Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2018., 17:18   #61
pričate gluposti, Hrvatska čak i dosta dobro odvaja otpad... flaše, staklene, plastične i papir, i naravno opasni tpad, Šta čistoća radi s njim je druga stvar. a ove pizdarija od kompostiranja, tak svejedno je li se to odvaja ili ide u komunalni otapd.. nije štetno, jel?
Demografskislom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:30   #62
Quote:
Demografskislom kaže: Pogledaj post
pričate gluposti, Hrvatska čak i dosta dobro odvaja otpad... flaše, staklene, plastične i papir, i naravno opasni tpad, Šta čistoća radi s njim je druga stvar. a ove pizdarija od kompostiranja, tak svejedno je li se to odvaja ili ide u komunalni otapd.. nije štetno, jel?
osim što je kompostiranje dobro iz drugih razloga

a kompostirati se može i u - stanu
kompost NE smrdi
ako smrdi onda se nešto ne radi dobro
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:31   #63
iz kojih razloga je dobro?
Demografskislom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:25   #64
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
osim što je kompostiranje dobro iz drugih razloga

a kompostirati se može i u - stanu
kompost NE smrdi
ako smrdi onda se nešto ne radi dobro
A dajte s tim kompostiranjem, biološkim otpadom .... da se kod nas uspije razvrstati samo plastika i papir, već bi to bio uspjeh, ravan koračanju po Mjesecu. A kud još kompost, to je za naše ljude rocket science.
Inaće je Zagreb katastrofa i ogromna sramota po tom pitanju , gomile smeća po svuda, a što će tek bit kad krene ovaj sustav, pa kad ekipa svoje smeće bude ostavljala kraj kanti, po cesti, po svuda...uopće ne sumnjam da će bit i veći kaos nego ovo sad.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 21:14   #65
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
osim što je kompostiranje dobro iz drugih razloga

a kompostirati se može i u - stanu
kompost NE smrdi
ako smrdi onda se nešto ne radi dobro
ko ti je samo prodao tu bajku.... kompost smrdi, nema tog trulenja koje ne proizvodi neugodan miris....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:14   #66
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Ne samo kazne, dobra lova se vrti i s vrecicama, kantama, kontejnerima, odvozom, tko zna cime, ali netko ce poslati najbolju ponudu.

Đuro je odavno izmislio i napravio nesto daleko bolje, prodao svijetu, ali za nas to nije dovoljno dobro..treba nekome prodati kante...pardon maglu...
googlajte...Đuro horvat tehnix
https://lider.media/klubovi/klub-izv...darski-resurs/
https://www.vecernji.hr/biznis/poduz...horvat-1069277
http://www.mnovine.hr/medimurje/gosp...-posto-otpada/

Edit
rjesenje za Zagreb
Točno tako.
Jedini koji rade dobro sa otpadom su Grad Krk i oni imaju njegov stroj.
Sve ovo drugo što se radi sa kantama i razvrstavanjem - ne recikliranjem jer nitko ne reciklira nego samo baca, je sprdačina. Pranje love preko kanti i baja u duginim bojama.

Isti članak danas u 24 sata.
nema sreće a ni efekta od toga što ja bacam di šta treba pa mi komunalac to sve skrca u isti kamion, ili mi susjed baci sve što ima tamo di je najviše mjesta

Hoćete čistu zemlju i reciklažu - sve u istu baju!!!
Bez 5 kamiona, bez 5 vozača, bez hrpe uhljeba, bez namještenih natječaja za vozila, poslove, kante i sve drugo što već dolazi u paketu.

21 stoljeće, robotika. Kupi stroj koji sortira otpad. Imaš rezultat 70% reciklirano, a 100% iskoristivo. Što se ne reciklira ide u bale i kao gorivo za cementare.

Učinkovito, efikasno, napredno. Zašto se to ne radi, zašto se ne koristi tehnologija koja daje rezultat? Neznam. Ali uz postojanje ovih rješenja i strojeva ,sve drugo je budalaština.
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:15   #67
Ovaj show s reciklazom kod gradjana je samo zafrkavanje gradjana. Masine odvajaju puno bolje i efikasnije.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:24   #68
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ovaj show s reciklazom kod gradjana je samo zafrkavanje gradjana. Masine odvajaju puno bolje i efikasnije.
Pomalo. Prvo treba kupit čipirane vrečice, plastične spremnike svih boja i veličina, sortirnice i kad se sve to kupi od "poznatog ponuđača" na javnoj nabavi na redu je drugi korak.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:04   #69
ma treba predsortirati, pogotovo staklo i papir, ali sa ovim kaznama su usrali motku.

