Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 00:32   #1
Razdjelnici grijanja (vol. 2)

Prvi dio teme možete čitati na Razdjelnici grijanja.


bok

ljudi moze mala pomoc savjet ili nesto slicno.


zivim u novom zagrebu i nedavno sam kupio stan. u tom stanu su bili razdjelnici. kako se stan kompletno renovirao skinuli smo radijatore dolje i isli su na farbanje. kao sto nisma znao kaj s njima nazvao sam firmu koja je postavljala te razdjelnike i da kazem covjeku da ih treba skinuti dolje .. on je reko da mogu to i sam i da ne treba nitko dolazit. kak oje on to reko tako sam ih ja i skinuo prakticki neostecene (osim one plastike koja pukne kod skidanja tj stift ali nis kaj se ne moze zaljepit i vratit nazad)

radijatori su skinuti jos od 3.mj bili i uredno su nekakvi racuni dolazili za grijanje nekakav protok ... imam sve spremljeno.


moje pitanje je trebam li vracati te razdljenike nazad ili ih mogu ostavit kraj radijatora samo ili kaj da radim s njima. kontaktirao sam udrugu ne razdljenicima i konkretno ja u tom stanu nisma potpisao nikakav ugovor s nikim. samo su me razdljenici docekali.


a sad malo o razdjelnicima. u prijasnjem stanu su bila 4 radijatora i stan od 40 kvadrata. 12.mj 2016 godine par kn manje od 900. 1.mj 2017 850kn. ... u 11mj 2016. radijatori ugaseni skroz jer me nije bilo u stanu 20 dana van zemlje na sluzbenom putu 650kn. ...


ono kaj sma ja imao prilike vidjeti s tim razdljenicima je to da nema nikakve logike ... zatvarao ja radijatore otvarao ja radijatore.... otvarao prozor ili zatvarao . .sve je isto. grijanje otislo duplo gore a radijatori su neprestano sustali do te mjere da se nije moglo vise zivjeti u nutra pa sam ih gasio i pola vremena se grijao na klimu.


takodjer nakon nekoliko zalbi prema tolinarstvu ... covjek koji tamo radi mi je rekao da maknem radijator iz kuhinje (koji je ugasen) jer on generira impulse od pecnice koja je odmah kraj njega???!!! . . pa ko je tu lud?! ..


ok dosta s proslim iskustvom ... moje pitanje je kaj napravit sad u novom stanu s tim razdljenicima. da ih vratim da ih ne vratim da se pravim lud. da ih samo zakcavim na radijator ...ostavim pored ili ....


e da novi stan ima 8 radijatora i preko 100 kvadrata.
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.09.2017. at 12:23.
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 02:49   #2
skidanje razdjelnika je naravno manipulacija.
To bi firma koja vodi ocitanje impulsa trebala vidjeti jer se status razdjelnika prenosi zajedno s ocitanjem impulsa.
To ili nitko ne gleda, ili sto god vec... no ako netko konacno pogleda mogao bi se naci u problemima.

Svatko bi tako mogao skinuti razdjelnike i nikom nista.
Kako je to kod nas u praksi... (barem ja) ne znam.

Naravno pravilni odgovor bi bio da ih trebas vratiti, odn. javiti firmi da ih ponovno ispravno stave.

javi kako je proslo... pogotovo ako ih nisi vratio...
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 07:57   #3
Mislim da se oni ne mogu skinuti, osim ako ne skineš radijator, pa otšerafiš sa unutarnje strane, što je upravo on učinio.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:08   #4
HEP-Toplinarstvo 20. rujna 2017. započinje s uključivanjem grijanja za približno 126.000 krajnjih kupaca u gradovima Zagrebu, Osijeku Sisku, Velikoj Gorici, Samoboru i Zaprešiću.

Sezona grijanja pocinje a od novog izmjenjenog "Pravilnik o načinu raspodjele i obračunu troškova za isporučenu toplinsku energiju" jos ni "P".
Toliko o obecanjima resornih ministara da ce se to rijesiti do pocetka sezone grijanja.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:20   #5
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
HEP-Toplinarstvo 20. rujna 2017. započinje s uključivanjem grijanja za približno 126.000 krajnjih kupaca u gradovima Zagrebu, Osijeku Sisku, Velikoj Gorici, Samoboru i Zaprešiću.

