katolik valjda
"]Biblija je Božja riječ upućena čovjeku za sva vremena i sve generacije. To je Božji govor čovjeku. Sadrži istine o Bogu i čovjeku i istinu o Božjem djelu spasenja."
https://vjeronauk.net/?page_id=720

dakle, opet...jel biblija Božja riječ ili nije ?
Quote:
Pročitaj Evanđelje po Luki 16,19–31

Upitaj se gdje su to bili Lazar i bogataš?

Jasno je da Abraham i Lazar nisu bili u paklu, ali nisu bili ni u nebu. Sjeti se, Gospodin Isus Krist ,tada još nije umro na križu, stoga su vrata neba još bila zatvorena svim onim pravednim muškarcima i ženama koji su umrli prije Kristova spasonosnog djela (usp. 1 Pt 3,18–20; 4,6).

Obrati pozornost na nešto neobično u ovom odlomku: Krist nam govori da se bogataš zalagao za svoju braću koja su još bila živa. Upravo nam Krist daje dokaz preminule osobe koja zagovara u ,ime živih...

Znaš kako znamo da ovaj bogataš nije bio u paklu?...

Iako se nalazio na mjestu “vatrenih muka”, ipak nije bio u paklu u koji
odlaze proklete duše (usp. Mt 25). Zato jer na kraju krajeva, proklete duše su nesposobne pokazati iskreno milosrđe, a bogataš je to očito učinio.

On se zapravo nalazio u stanju čišćenja,budući da je molio za svoju braću...

I čistilište se u Bibliji zove tamnica,za razliku od pakla.
čekaj malo....
"čistilište" je mjesto na kojem se mrtvi mole za žive ?
i to ih 'vadi' iz čistilišta ?
a nasuprot tome, ovdje živi mole za mrtve (one u čistilištu....usput se nadaju da neće završiti u čistilištu da se ne bi morali moliti za žive kad umru
Quote:
Zašto ste onda toliko razdjeljeni među sobom, u svakom tumačenju ,ne prispodobdi,nego svega, ako je to istina.
to pitanje sam ja tebi prije postavio u kontekstu tvoje tvrdnje da su pravoslavci katolici, a razjedinjeni...
gdje je razlika između "nas" i "vas" ?
Quote:
Upravo je u tome stvar,tko je autoritet,ako ti ne vidiš čistilište ,a ja vidim...
sumnjam...jednostavno ponavljaš ono što si naučio kao dogmu
Quote:
ding,ding....Crkva je stup i uporište istine...ding,ding. Daj mi stajalište po pitanju čistilišta,(ne moje,ne tvoje) Crkve, za koju se kaže u Bibliji da je stup i uporište istine!
ding,ding....
biblija kaže da je crkva uporište istine, a bibliju je dala crkva da to o njoj kaže ?
Quote:
netočno,Biblija uopče nije potrebna za spasenje,za mogučnost spasenja se pobrinuo Gospodin Isus Krist,koji je ustanovio vidljive sakramente, u jednoj Crkvi,izvan koje nema spasenja,upravo iz razloga, jer su ti sakramenti, povezani samo s jednom Crkvom kojoj je glava Krist.
puno nepotrebnih riječi....
nepotrebna ?
ali opet ću se poslužiti riječima tvojih suvjernika -
"Čitajući Bibliju nastojat ćemo otkriti Božju poruku, ono što nam Bog želi reći. Ona je sveta knjiga koja sadrži božji govor nama. U njoj nećemo tražiti nikakvu znanstvenu ili povijesnu istinu nego samo spasenjsku istinu, tj. istinu o Božjem naumu i djelu spasenja kroz povijest."
Quote:
Pa upravo je stvar u tome, da izvor dogmi su Sveto pismo i predaja, a pri njihovu tumačenju u obzir se uzima vjernički osjećaj,teološko tumačenje i u konačnici crkveno učiteljstvo.

