Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 22:40   #6281
Quote:
Gacha kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno.Amerima su propali svi planovi tako da ovo ne rade jer su snazni vec jer su slabi.Lav je najopasniji kad zna da ce brzo umrijeti.
Hajde da se prisjetimo vazdusnog udara na Deir Ezor.Stotine pripadnika SAA poginulo, SAA nije reagovala.Rezultat? Od tada do danasnjeg dana citava istocna Sirija do Eufrata ociscena.

Dalje, Tomahawk napad na bazu kod Homsa.Minimalna steta.SAA ponovo nije reagovala.Rezultat? Od tada do danas trecina Idliba i zapadni dio provincije Alepo ociscen.

Prije 10-ak dana Ameri opet izveli vazdusni napad ubili stotine.SAA opet nece reagovati a rezultat za godinu dana ce biti ociscena Gota i mozda i Idlib.

Shvatite da ovo nije situacija kao na pocetku rata."Anti Asadova" koalicija se raspala.Saudijska Arabija je prakticno izbacena iz rata.Nemaju nikakav uticaj vise.Katar je promjenio stranu, priblizio se Iranu.Saudijska Arabija i Emirati ga pokusavaju slomiti a Tramp ga naziva drzavom koja podrzava terorizam. U medjuvremenu Rusija mu prodaje s-400. O Turskoj sam ranije objasnio. Evropske drzave su odustale od uzaludne americke politike,prihvatile Asada na vlasti i ne dozvoljavaju da se razbije Iranski nuklearni dogovor.
Dakle jedini koji jos uvijek nesto pokusavaju su Izrael i Amerika.Kurdi su im jedina preostala karta, nemojte biti u zabludi i misliti da Turska radi za Ameriku. Cak je Izrael vratio Sinaj Egiptu, vratice i Turska sve jer sve sto rade - rade u dogovoru sa Damaskom preko Moskve.
Da, svakako da su Amerima propali svi planovi....uzeli cijeli istok Sirije sa najbogatijim nalazištima nafte, sa koalicijom pomlatili 90% Isil-a u Siriji i Iraku. Saudijski šeici su sa mjesečnim džeparcem iz dosade financirali zelene i crne ( i još to rade). Kako su Saudijci loše prošli vidi se iz njihovog dogovora sa vođom slobodnog svijeta....kupili su ga za 10 dolara po barelu Onda su Ameri stisnuli dugme i upalili pogone iz škriljevaca pa je opet pala cijena nafte. Ameri kontroliraju situaciju potpuno, doziraju svoje akcije kako i koliko treba. Iscrpljuju Ruse i Irance, u Siriji je poginulo pola iranske republikanske garde skupa sa generalima, nepoznati broj Afganistanskih talibana, od temeljne SAA je ostalo ljudi za popuniti tek jednu manju jedinicu na čelu sa depiliranim homićem. Najveća šala je ovo da će SAA doći spasiti Kurde u Afrinu od Turaka što će bacati barel bombe iz helikoptera po Turcima, ili rušiti turske avione sa superefikasnim ruskim sistemima PZO?
Rusi su poseban jad i čemer, što reći za vojsku gdje im glavnu bazu ćuvaju najbolji PZO sistemi, napadnu ih rebeli sa drvenim dronovima na kojima su vjerojatno Tomosovi klipni motori i naprave im ršum u bazi
Izgube nekoliko generala u minobacačkom napadu ili sada nedavno kompletnu jedinicu za tri sata u Deir Zoru, pa kakva je to vojska? Da, stvarno ovi Ameri gube bitku, kako bi tek izgledalo da pobjeđuju po tebi?
Bhakti is online now  
Old 18.02.2018., 22:50   #6282
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Nađe se na netu ali poprilično je loš. Čisti propagandni uradak. Baš je onako... jednostran sa crno-bijelim oslikavanjem situacije (ameri totalni monstrumi i bolesnici a narod koji ugnjetavaju oličenje nevinosti).
Gledalo se naravno (divx i to) jos kad je izasao. Losa propaganda, ali bar za promjenu malo se crni druga strana (jos u vrijeme ratnog zlocinca GWB-a). Uostalom, hollywoodska pro-americka propaganda je takoder ocajna.