Sezona grijanja pocinje a od novog izmjenjenog "Pravilnik o načinu raspodjele i obračunu troškova za isporučenu toplinsku energiju" jos ni "P".
Toliko o obecanjima resornih ministara da ce se to rijesiti do pocetka sezone grijanja.
To je obecao Cikotic, koji je sad bivsi.
Ovi novi izgleda nemaju namjeru ista raditi po tom pitanju.
istrazivac xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 18:35   #6
Quote:
istrazivac xx kaže: Pogledaj post
To je obecao Cikotic, koji je sad bivsi.
Ovi novi izgleda nemaju namjeru ista raditi po tom pitanju.
Slažem se!

A postavlja se pitanje zašto i za koga bi to učinili.....
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:56   #7
Kod mene je proradilo grijanje... Ali svi ventili su mi na nulu. Da vidimo hoće li biti impulsa...
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 11:25   #8
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Kod mene je proradilo grijanje... Ali svi ventili su mi na nulu. Da vidimo hoće li biti impulsa...
Ne smiješ to raditi prvi dan grijanja. Sve ih otvori.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:14   #9
Bio danas predstavnik stanara, skupljaju se potpisi da se prijeđe na obračun po kvadratu, a ne po impulsima, tj. da se vrati na staro...
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:25   #10
dobrodosao u klub... moj ulaz vec skupio potpise i predao toplani
nisu bili svi za, no vise od 80% je bilo za

vidjet cemo hoce li biti sto od toga...

No ja ne znam zasto se ocekuju manji racuni ... prilicno sam siguran da ce se kasnije svi lupat po glavi
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:48   #11
Quote:
quadral kaže: Pogledaj post
Bio danas predstavnik stanara, skupljaju se potpisi da se prijeđe na obračun po kvadratu, a ne po impulsima, tj. da se vrati na staro...
Vjerojatno znaci prvo vracate korektivni faktor sa 2 na 1, a onda cete zatraziti da predjete na obracun po kvadratima.

Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
dobrodosao u klub... moj ulaz vec skupio potpise i predao toplani
nisu bili svi za, no vise od 80% je bilo za

vidjet cemo hoce li biti sto od toga...

No ja ne znam zasto se ocekuju manji racuni ... prilicno sam siguran da ce se kasnije svi lupat po glavi
I meni se cini da ce biti kukanja a zasto su nam sad veci racuni.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:03   #12
Ja znam da sam platio prošle godine oko 1200 kuna više po impulsima nego prijašnjih godina (kad je bio obračun po starom) kad su radijatori uvijek bili otvoreni do kraja, a "gasio" sam radijatore i smrzavao se...
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:11   #13
Nema šanse da se moja djeca i ja smrzavamo i točka.

Život košta, posebno u Zagrebu. Nisu u redu i nisu fer, da su fer onda oni nebi imali ništa od toga, stoka... Ali dok se ne dignemo na ulice nema nam nego šutiti i plaćati.

Nema šanse da se moja djeca smrzavaju
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:16   #14
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Vjerojatno znaci prvo vracate korektivni faktor sa 2 na 1, a onda cete zatraziti da predjete na obracun po kvadratima.


I meni se cini da ce biti kukanja a zasto su nam sad veci racuni.
Razlika je u tome što sada ipak imate ventile, pa ne vjerujem da će svi držati na pet.
Utonut ćete u prosjek, tako da neće biti velike razlike.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:00   #15
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome što sada ipak imate ventile, pa ne vjerujem da će svi držati na pet.
Utonut ćete u prosjek, tako da neće biti velike razlike.
Bojim se da ce biti iznenadjenja, zasto bi ti sada zavrtao ventile na radijatorima kad odolazis na posao (kao stedis) a dolazis s posla u hladan stan, a susjed penzic ce drzati sve ventile na ful i na kraju mjeseca za istu kvadraturu dobijete oba iste racune, ti stedio a on ful trosio.

Quote:
bbb1986.hr kaže: Pogledaj post
Plaćanje po kvadraturi jednostavno nije ispravno i tu me nitko nemože uvjeriti u suprotno.
Slazem se.

I opet ce se ako je nekome pretoplo temperatura regulirati otvaranjem prozora.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:14   #16
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Čekaj, kako sad?
Tu nam govoriš godinama kako ste super napravili posao sa tim razdjelnicima, a ispada da vas je manje od 20% zadovoljno s njima?
pa ja sam i bio medju onima protiv

Poznato je da ljudi sada stede, prvo jer se boje velikih racuna, i drugo jer sada ako stede to i vide na racunu... zbog toga vecina i ima manje racune.
No prodana je spika da ce biti manji racuni a toplije
pa je bilo ono... ah tak'? ajd' dobro... potpisujem

Mislim da je vrijeme da vlada objasni da trenutni prestanak obveze ugradje razdjelnika ne znaci i mogucnost vracanja na staro... pogotovo jer su se dale tisuce kuna za njihovu ugradnju.
A spominje se ekonomska isplativost...