Dogme koje ti proglašavaš,su tvoje učiteljstvo,ali one nemaju uporišta u Bibliji,dok je sasvim jasno da autoritet posjeduje jedna,sveta,katolička i apostolska Crkva...(ta Crkva mora imati apostolski autoritet od nastanka Crkve do dana današnjeg) -uzmi povjest u ruke i nađi mi Crkvu koja ima taj apostolski kontinuitet do dana današnjeg!
čekaj mako...
šta je starije, kokoš ili jaje ?
ako je crkva dala bibliju, onda je ona uvrstila svoje dogme u nju (koje ti vidiš, ja ne vidim)
kako onda može biblija biti izvor dogmi, ako su dogme bile prije biblije ?
Quote:
Ali,potpuno je nebitno što ti misliš ili što ja mislim,pitanje autoriteta oko dogmi je utvrđeno i pismom i tradicijom...Biblija nigdje ne kaže da je ona autoritet ,niti da si ti,niti ja ,več da je Crkva autoritet.
ne mora to biblija 'reći' za sebe....ako je to Božja riječ, onda se podrazumijeva da je autoritet
Quote:
Ali ne može glumiti poniznost,radi toga jer nema poniznosti je i pao s mjesta gdje je bio,da priznaš da je Crkva autoritet,treba ti poniznost,a ne ,ja papa,ja tumač,ja učitelj...to je sebeljublje ,poznatije kao oholost,prvi grijeh.
gluma i jeste da se predstavljaš ono što nisi, zašto ne bi mogao ?
ne može pred Bogom, ali anđeo svijetla se i ne prikazuje pred njim, nego pred nama, i tako zavodi.....recimo nekoga može uvjeriti da je Božja pisana riječ obična knjižurina koja nije 'pala s neba' nego je napisali ljudi koji će ti je tumačiti kako oni hoće, a ti sam ne možeš i šta skontati iz nje na ispravan način.
lukav je on
Quote:
Tvoje mišljenje , ali nitko joj ne može ništa,znaš zašto, zato jer vrata pakla ne mogu prevaliti preko nje, jedine koja od Duhova i nastanka iste,traje i traje i traje. Ne misliš valjda da nešto što nije Božansko može toliko opstati ,unatoč svemu, što se događa u njoj i oko nje.
u stvari puca po šavovima....dodvorava se homoseksualcima (prije nezamislivo) koketira sa evolucijom (Adam i Eva bili amebe) itd.
naj veća opasnost za tu crkvu su sami njeni vjernici koji su tu samo radi tradicije, a vjera i imaginarno spasenje zadnja rupa na svirali.
Quote:
Otac
ima li ime ?
Quote:
Naravno da su dobar autoritet,ali ja i ti se ne slažemo oko Biblijskih pisama,stoga, da odemo napokon kod tog autoriteta,da nam razjasni tko je u pravu. Di je ta Crkva i ti apostoli,koje je Isus ostavio iza sebe...?
eto ja otišao, i taj "autoritet" kaže da biblija jeste Božja riječ....idi i ti pa vidi
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 01:43   #318
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
opet se ovo rasteglo na plahte....
ok, vidim da ne želiš nikako prihvatiti da je biblija pisana Božja riječ...fascinantan je taj tvoj otpor

ali poslužit ću se onda riječima katolika, možda te to ubijedi, jer i ti si katolik valjda
"]Biblija je Božja riječ upućena čovjeku za sva vremena i sve generacije. To je Božji govor čovjeku. Sadrži istine o Bogu i čovjeku i istinu o Božjem djelu spasenja."
https://vjeronauk.net/?page_id=720

dakle, opet...jel biblija Božja riječ ili nije ?
Bibliju nazivamo Božjom Riječju jer sve u njoj upučuje na to tko je Božja Riječ,a to je Isus,ali nije Biblija dostatna za spasenje i tumačenje več Božja Riječ koja je Isus sam,a prije uzlaska na nebo,Isus ovlaščuje apostole da nastupaju umjesto njega u osobi Božje riječi : Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas.” To rekavši, dahne u njih i kaže im: “Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im.”