I tako, operacija u Guti samo sto nije pocela, udara artiljerija na najjace. Zadnji cavao u zadnju nadu revolucije upravo se pocinje zabijati. Ovaj put se ne brinem toliko zbog dihadisticke posmrtne pripomoci u sjevernoj Hami/Idlibu jer su ih dobro izuli iz cipela prije par tjedana (osla trecina emirata samo tako), a SAA je sada puno manje razvucena; logicno nakon sto se pocistio istok.
Resurrected is offline  
Old 18.02.2018., 23:03   #6283
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
I tako, operacija u Guti samo sto nije pocela, udara artiljerija na najjace. Zadnji cavao u zadnju nadu revolucije upravo se pocinje zabijati. Ovaj put se ne brinem toliko zbog dihadisticke posmrtne pripomoci u sjevernoj Hami/Idlibu jer su ih dobro izuli iz cipela prije par tjedana (osla trecina emirata samo tako), a SAA je sada puno manje razvucena; logicno nakon sto se pocistio istok.
Kristalna kugla mi govori da će Asad širom Gute bacati plikavce i zagušljivce sve u šesnaest. Sigurno će to prepredeni demokrati uskoro otkriti.
A tek Gutske bolnice, pekare i dječji vrtići... neće ni znati što ih je snašlo.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 18.02.2018., 23:18   #6284
@@
ma nek je film glup, samo ga ne mogu nać.

Guta@

vatromet je počeo!!
artiljerija, Točka zveknula kad su pokušavali složit obrambenu liniju, avijacija kao uvertira
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.02.2018., 23:52   #6285
Quote:
kuhinja kaže: Pogledaj post
Turci su poznati po tome da odu kad ih lipo zamolis.
Cipar je dobar primjer
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
užasno, preokrutno, tražiti od kurda da budu lojalni državi u kojoj žive. bolje ih je zaliti klorom.
Kad se sve zbroji i oduzme, zaslužili su neku autonomiju u njoj.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 18.02.2018., 23:53   #6286
^^ Ima neki videolink na YT s prijevodom.
Imran is offline  
Old 19.02.2018., 01:21   #6287
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Kad se sve zbroji i oduzme, zaslužili su neku autonomiju u njoj.
Samo mi odgovori: manju ili vecu od hriscana?

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Čisti propagandni uradak. Baš je onako... jednostran sa crno-bijelim oslikavanjem situacije ...
Takvi su turski filmovi.

Pogledaj:
http://www.imdb.com/title/tt2471640/
http://www.imdb.com/title/tt5813916/
Cista propaganda, ali bolje je potrositi vrijeme i to pogedati nego marvelovu produkciju.
tihobl is offline  
Old 19.02.2018., 11:31   #6288
NDF ulazi u Afrin u sklopu naivne akcije da zaštiti bahate suncokrete Kurde.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.02.2018., 11:39   #6289
Što su u Guti ugasili internet? Nikakvih vijesti?
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 19.02.2018., 11:47   #6290
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Što su u Guti ugasili internet? Nikakvih vijesti?
Počela je "huge" ofenziva a onda je sve stalo prije nego li je počelo. Pretpostavljam da je prvi val napada dobio po prstima i da je to to. Sada Tigrovi sele negdje drugdje.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.02.2018., 11:51   #6291
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
NDF ulazi u Afrin u sklopu naivne akcije da zaštiti bahate suncokrete Kurde.
Misliš SAA?
https://mobile.almasdarnews.com/arti...xt-hours-sana/

