Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 14:18   #61
Hrvatska bi sad bez pardona trebala tužiti BiH za agresiju. Ne zaboravimo odakle su dolazili napadi na Hrvatsku. Sve iz BiH! Dignuti npr. optužnicu protiv Atifa Dudakovića za napad na Drniš i Šibenik.
BolajiBadejo is offline  
Old 29.11.2017., 14:18   #62
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nakon ove presude trebali bi kao garant Daytona svima u inat dati RS podršku oko odcjepljenja, malo zakuhati.

Sa srbima imamo manje više čist račun. Bolje oni na 50 km od Zgb nego muslimani.
Ima smisla. I dobro zatvorit granice da Muslimani ne mogu preć u Hrvatsku. I reći jasno i glasno: To nije naš rat!
analitikos is offline  
Old 29.11.2017., 14:18   #63
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Nakon ove presude trebali bi kao garant Daytona svima u inat dati RS podršku oko odcjepljenja, malo zakuhati.

Sa srbima imamo manje više čist račun. Bolje oni na 50 km od Zgb nego muslimani.
Ne znam što je Hrvatima "frka" što su Srbi na 50km od Zagreba. I vi ste na 80km od Beograda, pa ne vidim problem.
times12 is offline  
Old 29.11.2017., 14:18   #64
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Postala sam na staroj temi pa mi post nije prihvaćen, prepričavam ukratko:

Sudac se oglasio da je Praljak živ i da se čitanje presude nastavlja u 14,15.

Eto, sad se nešto mislim , kao i svaki samoubojica kada misli samoubojstvom skrenuti pozornost na sebe, ne uspije mu jer show must go on, odnosno život ide dalje, a ti se hebi jer si samouništenjem nešto mislio postići.
To kažeš zato što je u pitanju Hrvat iz Bosne?
Bi li bilo drugačije da je Gotovina to napravio?

Inače, nisi ti imala puno dodira s pokušajima samoubojstva, čini mi se.
Psihijatrija nije otkrila kako funkcionira um samoubojice.
SOHO_ is offline  
Old 29.11.2017., 14:18   #65
To su nasi zapadni prijatelji .
Hrvatska je prakticki osudjena za agresiju od strane nasih dragih prijatelja sa zapada.
A mi cemo i dalje bit poslusne kuckice tih istih.
E moj narode.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Old 29.11.2017., 14:19   #66
Quote:
times12 kaže: Pogledaj post
Ne znam što je Hrvatima "frka" što su Srbi na 50km od Zagreba. I vi ste na 80km od Beograda, pa ne vidim problem.
Hrvati nisu raketirali Beograd u blizoj povijesti.
 
Old 29.11.2017., 14:19   #67
Quote:
ljupčeodmilošte kaže: Pogledaj post
Možeš bit budala više puta. Prvo su im guzicu spasili Ustaše 41. i 42. godine, a onda HV i HVO. Pogodi koga mrze najviše na svijetu.
Za sve je kriva Austrougarska. Muslimansko pitanje u BiH se trebalo riješiti u 19. stoljeću. Zajedno s odlaskom Osmanlijskog carstva trebali su otići i Muslimani. Neki su otišli, šteta što nisu svi.
JureT is offline  
Old 29.11.2017., 14:21   #68
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu raketirali Beograd u blizoj povijesti.
Definisi 'blize'
Defke is offline  
Received Infraction
Old 29.11.2017., 14:22   #69
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
politika nedogovornog unilateralnog razaranja integriteta Jugoslavije

srpska politika zalagala za očuvanja stanja mira, stanja koje je traalo decenijama koje je trajnošću potvrdilo da se radi o stanju mira, ato je stanje integralne Jugoslavije
Ako mislis ovakve gluposti drobiti, bolje bi bilo za sve nas da se nisi niti pojavljivao na ovoj temi.
 
Old 29.11.2017., 14:22   #70
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Većinu vojnog osoblja na prostoru BiH su činili Srbi, potom dobar dio Muslimani a Hrvati manje nego ih je bilo postotno u BiH.
Pogotovo visoko školovanih oficira.
Taj rat nije bio ograničen graničnim prijelazima. Mnogo naših iz Hercegovine '91-e godine se uključilo u obranu Slavonije, Dalmacije . U BiH rat kreće tek '92-e. Imali su vremena složit strategiju i ljudstvo a nisu. Zbrda zdola, vojsku je vodio režiser, a glavnu bojnu diler droge.
__________________
Argumenti nisu zajebana stvar.
Lanac Armstrong is offline  
Old 29.11.2017., 14:22   #71
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu raketirali Beograd u blizoj povijesti.
Nikad nije kasno
times12 is offline  
Old 29.11.2017., 14:22   #72
Quote:
lenox1 kaže: Pogledaj post
Nadao sam se da ce biti oslobodeni jer je stvarno bacena jedna mrlja na RH i hrvate u Bih,HVO HOS ali ima jedna stvari koju treba svima reci a to je da je presuda i ocekivana.92 hrvati u posavini su sa bosanjacima skupa branili protiv vrs-a ,u Orasju su opstali u enklavi i ako se i tamo pokusalo da ss zakuha sa bosnjacima.Herceg-bosna je trebala obuhvacati sve hrvate na prostoru BiH bez sukoba sa bosnjacima i sto se dogodilo? Iislo se cistit prostor u hercegovini od bosnjaka,stvaraju se logori sto dovodi do bezveznog sukoba u srednjoj bosni gdje opet Hrvati iz bosne nadrapaju dok su ovi u zapadnoj hercegovini zakuhali bezveze.
Sukob nije počeo u Hercegovini nego središnjoj Bosni i Rami a potom se prelio u Hercegovinu.