Vidiš da sadrži istinu o djelu spasenja Isusa Krista,a spasenja nema ako apostolu nisi ispovjedio grijehe i ako ti ih on nije otpustio. Jer upravo ovo znači da ti ih ni Bog na nebesima nije otpustio!



Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
čekaj malo....
"čistilište" je mjesto na kojem se mrtvi mole za žive ?
i to ih 'vadi' iz čistilišta ?
a nasuprot tome, ovdje živi mole za mrtve (one u čistilištu....usput se nadaju da neće završiti u čistilištu da se ne bi morali moliti za žive kad umru
[/QUOTE]

Pa ti kažeš da vjeruješ u Bibliju, a ne vjeruješ što u njoj piše? Na 10 mjesta sam ti pokazao opisano čistilište, i sve iz Biblije,pa nisu to moje riječi več Isusa Krista,Gospodina našega

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
to pitanje sam ja tebi prije postavio u kontekstu tvoje tvrdnje da su pravoslavci katolici, a razjedinjeni...
gdje je razlika između "nas" i "vas" ?
Ali do raskola su svi bili katolici,nismo se mi raspali,nego se svi oko nas raspadaju i razjedinjuju! Svi vi proizlazite iz katoličanstva,uključujući i pravoslavce.


Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ding,ding....
biblija kaže da je crkva uporište istine, a bibliju je dala crkva da to o njoj kaže ?
Dakle ti tvrdiš da ne vjeruješ ni Bibliji,ni Crkvi,več samo sebi.


Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
čekaj mako...
šta je starije, kokoš ili jaje ?
ako je crkva dala bibliju, onda je ona uvrstila svoje dogme u nju (koje ti vidiš, ja ne vidim)
kako onda može biblija biti izvor dogmi, ako su dogme bile prije biblije ?
Zato jer su se našli određeni ljudi koji su potakli raskol i počeli tumačiti Bibliju bez autoriteta Crkve i uveli su razne šizme i hereze, i zbog toga je dogma, istina u Bibliji i po Bibliji,a koju drugi pokušavaju osporiti da bi ju mogli prepraviti po svom guštu. Naime svaka dogma ima vlastito uporište u Bibliji i ona je davno prepoznata iz redova Crkve,tek kad je pokušana biti osporena i na taj način navesti ljude u zabludu,Crkveni zbor vadi tu dogmu iz Biblije i proglašava je neupitnom istinom.Što ona i je!

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne mora to biblija 'reći' za sebe....ako je to Božja riječ, onda se podrazumijeva da je autoritet
wow,a maloprije kažeš da ne vjeruješ u Bibliju u kojoj jasno piše da je Crkva stup i uporište istine,inače prva nastala Biblija je Katolička Biblija, sve iza nje su neispravne,jer Bog ne prepravlja svoju istinu,zar ne.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
gluma i jeste da se predstavljaš ono što nisi, zašto ne bi mogao ?
ne može pred Bogom, ali anđeo svijetla se i ne prikazuje pred njim, nego pred nama, i tako zavodi.....recimo nekoga može uvjeriti da je Božja pisana riječ obična knjižurina koja nije 'pala s neba' nego je napisali ljudi koji će ti je tumačiti kako oni hoće, a ti sam ne možeš i šta skontati iz nje na ispravan način.
lukav je on
Ne može glumiti poniznost ni pred čovjekom,jer da poznaješ Bibliju,ovo nikad ne bi rekao,što si sad rekao.

Jer znao bi da uz sve što je Bog dao sotoni,samo je jednu stvar tražio od njega,a to je da služi ljudima. Nakon toga je on to odbio,jer je sebe smatrao bogom,pa da on služi ljudima...tu se dogodio pad,zbog nedostatka poniznosti.Piše ti u Bibliji,čitaj u knjizi, gdje je opisan njegov pad ,pa češ naći.

I znaš,ako samo malo razmisliš,uvidjet češ da je lakše da dijete, matematiku ,uči učitelj iz matematike,nego da je učiš sam,jer sam češ se dovesti u mnoge neistine i mnoga neznanja.