jednostavno različite cijenovne razrede za zeleno, žuto, crno i to je to...

pljuju po nama kao da smo stoka, a ljudi marljivo godinama odvajaju
Demografskislom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:39   #70
Mene zanima, zašto se onda ne prestane plaćati odvoz smeća ako sortiramo? Uzevši u obzir činjenicu kako je otpad danas veliki biznis, zašto bih ja trošio svoje slobodno vrijeme da netko zarađuje? Zapravo, ne moraju odvoziti, sam ću, ali neka mi plate onda kada donesem na odlagalište.

Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
Crtica 2 - prijatelj sam zivi u Zurichu u stanu od 40-50 kvadrata. Oni imaju tzv zuri-saecke, vrecice u koje trpaju bioloski i ostali mjesani otpad i koje sluze i za naplatu. Ta jedna vrecica nije bas jeftina, pa prijatelj ceka da ju popuni i to traje dobrih tjedan, dva. Kos sa tom vrecicom je zatvoren ispod sudopera, pa zaudara samo kada se nesto baca unutra, ali je zato pri kraju tog perioda uvijek solidan broj musica u kuhinji. Da se to trpi samo zato da netko u gradskom uredu kaze da eto mi to imamo, a da nije sredjeno s druge strane gdje se taj otpad prima je ispod retardiranog.
Eh, taj toliko glorificirani Zapad.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 11:37   #71
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ko ti je samo prodao tu bajku.... kompost smrdi, nema tog trulenja koje ne proizvodi neugodan miris....
priču mi je prodala teta koja je održala predavanje
i riječima i praktično
a potvrđuje je - kanta u mojoj kuhiniji
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:19   #72
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
priču mi je prodala teta koja je održala predavanje
i riječima i praktično
a potvrđuje je - kanta u mojoj kuhiniji
malo ju promješaj pa vidi dal onda smrdi....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 13:47   #73
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
malo ju promješaj pa vidi dal onda smrdi....
da, jučer sam počela sa tim pa ne znam ...
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:56   #74
nego ljudi, jeste skužili da oni ni sami ne znaju gdje šta ide a, bitno da nama prijete kaznama.
npr. tetrapak ide negdje u žutu kantu tj. plastiku..
tetrapak u kantu za plastiku

a, negdje u plave za papir,
tetrapak u kante za papir
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 05:20   #75
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
malo ju promješaj pa vidi dal onda smrdi....
Ne treba je ni miješati, smrdi sama od sebe.
Na sreću, imam vrt i vlastiti kompost, pa neću morati biootpad sam "sakupljati" doma.
Ne želim ni zamisliti mirise onih koji će ga morati, recimo, jedno tjedan dana sakupljati u stanu, pa po ljeti...
Inače, odvajanje otpada u nas i kazne za nepridržavanje odredbi su, otvoreno rečeno, bedastoća.
Prvo se moraju stvoriti uvjeti za isto, pa edukacija, a tek onda kazne.
Nezamislivo je da pulupismeni smetlar zaviruje u sve moje kante (sic!) i odlučuje što sam pravilno odvojio a što nisam.

I da, tako dugo dok pred Varaždinom postoji planina od bala otpada koju je stvorila politika ali je ta ista politika ne rješava, svi moraju biti KUŠ.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:21   #76
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Točno tako.
Jedini koji rade dobro sa otpadom su Grad Krk i oni imaju njegov stroj.
Sve ovo drugo što se radi sa kantama i razvrstavanjem - ne recikliranjem jer nitko ne reciklira nego samo baca, je sprdačina. Pranje love preko kanti i baja u duginim bojama.

Isti članak danas u 24 sata.
nema sreće a ni efekta od toga što ja bacam di šta treba pa mi komunalac to sve skrca u isti kamion, ili mi susjed baci sve što ima tamo di je najviše mjesta

Hoćete čistu zemlju i reciklažu - sve u istu baju!!!
Bez 5 kamiona, bez 5 vozača, bez hrpe uhljeba, bez namještenih natječaja za vozila, poslove, kante i sve drugo što već dolazi u paketu.

21 stoljeće, robotika. Kupi stroj koji sortira otpad. Imaš rezultat 70% reciklirano, a 100% iskoristivo. Što se ne reciklira ide u bale i kao gorivo za cementare.