Silajdžić je naređivao muslimanima u Orašju da napadnu HVO i uspostave vlast Sarajeva, što su oni odbili i branili svoje kuće uz suborce Hrvate do zadnjeg dana.

Jel tebi poznato da se sad tim braniteljima HVO-a iz Orašja sudi za zločine nad Srbima u oraškom đepu - enklavi i da je u tijeku suđenje u Sarajevu?
I to se samo sudi katolicima dok su muslimane pripadnike HVO-a optužnice čarobno zaobišle.
zrimo is offline  
Old 29.11.2017., 14:23   #73
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Definisi 'blize'
U ono doba kada se vecina zivuceg stanovnistva toga vrlo zivo sjeca. A ne prije jednog stoljeca.
 
Old 29.11.2017., 14:25   #74
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Definisi 'blize'
Hrvati nisu nikada raketirali Beograd. Prva funkcionalna raketa u povijesti je bila nacistička V1 iz 1944.
BolajiBadejo is offline  
Old 29.11.2017., 14:26   #75
Kad zapad piše povijest i kroji pravdu to mi liči na onu sliku prekomjernog granatiranja Knina i opravdanog gađanja vojnih objekata u Vukovaru. Isti oni koji su promatrali genocid u Srebrenici. A nama nije nitko kriv kad smo zemlja koja izručuje svoje generale. Zemlja koja ne poštuje sebe ne može ni od drugih tražit poštovanje.
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?
novaizzy is offline  
Old 29.11.2017., 14:26   #76
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post


Srbija je izasla cista iz svega, pojedinci ce podmetnuti ledja i odrobijati za svoju drzavu.

Naravno, nitko ne voli beskicmenjake. Postuju te onoliko koliko samoga sebe postujes. Ako vide da te mogu šutirati, onda ce to i ciniti.
Bitno da mi Ruse povlacimo za qurac za racun Europe I pametujemo kako
reinegrirati Donjeck u Ukrainu.
a sto bi se hrvatska diplomacija bavila nekin idiotima Hrvatima iz BH...
ko je to vidio raditi . To sto ti ex predsjednik ispada zlocinac koga briga.

Ovakav narod ne zasluzuje drzavu!!!
realist is offline  
Old 29.11.2017., 14:27   #77
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
U ono doba kada se vecina zivuceg stanovnistva toga vrlo zivo sjeca. A ne prije jednog stoljeca.
Dobro, znaci saceka se jos 20 godina i sve ok.
Defke is offline  
Old 29.11.2017., 14:28   #78
Nešto mi nije jasno. Nekav sud osudi grupu pojedinaca zbog loših stvari koje su uradili. Dakle grupu pojedinaca, ne narod, naciju ili državu. Slično je presudjeno i u vezi sa tužbom BiH ka Srbiji zbog genocida. Presudjeno je da je genocida bilo ali da nije kriva država Srbija već neki pojedinci. U principu jako sličan scenario.

Uprkos tome, čitave nacije i države smatraju da je sudjeno njima. Štaviše, prijete i nadaju se novim sukobima.

Ista je situacija na sve tri strane. Hrvatima je krivo što su neki Hrvati osudjeni za zločine pa sada prijete (pogledajte forume i sekcije za komentare na raznim portalima) Bošnjacima kako će da im se osvete. Ista situacija je i kod Srba, i njima je krivo što su neki njihovi pojedinci krivi pa sad krive Bošnjake za to. Nisu ni Bošnjaci cvjećke, ptice na grani znaju kakvih je tu zvjerki bilo no široke narodne mase su previše isprana mozga da bi to shvatile.

E sad, šta mene zbunjuje. Na sve tri strane je bilo strašnih zločina i mnogo žrtava, nedužnih. Vojnici koji su poginuli u borbama su nešto drugo, ovdje mislim na civile i zarobljenike, žene, djecu, starce. Jesmo li svi svjesni da je na sve tri strane bilo ubistava, silovanja, klanja, kasapljenja, spaljivanja živih ljudi?Neko je to radio manje, neko više, već prema prilici koja se kome pružila. Zašto su Hrvatima krivi preživjeli bosanski muslimani zbog toga što su neki drugi Hrvati, koji su iih ubijali, osudjeni za to? Zašto su Srbima krivi preživjeli bosanski muslimani zbog toga što su neki Srbi koji su iih ubijali osudjeni za to? Zašto glupi bosanski muslimani ili Bošnjaci ne mogu da shvate da i sa njihove strane bilo zločina i da im sada u vlasi sjede neki zločinci koje oni smatraju herojima?

Zašto su nedužnim Srbima, Hrvatima i Bošnjacima krive nedužne žrtve drugih naroda a nisu im krivi zločinci iz njihovog naroda?

Šta to nije u redu u glavama ova tri naroda?
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 29.11.2017., 14:29   #79
Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
Taj rat nije bio ograničen graničnim prijelazima. Mnogo naših iz Hercegovine '91-e godine se uključilo u obranu Slavonije, Dalmacije . U BiH rat kreće tek '92-e. Imali su vremena složit strategiju i ljudstvo a nisu. Zbrda zdola, vojsku je vodio režiser, a glavnu bojnu diler droge.
Stoji, ali je nekome bio ograničen u glavama, dok su za Hrvate te granice važile za Srbe nisu.

Silajdžić iz Sarajeva već 1992. traži povlačenje HV-a iz Posavine i prijeti sankcijama UN-a ako se HV ne potčini Armiji.
Iz istog razloga i straha od sankcija HVO s brda s dola djeluje i protiv Armije i u stalnoj je defanzivi.
zrimo is offline  
Old 29.11.2017., 14:29   #80
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Dobro, znaci saceka se jos 20 godina i sve ok.
Naravno, mozda onda bude i prihvatljivija Hrvatima Srbija na Uni. Ali ne idimo u OT.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.