Sad ti meni reci,što je sotoni bilo lakše,uvjeriti čovjeka da može sam tumačiti ili uvjeriti čitav kontinuitet učitelja da oni nisu potrebni za tumačenje.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
u stvari puca po šavovima....dodvorava se homoseksualcima (prije nezamislivo) koketira sa evolucijom (Adam i Eva bili amebe) itd.
naj veća opasnost za tu crkvu su sami njeni vjernici koji su tu samo radi tradicije, a vjera i imaginarno spasenje zadnja rupa na svirali.
Najbolje bi bilo sve osuditi ,kao što protestanti radu,zar ne,ali to ne bi bila Božja Crkva,jer kakvim sudom sudiš,tako češ i biti suđen,i homoseksualac i ateist i ti i ja i ... ste/smo djeca Božja, i katolici sve pozivaju u Božju Crkvu,jer svi smo grešnici, i svi svoj grijeh možemo spoznati i pokajati se, samo u okrilju Božje Crkve.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ima li ime ?
Ima,Otac! Isus mu daje ime za nas ,Otac. Krstite sve ljude u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Vidiš li ti koje drugo ime tu?
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:08   #319
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Bibliju nazivamo Božjom Riječju jer........
ovo me posdjeća na jedan stari vic....
pita poručnik vojnika
-znaš li ti šta sve može da leti ?
vojnik
-naravno...avion, ptica, slon,...
poručnik
-ma koja budala ti je rekla da slon leti ?
vojnik
-major je rekao
poručnik
-dobro,..dobro,..leti....ali jako nisko


tako i ti sad, stalno tvrdiš da biblija nije Božja riječ, pa kad sam ti pokazao da katolici kažu da biblija jeste božja riječ, onda ko fol bibliju nazivamo tako

dakle zaključili smo sad da biblija jeste Božja riječ.
sad je pitanje...
odakle dolazi Božja riječ ?
-iz podruma ?
-sa čardaka ?
-sa neba ?
Quote:
Ima,Otac! Isus mu daje ime za nas ,Otac. Krstite sve ljude u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Vidiš li ti koje drugo ime tu?
"otac" nije ime

ps.
ne da mi se više odgovarati nadugačko, nema smisla.....
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:59   #320
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ovo me posdjeća na jedan stari vic....
pita poručnik vojnika
-znaš li ti šta sve može da leti ?
vojnik
-naravno...avion, ptica, slon,...
poručnik
-ma koja budala ti je rekla da slon leti ?
vojnik
-major je rekao
poručnik
-dobro,..dobro,..leti....ali jako nisko


tako i ti sad, stalno tvrdiš da biblija nije Božja riječ, pa kad sam ti pokazao da katolici kažu da biblija jeste božja riječ, onda ko fol bibliju nazivamo tako
Nazivamo je Bozjom rjecju radi onoga koji je Bozja rijec, a to je Isus,sama Biblija potvrduje to.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
dakle zaključili smo sad da biblija jeste Božja riječ.
sad je pitanje...
odakle dolazi Božja riječ ?
-iz podruma ?
-sa čardaka ?
-sa neba ?
Ako pitas odakle dolazi Isus ,kao Bozja rijec,odgovor je ,s nebesa..

Ako pitas odakle dolazi Biblija,potekla je iz krila Katolicke Crkve 382 god. ,do tada je postojalo tisuce pisama za koje se nije znalo,koji jesu nadahnuti a koji nisu.

A ocito ,da Bog, po pitanju kanona Biblije ,dakle navedenih nadahnutih knjiga ,moze izabrati samo svoju pravu Crkvu ,a ne nekakvu krivu crkvu.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
"otac" nije ime
Naravno da je, Bog ili Otac ,to mu je ime...Isus nam to potvrđuje...

Kako ti zoves svog zemaljskog Oca,mislim Tata,zar ne...

Kako djeca Bozja zovu svog nebeskog Oca,mislim,Tata,zar ne.



Poslano sa mog SM-G355HN koristeći Tapatalk
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:30.