Zadnje uređivanje stikla : 20.09.2017. at 16:28.
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 07:52   #17
Quote:
bbb1986.hr kaže: Pogledaj post
Ovdje neki neće nikada shvatiti ni nakon 500 stranica u čemu je problem.
Ako cijela zgrada ugradi(svi stanovi)razdjelnike,onda ćete plaćati približno(oko 90%)koliko ste i potrošili.I onda tek možete vidjeti koliko ste prije više(ili manje) plaćali...
Plaćanje po kvadraturi jednostavno nije ispravno i tu me nitko nemože uvjeriti u suprotno.
Plaćanje po kvadraturi nije ispravno, u tome se slažemo svi koji smo pročitali svih tih 500 stranica.
Ali, nije ni po razdjelnicima, za mnoge.
Tebi npr. paše, većini u nekim zgradama očigledno ne, jer skupljaju potpise.
Evo, i tvoj istomišljenik i veliki zagovaratelj razdjelnika, stikla, je potpisao.
Meni jesu manji računi desetak posto, ali je i tarifa smanjena.
Ja bih potpisao, ali se slažem da to ima smisla jedino ako ćemo prijeći na kalorimetre.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:46   #18
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Plaćanje po kvadraturi nije ispravno, u tome se slažemo svi koji smo pročitali svih tih 500 stranica.
Ali, nije ni po razdjelnicima, za mnoge.
Tebi npr. paše, većini u nekim zgradama očigledno ne, jer skupljaju potpise.
Evo, i tvoj istomišljenik i veliki zagovaratelj razdjelnika, stikla, je potpisao.
Meni jesu manji računi desetak posto, ali je i tarifa smanjena.
Ja bih potpisao, ali se slažem da to ima smisla jedino ako ćemo prijeći na kalorimetre.
Pa ne paše umirovljenicima i ljudima sa malom djecom,tj.onima koji su stalno doma,ali to nisam ja kriv,i zašto bi ja(i ljudi ko ja) trebali plaćati više zbog takvih?

Najgora stvar je šta ljudi jednostavno ne razumiju kako sada mogu imati veće račune a manje se griju,a to smo ovdje prošli već 100 puta.
Ja bi volio da svi pređemo na kalorimetre,onda bi neki valjda shvatili da zbilja toliko troše,ali se onda nebi imali kome žaliti.
bbb1986.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:17   #19
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Evo, i tvoj istomišljenik i veliki zagovaratelj razdjelnika, stikla, je potpisao.
hm... uspio si 1-2 bitne recenice krivo protumaciti...

da ne bude zabune... ja nisam potpisao za vracanje na staro
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:09   #20
Quote:
bbb1986.hr kaže: Pogledaj post
Pa ne paše umirovljenicima i ljudima sa malom djecom,tj.onima koji su stalno doma,ali to nisam ja kriv,i zašto bi ja(i ljudi ko ja) trebali plaćati više zbog takvih?

Najgora stvar je šta ljudi jednostavno ne razumiju kako sada mogu imati veće račune a manje se griju,a to smo ovdje prošli već 100 puta.
Ja bi volio da svi pređemo na kalorimetre,onda bi neki valjda shvatili da zbilja toliko troše,ali se onda nebi imali kome žaliti.
Pa vidiš što stikla kaže - 80% !
Po tvome su samo samci zadovoljni. Priznajem da kad pobrojim sve stanove i kod mene je samaca i ovih kojih nema jer su u inozemstvu, oko 20%.
Tu pak dolazimo do zaključka o isplativosti jedino ako sve pogasiš i griješ se na nešto drugo.
Zašto bi npr. samac koji ima klimu, uopće palio radijatore?
Inače, nije problem to što dobijaš veće račune zbog veće potrošnje, već su problem čudni i nerazumni računi, pa da te podsjetim na izjavu direktora riječkog Energa, koji je rekao da kod stanova s razdjelnicima u svakoj zgradi ima nekoliko stanova za koje nisu mogli ni pod kojim kriterijima ustanoviti zašto imaju velike račune.
Istina, svi ćete vi doći na moje - kalorimetar je jedino rješenje!
karter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.