Učinkovito, efikasno, napredno. Zašto se to ne radi, zašto se ne koristi tehnologija koja daje rezultat? Neznam. Ali uz postojanje ovih rješenja i strojeva ,sve drugo je budalaština.
Ako taj stroj zaista razvrstava koliko tvrdi proizvođač/izumitelj , građani trebaju izaći na ceste i zatražiti smjenu lokalnih šerifa koji neznaju da takav stroj postoji, nego zajebavaju sve građane.
Uvjeren sam da će se stroj dalje ušavršavati i razvrstavati još brže i više odvajati.

No mi smo obićana drek od nacije, koji na ceste izađu samo kad su u pitanju ustaše i partizani ili benificije neke interesne grupa.
I to u zanemarivom broju

Gdje su sada naši oporbeni političari, da sjednu u plaćene limuzine , odvezu se kod proizvođača da se uvjere u efikasnost stroja i onda tražiti u Saboru, stanku za staankom dok se ne riješi problem otpada.

Očito ih takve stvari ne zanimaju, lakše se nadmudrivati i podhebavati na saborskoj raspravi a ne napraviti nešto zaista korisno za svoje građane i birače.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:12   #77
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
nego ljudi, jeste skužili da oni ni sami ne znaju gdje šta ide a, bitno da nama prijete kaznama.
npr. tetrapak ide negdje u žutu kantu tj. plastiku..
tetrapak u kantu za plastiku

a, negdje u plave za papir,
tetrapak u kante za papir
hmmmm, u kaljevu peć ide papir
ali ne ide nikakav tetrapak

pa i papir kada im odneseš - razdvajaju klasične novine i sve one reklame, štampe, glorije i bla, bla
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:21   #78
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ako taj stroj zaista razvrstava koliko tvrdi proizvođač/izumitelj , građani trebaju izaći na ceste i zatražiti smjenu lokalnih šerifa koji neznaju da takav stroj postoji, nego zajebavaju sve građane.
Uvjeren sam da će se stroj dalje ušavršavati i razvrstavati još brže i više odvajati.

No mi smo obićana drek od nacije, koji na ceste izađu samo kad su u pitanju ustaše i partizani ili benificije neke interesne grupa.
I to u zanemarivom broju

Gdje su sada naši oporbeni političari, da sjednu u plaćene limuzine , odvezu se kod proizvođača da se uvjere u efikasnost stroja i onda tražiti u Saboru, stanku za staankom dok se ne riješi problem otpada.

Očito ih takve stvari ne zanimaju, lakše se nadmudrivati i podhebavati na saborskoj raspravi a ne napraviti nešto zaista korisno za svoje građane i birače.
Ima dobar casopis o takvim strojevima i inovacijama-Tehno eko, godinama to citam i tehnologija recikliranja otpada, razvrstavanja i slično je jako napredovala i napreduje, uvijek se ugodno zaprepastim koliko se napreduje u polju rjesavaju otpada/smeca.


Nema kod nas ni vizije ni plana ni organizacije ni volje. Samo totalni namjerni diletantizam i beskonacna glupost.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 21:14   #79
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ima dobar casopis o takvim strojevima i inovacijama-Tehno eko, godinama to citam i tehnologija recikliranja otpada, razvrstavanja i slično je jako napredovala i napreduje, uvijek se ugodno zaprepastim koliko se napreduje u polju rjesavaju otpada/smeca.


Nema kod nas ni vizije ni plana ni organizacije ni volje. Samo totalni namjerni diletantizam i beskonacna glupost.
Slažem se!
Nema vizije osim ideološke i njoj je sve podređeno.

Nije važno što nesavjesno i neracionalno upravlja novcem koji sam odvojio za porez, važno je da je iz moje opcije, za njega ću glasati.

Teško ili nikako mi nećemo naprijed dok našim džepom bude upravljala ideologija a ne razum i racinalnost.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:41   #80
Možemo mi govorit šta nas je volja ali zbog nerješavanja otpada na neki moderniji ili kako ga nazvat način bojim se da nam je jedino spalionica smeća mogućnost da ovo šta imamo sad kako tako dovedemo u red i usput radimo na tome da za koju godinu to odvajanje otpada nekako dovedemo na prihvatljive razine.

Mogu ja doma se trudit koliko me volja ali kad to moje završi u kontejner na najprihvatljiviji mogući način mi kao grad, bar Split, nismo spremni za ništa drugo do li to iskrcat na neki novi Karepovac. Bojim se da mi ovim sadašnjim pričama samo zadovoljavamo formu.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.