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Počela je "huge" ofenziva a onda je sve stalo prije nego li je počelo. Pretpostavljam da je prvi val napada dobio po prstima i da je to to. Sada Tigrovi sele negdje drugdje.
Bokte di se ti isključiš
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 19.02.2018., 12:11   #6292
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Bokte di se ti isključiš
Svaki put kad pomislimo da Zuikaku ne može napisati gluplju izjavu on nas uspješno demantira.
Da su dobili po prstima već bi syrijalajvukrajinamap izbacio 8000000 twitova.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 19.02.2018., 12:19   #6293
Sirijske snage ulaze u Afrin
https://twitter.com/BarzanSadiq/stat...46037913022465

https://twitter.com/ZeinakhodrAljaz/...42102468845568
Quote:
#Turkey FM: we welcome the deployment of #Syria army troops to #Afrin if they will clear the area from #YPG - if they are deploying to protect YPG, then no one can prevent us from reaching our aims
Cavusoglu kaze da nema frke ako Sirijci ulaze u Afrin da ga ociste od YPG a bice frke ako ih budu stitili

Lavrov: Iskustvo oslobođenja Aleppa primjenjuje se u istočnoj Ghouti
gogineman is offline  
Old 19.02.2018., 12:24   #6294
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Počela je "huge" ofenziva a onda je sve stalo prije nego li je počelo. Pretpostavljam da je prvi val napada dobio po prstima i da je to to. Sada Tigrovi sele negdje drugdje.
Stari, ja znam zanovijetati, njurgati i nikad zadovoljan ali mislim da me prilično šišaš u tome.
Nisu mogli dobiti po prstima jer jednostavno nisu ni mogli krenuti u napad jer vjerovatno nisu još ni razmješteni. Možda neka nasilna izviđanja i isprobavanje obrane.
Triba se razmjestiti, triba se upoznati sa bojištem, obaviti izviđanje, uvezivanje sa drugim postrojbama, tjedan dana zračnog prženja, par dana topničkog omekšavanja itd.. Pravi napad ne bi triba krenuti još minimalno tjedan dana. Ali opet, možda se varam, možda napadnu iz hoda...
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 19.02.2018., 12:49   #6295
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Stari, ja znam zanovijetati, njurgati i nikad zadovoljan ali mislim da me prilično šišaš u tome.
Nisu mogli dobiti po prstima jer jednostavno nisu ni mogli krenuti u napad jer vjerovatno nisu još ni razmješteni. Možda neka nasilna izviđanja i isprobavanje obrane.
Triba se razmjestiti, triba se upoznati sa bojištem, obaviti izviđanje, uvezivanje sa drugim postrojbama, tjedan dana zračnog prženja, par dana topničkog omekšavanja itd.. Pravi napad ne bi triba krenuti još minimalno tjedan dana. Ali opet, možda se varam, možda napadnu iz hoda...
Ne varaš se!
hilderik is offline  
Old 19.02.2018., 13:25   #6296
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Ovaj put se ne brinem toliko zbog dihadisticke posmrtne pripomoci u sjevernoj Hami/Idlibu jer su ih dobro izuli iz cipela prije par tjedana (osla trecina emirata samo tako), a SAA je sada puno manje razvucena; logicno nakon sto se pocistio istok.
To je ono sto sam i ja rekao a evo i dokaza.


https://www.almasdarnews.com/article...nsive-reports/

Samo Juzni front izjavio da ce napasti a oni su tigar od papira.Ne pamtim kad je zadnji put njima unisten neki kamp za obuku.Ostale grupe ih redovno optuzuju za pasivnost.Sjever je uvijek bio radikalniji jer gore ratuju Uzbeci,Ceceni,Ujguri i ostali azijski ludjaci dok su na jugu vecinom iz arapskih nacija.Sve u svemu ne bih se ja pretjerano brinuo.Vojska je tu godinama ukopana.
Gacha is offline  
Old 19.02.2018., 13:54   #6297
Kurdski suncokreti malo pričaju kako su dozvolili prolaz SAA, pa onda zaniječu. Malo pričaju kako je postignut dogovor pa zaniječu. I zbog takvih bi SAA morala podmetnuti leđa?! evo im turaka pa nek se sami sa njima bakću a imaju i svoje prijatelje i partnere amere kojima su prodali guzicu.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 19.02.2018., 14:01   #6298
Quote:
Gacha kaže: Pogledaj post
To je ono sto sam i ja rekao a evo i dokaza.


https://www.almasdarnews.com/article...nsive-reports/

Samo Juzni front izjavio da ce napasti a oni su tigar od papira.Ne pamtim kad je zadnji put njima unisten neki kamp za obuku.Ostale grupe ih redovno optuzuju za pasivnost.Sjever je uvijek bio radikalniji jer gore ratuju Uzbeci,Ceceni,Ujguri i ostali azijski ludjaci dok su na jugu vecinom iz arapskih nacija.Sve u svemu ne bih se ja pretjerano brinuo.Vojska je tu godinama ukopana.
Kako hoce. Onda se Guta (opet, haha) odgada, a konjica, uz zracnu podrsku VKS-a, ide dolje pobacat kozojebe u Jordan i Izrael.

Ako ste primjetili, neki ruski specijalci cuvaju Sukheila, jer valjda ga zio-vehabijska osovina pokusava ukokati da oslabe moral SAA. Ne bi bilo iznenadujuce, covjek im cijeli rat preokrenuo naglavce, bacaju na njega pikado sigurno i u Tel Avivu i u Americkom glavnom stabu u Kuvajtu.


Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Kurdski suncokreti malo pričaju kako su dozvolili prolaz SAA, pa onda zaniječu. Malo pričaju kako je postignut dogovor pa zaniječu. I zbog takvih bi SAA morala podmetnuti leđa?! evo im turaka pa nek se sami sa njima bakću a imaju i svoje prijatelje i partnere amere kojima su prodali guzicu.
Kaze E. Magnier na twitteru da su preko Rusa i Turci ukljuceni u te dogovore. Ocito od pocetka koordiniran plan dvije-tri strane da se kurdski separatizam ugusi, a Turci za nagradu dobili posmatracnice u Idlibu.
Kurdi u Afrinu nemaju sanse dugorocno pa ce na ovo lakse pristati. S druge strane, mislim da ce okrsaji u Manbiju morati postati mnogo intenzivniji od ovoga u Afrinu prije nego Kurdi tamo budu primorani na ista slicno.
Resurrected is offline  
Old 19.02.2018., 14:21   #6299
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Kako hoce. Onda se Guta (opet, haha) odgada, a konjica, uz zracnu podrsku VKS-a, ide dolje pobacat kozojebe u Jordan i Izrael.

Ako ste primjetili, neki ruski specijalci cuvaju Sukheila, jer valjda ga zio-vehabijska osovina pokusava ukokati da oslabe moral SAA. Ne bi bilo iznenadujuce, covjek im cijeli rat preokrenuo naglavce, bacaju na njega pikado sigurno i u Tel Avivu i u Americkom glavnom stabu u kuvajtu.
Da. Tigar je ikona i da on pogine vjerovatno bi se postrojba raspala. Netko je lijepo primjetio da se više ne spominje 104. SRG od kada nema Brka, kao da je nestala.
Sukheil je tu da diže moral i glumi vojskovođu. Planove crtaju neki drugi ljudi daleko od svjetala reflektora.
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 19.02.2018., 14:25   #6300
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Stari, ja znam zanovijetati, njurgati i nikad zadovoljan ali mislim da me prilično šišaš u tome.
Nisu mogli dobiti po prstima jer jednostavno nisu ni mogli krenuti u napad jer vjerovatno nisu još ni razmješteni. Možda neka nasilna izviđanja i isprobavanje obrane.
Triba se razmjestiti, triba se upoznati sa bojištem, obaviti izviđanje, uvezivanje sa drugim postrojbama, tjedan dana zračnog prženja, par dana topničkog omekšavanja itd.. Pravi napad ne bi triba krenuti još minimalno tjedan dana. Ali opet, možda se varam, možda napadnu iz hoda...
Pravi znak da napad počinje za 2-3 dana je kad Twitter bude krcat vjesti kako je SAA pogodila stotinu bolnica i ubila tisuću ljudi od kojih je pet tisuća bilo djece.
Do sad nisam naišao na neku snimku ili sliku većeg djelovanja artiljerije tako da si vjerojatno u pravu što se tiče početk napada.
-tojeto- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.